Forum Klimatyzacja
Kaisai czy Gree - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: Kaisai czy Gree (/showthread.php?tid=10164)

Strony: 1 2 3


Kaisai czy Gree - faded - 2017-03-18

PARTNER-MAR napisał(a):
Cytat:=faded będziecie przeciwko samodzielnemu montażowi (bardzo dobrze to rozumiem)

Ktoś kto nie ma narzędzi wymienionych powyżej nie jest w stanie prawidłowo zamontować klimatyzacji.
No może zamontować i ewentualnie uruchomić na jakiś krótki okres czasu.
Próżnię zrobisz słomką?
Szczelność sprawdzisz sprężonym powietrzem? Do 30 bar? Czym to zrobisz?
Bez tego otworzysz zaworki serwisowe i będziesz szukał czynnika na balkonie.
A pytałeś wspólnotę czy tam spółdzielnię o zgodę na montaż?


Ktoś polecił Miedea, a ponoć produkują urządzenia dla Kaisai.
Opieram się o instrukcję opisaną tutaj http://www.samzamontuj.republika.pl/
Przy zakupie GREE miałbym wypożyczoną pompę próżniową na 2 dni robocze.
Zgoda wspólnoty jest, chociaż nie wiem co to ma wspólnego z tematem.


Kaisai czy Gree - contango - 2017-03-18

faded napisał(a):U mnie w mieście za GREE wołają 3100 zł + montaż ~ 4200 zł.
Wiem, że to jest Wasz zarobek i zawsze będziecie przeciwko samodzielnemu montażowi (bardzo dobrze to rozumiem)
Dowiadywałem się w firmie, która sprzedaje Kaisai (nie tylko sprzedają tej firmy, żeby nie było) i na 400 sprzedanych sztuk, były 2 reklamacje - uszkodzone piloty.
Proszę o podanie wg. Was uczciwej ceny za sam montaż prosty (przez ścianę, długość całkowita 4 m).

Odnośnie tych reklamacji to jest mała szansa ,że sprzedawca nie skłamał tj. mieli 2 PRZYJĘTE reklamacje ,a skoro to pilot to jasno pokazuje ,że nie przyjeli żadnej reklamacji na pozostałe podzespoły. Najbardziej renomowane marki marzą (i jest to mało realne marzenie) o tak niskiej awaryjności jak 2/400 Big Grin

Najsmutniejsze jest to ,że domyślam się który to sprzedawca (hurtownia z Katowic albo gdzieś okolicznych miast?). Dla instalatorów oferują to urządzenie za 1100 zł brutto (dla indywidualnych 1300). Teraz policzmy ,że zarabiają 200 zł na instalatorach i 400 zł na indywidualnych. Przyjmę optymistyczne założenie ,że żadna firma od nich tego nie bierze to na 400 sprzedanych urządzeniach zarobili 160 000 zł .... nic tylko na krzywdzie ludzkiej zarabiać ,a nie babrać się z montażem Sad (tylko ,że sumienie stawia opór)


Kaisai czy Gree - awax - 2017-03-19

faded napisał(a):U mnie w mieście za GREE wołają 3100 zł + montaż ~ 4200 zł.
Wiem, że to jest Wasz zarobek i zawsze będziecie przeciwko samodzielnemu montażowi (bardzo dobrze to rozumiem)
Dowiadywałem się w firmie, która sprzedaje Kaisai (nie tylko sprzedają tej firmy, żeby nie było) i na 400 sprzedanych sztuk, były 2 reklamacje - uszkodzone piloty.
Proszę o podanie wg. Was uczciwej ceny za sam montaż prosty (przez ścianę, długość całkowita 4 m).

Ja serwis samochodów firmowych zlecam firmie,która się tym zajmuje,system alarmowy w budynku mojej firmy również innej specjalizującej się w tym,malowanie elewacji także itd itd.Większość tych prac mógłbym wykonać sam z pracownikami ale "CHCESZ ŻYĆ DAJ ŻYĆ INNYM " i niech każdy robi to na czym się najlepiej zna .
Co do uczciwej ceny to podaję:
Cena powinna zabezpieczyć UCZCIWE zarobki pracowników,UCZCIWY zysk firmie i UCZCIWE pokrycie kosztów,amortyzacji itd itd.Uważam,że obecnie minimalna UCZCIWA stawka godzinowa to 80 zł/godz.
Wszelkie stosowane niższe oznaczają,że firma zarabia na marży ze sprzedaży.


