Forum Klimatyzacja
Kaisai czy Gree - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: Kaisai czy Gree (/showthread.php?tid=10164)

Strony: 1 2 3


Kaisai czy Gree - faded - 2017-03-16

Witam,

stoję przed zakupem klimatyzatora do mieszkania w bloku (41,5m/2). Klimatyzacja będzie używana przez jakieś 2 miesiące w roku po kilka godzin dziennie.

Mam dwa warianty GREE LOMO ECONOMIC GWH12QB lub Kaisai KED-12KTA.

Kaisai wychodzi 600 zł taniej, dodam że sam będę montował klimatyzator.

Czy jest jakaś duża różnica pomiędzy tymi dwoma modelami ?? Na który się zdecydować ??

Pozdrawiam,


Kaisai czy Gree - Amfan - 2017-03-16

Jeśli to twój pierwszy montaż to lepiej kupić tańszy, Jak się popsuje to nie będzie tak szkoda kasy .


Kaisai czy Gree - Klim - 2017-03-16

Ja polecam Daikin napewno Pan będzie zadowolony przez długie lata.


Kaisai czy Gree - faded - 2017-03-16

Klim napisał(a):Ja polecam Daikin napewno Pan będzie zadowolony przez długie lata.

Tak wiem, że Daikin to Mercedes wśród klimatyzatorów, jednak mnie interesują te dwa modele, które podałem wyżej. Dodam, iż na Gree jest pełna gwarancja 5 lat nawet w przypadku samodzielnego montażu.

Czy poziom głośności 52 dB dla jednostki zew. to nie jest za głośno jak na urządzenie pracujące w bloku na balkonie (szczególnie w nocy) ??


Kaisai czy Gree - contango - 2017-03-16

Czy oprócz tej gwarancji na 5 lat "uczciwy" sprzedawca- domniemam ,że z popularnego serwisu aukcyjnego obiecał jeszcze jakieś bonusy typu: talon na CPN, egzotyczną wycieczkę na San Escobar itp. ?


Kaisai czy Gree - faded - 2017-03-17

contango napisał(a):Czy oprócz tej gwarancji na 5 lat "uczciwy" sprzedawca- domniemam ,że z popularnego serwisu aukcyjnego obiecał jeszcze jakieś bonusy typu: talon na CPN, egzotyczną wycieczkę na San Escobar itp. ?

Z tego co wyczytałem to Gree ma 5 lat gwarancji w standardzie.
Nic więcej nie obiecał. Powiedział, że gwarancja jest realizowana za pośrednictwem jego firmy. Odsyła się uszkodzony element (najczęściej elektronikę), a on załatwia resztę.


Kaisai czy Gree - MarioO - 2017-03-17

Nom to mamy obraz jaki jest rynek a raczej bazar w naszej branży i jakie znaczenie w realu ma ustawa F-Gaz


Kaisai czy Gree - obser - 2017-03-17

Heh,parę lat temu,jak pewien aktywny użytkownik tego forum zapowiadał w związku z ustawą
Edytuję:napisałem długiego posta odpowiedziałem na super pytanie ile jest 3-2, moja odpwiedź spowodowała tylko wyświetlenie początku postu,nie rozumię.Drugi raz nie chce mi się pytać,może źle odpowiedziałem,ale w szkole mnie nauczono że jest to liczba 1,może na forum jest inna matematyka?


Kaisai czy Gree - adamdud - 2017-03-17

MariOo napisał(a):Nom to mamy obraz jaki jest rynek a raczej bazar w naszej branży i jakie znaczenie w realu ma ustawa F-Gaz


Masakra. Dla mnie ta firma co sprzedaje i bierze na siebie odpowiedzialność dając gwarancję na montaż bez uprawnień UDT to jakaś pomyłka. Ale może warto od nich kupić i palić głupa. Jak tanio sprzedadzą


Kaisai czy Gree - obser - 2017-03-17

Chyba Ci nie sprzedadzą poniżej Twoich cen,tylko z małym zyskiem,bo jawnie zakładają zagrabienie sobie upustu gwarancyjnego,który przerzucili na nieświadomego Nabywcę. Ja w umowie ze swoim Importerem mam wyszczególnione 2 stawki upustowe: handlowy i przeniesienie napraw gwarancyjnych na mnie , zapewniając mi niezbędne części do naprawy podlegające odesłaniu uszkodzonych i ich weryfikacji. Ja tego upustu nie liczę do zysku z założonego urządzenia,bo rozliczenie mogę zrobić po 2,lub 3 latach. Firma zezwala na sprzedaż internetową urządzeń max 10% upustu+ew.transport.Kto sprzedaje taniej automatycznie dostaje telefon o przejściu na ceny katalogowe i aukcje szybciutko znikają.
Jeśli ktoś zadzwoni do nich bezpośrednio,to proponują tylko cenę katalogową,pytając o rejon kierują do kogoś najbliższego z sieci informując,że tam ew. może dostać upust,oni nie mogą.Sprawdzone!!!


