Forum Klimatyzacja
Jaki klimatyzator wybrać? LG? Basic, Standard, Deluxe - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Porady (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=27)
+--- Wątek: Jaki klimatyzator wybrać? LG? Basic, Standard, Deluxe (/showthread.php?tid=10261)

Strony: 1 2 3


Jaki klimatyzator wybrać? LG? Basic, Standard, Deluxe - Klima_T - 2017-05-07

DamianC902 napisał(a):Skąd to niezbyt pozytywne nastawienie do LG?

Szum w ciągu dnia mi jakoś nie przeszkadza o ile nie będzie to głośne. Byle nie buczało czy nie miało jakiegoś innego irytującego pulsującego dźwięku.

Warto dopłacić i mieć urządzenie z wysokiej półki. Kupujesz na lata.
LG ogólnie nawet w najwyższych urządzeniach jest po prostu prymitywny w działaniu.
WiFi odkryli w tym roku, sukces !
Tak - buczy Smile Silniczek żaluzji w Deluxe może po prostu wk... swoim cichym buczeniem.
Poza tym że jest głośny, awaryjny ale to już wiesz.
19 dB tylko w trybie nocnym, gdzie w 1 godzinie zmienia się temperatura o 2 stopnie.
Nie do użytku w dzień, w nocy też średnio.


Jaki klimatyzator wybrać? LG? Basic, Standard, Deluxe - DamianC902 - 2017-05-08

Jak średnio przedstawiają się rachunki za prąd przy pełnym sezonie chłodzenia?

Powiedzmy przy takim LG deluxe bądź u-crown 3,5kW

Pomieszczenie ~24m. Ostatnie piętro 2,4m okna z drzwiami balkonowymi od zachodu. Bez klimatyzacji przy mocno nasłonecznionych dniach nierzadko dało się zobaczyć na termometrze 35 stopni, a nawet i więcej.


Jaki klimatyzator wybrać? LG? Basic, Standard, Deluxe - obser - 2017-05-08

Nikt nie jest wróżką jaka będzie pogoda. Każdy człowiek ma inne odczucia temperatury i inaczej nastawi temperaturę. Sprawa naprawdę indywidualna. W upały weź 10h pracy x znamionowy pobór.


Jaki klimatyzator wybrać? LG? Basic, Standard, Deluxe - Klima_T - 2017-05-08

Gdyby było już ciepło, to mógłbym coś napisać, ale póki co mamy maj i sezon grzewczy Smile
LG Deluxe ma taki fajny ficzer, jego grzałka krateru grzeje bez względu na temperaturę zewnętrzną.
40W non stop, czy używasz czy nie.
W U-Crown grzałka włącza się poniżej +2 st i jej moc jest regulowana w zależności do temp zewnętrznej.
Jakieś 30 do chyba 200W przy grubych mrozach. Normalne i logiczne rozwiązanie.
W LG jeszcze tego nie wymyślili Smile
Pomijając inne aspekty które są na + dla U-Crown, łatwo się domyślić które urządzenie pobierze mniej energii.


Jaki klimatyzator wybrać? LG? Basic, Standard, Deluxe - DamianC902 - 2017-05-08

@obser

Stąd pytałem jak to średnio się przedstawia... Ktoś już pewnie od kilku lat takie urządzenia użytkuje, więc jest w stanie określić jak to mniej więcej wygląda w praktyce.


Jaki klimatyzator wybrać? LG? Basic, Standard, Deluxe - obser - 2017-05-09

Słuchaj nie można uśrednić,o tym czasie w innych latach chodziła już w biurze klimatyzacja,a teraz zap.....la porządnie ogrzewanie. Zapytałbyś się ile opału palę,też te wartości nieporównywalne, bo przeszło tona w tym roku na wiosnę nadprogramowo.


Jaki klimatyzator wybrać? LG? Basic, Standard, Deluxe - manitou - 2017-05-09

Powiem Ci tak. Ja klimatyzacją ogrzewam 80% sezonu grzewczego. i nie wyłączam jej przez 3-4 miesiące na ani minutę. Także kiedy latem na 1-2-3 miesiące ustawiam na chłodzeniu 24 stopnie co mi wystarcza to uzywanie jej 10-12h dziennie w ogóle nie odczuwam tego w rachunku. Jak będziesz bardzo ciekawy to sobie kup podlicznik do gniazdka gdzie klimę będziesz miał podłączoną i sprawdzaj.