Kaisai czy Gree - barbie - 2017-03-19

nie święci garnki lepią .pracowałem kiedyś z chłopkiem -roztropkiem Jasiem-pracował miesiąc jako pomocnik,potem został majstrem.kazali mu zamontować 30 splitów w biurze projektowym.przez 5 lat robiłem serwisy,nie było kłopotów,po tym dowiedziałem się że Jasio nie ciągnoł próżni .splity ON-OF wybaczają błędy .


Kaisai czy Gree - faded - 2017-03-19

contango napisał(a):
faded napisał(a):U mnie w mieście za GREE wołają 3100 zł + montaż ~ 4200 zł.
Wiem, że to jest Wasz zarobek i zawsze będziecie przeciwko samodzielnemu montażowi (bardzo dobrze to rozumiem)
Dowiadywałem się w firmie, która sprzedaje Kaisai (nie tylko sprzedają tej firmy, żeby nie było) i na 400 sprzedanych sztuk, były 2 reklamacje - uszkodzone piloty.
Proszę o podanie wg. Was uczciwej ceny za sam montaż prosty (przez ścianę, długość całkowita 4 m).

Odnośnie tych reklamacji to jest mała szansa ,że sprzedawca nie skłamał tj. mieli 2 PRZYJĘTE reklamacje ,a skoro to pilot to jasno pokazuje ,że nie przyjeli żadnej reklamacji na pozostałe podzespoły. Najbardziej renomowane marki marzą (i jest to mało realne marzenie) o tak niskiej awaryjności jak 2/400 Big Grin

Najsmutniejsze jest to ,że domyślam się który to sprzedawca (hurtownia z Katowic albo gdzieś okolicznych miast?). Dla instalatorów oferują to urządzenie za 1100 zł brutto (dla indywidualnych 1300). Teraz policzmy ,że zarabiają 200 zł na instalatorach i 400 zł na indywidualnych. Przyjmę optymistyczne założenie ,że żadna firma od nich tego nie bierze to na 400 sprzedanych urządzeniach zarobili 160 000 zł .... nic tylko na krzywdzie ludzkiej zarabiać ,a nie babrać się z montażem Sad (tylko ,że sumienie stawia opór)

To w takim razie ile kosztuje w/w. GREE jeśli na znanym portalu aukcyjnym można kupić za 2000 zł brutto z rurami do montażu ??


Cytat:Cena powinna zabezpieczyć UCZCIWE zarobki pracowników,UCZCIWY zysk firmie i UCZCIWE pokrycie kosztów,amortyzacji itd itd.Uważam,że obecnie minimalna UCZCIWA stawka godzinowa to 80 zł/godz.
Wszelkie stosowane niższe oznaczają,że firma zarabia na marży ze sprzedaży.

Chciałem poznać kwotę za montaż całościowy.


Kaisai czy Gree - awax - 2017-03-19

Jak chcesz poznać kwotę to zwróć się do lokalnej firmy serwisowej.


Kaisai czy Gree - contango - 2017-03-19

faded napisał(a):
contango napisał(a):
faded napisał(a):U mnie w mieście za GREE wołają 3100 zł + montaż ~ 4200 zł.
Wiem, że to jest Wasz zarobek i zawsze będziecie przeciwko samodzielnemu montażowi (bardzo dobrze to rozumiem)
Dowiadywałem się w firmie, która sprzedaje Kaisai (nie tylko sprzedają tej firmy, żeby nie było) i na 400 sprzedanych sztuk, były 2 reklamacje - uszkodzone piloty.
Proszę o podanie wg. Was uczciwej ceny za sam montaż prosty (przez ścianę, długość całkowita 4 m).

