Forum Klimatyzacja
Jaki klimatyzator wybrać? LG? Basic, Standard, Deluxe - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Porady (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=27)
+--- Wątek: Jaki klimatyzator wybrać? LG? Basic, Standard, Deluxe (/showthread.php?tid=10261)

Strony: 1 2 3


Jaki klimatyzator wybrać? LG? Basic, Standard, Deluxe - DamianC902 - 2017-05-04

Witam,

Szukam dobrego, cichego, lecz zarazem opłacalnego klimatyzatora do pomieszczenia w którym zarówno śpię jak i pracuję.

Po przebrnięciu przez wiele tematów oraz stron internetowych zdecydowałem się na jednostkę 3,5kW ze względu na spore pomieszczenie na ostatnim piętrze oraz okna od zachodniej strony. Przez kilka lat używałem jednostki przenośnej, lecz wiek dało sobie znać i strasznie hałasuje. Miała 3kW, lecz słabo sobie dawała radę, szczególnie w upalne dni.


Rozważam na tą chwilę LG a dokładniej serię Basic, Standard/Standard Plus oraz Deluxe.

Ilość filtrów oraz jonizator trochę zachęca aby sięgnąć po deluxe oraz też znacznie niższy pobór mocy, bo bodajże 1120W vs 880W. Co mniej zachęca, to właśnie dopłata w granicach ~700 zł.


Warto kupować klimatyzator tam gdzie taniej i komuś zlecić montaż czy może lepiej kupić w tej firmie, która będzie montować pomimo wyraźnie wyższej ceny?


Jaki klimatyzator wybrać? LG? Basic, Standard, Deluxe - Bolas - 2017-05-04

Tam gdzie zapewniają montaż i serwis. Przeważnie ci którzy tylko montują nie są nigdzie zgłoszeni czyli nie posiadają odpowiednich uprawnień. Jeżeli już LG to proponuję ArtCool Slim


Jaki klimatyzator wybrać? LG? Basic, Standard, Deluxe - contango - 2017-05-04

Witam,

Jeżeli zakupisz klimatyzator na allegro to sprzedawca na allegro na tym zarobi - powiedzmy 200 zł.

Teraz pytanie: jeżeli on zarobił 200 zł to ktoś 200 zł będzie musiał stracić... pytanie - kto ?.

Wspomniane 200 zł tracisz przy założeniu ,że montaż jest "na firmę" na 23% VAT ale jeżeli jest na osobę prywatną i jest możliwość zrobienia tego na 8% VAT to dodatkowo tracisz różnicę w VAcie. Ponadto urządzenie może nie być z legalnej polskiej dystrybucji.


Jaki klimatyzator wybrać? LG? Basic, Standard, Deluxe - DamianC902 - 2017-05-05

Też coś czytałem na temat tego VAT 8% na urządzenie w przypadku brania urządzenia wraz z montażem.

Niestety ale ArtCool Slim przekracza ponad dwukrotnie mój wstępnie przeznaczony budżet na klimatyzator, który był ustalony na ~2000zł.


Jaki klimatyzator wybrać? LG? Basic, Standard, Deluxe - DamianC902 - 2017-05-05

Standard Plus na allegro idzie kupić poniżej 2000 zł z raczej pewnych sklepów/sprzedawców.

Obecnie mam propozycję u jednej z Warszawskich firm montaż 1080 zł z VAT 8% + dojazd

LG Basic:
1625 zł przy VAT 8%

LG Deluxe
DM12RP 2560zł z VAT 8%


Ogólnie montaż będzie wykonywany koło Nowego Dworu Mazowieckiego.


Jaki klimatyzator wybrać? LG? Basic, Standard, Deluxe - woman - 2017-05-05

DamianC902 napisał(a):Standard Plus na allegro idzie kupić poniżej 2000 zł z raczej pewnych sklepów/sprzedawców.

Obecnie mam propozycję u jednej z Warszawskich firm montaż 1080 zł z VAT 8% + dojazd

LG Basic:
1625 zł przy VAT 8%

LG Deluxe
DM12RP 2560zł z VAT 8%


Ogólnie montaż będzie wykonywany koło Nowego Dworu Mazowieckiego.

Te 8 % jest mocno kontrowersyjne Wink Co do samego LG to ja raczej nie polecam, ilość serwisów i oczekiwanie na części gwarancyjne powala. Lepiej iść w dobrze wyposażonego chińczyka.
LG Basic niewiele ma w sobie, ot obudowa, wymiennik.


