Forum Klimatyzacja
Wymiana sterownika w lodówce ( ala pepsi ) - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Chłodnictwo (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Wątek: Wymiana sterownika w lodówce ( ala pepsi ) (/showthread.php?tid=10003)



Wymiana sterownika w lodówce ( ala pepsi ) - gadget - 2016-12-07

Witam

Muszę wymienić sterownik w lodówce (witrynie) takiej jak jest pepsi czy cola. Oryginalny polski sterownik (chyba iglo) się zjarał  jakiś potopiony/czarny . Sprężarka i wentylatory ok. Problem w tym że oryginalny sterownik ma 3 czujniki temperatury , znalazłem na razie dwa, trzeci nie wiadomo gdzie. Ponadto żeby przepchnąć jeden czujnik na górze obok wentylatora trzeba rozebrać prawie całą lodówkę. I tu mam pytanie gdzie najprościej dać te dwie czuki z nowego sterownika Carell? Model to pjezc00000. Tak w miarę bez inwazyjnie.


Wymiana sterownika w lodówce ( ala pepsi ) - barbie - 2016-12-07

3 czujnik jest w skraplaczu .zamów taki sam sterownik w fabryce cola w zimie nie musi być zimna .


Wymiana sterownika w lodówce ( ala pepsi ) - gadget - 2016-12-07

Oryginał to jakiś staroć. Biała obudowa montowana na szynę. Co to było nie wiem nie daje się odczytać. Znam te sterowniki z "widzenia" ktoś to jeszcze produkuje? Lodówka ma z tego co widziałem chyba 8 lat. To nie jest po coli czy pepsi tak mi się wydaje bo nie ma żadnej naklejki/reklamy napojów, cała biała. Od sterownika wychodzi wiązka do takiego małego panela sterowniczego. Sterownik jakby kiedyś był zalany i się dosłownie spalił/stopił. Robię to przy okazji innej roboty , lodówka w tym momencie (zgadłeś) jest nie czynna i nie jest potrzebna, jednak jest daleko ode mnie i przyznam szczerze nie za bardzo chce mi się w niej babrać tym bardziej że jest raczej niewiele warta... A właściciel niestety ma węża w ...

Upitolić kable i przylutować czujniki? Ile coś takiego może wytrzymać?


Wymiana sterownika w lodówce ( ala pepsi ) - barbie - 2016-12-07

wpisz igloo sterownik


Wymiana sterownika w lodówce ( ala pepsi ) - gadget - 2016-12-07

Dzięki znalazłem gdzieś w internecie , nikt z moich dostawców tego nie ma. Nie wiem czy zdążę to kupić do mojego kolejnego wyjazdu w piątek i chyba zostanę przy carel-u.


Wymiana sterownika w lodówce ( ala pepsi ) - jack63 - 2016-12-07

barbie napisał(a):3 czujnik jest w skraplaczu
Tzn. gdzie i po co?

Wg. mnie wystarczy najprostszy sterownik z dwoma czujnikami temp.
Ja najczęściej używam jakiegoś "klona" NA8820 (cena ok 120zł). Są nie do zaje..nia. Z kąpielą włącznie.
Na upartego można dołączyć termostat na rurce tłocznej sprężarki aby ja ochronić przy zaczopowaniu skraplacza lub padzie wentylatora.


Wymiana sterownika w lodówce ( ala pepsi ) - gadget - 2016-12-07

No właśnie też nie wiem po co. Na rurce znalazłem tłocznej był i tu dostęp jest ok. Drugi na górze obok wentylatora ( tego nie mogę wyciągnąć trzeba rozbierać) trzeci uj wie gdzie. Ten carel co pisałem zawsze wożę jeden na wszelki wypadek też uważam że to solidny sprzęt i szkoda wsadzać jakieś starocia.


Wymiana sterownika w lodówce ( ala pepsi ) - MarioO - 2016-12-07

Barbie ma rację Najmniej inwazyjnym rozwiązaniem jest kupno oryginalnego sterownika IGLO Jak najbardziej jest do kupienia np.tu [reklama] pierwszy lepszy sklep wklepany w google pewnie admin da mi po uszach Smile Carel też jest ok. Czujka temp ze 20cm od podłogi a odtajania w parownik.Oczywiście odpowiednie zaprogramowanie sterownika......