Odnośnie tych reklamacji to jest mała szansa ,że sprzedawca nie skłamał tj. mieli 2 PRZYJĘTE reklamacje ,a skoro to pilot to jasno pokazuje ,że nie przyjeli żadnej reklamacji na pozostałe podzespoły. Najbardziej renomowane marki marzą (i jest to mało realne marzenie) o tak niskiej awaryjności jak 2/400 Big Grin

Najsmutniejsze jest to ,że domyślam się który to sprzedawca (hurtownia z Katowic albo gdzieś okolicznych miast?). Dla instalatorów oferują to urządzenie za 1100 zł brutto (dla indywidualnych 1300). Teraz policzmy ,że zarabiają 200 zł na instalatorach i 400 zł na indywidualnych. Przyjmę optymistyczne założenie ,że żadna firma od nich tego nie bierze to na 400 sprzedanych urządzeniach zarobili 160 000 zł .... nic tylko na krzywdzie ludzkiej zarabiać ,a nie babrać się z montażem Sad (tylko ,że sumienie stawia opór)

To w takim razie ile kosztuje w/w. GREE jeśli na znanym portalu aukcyjnym można kupić za 2000 zł brutto z rurami do montażu ??


Cytat:Cena powinna zabezpieczyć UCZCIWE zarobki pracowników,UCZCIWY zysk firmie i UCZCIWE pokrycie kosztów,amortyzacji itd itd.Uważam,że obecnie minimalna UCZCIWA stawka godzinowa to 80 zł/godz.
Wszelkie stosowane niższe oznaczają,że firma zarabia na marży ze sprzedaży.

Chciałem poznać kwotę za montaż całościowy.

rury miedziane (1/4 i 3/8) 3 mb kosztują 35 zł brutto, przejrzałem allegro i pewnie tę pompę chcesz od sprzedawcy sj**** ? Przy 8% VAT taniej jest wziąć urządzenie z montażem i zrzec się roszczeń z tytułu gwarancji urządzenia . Dolicz jeszcze ryzyko ,że w międzyczasie jak przelejesz kasę za zakup ,a czasem na realizacje wysyłki mogą do niego wpaść różne organa (nie wiem nie znam się jakie instytucje to kontrolują ale nie sądzę żeby takie działanie było legalne ,bo to jest coś w stylu "namawiania do popełnienia wykroczenia czy przestępstwa przeciw środowisku... nie wiem nie znam się).


Kaisai czy Gree - awax - 2017-03-19

Jeżeli naprawdę sprzedaje z 8% Vatem to US ścignie zarówno kupującego jak i sprzedającego.


Kaisai czy Gree - contango - 2017-03-19

Nie chodziło o to ,że sprzedają z 8% VAT tylko sam tytuł aukcji tj. np. "Klimatyzator LG max.4,04kW 45m2 SAMODZIELNY MONTAŻ" + wypożyczenie pompy próżniowej i sama treść aukcji to jawne namawianie popełnienia wykroczenie czy przestępstwa przeciw środowisku ,a jak to się kiedyś sypnie to przy kontroli krzyżowej wyjdzie kto to kupił i jakiś tam organ dojdzie do nabywcy.

Co do 8% VAT to ostatnio ,klient po wycenie wysłał mi link do aukcji na allegro- urządzenie z montażem, zaintrygowany czemu mają tak tanio napisałem tam i okazało się między innymi ,że przeglądy gwarancyjne to 110 zł + 8% VAT .... można tak? czy tylko ja jestem tak głupi ,że doliczam 23 % VAT przy przeglądzie Wink ?


Kaisai czy Gree - woman - 2017-03-19

faded napisał(a):
woman napisał(a):Dla mnie pomyłką jest to, że klient chce zaoszczędzić na gwałt i sam montować... Na pewno każdy Kowalski ma w domu pod ręką manometry, pompę, azot i fachowe umiejętności lutowania Wink

Kaisai 1300 zł + elementy montażowe (rury, uchwyt, kable) + montaż samemu ~ 1600 zł. Ten sam zestaw wraz z montażem przez fachowca 2600 zł więc oszczędność jest duża.

Twój wybór, gorzej jak te 1600 zł pójdzie na śmietnik skoro zamierzasz uruchomić klimę w taki a nie inny sposób. To nie wentylator, który podpina się tylko do prądu i będzie sam działał. Ale co my wiemy na tym forum.


