Forum Klimatyzacja
LG Presitige H12AL - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: LG Presitige H12AL (/showthread.php?tid=10000)



LG Presitige H12AL - chemical - 2016-12-01

Posiadam LG Presitige H12AL Inverter, klima działa dopiero 2 miesiące, ale są problemy w temperaturach poniżej 0st C
- na zewnątrz jednostka zewnętrzna chodzi
- wewnątrz, bardzo wolne obroty lub czasem brak i nie wyrzuca ciepłego powietrza

Sprawdziłem szczelność - brak wycieków. Jak jest powyżej zera to ładnie chodzi bez zarzutu, jak temperatura spadnie to tak jakby wchodził w tryb odszraniania ale na bardzo długi czas, wczoraj działał od 15 do 21.
Później do 6 rana zużył 3kW przez noc, ale nic nie nagrzał praktycznie, więc pewnie nie działał.


LG Presitige H12AL - manitou - 2016-12-01

czy nie włączyłeś na pilocie funkcji oszczędzania energii? czy ustawiłeś tryb grzania a nie auto? Wezwij serwis. to urządzenie nawet poniżej 0 powinno wykazywać ze ze 2-3 kW mocy grzewczej. Czy urządzenie wyświetla jakiś błąd? dlaczego nie dzwonisz do monterów co co zakładali-oni muszą zapewnić działanie urządzenia.


LG Presitige H12AL - DBKlima - 2016-12-01

chemical napisał(a):Posiadam LG Presitige H12AL Inverter, klima działa dopiero 2 miesiące, ale są problemy w temperaturach poniżej 0st C
- na zewnątrz jednostka zewnętrzna chodzi
- wewnątrz, bardzo wolne obroty lub czasem brak i nie wyrzuca ciepłego powietrza

Sprawdziłem szczelność - brak wycieków. Jak jest powyżej zera to ładnie chodzi bez zarzutu, jak temperatura spadnie to tak jakby wchodził w tryb odszraniania ale na bardzo długi czas, wczoraj działał od 15 do 21.
Później do 6 rana zużył 3kW przez noc, ale nic nie nagrzał praktycznie, więc pewnie nie działał.

3,5kW powinna na luzie sobie radzić z temperaturami jakie są w tej chwili.
Powiedz mi na jaką powierzchnię masz H12AL, jakiej długości masz instalację, jak sprawdziłeś że nie ma wycieku gazu, czy nie masz problemu związanych z zasilaniem w budynku.

Zadzwoń do montera/serwisanta .


LG Presitige H12AL - chemical - 2016-12-01

tryb grzania na 100%
oszczędzanie energii nigdy nie włączałem bo ta funkcja działa tylko przy chłodzeniu

a gdzie to ma wyślewietlać błąd ? pokazuje tylko temperature i tryb pracy, błąd to jakiś kod numeryczny czy jak ?
serwisant, który to montował jest za granicą, będzie na święta Smile
powierzchnia 40m2
instalacja zrobiona najkrócej jak to możliwe z salonu przez spiżarnie na zewnątrz, jakieś 2,5m, ze spadkiem oczywiście odpływu kondensatu

wycieki oceniałem wizualnie, używając wody z mydłem, nigdzie nie ma żadnych plam

z prądem brak problemu, bo mam 25kW na budynek 100m2

dzwoniłem do innego serwisanta i podpowiedział aby uruchumić w trybie JET MODE - ruszyło od razu i wieje gorącym powietrzem jak huragan Big Grin ! czyli co ? elektronika wariuje ?

Najcześciej uruchamiam klimę poprzez aplikację AIRPATROL, ale też ustawiam na tryb grzania, bo domyślnie jest auto. Problemy występowawy czy to włączone aplikacją czy też manualnie.


LG Presitige H12AL - DBKlima - 2016-12-02

chemical napisał(a):[...]
dzwoniłem do innego serwisanta i podpowiedział aby uruchumić w trybie JET MODE - ruszyło od razu i wieje gorącym powietrzem jak huragan Big Grin ! czyli co ? elektronika wariuje ?
[...]
Daj pilot osobie dorosłej która potrafi czytać instrukcje obsługi Tongue


LG Presitige H12AL - chemical - 2016-12-06

Wczoraj klima padła całkiem - pojawia się błąd CH 12 na przednim panelu, co to jest ? w aplikacji LG nie mam takiego kodu...


LG Presitige H12AL - DBKlima - 2016-12-06

Heyyy na pewno się mylisz LG się nie psuje .
Nie pada w nich kompletnie nic bo są niezniszczalne ... taka opinia o nich jest Big Grin


LG Presitige H12AL - Bolas - 2016-12-06

Błąd to: Czujnik temperatury rurki środkowej parownika - obwód przerwany lub zwarcie.


LG Presitige H12AL - mikulesza1988 - 2016-12-07

Taka awaria to nie awaria ???? ale było zamontować Kaisai klima nie do zajechania!


LG Presitige H12AL - Bolas - 2016-12-08

A jak się zepsuje to kupujesz nową bo się nie opłaca naprawiać.