Forum Klimatyzacja
Jaki klimatyzator wybrać? LG? Basic, Standard, Deluxe - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Porady (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=27)
+--- Wątek: Jaki klimatyzator wybrać? LG? Basic, Standard, Deluxe (/showthread.php?tid=10261)

Strony: 1 2 3


Jaki klimatyzator wybrać? LG? Basic, Standard, Deluxe - sulejowek - 2017-05-15

A na priv panowie oferują klimy po taniości :lol:


Jaki klimatyzator wybrać? LG? Basic, Standard, Deluxe - Sober - 2017-05-16

To się bierze stąd, że jeśli chodzi o sprzęty agd to praktycznie brak jest serwisów robiących profesjonalne testy... Jak chcesz kupić tv to masz od razu 100 polsko i anglojęzycznych testów, rzetelnych porównań, porad, pomiarów... Kupując weźmy taką klimę klient kupuje kota w worku bo jedyne co, to może sobie porównać papierowe dane których nie rozumie, albo zapytać na forum anonimowe osoby które zwykłe powielają zasłyszane plotki lub fachowców głównie zainteresowanych zaganianiem klientów...


Jaki klimatyzator wybrać? LG? Basic, Standard, Deluxe - obser - 2017-05-16

Też niech dział klimatyzacja będzie dla Instalatorów i ich problemów, a inny dział jak ktoś się pyta. I tak taka informacja jest do końca niewiarygodna, bo też rzadko kto sprawdza papierowe parametry. Mnie iteresuje jako Instalatora awaryjność, dostęp do części i helpedsk Działu Technicznego mojej firmy od której kupuję urządzenia. Klimatyzatory taj jak całe AGD powoli robią się jednorazówkami i Producenci dbają o to, aby je wymieniać, a nie naprawiać- przykład: 5 letni inwerter 3,5 kW,padła płyta j.z. po telefonie do Importera 500 Euro netto do sprowadzenia. I musiałem się czerwienić przy Kliencie. Kto chce niech doradza,ja się boję. Nie znam super klimy, nie znam też jakiegoś totalnego badziewia,które występuje na rynku. Konstrukcja gwarancji jest taka, że to ja odpowiadam za urządzenie jako Instalator i założę tylko to do czego jestem przekonany, sprowadzone z frmy do której mam zaufanie, że mnie nie zostawi w kłopocie.


Jaki klimatyzator wybrać? LG? Basic, Standard, Deluxe - DamianC902 - 2017-05-16

Sober napisał(a):To się bierze stąd, że jeśli chodzi o sprzęty agd to praktycznie brak jest serwisów robiących profesjonalne testy... Jak chcesz kupić tv to masz od razu 100 polsko i anglojęzycznych testów, rzetelnych porównań, porad, pomiarów... Kupując weźmy taką klimę klient kupuje kota w worku bo jedyne co, to może sobie porównać papierowe dane których nie rozumie, albo zapytać na forum anonimowe osoby które zwykłe powielają zasłyszane plotki lub fachowców głównie zainteresowanych zaganianiem klientów...

Dokładnie.


Jaki klimatyzator wybrać? LG? Basic, Standard, Deluxe - DamianC902 - 2017-05-17

Dobra... biorę GREE U-Crown...


Jaki klimatyzator wybrać? LG? Basic, Standard, Deluxe - obser - 2017-05-19

Nie wtrącałem się w wybór , ale pochwalam. Bawiłem się nią , dla mnie Mercedesik. Niedługo 3 szt 3,5 będę zakładał.


Jaki klimatyzator wybrać? LG? Basic, Standard, Deluxe - Liptons - 2017-05-20

Nie wiem jak jest za tańszymi klimatyzacjami od LG, ale np model Prestige jak dla mnie jest bez zastrzeżeń.
Lecz to już nie ten budżet.


Jaki klimatyzator wybrać? LG? Basic, Standard, Deluxe - Klima_T - 2017-05-29

DamianC902 napisał(a):Dobra... biorę GREE U-Crown...

Jak już będziesz miał, to napisz jakie wrażenia.

A jak skonfigurujesz apkę do zdalnego sterowania, to będziesz mieć możliwość aktualizacji firmware.
U mnie max ver to 3.0. Na serwerze jest 3.1, ale mój już do tej wersji nie chce aktualizować.
Ciekawy jestem czy twój sprzęt zaktualizuje się do 3.1


Jaki klimatyzator wybrać? LG? Basic, Standard, Deluxe - DBKlima - 2017-05-30

... nie wiedziałem że można aktualizację przez internet w nich robić .
Całe życie człowiek się uczy - dziękuje za informację Smile


Jaki klimatyzator wybrać? LG? Basic, Standard, Deluxe - Klima_T - 2017-05-30

No można, bo to porządna maszyna Smile
Po instalacji miałem ver 1.coś, przez zimę byli bardzo aktywni bo było kilka aktualizacji aż do ver 3.0
Mam wrażenie że usprawniali tryb chłodzenia, bo w przypadku grzania nie zauważyłem większych zmian.
Jedyny który zauważyłem to przechodzenie w tryb standby po długiej nieaktywności.
Ale chłodzenie to tutaj bajka. W tej chwili pobiera 150 W, na wolnych obrotach pracuje tylko agregat, wentylator wyłączony. Można powiedzieć że wewnętrzna i zewnętrzna bezgłośna.


Jaki klimatyzator wybrać? LG? Basic, Standard, Deluxe - Gree_)pl - 2017-06-23

Akurat klimatyzacjami również zajmujemy się na co dzień i chętnie doradzimy podczas wyboru konkretnego modelu,który w praktyce okaże się być efektywny. Poza tym te modele które oferowane są po absolutnej taniości też pozostawiają wiele do życzenia w kwestii ich jakości.


Jaki klimatyzator wybrać? LG? Basic, Standard, Deluxe - Mateo17 - 2017-06-28

Bolas napisał(a):I bitwa o 200zł się zaczyna. Ja ostatnio zaczynam już ludziom mówić że nie ja jestem drogi tylko ich na mnie nie stać. Straszne ale wolę przesiedzieć z dziećmi 2dni w domu niż zejść komuś 300zł na robocie za 2tys
Jak już wyznacznikiem jest cena kup sobie kaisai czy inny wynalazek z markieta francuskiego i zamontuj wg wytycznych na YT. Będziesz miał najtaniej. Jak się spierdoli po 3latach to na serwisach i przeglądach zaoszczędzisz tyle że nie będziesz miał skrupułów kupić sobie kolejny tani model.

Brawo!


Jaki klimatyzator wybrać? LG? Basic, Standard, Deluxe - obser - 2017-06-29

Dojdzie niedługo do tego,że poważne czyszczenie klimatyzacji stanie się nieopłacalne. Parę groszy się dołoży i założy następny czyściutki,świeży klimatyzatorek,może uda się nawet bez specyficznego smrodu plastiku w trybie grzania.