Kaisai czy Gree - Mateo17 - 2017-04-16

Widziałem już taki "samodzielny" montaż klimatyzacji z marketu u znajomego. Oczywiście szczelność sprawdził powietrzem, próżnie zrobił czynnikiem i kiedy myślałem, że już bardziej mnie nie zaskoczy dobrzucł jeszcze "a rurki ugiąłem na butelce po piwie" (autentyk. Dł. Instalacji 1m). Chwyciłem się za głowę a on na to: "no co? Teraz zamontuję sobie pompę ciepła"... ????


Kaisai czy Gree - obser - 2017-04-16

Bicie piany Panowie. Niech sobie sprzedają na Allegro, niech sami montują. Jak komuś wydaje się kupa pieniędzy cena za montaż i serwis, to niech otwiera firmę i zobaczy jakie to są obciążenia, praca sezonowa (taj jak cena rybki nad Bałtykiem latem). Olewać , jak człowiek pełnoletni, to niech wybiera. Sprzedawca będzie fałszował kartę gwarancyjną wpisując swój montaż, i przeglądy (bo będzie u niego leżała). Ale tacy Dealerzy to raczej nie temat na nasze forum. Zarobi 50 zł i będzie się cieszył, choć zobaczcie czy na portalu jest wielka sprzedaż takich kompletów. Są wystawione, ale ruch nikły. Zobaczcie sobie ile za roboczogodzinę żądają na lewiznę "fachowcy" budowlańce występujący w TVN w "Usterce". Nawet 200 zł, a drabiny nie ma.


Kaisai czy Gree - pasażer - 2017-04-16

Kaisai, ludzi którzy to sprzedają ..... <naruszenie regulaminu forum,Administracja>:o Sory ale nie znam innego producenta który produkuje takie g.... Trzeba posiadać łom żeby się dostać to filtrów powietrza :mad:


Kaisai czy Gree - contango - 2017-04-16

Ja dostrzegam pozytywy (dla firm montujących) w tym ,że ludzie samodzielnie "montują" (zwłaszcza tej klasy urządzenia). Przy optymistycznym założeniu ,że klima pochodzi chociaż pół sezonu to handel tym zwiększa nam rynek tj. klient który poczuł komfort posiadania klimatyzatora (jego znajomi itp.) będąc jednocześnie świadom jak się "oszczędzanie" skończyło, kupi z montażem przyzwoitą klimę z gwarancją na 3-5 lat.


Kaisai czy Gree - mp3 - 2018-12-12

Moje zdanie jest troszkę inne. Niestety ale rynek jest rozchwiany i dlatego ludzie się biorą sami za instalację ale to już wina firm z branży.
Choćby mój przykład. W zeszłym roku w sezonie byłem zdeterminowany założyć przez firmę klimę. Wysłałem do 5 firm prośbę o wstępną wycenę tego co chcę ( 2 jednostki )
Z żadnej z nich nie otrzymałem odpowiedzi więc lekko się zdenerwowałem i stwierdziłem że w sumie jakoś to lato przeżyję.
Przyszła zima i stwierdziłem że skoro po sezonie to teraz ja te firmy porozliczam.
wysłałem 5 ofert i o dziwo otrzymałem 5 wycen ale...