Kaisai czy Gree - monterek - 2017-03-17

Oto fragment karty gwarancyjnej klimatyzatora Gree:
Niniejsza karta gwarancyjna przeznaczona jest wyłącznie dla urządzeń klimatyzacyjnych zakupionych i użytkowanych na terenie Polski, dystrybuowanych przez Free Polska Sp. z o.o. (Gwarant).

Standardowy okres gwarancji wynosi dla urządzeń klimatyzacyjnych 36 miesiące od daty montażu i uruchomienia urządzenia klimatyzacyjnego. Nie dłużej jednak niż 42 miesiące od daty sprzedaży Produktu. W przypadku nie wykonania przeglądów gwarancyjnych okres niniejszej gwarancji ulega skróceniu do 12 miesięcy od daty uruchomienia Produktu.

Awarie i wady produktu ujawnione podczas trwania gwarancji będą bezpłatnie usuwane przez Autoryzowanego Instalatora, który dokonał montażu i uruchomienia urządzenia w terminie do 21 dni roboczych od daty uznania roszczeń Nabywcy. Okres ten może ulec wydłużeniu w przypadku konieczności importu niezbędnych części zamiennych z zagranicy.

Nabywca jest zobowiązany zlecać naprawy i przeglądy gwarancyjne Autoryzowanemu Instalatorowi, który dokonał montażu i rozruchu urządzenia.
Pomijając warunki gwarancji , pozostaje jeszcze czynnika chłodniczego, życzę powodzenia w samodzielnym montażu, następnie odgrzybianiu i czyszczeniu w trakcie użytkowania oraz samodzielnej naprawie.


Kaisai czy Gree - contango - 2017-03-17

adamdud napisał(a):
MariOo napisał(a):Nom to mamy obraz jaki jest rynek a raczej bazar w naszej branży i jakie znaczenie w realu ma ustawa F-Gaz


Masakra. Dla mnie ta firma co sprzedaje i bierze na siebie odpowiedzialność dając gwarancję na montaż bez uprawnień UDT to jakaś pomyłka. Ale może warto od nich kupić i palić głupa. Jak tanio sprzedadzą



Jaką odpowiedzialność bierze niby ta firma !? nawet jeżeli wyślą uszkodzone urządzenie to mając maile ,że klient chciał sam montować to nawet rękojmi się wyprą ,a o żadnej gwarancji nie ma mowy , UDT nie ma tu nic do rzeczy ,bo to całkiem inna kwestia (choć kara administracyjna nie pamiętam kwoty ale coś z 4 zerami przy dużym nieszczęściu trzeba brać pod uwagę).

Założycielowi wątku odpowiem na postawione w pierwszym poście pytanie:
Gree Lomo jest zdecydowanie lepszy (tak około o 600 zł) przy założeniu ,że uda się w miarę poprawnie zamontować, co jest realne ale nie wystarczą dwa klucze szwedzkie Wink ).


Kaisai czy Gree - obser - 2017-03-17

Masakra. Dla mnie ta firma co sprzedaje i bierze na siebie odpowiedzialność dając gwarancję na montaż bez uprawnień UDT to jakaś pomyłka. Ale może warto od nich kupić i palić głupa. Jak tanio sprzedadzą[

Gwarancja,a uprawnienia UDT nie ma nic ze sobą wspólnego,potrzebny jest Autoryzowany Instalator. Jak nie masz namaszczenia Dystrybutora danej marki,to możesz być biegłym sądowym,a Gwarancji nie będzie. Już nawet w tym roku np. Samsung poszedł po rozum do głowy i za coroczne szkolenie zażądał sobie 100 zł, a dojazd itd. Ale bez tego Gwarancja Samsunga jest tylko kawałkiem zbędnego papierka,bo już na wstępie pisze,że montaż tylko przez Autoryzowanego Instalatora. Co roku było free.


Kaisai czy Gree - woman - 2017-03-18

Dla mnie pomyłką jest to, że klient chce zaoszczędzić na gwałt i sam montować... Na pewno każdy Kowalski ma w domu pod ręką manometry, pompę, azot i fachowe umiejętności lutowania Wink
A tak całkiem na poważnie prawda jest taka, że gwarancji klient mieć nie będzie, bo przecież jakim prawem, skoro nie instalował tego Autoryzowany Instalator. Jak instalacja będzie "brudna" to wystarczy chwila i sprzęt może iść na złom.
Poza tym serwisy klient też sam będzie robił ?
I takim sposobem Fgazy umarły śmiercią naturalną.