Jaki klimatyzator wybrać? LG? Basic, Standard, Deluxe - obser - 2017-05-09

Dobrze Kolega napisał.nikt raczej nie rozlicza zużycia prądu przez klimę. po prostu się to zakłada i płaci rachunki. A po rachunkach nie poznam ile ona wzięła. Jest potrzebna to jej (ich) używam, a gdzie ten prąd idzie, ile było prań, zmywań, bojler, kuchnia elektryczna. Rachunki raczej stałe 600-800 na 2 miesiące. Tak dokładnie to mogę obliczyć ile ekograoszku zużyłem zimą. Ale jak chcesz się pobawić, to są watomierze w gniazdko, mam taki, ale nie przyszło mi do głowy podłączać pod to jakąś klimę. Stać na klimę, musi starczyć na prąd. Jak nie stać kupić duży wachlarz.


Jaki klimatyzator wybrać? LG? Basic, Standard, Deluxe - DamianC902 - 2017-05-09

@obser

Wychodzisz z jakimiś wywodami znikąd. Czysta ciekawość i tyle.


Jaki klimatyzator wybrać? LG? Basic, Standard, Deluxe - endor - 2017-05-09

Z własnego 20 letniego doświadczenia drodzy Panowie napisze tylko jedno: każdy klimatyzator jest dobry jeśli produkowany jest przez firmy co TYLKO i wyłącznie zajmują się systemami klimatyzacji a nie telefonami telewizorami i tosterami. Osobiście najmniej zawiodłem się na Sinclair, Aux ( tania klima i w miarę ok wykonana ), Gree też smiało mogę polecić.


Jaki klimatyzator wybrać? LG? Basic, Standard, Deluxe - DamianC902 - 2017-05-09

Mam już wybranego instalatora oraz dogadane ceny. Zostaje jeszcze kwestia wyboru urządzenia. Doszedłem do wniosku, że chcę urządzenie z jonizatorem, więc LG standard odpuściłem. Dodatkowo wersja deluxe zdaje się być zauważalnie oszczędniejsza.

Na obecną chwilę rozważam:

LG Deluxe 3,5 kW z WiFii za 3780 zł.
Gree U-Crown 3,5 kW za 4650 zł.

Jednostka zewnętrzna gree jest zauważalnie większa oraz mniej estetyczna w mojej opinii od LG. No i cena 870 zł wyższa... Instalator też mnie namawia na LG twierdząc, że owe jednostki są bardzo ciche oraz, że u niego awarie zdarzają się mega rzadko.

Na korzyć Gree przemawia dłuższa gwarancja ale i tak okupiona systematycznymi serwisami 2x w roku. Dodatkowy filtr plazmowy (coś jeszcze?). Patrząc po papierach jednostka zewnętrzna powinna być zauważalnie cichsza jeśli chodzi o maksymalne ciśnienie akustyczne, lecz maksymalnie nijak może mieć się do praktycznego użytkowania.


Jaki klimatyzator wybrać? LG? Basic, Standard, Deluxe - manitou - 2017-05-10

Mam u siebie multi sinclair na j. wew chyba identycznych z wymiarami tego u-crown (seria symphony) te jednostki są ładne i stylowe ale tez bardzo "cienkie" i wiesz co? w porównaniu do mojego starego BEKO ( też gree oczywiście) które jest " grube" to hałasują bardziej mimo, że mają 7 biegów a nie 3 jak stary beko. Tu chodzi o średnicę wentylatora. Duże zapewniają ten sam wydatek przy mniejszej prędkości obrotowej. Te wszystkie filtry w klimatryzacji... proszę Cię. Czy widziałeś kiedyś taki opcjonalny filtr i jego powierzchnię w stosunku do całego filtra siatkowego na urządzeniu? Porządne filtorwanie powietrza w domu to dopiero zapewni Ci centrala wentylacyjna. Szczerze zamiast dopłacać 1kPLN do super filtrów w klimie wolałbym taki mobilny oczyszczacz SHARPA. Będzie na pewno skuteczniejszy. A na samym standardowym filtrze siatkowym sam zobaczys zile kurzu po 2 mies poitrafi się uzbierać.