Z uwagi na specyfikę domu nie mogę zlecić firmie poprowadzenia rurek ponieważ skończy się to słowem UPS... instalatora i będzie spory problem. A więc wysłałem prośbę o wycenę montażu bez uwzględniania montażu jednostek wewnętrznych i rur miedzianych, przewodów sterujących etc.. a z uwagi na dużą jednostkę zewnętrzną to i fundament wykona inna ekipa. Mówię sobie czysta robota to pewnie podejdą logicznie cennik godzinowy plus materiały w sensie R32. ALE NIE.... Panowie wszyscy chcą normalne koszty instalacji dla 5 jednostek... i choćbym miał zrobić certyfikat FGAZ to za żadne skarby nie dam zarobić takim osobom. I właśnie w taki sposób traci się klientów.
Niektórym widzę że wydaje się że instalacja klimatyzacji to takie high tech nie wiadomo co. Skoro Panowie wy się tego nauczyliście to każdy inny też może. Mi zajęło jakiś czas dobranie jednostek i przy okazji podłapałem sporo wiedzy, sprawdzenie konfiguracji (ponieważ wybieram świadomie jednostki), sprawdzenie czego będę potrzebował z narzędzi etc.
A i zapomniałbym o kolejnym
Fachowcy:
Piszecie o profesjonalnym montażu klimatyzacji. Jestem ciekaw który z was zrobił próbę szczelności 2 dni azotem u klienta. Jak widzę jak jest robiony przegląd klimatyzacji u nas na firmie to nóż w kieszeni się otwiera od tej fachowości a duża firma z branży klimatyzacji. Jak spędza nad jednostką wewnętrzną 4 minuty to jest sukces. Ale cena przeglądu 150 od wewnętrznej. Mógłbym tak dalej ale już w ogóle mnie nie polubicie Smile
Ignoranci: Oczywiście znajdą się tacy którzy w 5 minut ogarnęli wiedzę jak to zamontować i bez jakiegokolwiek pojęcia się za to biorą i tu rozumiem gromy.

Oczywiście nie będę ukrywał że podziwiam tych ludzi którzy chcą się dzielić wiedzą i od nich się uczę. Dziękuję im za to że dzielą się i mają jeszcze czas i chęci na to.


Kaisai czy Gree - jurny_drwal - 2018-12-12

Ucz się Big Grin Najlepiej zarabia się na poprawkach/naprawach Big Grin Miałem klienta, który uznał, że ja położę instalacje, a on powiesi sobie urządzenia. Jednak na filmiku były dwie miedziane rury, a ja wyprowadziłem 10 i zrobił się problem.

Profesjonalista potrafi zrobić cztery szczelne połączenia bez konieczności ich sprawdzania.

Nie zdając sobie sprawy z kosztów prowadzenia takiej działalności ciężko oceniać cenę montażu.

Jaką specyfikacje ma dom, że nikt nie jest sobie w stanie z tym poradzić?

Cos zalatujesz typowym januszem ale mogę sie mylić Big Grin


Kaisai czy Gree - PARTNER-MAR - 2018-12-12

Ja staram się unikać kładzenia rur przez kogoś nie w temacie. Zrobi zagięcia/załamania a potem krzyk że nie działa i to nasza wina.


Kaisai czy Gree - MarioO - 2018-12-12

Jak klient sam kładzie sobie instalacje to już wiadomo że ma węża w kieszeni i dalsza współpraca nie będzie łatwa.Przeważnie to eksperci wszystkowiedzący .Ja takich robót nie biorę.Tak jak piszesz.Nie wiadomo co może taki magik wywinąć.Druga sprawa że są też tacy tani cwaniacy którzy chcą aby im położyć instalację za śrubki bo po tynkach bedzie zakładana reszta a tu sie później okazuje że klima już dawno założona przez kogoś innego.Czyli ten co zrobił instalację liczył na zarobek przy montażu a ten co montował klimę skasował mniej bo instalacja już była.Jak jeszcze klient sam sobie kupił klimę?Dlatego warto spisać umowę


Kaisai czy Gree - aminokwas - 2018-12-13

mp3, ja zawsze powtarzam, że nie święci garnki lepią, a najlepiej nauka wchodzi poprzez uczenie się na własnych błędach, więc życzę powodzenia Big Grin


Kaisai czy Gree - obser - 2018-12-13

Zanim zaczniesz krytykować i liczyć komuś pieniądze za godzinę, zastanów się skąd Ty tą kasę bierzesz. Klient co to kazdą złotówkę liczył, każdą minutę naszej pracy przekładał na stawkę godzinową pochwalił się, że w dobrym miesiącu wyciąga ponad 20 tyś netto, a ich firma produkuje różnego rodzaju kabelki, które to muszą być kupione od nich, bo projektant tak zaprojektował. I taki kabelek BNC/BNC do stacji BTS telefonii komórkowej sprzedają po ok. 500 zł, przez filię w Hamburgu, a koszt materiału to ok. 2 zł. I fakturują firmie córce w Hamburgu za 4 zł, a ona klientowi końcowemu za np. 500 zł, więc podatku w Polsce nie płacą. A u niego w domu najlepiej abyśmy zrobili mu montaż za 15zł/h ze stoperem w ręku.


