Forum Klimatyzacja
Szybki temat WAGA DO KLIMATYZACJI - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: Szybki temat WAGA DO KLIMATYZACJI (/showthread.php?tid=10208)



Szybki temat WAGA DO KLIMATYZACJI - stendi - 2017-04-05

Panowie potrzebuje kupic wage czy trzeba kupowac dokladne 0.05% czy wystarczy 0,5%? z gory dzieki


Szybki temat WAGA DO KLIMATYZACJI - DBKlima - 2017-04-06

Waga ma przejść "protokół kontroli" dla każdej wagi jest inny bo zależy od tego w jakim zakresie waży.
Wzorcowanie odbywa się na różnych wartościach . Dla każdej wartości jest inny błąd % pomiaru.


Kup/wyszukaj "waga pomostową z walizką" wujek google pomoże .


Koszt świadectwa wzorcowania od 100 do 150 netto .
Możesz kupić wagę już poddaną wzorcowaniu ale koszty będzie zdecydowanie wyższy .


Szybki temat WAGA DO KLIMATYZACJI - aras - 2017-04-06

DBKlima mam nadzieję że masz legalizację na multimetry wykorzystywane w firmie Big Grin Jeszcze więcej wymyślajcie. Nie wspomnę o legalizacji manometrów w oprawach zaworowych.


Szybki temat WAGA DO KLIMATYZACJI - DBKlima - 2017-04-06

aras napisał(a):DBKlima mam nadzieję że masz legalizację na multimetry wykorzystywane w firmie Big Grin Jeszcze więcej wymyślajcie. Nie wspomnę o legalizacji manometrów w oprawach zaworowych.
Mam na wagę, mam na mierniki, mam na manometry mam na detektor Big Grin Big Grin Big Grin
ADR też jeden z nas ma Big Grin


Szybki temat WAGA DO KLIMATYZACJI - aras - 2017-04-06

Szacun ! Smile


RE: Szybki temat WAGA DO KLIMATYZACJI - j.wag - 2022-07-11

Myślę, że najlepiej sprawdzi się do tego waga pomostowa, zobacz sobie np. na tej stronie Elektrowag i porównaj. Pozdrawiam!


RE: Szybki temat WAGA DO KLIMATYZACJI - Tytanowy Janusz - 2022-07-11

Bzdura zadnych wzorcowan nie trzeba... wymysl tych co sprzedaja wagi po 800-1000zł Wystarczy dokladna przenosna waga typu pocztowa sa modele z dokladnoscia 2-5g


RE: Szybki temat WAGA DO KLIMATYZACJI - DBKlima - 2022-07-20

(2022-07-11, 09:27:29)j.wag napisał(a): Myślę, że najlepiej sprawdzi się do tego waga pomostowa, zobacz sobie np. na tej stronie Elektrowag i porównaj. Pozdrawiam!

Wagi pomostowa z walizką kosztują 250-300 zł a nie od 3000zł nikt nie potrzebuje super dokładności
wystarczy 10g a przy dużych instalacjach dokładność 50g też wystarczająca na 20kg gazu nie zrobi to różnicy .
Jeszcze nie widziałem montera który poszedł i dopełnił 1m bieżący instalacji tj 12-20gramów do ściennego 3,5kW


RE: Szybki temat WAGA DO KLIMATYZACJI - miezala5 - 2022-07-20

I wszystko w temacie!Smile)


RE: Szybki temat WAGA DO KLIMATYZACJI - gadget - 2022-08-24

(2017-04-06, 06:54:42)DBKlima napisał(a): Waga ma przejść "protokół kontroli" dla każdej wagi jest inny bo zależy od tego w jakim zakresie waży.
Wzorcowanie odbywa się na różnych wartościach . Dla każdej wartości jest inny błąd % pomiaru.


Kup/wyszukaj "waga pomostową z walizką" wujek google pomoże .


Koszt świadectwa wzorcowania od 100 do 150 netto .
Możesz kupić wagę już poddaną wzorcowaniu ale koszty będzie zdecydowanie wyższy .

A kto wystawia  protokół  kontroli / świadectwo wzorcowania  i czy ono jest zgodne z prawem ? Byłeś w GUM ?