Jaki klimatyzator wybrać? LG? Basic, Standard, Deluxe - DamianC902 - 2017-05-05

No to w takim razie co innego do tych ~2,5k ? Zależy mi właśnie na ciszy oraz aby też nie było przesadnie prądożerne.

Chociaż przyznam, że cena zaproponowanego mi basic jest niska.


Czy montaż bez dojazdu na poziomie 1080 zł jest dobrą ceną?


Jaki klimatyzator wybrać? LG? Basic, Standard, Deluxe - coolmaker1 - 2017-05-05

Witam,czy to jest za sam montaż? Nic nie ma o materiałach do montażu(rury Cu, łapy,skropliny, kołki itp)


Jaki klimatyzator wybrać? LG? Basic, Standard, Deluxe - DamianC902 - 2017-05-05

Cytat:Jeśli chodzi o koszty to montaż tzw "standard" czyli instalacja do 4mb poprowadzona w sposób natynkowy ( w korytku PCV) z grawitacyjnym odprowadzeniem skroplin oraz wpięciem elektrycznym do istniejącego pobliskiego źródła prądu to koszt 1000zł/netto czyli 1080zł brutto z VAT 8% ( faktura na osobę fizyczną)



Jaki klimatyzator wybrać? LG? Basic, Standard, Deluxe - obser - 2017-05-05

korytko,a korytko robi różnicę, mocowanie j.z tez. no i to mocowanie jednostki poza obrysem mieszkania z zastosowaniem 8% VAT-u, pole do popisu dla Skarbówki (teraz chyba KAS-u). Jak na obecną aurę, to można to na ekonomicznych materiałach wykonać, tylko z 23% VAT-em tzn 1230 zł brutto.


Jaki klimatyzator wybrać? LG? Basic, Standard, Deluxe - PARTNER-MAR - 2017-05-05

DamianC902 napisał(a):Obecnie mam propozycję u jednej z Warszawskich firm montaż 1080 zł z VAT 8% + dojazd

A ile za dojazd?
Bo może drugie tyle?


Jaki klimatyzator wybrać? LG? Basic, Standard, Deluxe - obser - 2017-05-05

Jak doliczam dojazd,to 1 km z 2 technikami na pokładzie wynosi 2 zł netto.


Jaki klimatyzator wybrać? LG? Basic, Standard, Deluxe - DamianC902 - 2017-05-05

80-100 zł, taką dostałem informację.

Jeszcze patrząc po opiniach jest też pewien niby zachwalany sklep/firma, ale tutaj ceny właściwie +500 zł co jest bardzo dużą różnicą :/
Za serwis okresowy wołają 200 zł brutto, lecz też wydaje mi się to sporo. Montować urządzeń spoza ich sklepu nie chcą.

Nie wiem czy tutaj na forum można podawać nazwy, bo widać sporo czujnej konkurencji Tongue


No a co możecie powiedzieć o kupowaniu klimatyzatorów na allegro?


Pytając w tym pierwszym sklepie to faktycznie te ceny wydają się być ogólnie dobre, szczególnie na urządzenia przy opcji z montażem.


Jaki klimatyzator wybrać? LG? Basic, Standard, Deluxe - obser - 2017-05-06

A co robisz analizę rynku,każdy ma swoją politykę cenową i zbędne jest podawanie ich cen. Jak by byli drodzy, to by nie mieli roboty. A na Allegro to nikt nie jest wróżką. I tak jak kupisz i znajdziesz firmę autoryzowaną,tak jak mówi gwarancja, która podejmie się montażu, to z automatu do tego doliczy koszty obsługi gwarancyjnej. Każda firma kupując u Importera dostaje upust handlowy i upust za przejęcie obsługi gwarancyjnej. Ten będzie Ci musiał naprawiać, co podbije montaż w karcie gwarancyjnej. Sprzedawcy na Allegro po prostu sobie ten upust przywłaszczają. Jest na Allegro scan karty, poczytaj sobie i wtedy odpowiedz sobie dlaczego nikt nie chce założyć urządzenia nie nabytego u niego. I to jest tajemnica tych niskich cen na Allegro. I poczytaj sobie w tej karcie co to jest serwis okresowy i pomyśl, czy nie powinien kosztować 200 złbrutto, szczególnie przy 1 urządzeniu. Na obiekcie , gdzie jest 2o szt możemy się dogadać. Ciebie nie interesuje ryzyko montażu przez firmę na 8%, ale niech się głęboko zastanowią, bo Skarbówka już kilka spraw wykręciła. Kolega do dziś się z nimi boksuje i chyba co wychodzi z opinni Urzędu Satatystycznego w Łodzi,chyba będzie musiał pożegnać się z różnicą,którą już mu z konta ściągnęli w depozyt.


