Forum Klimatyzacja
20bar na niskim - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: 20bar na niskim (/showthread.php?tid=10241)



20bar na niskim - acumen69 - 2017-04-23

Witam jest taki problem ze w Mitsubishi muz-ge35va inv po właczeniu na chłodzenie ciśnienie na niskim (mierzone w porcieSmile) wzrasta do 20 bar. Sprężarka pracuje prawidłowo jak i wentylator. Moja diagnoza to zawór trojdrogowy. mam racje czy ktoś miaj podobną awarie??


20bar na niskim - DBKlima - 2017-04-24

... próżnia, olej, czynnik wagowo. Będziesz miał pewności więcej.


20bar na niskim - jack63 - 2017-04-24

acumen69 napisał(a):Moja diagnoza to zawór trojdrogowy.
A czy w ogóle taki typ zaworu tam występuje???
"Słyszałem" o cztero-drogowych, ale pewnie się nie znam.
Poza tym ew. (!) nieprzełączanie zaworu wcale nie musi oznaczać jego uszkodzenie. Wystarczy, że kabelek "się wypnie".


20bar na niskim - gadget - 2017-04-24

A poza 20 barami się dzieje? Czy normalnie chłodzi?


20bar na niskim - DBKlima - 2017-04-24

jack63 napisał(a):
acumen69 napisał(a):Moja diagnoza to zawór trojdrogowy.
A czy w ogóle taki typ zaworu tam występuje???
"Słyszałem" o cztero-drogowych, ale pewnie się nie znam.
Poza tym ew. (!) nieprzełączanie zaworu wcale nie musi oznaczać jego uszkodzenie. Wystarczy, że kabelek "się wypnie".
Dobrze słyszałeś i dobrze napisałeś.


20bar na niskim - sakaguchi - 2017-04-25

Miałem podobną sytuację w Mitsubishi Electric (Multi). U mnie skończyło się na wymianie jednej jednostki wewnętrznej (3 lata po montażu). Trzy działały prawidłowo a jedna grzała. Urządzenie pojechało do Mitsubishi i już nie raczyli odpowiedzieć co było przyczyną awarii.

DBKlima dobrze ci napisał, sprawdź najpierw te rzeczy.

Powodzenia, daj znać jak rozwiązałeś problem.


20bar na niskim - acumen69 - 2017-04-27

Raczej czynnik ok. Na postoju było 10 bar przy +5°c na Zew. Czy został włączony na grzanie czy chłodzenie wskakiwal na 20 bar. A co do tr. To masz rację kolego czwordrogowy( odpinalem a nawet była próba magnesem ale nic). Proszę o przemyślane i pomocne odpowiedzi. Jedli ogarnę temat to napewno napisze. Pozdrawiam


20bar na niskim - acumen69 - 2017-04-27

Aha jeszcze skraplacz był cały w śniegu 1cm Smile


20bar na niskim - gadget - 2017-04-27

A wewnętrzna się uruchamia , wieje ? Jaka temperatura na wylocie?


20bar na niskim - Czesio - 2017-04-28

acumen69 napisał(a):Raczej czynnik ok. Na postoju było 10 bar przy +5°c na Zew. Czy został włączony na grzanie czy chłodzenie wskakiwal na 20 bar. A co do tr. To masz rację kolego czwordrogowy( odpinalem a nawet była próba magnesem ale nic). Proszę o przemyślane i pomocne odpowiedzi. Jedli ogarnę temat to napewno napisze. Pozdrawiam
Witam

Mnie zastanawia te 10bara przy +5st.C z suwaka wynika inaczej...

Pozdrawiam


20bar na niskim - Czesio - 2017-04-29

acumen69 napisał(a):Aha jeszcze skraplacz był cały w śniegu 1cm Smile
Witam

Tu też się nie zgadza, jak jest brudny skraplacz ciśnienia idą w górę ale nie do 20bara jakiś kit propagujesz. Coś namieszałeś w opowieści...

Pozdrawiam


20bar na niskim - barbie - 2017-04-29

mierzył na tłoczeniu .


20bar na niskim - gadget - 2017-04-29

Panowie chyba niema co się przejmować skoro autor tematu nie interesuje się wątkiem.