Kaisai czy Gree - awax - 2017-03-18

obser napisał(a):Masakra. Dla mnie ta firma co sprzedaje i bierze na siebie odpowiedzialność dając gwarancję na montaż bez uprawnień UDT to jakaś pomyłka. Ale może warto od nich kupić i palić głupa. Jak tanio sprzedadzą[

Gwarancja,a uprawnienia UDT nie ma nic ze sobą wspólnego,potrzebny jest Autoryzowany Instalator. Jak nie masz namaszczenia Dystrybutora danej marki,to możesz być biegłym sądowym,a Gwarancji nie będzie. Już nawet w tym roku np. Samsung poszedł po rozum do głowy i za coroczne szkolenie zażądał sobie 100 zł, a dojazd itd. Ale bez tego Gwarancja Samsunga jest tylko kawałkiem zbędnego papierka,bo już na wstępie pisze,że montaż tylko przez Autoryzowanego Instalatora. Co roku było free.
Co do gwarancji to może Samsung uzależniać od montażu przez autoryzowany serwis,natomiast rękojmia-minimum rok- zależy tylko od montażu przez serwis z uprawnieniami,bez konieczności autoryzacji producenta.
Druga sprawa to to,że w nowelizacji Ustawy jest zapis,że sprzedawca musi prowadzić rejestr komu i ile sprzedał.Oczywiście zawsze pozostanie czarny rynek,ale na mniejszą skalę.Przecież wszystko można na czarno kupić.


Kaisai czy Gree - faded - 2017-03-18

woman napisał(a):Dla mnie pomyłką jest to, że klient chce zaoszczędzić na gwałt i sam montować... Na pewno każdy Kowalski ma w domu pod ręką manometry, pompę, azot i fachowe umiejętności lutowania Wink

Kaisai 1300 zł + elementy montażowe (rury, uchwyt, kable) + montaż samemu ~ 1600 zł. Ten sam zestaw wraz z montażem przez fachowca 2600 zł więc oszczędność jest duża.


Kaisai czy Gree - PARTNER-MAR - 2017-03-18

faded napisał(a):+ montaż samemu ~ 1600 zł.
Ten sam zestaw wraz z montażem przez fachowca 2600 zł więc oszczędność jest duża.

+ kielicharka
+ pompa próżniowa
+ klucze dynamometryczne
+ manometry z wężami
+ czujnik nieszczelności
+ azot
+ reduktor azotu
+ itp

Dalej wychodzi 1600 ?
A bez powyższych zapomnij o prawidłowym długim działaniu.


Kaisai czy Gree - faded - 2017-03-18

PARTNER-MAR napisał(a):
faded napisał(a):+ montaż samemu ~ 1600 zł.
Ten sam zestaw wraz z montażem przez fachowca 2600 zł więc oszczędność jest duża.

+ kielicharka
+ pompa próżniowa
+ klucze dynamometryczne
+ manometry z wężami
+ czujnik nieszczelności
+ azot
+ reduktor azotu
+ itp

Dalej wychodzi 1600 ?
A bez powyższych zapomnij o prawidłowym długim działaniu.

Zakup rur już zarobionych, klucze dynamometryczne mam, układ mam zamiar przedmuchać powietrzem na zaworze serwisowym. Ja wiem, że powyższe to jest tak jak powinno być zrobione, ale ja nie ufam wszelkiego rodzaju fachowcom. Jeśli jestem w stanie zrobić coś sam to zawsze to robię Wink


Kaisai czy Gree - bartek2700 - 2017-03-18

...daj znać jak to będzie działać po przedmuchaniu powietrzem, jestem ciekawy? Jeśli już masz zamiar zrobić montaż sam to najpierw dowiedz się dokładnie jak to zrobić bo jak to mówią chytry dwa razy traci


Kaisai czy Gree - adamdud - 2017-03-18

faded napisał(a):
PARTNER-MAR napisał(a):
faded napisał(a):+ montaż samemu ~ 1600 zł.
Ten sam zestaw wraz z montażem przez fachowca 2600 zł więc oszczędność jest duża.

+ kielicharka
+ pompa próżniowa
+ klucze dynamometryczne
+ manometry z wężami
+ czujnik nieszczelności
+ azot
+ reduktor azotu
+ itp

Dalej wychodzi 1600 ?
A bez powyższych zapomnij o prawidłowym długim działaniu.