Jaki klimatyzator wybrać? LG? Basic, Standard, Deluxe - Bolas - 2017-05-06

I bitwa o 200zł się zaczyna. Ja ostatnio zaczynam już ludziom mówić że nie ja jestem drogi tylko ich na mnie nie stać. Straszne ale wolę przesiedzieć z dziećmi 2dni w domu niż zejść komuś 300zł na robocie za 2tys
Jak już wyznacznikiem jest cena kup sobie kaisai czy inny wynalazek z markieta francuskiego i zamontuj wg wytycznych na YT. Będziesz miał najtaniej. Jak się spierdoli po 3latach to na serwisach i przeglądach zaoszczędzisz tyle że nie będziesz miał skrupułów kupić sobie kolejny tani model.


Jaki klimatyzator wybrać? LG? Basic, Standard, Deluxe - DamianC902 - 2017-05-06

Najzwyczajniej sprawdzam opcje i jak przedstawia się koszt aby mieć później możliwość wyboru.

Tu nie chodzi o to aby zaoszczędzić każdą złotówkę, lecz po prostu aby zarówno bez sensu nie przepłacać jak i nie wbić się na jakąś minę.

Myślałem, że ktoś mi tu doradzi czym kierować się przy wyborze oraz czego unikać nie tylko przy urządzeniu ale też i firmach, które taki urządzenia montują.

Liczyłem, iż ktoś mi poda jak średnio przestawiają się średnio koszty serwisów, lecz co niektórzy to chyba chcą się tylko przyczepić nie wnosząc nic do tematu.

Szukam najzwyczajniej tego optymalnego wyboru.


Jaki klimatyzator wybrać? LG? Basic, Standard, Deluxe - obser - 2017-05-06

I wchodzisz na forum gdzie przeważnie siedzą instalatory,oczekujesz chyba,że wszyscy się rzucą i zaczną pisać swoje CV i siebie zachwalać. Tak jak w każdym fachu, są mechanicy w stodołach robiący za grosze, są porządne autoserwisy, notabene jak się niedawno przekonałem oblegane, drogie, ale dobre. Wybiera sobie właściciel auta.


Jaki klimatyzator wybrać? LG? Basic, Standard, Deluxe - DamianC902 - 2017-05-06

Nie... nie chodzi mi o to. Po prostu czym się kierować a czego unikać przy wyborze.

No to wiadomo, stąd nie chciałbym wejść na minę.

Jedna firma z 16 letnim doświadczeniem zaproponowała mi praktycznie te same ceny co ta pierwsza. Usłyszałem też, że oni robią serwis raz na rok, a nie 2x jak zaleca producent. Cena za przegląd 100 zł.

Chociaż jak to jest w przypadku montażu w jednej firmie i robienia przeglądu u innej np. tej co robi przeglądy raz na rok w niższej cenie?


PS.
No to podaj mi inne aktywne forum gdzie takich osób nie siedzi właściwie większość Wink


Jaki klimatyzator wybrać? LG? Basic, Standard, Deluxe - obser - 2017-05-06

elektroda


Jaki klimatyzator wybrać? LG? Basic, Standard, Deluxe - contango - 2017-05-06

DamianC902 napisał(a):Nie... nie chodzi mi o to. Po prostu czym się kierować a czego unikać przy wyborze.

No to wiadomo, stąd nie chciałbym wejść na minę.

Jedna firma z 16 letnim doświadczeniem zaproponowała mi praktycznie te same ceny co ta pierwsza. Usłyszałem też, że oni robią serwis raz na rok, a nie 2x jak zaleca producent. Cena za przegląd 100 zł.

Chociaż jak to jest w przypadku montażu w jednej firmie i robienia przeglądu u innej np. tej co robi przeglądy raz na rok w niższej cenie?


PS.
No to podaj mi inne aktywne forum gdzie takich osób nie siedzi właściwie większość Wink

To nie jest tak ,że producent zaleca dwa serwisy- on ich wymaga aby gwarancja była ważna. (w zasadzie wymaga dwóch pieczątek w roku).