20bar na niskim - acumen69 - 2017-05-03

Interesuje koledzy tylko w weekendy poświęcam się rodzinie (pracuje w delegacji ). Skraplacz oczyszczony był i to samo start sprezarka wentylator i pupa 20. Aha te 10 bar przy +5 to powinno byc okolo 8.5 bar. Nic nie ściemniam taki miałem przypadek.ciężki ale do rozwiązania


20bar na niskim - acumen69 - 2017-05-03

Wewnętrzna się uruchamia i grzeje. Temperatury nawiewu ci nie podam. Pomieszczenie serwer temp. Otoczenia 35°c Wink


20bar na niskim - gadget - 2017-05-03

A czy chłodzi? Uruchamiałeś tylko na grzaniu? Poza wysokim ciśnieniem zaobserwowałeś coś jeszcze?


20bar na niskim - acumen69 - 2017-05-03

A no właśnie nie było żadnej reakcji zaworu jak klima przelanczalem z grzania na chłodzenie i odwrotnie. Żadnych błędów jed wew. Nie sygnalizowala. Diody w płycie głównej w jed Zew tez niczego nie zgłaszał problemu.


20bar na niskim - gadget - 2017-05-03

Zawór na razie zostaw w spokoju, nadal nie napisałeś czy chłodzi. Na przełączenie zaworu trzeba poczekać czasem nawet i 5 minut a może i więcej. Musisz poczekać. Jesteś serwisantem znasz się trochę na tym? Za mało piszesz co tam się dzieje.


20bar na niskim - acumen69 - 2017-05-03

Non stop grzeje. Wiem kolego ze zawór się przełącza nawet i parę min Smile a i troszku znam się na klimatyzacji wiem jak w pilocie baterie wymienicSmile a tak na poważnie co kolego proponujesz?


20bar na niskim - HC - 2017-05-03

To tak, żeby z trybu grzania w chłodzenie przełączył na 4- drożnym to fakt trwa to trochę i sterowane jest po temp. wymiennika, żeby termicznie nie rozwalić wymienników ( gorąca ciecz na zimmny parownik).

Podstawowa sprawa kilka pytań.

1. Skraplacz już czysty, wentylator skraplacza i jednostki wewnętrznej chodzą prawidłowo ?

2. Jeżeli sprężarka chodzi( tak twierdzisz) to co się dzieje na ssaniu i tłoczeniu. Chodzi mi o temperatury, zmierz jaka jest różnica na rurkach ssawnej/tłocznej.

3. Element rozprężny (TXV) co idzie przed zaworem, a co za zaworem ( też po temp zobaczysz). Tu może tkwić problem bo skoro masz 20 bar to tak jakby TXV w ogóle nie dławił.
Zmierz jeszcze HP (o ile jest port zabudowany we wnętrzu zewn).

4. Jeżeli diagnozujesz 4- drogowy to zdejmij zasilanie z cewki i zobacz co się dzieje w trybie grzania/chłodzenia.
Łatwo zauważyć, że jeżeli 4- drogowy nie domyka nie przełącza to sprężarka jak i cały układ chłodniczy zachowuje się nietypowo, czynnik będzie krążył (na krótkim obiegu, sprężarka będzie dziwnie pracowała, i będą się jaja działy na 4 drogowy- wszystkie wejścia/wyjścia będą ciepłe).


20bar na niskim - HC - 2017-05-03

acumen69 napisał(a):Wewnętrzna się uruchamia i grzeje. Temperatury nawiewu ci nie podam. Pomieszczenie serwer temp. Otoczenia 35°c Wink

Powiadasz, że przy takiej temp grzeje?? To ile możesz na pilocie ustawić 36,37,38,39 czy 40?? Bo coś mi kolego się wydaje, że wewnętrzna ci mieli tylko powietrze, które jest w środku.

Aha kolego w j. wewnętrznej masz tryby awaryjnego chłodzenia i grzania i stop. Przełącz na STOP z palca i dopiero wysteruj z pilota, może tu tkwi clou sprawy- warto sprawdzić.

Pozdrawiam


20bar na niskim - acumen69 - 2017-05-03

Dzięki za poradę . Jak będę zastosuje powyższe rady ale nie wiem kiedy( 120km man a poza tym to firma decyduje co gdzie i kiedy)
1. Czysty skraplacz wentylator startuje sprezarka tez i się nie grzeje.
2.wypinalem cewkę z płyty i właśnie nic się nie działo zero reakcji. Jak i również nie było reakcji zaworu po przelanczaniu z trybu chłodzenia/grzanie/chłodzenie.


20bar na niskim - acumen69 - 2017-06-13

Zamykam temat klient wymienił na nowy. Wszystkim dziękuję za rady i poświęcony czas. Pozdrawiam