Forum Klimatyzacja
montaż klimatyzacji u siebie - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: montaż klimatyzacji u siebie (/showthread.php?tid=10002)



montaż klimatyzacji u siebie - mister - 2016-12-07

zamontowałem 2 klimatyzatory u siebie w domu . jak to rozliczyć ? wystawić fakturę na siebie ?


montaż klimatyzacji u siebie - coolmaker1 - 2016-12-07

Witam . Czy negocjowalęs ze sobą cenę montażu?


montaż klimatyzacji u siebie - mister - 2016-12-07

zrobiłem za friko po znajomości , policzyłem tylko klimatyzator


montaż klimatyzacji u siebie - aminokwas - 2016-12-08

Nie zapomnij o okresowych przeglądach, bo stracisz gwarancję.


montaż klimatyzacji u siebie - Bolas - 2016-12-08

Nie możesz sam na siebie faktury wystawić. Zapytaj księgowej jak to ugryźć lub bezpośrednio w US
Mam kumpla który montuje okna. Kto lepiej i taniej to zrobi na swojej budowie więc sam na siebie wystawił robociznę i materiał. Miał spore kłopoty z US niestety nie pamiętam jak się sprawa skończyła i ile przepisów się od tego czasu zmieniło ale było niemiło.


montaż klimatyzacji u siebie - mister - 2016-12-08

czyli jak chcemy klime u siebie w chałupie to musimy kupić u konkurencji ?


montaż klimatyzacji u siebie - coolmaker1 - 2016-12-08

Witam . Jeżeli prowadzisz Firmę to twoje pytania są "nie na miejscu"


montaż klimatyzacji u siebie - Bolas - 2016-12-09

Ciężko stwierdzić co zrobić w takiej sytuacji. W tym roku padł rekord wprowadzania prawa w PL i żeby być aktualnym trzeba by było czytać ponad 120stron dziennie. Nie chce cię wprowadzać w błąd ale od tego jak to rozliczyć są księgowe albo info w US bo im za to płacimy by wiedzieli co z tym zrobić.
Kiedyś był temat w radio jak gość sprzedawał kamienie z pola. Okazało się że jako rolnik nie może tego robić a potrzebował wystawić fakturę. Oparło się to MF i tam jakiś mądrak wymyślił że gość ma założyć KOPALNIĘ ODKRYWKOWĄ Big Grin


montaż klimatyzacji u siebie - obser - 2016-12-09

Z tego co wiem robisz tzw. Przesunięcie wewnętrzne,kolega ma firmę sprzedającą paliwo i oczywiście do swoich samochodów i cystern leje paliwo u siebie i przesuwa to w działkę koszty tym przesunięciem .


montaż klimatyzacji u siebie - awax - 2016-12-09

Wszystko zależy od tego jaką forme księgowości prowadzisz i czy jestes Vatowcem?.


montaż klimatyzacji u siebie - mister - 2016-12-09

wat i księga przychodów i rozchodów. najgorsze jest to,że nie mam kasy fiskalnej i teoretycznie nie mogę wystawić paragonu na osobę fizyczną


montaż klimatyzacji u siebie - awax - 2016-12-10

Możesz wystawić fakturę VAT na osobę fizyczną wpisując pesel.
Możesz też zaksięgować jako sprzedaż nieudokumentowana.


montaż klimatyzacji u siebie - aminokwas - 2016-12-10

awax napisał(a):Możesz wystawić fakturę VAT na osobę fizyczną wpisując pesel.
Możesz też zaksięgować jako sprzedaż nieudokumentowana.

Sorry awax, ale faktury vat zniknęły już jakiś czas temu.
Teraz są po prostu faktury.
Skoro mister pisze, że nie ma kasy, to domyślam się, że nie chce jej mieć, czyli nie wykonuje usług, nie dokonuje sprzedaży na rzecz osób nieprowadzących działalności gospodarczej. Dlatego najlepiej będzie, tak jak pisze obser, zrobić "rozchód wewnętrzny", podobnie jak w sklepie papierniczym nikt nie kupuje papieru do drukarki tylko wykorzystuje towar na własne potrzeby.


montaż klimatyzacji u siebie - awax - 2016-12-10

Sory aminokwas,ale rozchodu wewnętrznego nie można zrobić jeżeli zamontowane zostały w domu,a nie w firmie.
Bez kasy fizkalnej można sprzedawać również dla osób fizycznych do określonej kwoty.


montaż klimatyzacji u siebie - aminokwas - 2016-12-10

1. Zakładam, że mister siedzibę działalności ma w miejscu zamieszkania Big Grin

2. Po co ma płacić podatek od sprzedaży, skoro tego podatku może nie płacić?


montaż klimatyzacji u siebie - Bolas - 2016-12-11

A jakiż to podatek od sprzedaży mamy?


montaż klimatyzacji u siebie - aminokwas - 2016-12-11

Dochodowy?
Od wartości dodanej?


montaż klimatyzacji u siebie - Bolas - 2016-12-11

To dochodowy a nie od faktu sprzedaży. Skoro zakupie towar za 10zł i sprzedam go za 10zł czyli nie mam na nim przychodu który wlicza się do mojego dochodu od którego płacę podatek.
Wracając do wątku nie pisze co zrobić bo nie wiem. Prawo jest tak zawiłe że nawet nie mam zamiaru się dowiadywać jeżeli nie potrzebuję bo za 6m-cy tą wiedzę mogę sobie wsadzić. Dlatego pisze że najlepiej przedzwonić na info podatkowe MF lub US i się dowiedzieć.


montaż klimatyzacji u siebie - colvic - 2016-12-17

Sprzedaj klimę plus materiały za cena zakupu plus 1 zł. Oczywiście na fakturę zaprzyjaźnionej firmie. Ze stanu zniknie podatku nie zapłacisz a znajomi będą mieli koszty. Zawsze są jeszcze inne możliwości jak protokół zniszczenia. Uszkodzenie z powodu błędu montażu itp. Pewnie zdarzyło się każdemu coś takiego. Tylko Jarosław jest nieomylny i zawsze ma racje.


montaż klimatyzacji u siebie - Bolas - 2016-12-17

Gratuluję że jesteś w stanie takie rzeczy oficjalnie pisać. U kumpla właśnie trwa kontrola US od dwóch miesięcy maglują go i wszystkich pracowników. Przy dzisiejszej władzy wszyscy jesteśmy oszustami podatkowymi.


montaż klimatyzacji u siebie - MarioO - 2016-12-18

Bolas napisał(a):Przy dzisiejszej władzy wszyscy jesteśmy oszustami podatkowymi.
Za dużo tefałenu i łonetu oglądasz.Tam codziennie są złe wiadomości.Popadniesz w depresje Big Grin


montaż klimatyzacji u siebie - Bolas - 2016-12-18

Gówno leje się wszelkimi kanałami. Staram się nie oglądać ale nie da się nawet na piwie spokojnie pogadać o dupie Maryny.