Kaisai czy Gree - Arek.gd - 2018-12-15

Może wywołam fale krytyki ale napiszę dlaczego ja zdecydowałem się na samodzielny montaż i że taki montaż nie zawsze musi oznaczać całkowitą amatorszczyznę.

Budując dom o klimatyzacji (a w zasadzie o możliwości ogrzewania nią) myślałem ale w terminach bardzo odległych , ale ponieważ dom jest typu szkieletowego to przy wypełnianiu konstrukcji wełną zostawiłem w niej miedź aby była na przyszłość oraz rozprowadziłem kanały ponieważ w planach była jednostka kanałowa. kanały oczywiście przeliczone pod odpowiednie przepływy powietrza.

Po trzech latach zdecydowałem się na zamówienie klimatyzacji i tu zaczęła dziać się historia której się nie spodziewałem a której autorami stali się właśnie autoryzowani instalatorzy

Po pierwsze koniecznie chcieli mi "wcisnąć" jednostkę o 2-3 razy większej mocy niż zapotrzebowanie mojego domu i ciężko im było wytłumaczyć że 100w/m to w szkielecie zdecydowanie za dużo .

Po drugie przewody powietrzne i miedź położona samodzielnie w warstwie ocieplenie stanowiła dla niech problem nie tyle co techniczny ale ekonomiczny, stwierdzili żę mogą ją wykorzystać ale policzą tak jakby zrobili to oni.

Po trzecie i ostatnie cena , nie jestem osobą która żałuje zapłacić instalatorowi 1000-1500 zł za robotę i gwarancje ale różnica była zdecydowanie większa a wiec policzmy:

oferta instalatorów średnia z 3 firm
Urządzenie + montaż (przypominam przynajmniej 50% pracy już wykonane przeze mnie ) 13500-14500 zł

Moje koszty
Urządzenie 5500 zł
Pompa próżniowa dwustopniowa , manometry, prasa do zarabianie miedzi, zawór odcinający serwisowy. 980zł
butla z azotem -napełnienie 40zł + 0,05zł dziennie za wypożyczenie butli +0,50zł dziennie za manometr azotu
czyli razem - 6520 + jakieś grosze za wypożyczenie
Wyszło taniej o 7-8 tyś jeśli bym odsprzedał narzędzia wyjdzie jeszcze większa oszczędność

Owszem nie mam gwarancji urządzenie pracuję dopiero rok czasu ale za zaoszczędzoną sumę mogę sobie kupić 1,5 nowego w razie czego.
Chociaż czemu niby by miało to zrobić ja wiem że może ale:
-kielichy zrobione jak należy
-przedmuchanie rurek azotem
-próżnia zrobiona dla pewności pompa chodziła prawie 6h bo mogła, po wyłączeniu 3h trzymało próżnie
-nabicie azotem do 38bar przy około 20-25bar zaczęło przepuszczać na kielichu (jak widać próżnia nie zawsze jest wiarygodna) dokręcenie nie do końca pomogło zarobiłem nowy kielich znowu nabicie 38bar tym razem nie stwierdziłem przecieku zostawiłem na tydzień pod ciśnieniem po tym czasie spadku nie zaobserwowano czyli nie ma bata musi być szczelne.
-wypuszczenie azotu i ponownie zrobienie próżni.
-odkręcenie zaworów serwisowych
-pomiar przegrzania wyszło około 8'
-regulacja sprzężu jednostki wewnętrznej.