Jaki klimatyzator wybrać? LG? Basic, Standard, Deluxe - endor - 2017-05-10

W klimatyzatorach LG jest jeden taki psikus jednostka zewnętrzna jest mniejsza niż np. w Gree ale to masz coś za coś ponieważ mniejsza jednostka zewnętrzna powoduje to że masz mniejszy odbiór ciepła sprężarka podkręcona mały skraplacz wentylator musi szybciej obracać się stąd większe obroty i większe zużycie z czasem, natomiast przy większym skraplaczu wentylator może obracać się wolniej!!! druga sprawa jeśli masz urządzenie w środku bardziej ciche to jest to głównie związane z przepływem powietrza tzn, na przykładzie z klimatyzatora Gree czy Sinclaira 3,5 kw będzie lepiej chłodził niż wyciszona mała jednostka wewnętrzna. Mechanicy lubią dawać LG bo sprawa jest prosta mają większy rabat od cennika Smile. Bajo


Jaki klimatyzator wybrać? LG? Basic, Standard, Deluxe - DBKlima - 2017-05-10

DamianC902 napisał(a):...[...]
Na obecną chwilę rozważam:

LG Deluxe 3,5 kW z WiFii za 3780 zł.
Gree U-Crown 3,5 kW za 4650 zł.
...[....].
Mi nie podoba się design jednego i drugiego producenta .
Jeśli miał bym dokonać wyboru między tymi produktami to zdecydowanie wybrał bym Gree.


Jaki klimatyzator wybrać? LG? Basic, Standard, Deluxe - DamianC902 - 2017-05-10

Gdyby cena była ta sama to też bym tak wybrał, ale te dodatkowe 870 zł gdzie i tak wstępnie zakładałem budżet ~3000 zł powoduje jednak pewien ból d..y.


Jaki klimatyzator wybrać? LG? Basic, Standard, Deluxe - DBKlima - 2017-05-11

To kup najtańszego ale markowego producenta : Daikin ATXB35, Mitsubishi MSZ-DM35, Panasonic BE .
Cenowo bardziej niż pewne że na twoją kieszeń a za tą cenę lepszych nie znajdziesz .


Jaki klimatyzator wybrać? LG? Basic, Standard, Deluxe - DamianC902 - 2017-05-13

To czego szukam, to po po prostu opłacalnego wyboru z wymaganiami aby było ciche, możliwie najmniej awaryjne i dobrze aby miało ten jonizator. Niższe modele GREE odpadają. Ciche z tego co widać nie są, a pobór energii też nie zachwyca.

Nadal się borykam z tym wyborem, a najpóźniej do poniedziałku chcę coś wybrać i umówić się na termin.


Jaki klimatyzator wybrać? LG? Basic, Standard, Deluxe - manitou - 2017-05-13

Ok ok to kup LG, potem poczekamy na posty, że się wibracje niosą bo tak zamontowano agregat i zobaczysz wtedy, że ważniejsza od db w karcie katalogowej jest kultura pracy Big Grin I będzie, że może za dużo za mało czynnika, że gumy pod agregat, że anakondę trzeba, że rurki za krótkie i trzeba by je było nawinąć za jednostkę itd...


Jaki klimatyzator wybrać? LG? Basic, Standard, Deluxe - DamianC902 - 2017-05-15

Ile osób spotkało się z tym problemem wibracji jako coś często występującego? Szczerze mówiąc przeglądałem to forum i w ciągu 2 ostatnich lat udało mi się odnaleźć wspomnienia KlimaT oraz jakiegoś innego użytkownika, który miał bodajże jednostkę 6,6 kW.

Teoretycznie LG chwali się własnie niskimi wibracjami, więc trochę dziwne.


Jaki klimatyzator wybrać? LG? Basic, Standard, Deluxe - aras - 2017-05-15

Ja się spotkałem z wibracjami w LG, w standardzie 09 , i w slimie 12. Standard tani jest, ale slim za tyle kasy , żenada.


Jaki klimatyzator wybrać? LG? Basic, Standard, Deluxe - DamianC902 - 2017-05-15

@aras

No a z iloma klimatyzatorami od LG miałeś styczność? Chodzi tutaj o to aby określić jak częsty jest to problem.