Zakup rur już zarobionych, klucze dynamometryczne mam, układ mam zamiar przedmuchać powietrzem na zaworze serwisowym. Ja wiem, że powyższe to jest tak jak powinno być zrobione, ale ja nie ufam wszelkiego rodzaju fachowcom. Jeśli jestem w stanie zrobić coś sam to zawsze to robię Wink


Zyczę pomyślnego przedmuchiwania powietrzem :lol: Potem jeszcze wodą pod ciśnieniem sprawdź szczelność


Kaisai czy Gree - HC - 2017-03-18

Widzicie to jest chory kraj. Zamiast dać zarobić fachowcowi. To ludzie kombinują. Bawią się w mechanika/elektryka/tokarza/rusznikarza/lekarza/pierdologa i inne takie. Bo bieda i lepiej urwać pare stówek dla siebie niż dać zarobić komuś kto zrobi dobrze i będzie święty spokój.

Jak pewne przysłowie mówi.
Chytry dwa razy traci.- Przerabiane wielokrotnie, ludzie łapią się za głowę dopiero po fakcie.

Co do Daikina uwarzałbym bo jak coś padnie (a się zadarza) to cenny takie, że czapki spadają z głów. Za sprężarkę trzeba dać tyle co za nowy agregat, a w zasadzie 2x konkurencyjnych firm. Trochę chore???


Kaisai czy Gree - contango - 2017-03-18

Poprawnie zamontowany klimatyzator tej "klasy" z dużym prawdopodobieństwem po sezonie się posypie (nie przypadkiem kosztuje takie pieniądze) ,a "montowany" z taką partyzantką to znacznie szybciej.

Klimatyzatory przenośne mają wiele wad ale jeżeli kogoś nie stać na klimatyzacje split (bo jaki ktoś chcę ją mieć za mniej niż 2000 zł to znaczy ,że go nie stać) to jest to znacznie lepsze opcja niż taki "montowanie" paździerza.


Do posta powyżej dodam jeszcze komentarz.
Tak, przyczyną jest bieda ale ktoś typu Buffet albo inny z tego kręgu powiedział coś w stylu "biednych ludzi nie stać na tanie rzeczy". Czy kupienie dwóch tanich koszek za 15 zł wychodzi taniej niż jednej za 40 zł ? (odpowiedź jest po pierwszym praniu).... czy założycielowi wątku w perspektywie 5 lat wyszłoby taniej zamontowanie przez przyzwoitą firmę z gwarancją np. średniej półki GREE, bądź cokolwiek za całość około 3000 zł, czy też taniej wyjdzie zamontowanie jakiegoś paździerza po partyzancku i bez gwarancji ?.

Powyżej zabrzmiało jakbym był sprzedawcą klimatyzatorów przenośnych - ale wcale nie. Poprostu staram się przekazać to ,że jak kogoś nie stać na poprawnie zamontowane przyzwoitej klasy urządzenie to tym bardziej nie stać go na wyrzucenie w błoto 1600 zł.


Kaisai czy Gree - faded - 2017-03-18

U mnie w mieście za GREE wołają 3100 zł + montaż ~ 4200 zł.
Wiem, że to jest Wasz zarobek i zawsze będziecie przeciwko samodzielnemu montażowi (bardzo dobrze to rozumiem)
Dowiadywałem się w firmie, która sprzedaje Kaisai (nie tylko sprzedają tej firmy, żeby nie było) i na 400 sprzedanych sztuk, były 2 reklamacje - uszkodzone piloty.
Proszę o podanie wg. Was uczciwej ceny za sam montaż prosty (przez ścianę, długość całkowita 4 m).


Kaisai czy Gree - barbie - 2017-03-18

kup klimę MIDEA za 869 złł w firmie Ventia,reklama portalu klimatyzacja .


Kaisai czy Gree - PARTNER-MAR - 2017-03-18

Cytat:=faded będziecie przeciwko samodzielnemu montażowi (bardzo dobrze to rozumiem)

Ktoś kto nie ma narzędzi wymienionych powyżej nie jest w stanie prawidłowo zamontować klimatyzacji.
No może zamontować i ewentualnie uruchomić na jakiś krótki okres czasu.
Próżnię zrobisz słomką?
Szczelność sprawdzisz sprężonym powietrzem? Do 30 bar? Czym to zrobisz?
Bez tego otworzysz zaworki serwisowe i będziesz szukał czynnika na balkonie.
A pytałeś wspólnotę czy tam spółdzielnię o zgodę na montaż?