Forum Klimatyzacja
Gree od 1 marca 5 lat gwarancji, co sądzicie? - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: Gree od 1 marca 5 lat gwarancji, co sądzicie? (/showthread.php?tid=10143)



Gree od 1 marca 5 lat gwarancji, co sądzicie? - kamil.szymczak - 2017-03-06

Witam, pewnie nie do wszystkich dotarła ta informacja ale Gree od 1 marca 2017 roku oferuje 5 lat gwarancji na każdy swój system klimatyzacji prócz kompaktów, a nie tylko VRV jak dotychczas. Jak myślicie czy odbije się to echem na naszym rynku? Większość producentów ma 24-36 miesięcy gwarancji, niektórzy 60 miesięcy jak dotychczas Mitsubishi, myślę, że to dobry krok. To absolutnie nie jest reklama, ale jestem ciekaw co Wy o tym sądzicie, instalujecie w ogóle Gree? Co o nich sądzicie? Ich największym plusem jest niewątpliwie cena. To są jedne z najtańszych urządzeń na rynku, mówię o tych popularniejszych. Jakie macie z nimi doświadczenia?


Gree od 1 marca 5 lat gwarancji, co sądzicie? - manitou - 2017-03-07

Powiem z perspektywy użytkownika. Mam w mieszkaniu 75m2 3,5kW Beko (czyli gree) urządzenie pracuje prawie jak w serwerowni grzejąc mieszkanie zimą ( przy dużych mrozach z kominkiem) a latem chłodząc więc pracuje 3/4 roku. Miało już zamarzniętą wodę w tacy j. zew tak,że nawet spód kompresora był przymarznięty na kilka cm od dołu, chodziło przy -17 stopniach i dalej działa. Czasem coś tam skrzypi, trzeszczy przy niskich obrotach kompresora wchodzi w drgania ale działa. Aha, wyświetlacz jednostki wew. ma przyciemniałe segmenty cyfr bo od 5 lat wyświetla w zasadzie 24 stopnie. Jak się przestawi na 22 albo na 23 to widać jakie ustawienie było głównie używane. Obsługa tylko i wyłącznie czyszczenie filtrów co 2 mies (jak palę w kominku to częściej) Także nie bałbym się. Jak z dostępnością części-nie wiem, na szczęście nie musiałem sprawdzać.


Gree od 1 marca 5 lat gwarancji, co sądzicie? - pasażer - 2017-03-07

Montuję klimy Gree od pięciu lat, przez ten czas zamontowałem koło 300 sztuk i tylko miałem 2 awarie, obie to były uszkodzone płytki PCB jednostek zewnętrznych. Na części czekałem max tydzień (kupuję jednostki i części w dużej hurtowni w Krakowie). W porównaniu do LG które dostarcza mi ta sama hurtownia na zamontowane ok 100 szt padło 10. W domu również posiadam Gree modele Change GWH09 i 12 używam ich do grzania i chłodzenia od 4 lat i zero problemów. Gree to wprawdzie chinol ale w porównaniu z takim Kaisaiem ( gdzie człowieka już szlak trafia gdy ma otworzyć pokrywę by dostać się do filtrów) to niebo a ziemia. Poza tym pomimo niskiej ceny w urządzeniach Gree znajdziemy dodatki których nie mają nawet drożsi konkurenci ( jonizatory, filtry plaznowe, grzałka karteru sprężarki, czy grzałka tacy ociekowej j.zew.)
Co do 5 letniej gwarancji, na rynku od kilku lat są dostępne klimatyzatory marki Cooper&Hunter od początku objęte 5 letnią gwarancją, a pochodzą wprost z fabryki Gree.


Gree od 1 marca 5 lat gwarancji, co sądzicie? - mg - 2017-03-07

Pięć lat gwarancji... Pod warunkiem płatnego przeglądu co sześć miesięcy?