Polecam wybrać jakąś firmę z bliższej okolicy na pewno firma uwzględnia to w cenie. Zaprosić ze dwie poważne firmy na wycenę na miejscu montażu (jest ona zwykle bezpłatna) ,a potem nadać cenie i subiektywnej ocenie "fachowości" osoby wyceniającej wagę po 50% i wybrać.
Do 2,5 tyś to poszaleć się nie da ale do 3 tyś. już jest wiele sensownych urządzeń- choćby GREE.

Radzę też nie wymawiać słowa "allegro" ,bo na przykład ja za każe wypowiedzenie go doliczam 100 zł ,a po wypowiedzeniu go trzy razy grzecznie mówię do widzenia Wink
Nie mam już siły tłumaczyć dlaczego allegro się nie opłaca i jakie niesie ryzyko. Byłoby super gdyby ktoś z lekkim piórem i umysłem analitycznym napisał rzeczowy artykuł o tym.Można by przesyłać klientom link do niego zamiast tracić czas na mówienie o sprawach oczywistych. (ja ostatnio ograniczam się do jednego zdania:" Jeżeli sprzedawca na allegro zarabia 200 zł to kto tę 250 zł traci ?"


Jaki klimatyzator wybrać? LG? Basic, Standard, Deluxe - DamianC902 - 2017-05-06

Dostałem odpowiedź w taki sposób, iż zrozumiałem to jako, że robią niby raz w roku, a gwarancja jest.

Cytat:Producent nakazuje 2 razy w roku
My robimy co roku
Czyli pierwszy w 2018r
Cena 100 PLN

No nie wiem czy tak za darmo przyjadą i zrobią wycenę, bo by musieli po 30-50km jechać w jedną stronę.

No a co sugerujesz z gree? przy tych do 3k???

Na tą chwilę tak rozważałem pomiędzy standard + a dopłatą do deluxe, lecz czym ona się jeszcze różni poza faktem posiadania jonizatora? Widzę, że deluxe wedle tabelki ma sporo niższy pobór prądu.


Hmmm... właściwie ta drogawa firma ma Gree U-CROWN PREMIUM drożej o 700 zł niż deluxe z wifi z montażem, ale to już blisko 5k zł czyli prawie 2k więcej niż to co wcześniej zakładałem :/

Zależy mi tak jak mówiłem na ciszy. Wersję basic sobie faktycznie odpuściłem ze względu na brak dobrych filtrów i zauważalnie większy pobór mocy od trochę droższych modeli.


Jaki klimatyzator wybrać? LG? Basic, Standard, Deluxe - Lister21 - 2017-05-06

DamianC902 napisał(a):Dostałem odpowiedź w taki sposób, iż zrozumiałem to jako, że robią niby raz w roku, a gwarancja jest.

Cytat:Producent nakazuje 2 razy w roku
My robimy co roku
Czyli pierwszy w 2018r
Cena 100 PLN

No nie wiem czy tak za darmo przyjadą i zrobią wycenę, bo by musieli po 30-50km jechać w jedną stronę.

No a co sugerujesz z gree? przy tych do 3k???

Na tą chwilę tak rozważałem pomiędzy standard + a dopłatą do deluxe, lecz czym ona się jeszcze różni poza faktem posiadania jonizatora? Widzę, że deluxe wedle tabelki ma sporo niższy pobór prądu.


Hmmm... właściwie ta drogawa firma ma Gree U-CROWN PREMIUM drożej o 700 zł niż deluxe z wifi z montażem, ale to już blisko 5k zł czyli prawie 2k więcej niż to co wcześniej zakładałem :/

Zależy mi tak jak mówiłem na ciszy. Wersję basic sobie faktycznie odpuściłem ze względu na brak dobrych filtrów i zauważalnie większy pobór mocy od trochę droższych modeli.
Wszystkie markowe firmy mają w swojej ofercie model tani będący cenowo konkurencyjnym wobec wypasionych modeli mniej markowych firm . Ale wystarczy porównać parametry i już lądujemy na ziemi. Średnia pólka cenowa jakością zbytnio nie odbiega od górnej półki, jedynie może ilością bajerów. Ważne są natomiast przeglądy okresowe. Pozawalają na sprawdzenie poprawności pracy. Czy jest dostateczna ilośc gazu w układzie, czy skraplacz nie jest zapchany, filtr czysty. A przy okazji można odgrzybić urządzenie. Dlatego producent wymaga dwukrotnego przeglądu rocznie, pozwala to w razie czego wykryć nieprawidłowości jeszcze przed awarią.


