Forum Klimatyzacja
Czym wiercicie? koronka wiertnicza, a może wiertło przebiciowe? - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: Czym wiercicie? koronka wiertnicza, a może wiertło przebiciowe? (/showthread.php?tid=10213)

Strony: 1 2


Czym wiercicie? koronka wiertnicza, a może wiertło przebiciowe? - kamil.szymczak - 2017-04-06

Witam?
Czego koledzy używają do wiercenia, koronek wiertniczych, a może wiertłami przebiciowymi?


Czym wiercicie? koronka wiertnicza, a może wiertło przebiciowe? - byniom - 2017-04-06

Używam koronki i wiertło przebiciowe bo zależy jaka ściana. Wiertło przebiciowe mam długości 1m


Czym wiercicie? koronka wiertnicza, a może wiertło przebiciowe? - kamil.szymczak - 2017-04-06

ja właśnie planuje kupić wiertło przebiciowe, myślę o średnicy 65mm, Ty jaką posiadasz? Wyszczególnij proszę jakie wiertło do jakieś ściany?


Czym wiercicie? koronka wiertnicza, a może wiertło przebiciowe? - obser - 2017-04-06

Jak będziesz zakładał małe splity to 55 starczy,ale ja mam 55 i 65. SDS MAX Młotowiertarka Hilti.


Czym wiercicie? koronka wiertnicza, a może wiertło przebiciowe? - kamil.szymczak - 2017-04-06

Nie lepiej od razu kupić 65? w 80% to będą jednostki 9-12, reszta 18, rzadziej wyższe. Będę używał młotowiertarki Bosch'a 5-40.


Czym wiercicie? koronka wiertnicza, a może wiertło przebiciowe? - byniom - 2017-04-06

Kupiłem przebiciowe bo miałem grubą ścianę na 80cm . Z przebiciowego więcej się brudzi a z koronki trzeba częściej gruz usówać.


Czym wiercicie? koronka wiertnicza, a może wiertło przebiciowe? - coolmaker1 - 2017-04-06

Witam . Do tego Boscha co masz, idealnie pasuje wiertło przebiciowe, rownież Boscha (potocznie zwane


Czym wiercicie? koronka wiertnicza, a może wiertło przebiciowe? - coolmaker1 - 2017-04-06

......i zeżarło post. Fi 65, krotkie wystarczające .Uzywam i polecam. Inne typy i rodzaje na inny temat.


Czym wiercicie? koronka wiertnicza, a może wiertło przebiciowe? - kamil.szymczak - 2017-04-06

Tak właśnie myślałem, to raczej konkretny sprzęt, nie straszny dla niego beton zbrojony - wielka płyta, z koronką może być gorzej, jaką średnice wybrać 55 czy 65?


Czym wiercicie? koronka wiertnicza, a może wiertło przebiciowe? - Shitashii - 2017-04-06

Z tą "wielką płytą" to bym nie był taki odważny....


Czym wiercicie? koronka wiertnicza, a może wiertło przebiciowe? - kamil.szymczak - 2017-04-06

to jeśli nie to czym wiercić w starych blokach z wielkiej płyty?


Czym wiercicie? koronka wiertnicza, a może wiertło przebiciowe? - Bolas - 2017-04-06

Porządny sprzęt i niczego się nie boisz Big Grin
https://www.youtube.com/watch?v=Mnb7OpyrPEA
https://www.youtube.com/watch?v=HFwsX2a9mY8

Blok z płyty nawet jak w nim jest blacha bo zbrojarz miał kaprys Big Grin te dwie blachy i drut były w jednym otworze
https://goo.gl/photos/xP5Cmp8kqRpqHN6R7


Czym wiercicie? koronka wiertnicza, a może wiertło przebiciowe? - kamil.szymczak - 2017-04-06

nie widziałem nigdy jak instalator szedłby z taką wiertnicą do wiercenia dziurki do 6 cm haha Smile lub pyta się właściciela domu czy można gdzieś się pod wodę podłaczyć bo musi chłodzić wiertło! ahhaha


Czym wiercicie? koronka wiertnicza, a może wiertło przebiciowe? - adjurek - 2017-04-24

ostatnio robiliśmy przewiert 100 koronka w cegle przyszedł kierownik u którego robilśmy i mówi co się bawicie z tym wiertełkiem dajcie mi to ja wam pokaże i j Smile ak się ubawiłem jak mu wiertnica prawie łapkę złamała Smile


Czym wiercicie? koronka wiertnicza, a może wiertło przebiciowe? - Bolas - 2017-04-25

Kamilu będziesz miał okazję pobawić się tym sprzętem to nie będziesz chciał widzieć zwykłego wiertła - jak będziesz już zdecydowany to załatwię ci w dobrej cenie Wink
Jak nie ma zbrojenia to podłączasz odkurzacz i nie musi nikt stać nade mną z rurą przy ścianie.
Adjurek no niestety wiercenie z łapy jest ciężkie choć nie wiem czemu sprzęgło nie zadziałało Big Grin - różnie bywa przynajmniej ma nauczkę. Kiedyś miałem takiego narwanego majstra jak mu się szlifierka w przedramię wkręciła to przestał dogadywać.