Niby mówi się sporo o LG, bo kupa ludzi kupuje LG. Gree kupuje dużo miej osób, a równie dobrze mogą być podobne sytuacje.


Jaki klimatyzator wybrać? LG? Basic, Standard, Deluxe - woman - 2017-05-15

DamianC902 napisał(a):@aras

No a z iloma klimatyzatorami od LG miałeś styczność? Chodzi tutaj o to aby określić jak częsty jest to problem.

Niby mówi się sporo o LG, bo kupa ludzi kupuje LG. Gree kupuje dużo miej osób, a równie dobrze mogą być podobne sytuacje.

Jeżeli kilku forumowiczów odradza Ci LG to chyba coś jest na rzeczy. A Gree wcale tak mało się na skalę polską nie sprzedaje. Generalnie wykonanie techniczne LG od kilku sezonów się pogarsza, awarie czy płyt zew czy wew, wibracje etc. są na porządku dziennym. Nie mówiąc o przypadkach kiedy serwisany rozkłada ręce ;-)


Jaki klimatyzator wybrać? LG? Basic, Standard, Deluxe - obser - 2017-05-15

A ja proponuje naczalstwo tego forum, a raczej apeluję,o stworzenie nowego działu dla osób chcących kupić lub założyć klimatyzację. Jakoś na tym forum mało kto ma doczynienia ze wszystkimi markami, każdy sobie upatrzył Dystrybutora i co najwyżej będzie to zachwalał. A ten dział zostawmy problemom technicznym, pomocą instalator-instalator, bo się wchodzi i widzi nowe posty w dziale Klimatyzacja, a tam same pytania Klientów. Niech administrator stworzy dział np. "Chcę kupić klimatyzację". I kto będzie chciał to tam wejdzie, ja raczej nie za bardzo. Uprzejmie proszę o pozytywne rozpatrzenie mojej prośby i wyrażam "czynny żal". Smile


Jaki klimatyzator wybrać? LG? Basic, Standard, Deluxe - DamianC902 - 2017-05-15

@woman

No ja raptem znalazłem 3 osoby, które opisywały jakieś problemy. Pozostałe głownie jęczą na LG, ale nie podają jakichś sensownych przykładów, jakby powtarzali to co inni napisali.

Zajrzyj na allegro, ile sprzedanych jest LG, a ile GREE. 31 LG i 6 GREE tak licząc na szybkiego. Instalator też mówi, że u niego LG są bardzo popularne i ludzie chwalą. Bardzo dobrze sprzedaje się LG STANDARD 2016 bez wifi. Co ciekawe Kaisai przebija z 38. Muszę przyznać, że jak na tak niedrogie urządzenie wygląda bardzo ciekawie.

Ostatnie zdanie mam nadzieję, że mnie nie będzie dotyczyć, bo wybrałem sobie bardzo polecaną firmę Tongue


@obser

Bardziej przydałyby się tematy z opiniami na temat klimatyzatorów danej marki. Ewentualnie dać dodatkowe podtematy dla każdej serii.


Jaki klimatyzator wybrać? LG? Basic, Standard, Deluxe - obser - 2017-05-15

Tak,ale oddzielmy to od tematów technicznych, do czego mniemam zostało stworzone to forum, a zamienia się powoli w sprawdzanie ofert z Allegro. Niech będzie taki dział, nie mam nic przeciwko temu, ale patrząc na ostaynią stronę same zapytania handlowe,co wybrać,co nie. Udawadniać wyższość Świąt Wielkiej Nocy od Bożego Narodzenia. Teraz prawie wszystkie urządzenia jako tako pracują nikt nie będzie ciągnął przez pół świata badziewia,bo się zrujnuje. A każdy Instalator ma swój "repertuar", gdzie się czuje dobrze. Nie mam intencji kogoś wyrzucać, ignorować, ale stworzyć dodatkowy dział, że jak spojrzę na dział Klimatyzacja to już się cieszę, że się czegoś ciekawego dowiem od praktyków,a nie licytacja co kupić,potem się to rozwija ile powinniśmy kasować za montaż,przegląd i zaczyna się pyskówka. Twierdzę, że życie pokazuje potrzebę stworzenia dodatkowego działu porad dla Klientów.