Jaki klimatyzator wybrać? LG? Basic, Standard, Deluxe - pasażer - 2017-05-06

Damian, nie chcesz mieć kłopotów to sobie odpuść LG Big Grin Co do głośności w dB LG w swoich katalogach zwyczajnie ,,buja,, żeby nie powiedzieć kłamie, może w trybie sleep faktyczne jednostka wewnętrzna zbliża się do parametrów katalogowych, ale kto używa w ciągu dnia klimatyzator na pierwszym biegu wentylatora :mad: Ja ze swojej strony polecam Gree, cena-jakosć bez konkurencji Smile


Jaki klimatyzator wybrać? LG? Basic, Standard, Deluxe - DamianC902 - 2017-05-06

@Lister21

Wiadomo... jak nie serwisowany, to większe szanse, że się coś zepsuje i producent będzie w plecy na częściach. Te czynności można samemu zrobić... chociaż nie wiem na czym w tym przypadku polega sprawdzenie ilości gazu. Tutaj przypuszczam, że może być potrzebny jakiś sprzęt.


@pasażer

Tyle, że te gree nawet w nocy chyba ciche nie są. Dodatkowo o ile wierzyć katalogowi mają większy pobór prądu nawet od LG Basic. Dopiero Gree U-CROWN PREMIUM wygląda świetnie na papierze, ale też i cena 4000 zł właściwie za samo urządzenie.

Skąd to niezbyt pozytywne nastawienie do LG?

Szum w ciągu dnia mi jakoś nie przeszkadza o ile nie będzie to głośne. Byle nie buczało czy nie miało jakiegoś innego irytującego pulsującego dźwięku.



Swoją drogą... jak wygląda w praktyce mierzenie tych wartości ciśnienia akustycznego przy klimatyzatorach? Przykładowo przy wentylatorach czy coolerach PC, właściwie na te wartości nie ma co patrzeć, bo co każdy to inaczej to mierzy.


Jaki klimatyzator wybrać? LG? Basic, Standard, Deluxe - woman - 2017-05-07

DamianC902 napisał(a):@Lister21

Wiadomo... jak nie serwisowany, to większe szanse, że się coś zepsuje i producent będzie w plecy na częściach. Te czynności można samemu zrobić... chociaż nie wiem na czym w tym przypadku polega sprawdzenie ilości gazu. Tutaj przypuszczam, że może być potrzebny jakiś sprzęt.


@pasażer

Tyle, że te gree nawet w nocy chyba ciche nie są. Dodatkowo o ile wierzyć katalogowi mają większy pobór prądu nawet od LG Basic. Dopiero Gree U-CROWN PREMIUM wygląda świetnie na papierze, ale też i cena 4000 zł właściwie za samo urządzenie.

Skąd to niezbyt pozytywne nastawienie do LG?

Szum w ciągu dnia mi jakoś nie przeszkadza o ile nie będzie to głośne. Byle nie buczało czy nie miało jakiegoś innego irytującego pulsującego dźwięku.



Swoją drogą... jak wygląda w praktyce mierzenie tych wartości ciśnienia akustycznego przy klimatyzatorach? Przykładowo przy wentylatorach czy coolerach PC, właściwie na te wartości nie ma co patrzeć, bo co każdy to inaczej to mierzy.


Takie nastawienie do LG bo niestety serwisy tego sprzętu są częste a i czasem tak kosmiczne, że niejedn serwisant chwyta się za głowę. Pół biedy jak części zamienne są dostępne w centrali, jeśli nie to klienta czeka długi okres bez używania klimy.

Co do przeglądów - nie znam odpowiedzialnego instalatora, który powie, że przegląd raz w roku wystarczy. Klimę należy sprawdzić przed i po sezonie, a jeśli jest całoroczna tzn. używa się jej do grzania i chłodzenia to tym bardziej. Należy pamiętać, że bez okresowych przeglądów gwarancja producenta nie obowiązuje, nieważne co powie instalator ! Jak można cały rok nie zajrzeć do klimy... aż boję się pomyśleć co tam się może dziać.

Parametry akustyczne - sposób mierzenia podany jest w każdej DTR, możesz zapytać. Nie uogolniam, zazwyczaj było to mierzone w odległości albo 1m albo 3 m , do tego tez trzeba uwzględnić poziom tła etc. Papier jest cierpliwy i nie zawsze pokrywa się z rzeczywistością.