Robione przez Amatora w tej dziedzinie TAK
Zrobione złe i po amatorsku ? Według mnie nie. ale możecie uważać inaczej
Chłodzi , grzeje , działa , tak ja wiem że to dopiero rok ale uważam żę jeśli się coś stanie to na pewno nie przez błędy montażowe


Kaisai czy Gree - PARTNER-MAR - 2018-12-15

Wyszło taniej bo:
- gwarancja instalatora kosztuje (jak myślisz ile jest wart okres 5 lat darmowego przyjeżdżania na awarię urządzenia)
- opłacenie pracowników kosztuje
-sprzęt kosztuje
- szkolenia kosztują

Twoją pracę pewnie też można wykonywać samodzielnie


Kaisai czy Gree - MarioO - 2018-12-16

Arek .gd napisał(a):Wyszło taniej o 7-8 tyś jeśli bym odsprzedał narzędzia wyjdzie jeszcze większa oszczędność
To są pozorne oszczędności.Pomijając aspekty techniczne.Kara za montaż urządzeń bez uprawnień F-Gaz kosztuje o wiele więcej.W jaki sposób pozyskałeś urządzenie?Nie wolno sprzedawać urządzeń zawierających czynniki chłodnicze osobom bez uprawnień.Zaczną się kontrole i prędzej czy później to wyjdzie......


Kaisai czy Gree - Arek.gd - 2018-12-16

Tak wiem że gwarancja kosztuję , pracownicy kosztują, szkolenia kosztują , sprzęt kosztuję.
Ale ten koszt nie powinien chyba wynosić 100% ceny samego sprzętu bo wtedy właśnie wychodzą takie paranoję że lepiej kupić nowy jak się popsuję bo wyjdzie taniej.
Ja byłem naprawdę skłonny zapłacić 1500-2000 zł za montaż i powiedzmy 2000 zł za gwarancję czyli 4tyś wiecej ale nie 7-8 tyś.
Powiedzcie mi jedno czy popsucie się kanałówki jest dużo bardziej prawdopodobne niż popsucie się splita naściennego, ale tak szczerze ?
Jeśli nie to czemu wasza marża gwarancyjna za małego splita wynosi 1000zł a za kanałówkę instalatorzy chcieli 100% urządzenia czyli jakieś 5000zł + montaż ? czemu koszt gwarancji jest zależny od wartości sprzetu skoro awaria jest tak samo możliwa , cześci przecież dostarcza producent a waszym kosztem jest was czas.

Tak moją prace też można wykonać samodzielnie zgadza się, i poprzez takie strony typu "elektroda" cześć osób to robi. Ale nie robię z tego powodu jakiejś afery że och nie wolno nie ruszaj nie masz szkolenia. Wręcz przeciwnie jeśli widać że osoba jest kumata i ma wiedzę techniczną a nie porostu zamierza to zrobić za pomocą noża i widelca sam chętnie pomagam i nakierowuję.

Nie wiem jak teraz ale ponad rok temu kupiłem bez problemu w hurtowni niewiem jak teraz , nie śledzę tematu być może jest to niemożliwe.
Mój post nie miał zamiaru poruszenia tematu możliwości kupna urządzenia ale kwesti tego że jak ktoś samodzielnie zamontuję klimatyzator to na pewno według większości z was zrobi to źle bo nie potrafi i nie miał szkoleń.
W mojej branży producenci sprzętu robią też dużo szkoleń i wiecie co na większość się jeździ dla papierka bo taka polityka firmy ,a tak naprawdę pod względem merytorycznym są zero warte


Kaisai czy Gree - MarioO - 2018-12-16

Arek.gd napisał(a):Mój post nie miał zamiaru poruszenia tematu możliwości kupna urządzenia ale kwesti tego że jak ktoś samodzielnie zamontuję klimatyzator to na pewno według większości z was zrobi to źle bo nie potrafi i nie miał szkoleń.
popadłeś w samozachwyt a na jakiej podstawie mamy stwierdzić że zrobiłeś to dobrze?Przecież sam nazywasz siebie "amatorem" wiec czego oczekujesz?Ci którzy sami montują sobie klimatyzację to bardzo mały odsetek.Branża cały czas się rozwija i każdy kto prowadzi w niej działalność na brak zleceń nie narzeka.Także nikomu raczej krzywdy nie zrobiłeś.Jakby nie było ktoś w końcu zarobił na urządzeniu i narzędziach.Od wejścia w życie ustawy F-Gaz 2015 czynniki chłodnicze to substancje kontrolowane.Każdy kto montuje bez uprawnień musi byś świadomy konsekwencji z tym związanych.To jest tak jakbyś posiadał spirytus bez akcyzy lub zalał diesla opałówką ....