Forum Klimatyzacja
Ogrzewanie domu 106m2 - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Ogrzewnictwo (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Wątek: Ogrzewanie domu 106m2 (/showthread.php?tid=10114)

Strony: 1 2


Ogrzewanie domu 106m2 - radekklimat - 2019-01-27

Z bilansu domku 170m2 wyszla mi pompa 9kw


Ogrzewanie domu 106m2 - klarkson - 2020-09-11

Jezeli jest gaz z rury to gaz jest lepsza opcją. Jezeli nie ma to gazu i jest pomysł butli to mozna rozważyć pompę.


Ogrzewanie domu 106m2 - ebig - 2020-09-28

Każdy montuje taki piec jaki chce. Dziwne argumenty "30 lat wnoszenia węgla czy pelletu do kotłowni i wynoszenia popiołu". Pellet, jeśli nawet sam wniesiesz, to średnio 3 tony w dzień lub dwa dni w roku to taki ciężki wysiłek dla faceta?. Jak ktoś jest taki wygodny że jest to dla niego tak tytaniczna praca, to firmy oferują taką usługę.. popiół może raz w miesiącu się wynosi w zimę. Kto wie co będzie za 10 - 30 lat ?


Ogrzewanie domu 106m2 - Doliński - 2020-09-30

Jeśli chodzi o dobrej jakości opał polecam skłąd Sobianek, tam kupowaliśmy rok temu i teraz tez od noch zamawialismy. Opał najwyższej klasy z certyfikatami


Ogrzewanie domu 106m2 - barbie - 2020-10-01

to nie jest forum węglowe .


Ogrzewanie domu 106m2 - piotrekv - 2020-12-31

A co myślicie o ogrzewaniu ekogroszkiem?


Ogrzewanie domu 106m2 - barbie - 2021-01-01

reklama


Ogrzewanie domu 106m2 - Amfan - 2021-01-06

To jest post sponsorowany przez Jastrzębską spółkę węglową.


Ogrzewanie domu 106m2 - miezala5 - 2021-01-22

Doliński napisał(a):Jeśli chodzi o dobrej jakości opał polecam skłąd Sobianek, tam kupowaliśmy rok temu i teraz tez od noch zamawialismy. Opał najwyższej klasy z certyfikatami

!Wink))))))))))))))))))))))))))
ha ha ha
ale się uśmiałem!Smile


Ogrzewanie domu 106m2 - dados - 2021-12-22

Mam pytanie, czy ktoś z Państwa stosuje w swoim domu ogrzewanie sufitowe lub podłogowe na podczerwień? Czy ktoś zetknął się z systemem CALEO? Jakie wrażenia?
Dodam może, że dom będzie energooszczędny, wyposażony w rekuperację i fotowoltaikę. Z góry dziękuje za odpowiedzi.


Ogrzewanie domu 106m2 - ebig - 2021-12-29

Do domów energooszczędnych - dobrze ocieplonych takie rozwiązanie powinno się sprawdzić. Niski koszt instalacji (porównując do pomp ciepla), a w połączeniu z fotowoltaiką rachunki nie powinny być duże. Sam jestem obecnie na etapie wybierania projektu domu, jeszcze nie zdecydowałęm się co do ogrzewania, ale prawdopodobnie będą to takie maty grzewcze:
https://www.samurio.pl/oferta/elektryczne-maty-grzewcze-bvf

Na stronie są dobrze opisane.


RE: Ogrzewanie domu 106m2 - MarkusP - 2022-06-23

Teraz bardzo dużo osób decyduje się na fotowoltaikę, z tym że .... są słuchy żeby kopalnie znowu uruchamiać. Taka sytuacja ma np. miejsce w Niemczech.


RE: Ogrzewanie domu 106m2 - kroms - 2022-07-14

Cześć mam pytanie o folie grzewcze. Prośba o info od osób które mają jakie są realne koszty grzania. Wiem że zależy od izolacyjności budynku ale każde info cenne. Jestem w trakcie budowy szkieleciaka i mocno rozważam tą opcję. Może ktoś użytkuje z fotowoltaiką i by się wypowiedział czy panele są w stanie pokryć koszt grzania. Właśnie taką wersję planuje u siebie


RE: Ogrzewanie domu 106m2 - dados - 2022-07-14

Folie grzewcze grzeją z pewnością COP 1. Tak samo jak piec elektryczny, kuchenka czy czajnik bezprzewodowy w którym gotujemy wodę. COP 1 czyli z 1 kWh prądu pobranego z sieci wyprodukują q kWh ciepła które będzie ogrzewało nasz dom. Wystarczy w google wpisać "cena 1 kWh prądu 2022" i już mamy informacje, że 1 kWh prądu/ciepła będzie nas kosztował 77 groszy. Reszta to kwestia ocieplenia, akumulacji ciepła (w szkieletówce z tym akurat jest słabo), mostków termicznych itp.
Dla porównania:
1 kWh ciepła wyprodukowany pompą ciepła powietrze -woda LUB powietrze -powietrze (czyli klimatyzacją, również można nią ogrzewać domy!) to ok 1/3 tej kwoty, ponieważ pracują z średnią sprawnością w okolicach 300%. Czyli 77/3 czyli ok 26 groszy.
Dla porównania:
W przypadku buforu ciepła (grzanie w taniej taryfie bańki z wodą, korzystanie z niej przez całą dobę) jest to ok 40 groszy za 1 kWh
Ogrzewanie ekogroszkiem przy aktualnych - kosmicznych cenach - to 60 groszy za 1 kWh
Sam obecnie mam pompę ciepła (grzejnik elektryczny ,pompę i cały osprzęt kupowaałem w Leroy Merlin)


RE: Ogrzewanie domu 106m2 - Marcinek - 2022-10-07

Ja osobiście zdecydowałem się na ogrzewanie folią grzewczą na podczerwień i jestem póki co zadowolony.


RE: Ogrzewanie domu 106m2 - klarkson - 2022-12-16

Jak jeszcze nie macie projektu to nie pisz że zaczynacie budowę bo minie jeszcze sporo czasu zanim zaczniecie, na dobrą ekipę czeka się ponad rok.

Ogólnie dobrze jest już na wczesnych etapach zdecydować się na projektanta wnętrz. Może pomóc wyłapać wiele rzeczy:
https://marengo-architektura.com/

Od siebie polecam to biuro projektowe wnętrz domów w Krakowie.