Czym wiercicie? koronka wiertnicza, a może wiertło przebiciowe? - kamil.szymczak - 2017-12-01

Trochę odgrzeje swojego kotleta. Minęło ponad pół roku ale wszystkie sprawy się przedłużyły i dopiero teraz będe kupował elektronarzędzia. Podsumowując biorę Boscha GBH 5-40 do niego wiertło przebiciowe również Boscha (nie wiem czy 55/65mm), do tego Bosch GBH 2-26 i wkrętarkę bardziej profesionalną niż moja do użytku domowego też pewnie coś Boscha. Długo myślałem czy Bosch czy Makita są różne zdania, na droższe szkoda mi było pieniędzy, wybrałem Boscha, mam nadzieję, że będę zadowolony.
Pozdrawiam


Czym wiercicie? koronka wiertnicza, a może wiertło przebiciowe? - pasażer - 2017-12-01

byniom napisał(a):(nie wiem czy 55/65mm)
Jak będziesz montował coś większego gdzie trzeba przeciągnąć 5/8 i 1/4. odpływ min.1/2 i przewody el.to w 55 jest ciasno, łatwo potargać otulinę, 65 jest bardziej uniwersalne przy montażach Big Grin Trzeba tylko mocno uważać przy stosowaniu przebiciówki w ostatniej fazie wiercenia, bo można zbić tynk z połowy ściany :o
Co do marki to zdania są różne, ja osobiście na Boschu niebieskim się przejechałem :/ i od 3 lat używam wiertarek sds plus i max oraz wkrętarki Dewalt i nie mam najmniejszych powodów do narzekań, o jakości serwisu póki co nawet nie miałem okazji się przekonać Big Grin


Czym wiercicie? koronka wiertnicza, a może wiertło przebiciowe? - bartek2700 - 2017-12-01

jeśli chodzi o wiertarkę GBH 5-40 to ja wziąłbym raczej większą np.GBH 7-45 bo piątka potrafi się dobrze zagrzać przy wierceniu w betonie.No i z tego co pamiętam to piątka w specyfikacji na wiercenie w betonie do fi 40 mm


Czym wiercicie? koronka wiertnicza, a może wiertło przebiciowe? - kamil.szymczak - 2017-12-01

Jeśli chodzi o wiertła przebiciowe do 55mm


Czym wiercicie? koronka wiertnicza, a może wiertło przebiciowe? - Amfan - 2017-12-02

Proponuję jeszcze sprawdzić coś z asortymentu Hitachi . My mamy 2 młoty sds max od 6-7 lat i ani razu sprzęt nie trafił do serwisu. Jako nieliczni na rynku z tego asortymentu stosują aluminiowe korpusy .Myślę ,że takie rozwiązanie ma ogromny wpływ na żywotność (potwierdzoną Wink .


Czym wiercicie? koronka wiertnicza, a może wiertło przebiciowe? - Bolas - 2017-12-03

Z tymi korpusami jest różnie. Ja się upieram przy Metabo choć ostatnio im jakość kuleje ale miałem okazję popracować ostatnio Makitą z plastikowym korpusem i powiem że myślałem ze piórko w rękach trzymam. Dziwne uczucie Big Grin


Czym wiercicie? koronka wiertnicza, a może wiertło przebiciowe? - kamil.szymczak - 2017-12-03

Którego modelu Makity używałeś?


Czym wiercicie? koronka wiertnicza, a może wiertło przebiciowe? - Bolas - 2017-12-04

Nie pamiętam użyczony przez drugiego instalatora bo wpadłem tylko na małą przeróbkę.


Czym wiercicie? koronka wiertnicza, a może wiertło przebiciowe? - DF - 2017-12-23

Witam Panów wracając do początku tematu co lepsze, ja używam tego i tego dlatego mogę obiektywnie ocenić.
Wiertnicy na sucho wiercąc z ręki używam na wykończonych i zamieszkałych obiektach średnica 45-65 mm, przy zwykłych kasztanach do 5 kW wystarczy 50 mm, 65 zawsze wygodniej, przy ścianach z kratówki pustaka wchodzi jak w masło, nie kurzy, brak udaru ( obrazki ze ścian nie spadają), otwór z drugiej strony nie jest rozerwany jak przy postrzale ze śrutowy, jak jest jaki żelbet i druty to też daje radę, oczywiście żeby przeciąć drut trochę trzeba poczekać, wiertła 450 mm długości zwykle wystarczy, czasem przedłużka + 300 mm.
Wiertło przebiciowe używam na surowych budowach gdzie jak się wyrwie trochę tynku lub cegły to nikomu nie przeszkadza, udar tak samo, jak są druty w betonie to też trzeba poczekać zanim wiertło rozklepie drut ( wiertnica lepiej sobie radzi z drutem), więcej brudu niż z wiertnicy.
Osobiście wolę pracować wiertnicą bo też mniej wysiłku to kosztuje, wiertnica lżejszą od SDSmaxa i przy wiertnicy nie ma drgań. Robiąc otwór wiertłem trzeba rozbić cały materiał w otworze nie jak w wiertnicy. Nie robi się tego całe dnie ale mogę spokojnie powiedzieć że ręce mniej w du** dostają jak przy udarze.
Koszt regeneracji wiertła koronowego przeliczając na jeden otwór do montażu splita jest niewielki.


Czym wiercicie? koronka wiertnicza, a może wiertło przebiciowe? - DF - 2017-12-23

a jeszcze jeden mały minus w stronę wiertnicy skręcanie i rozkręcanie trwa dłużej jak z przebiciowym, jak się nie samuraje gwintów i nie ma dobrych kluczy może to być męczące