Forum Klimatyzacja
Kupno pierwszej prawdziwiej klimatyzacji do pokoju. - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Porady (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=27)
+--- Wątek: Kupno pierwszej prawdziwiej klimatyzacji do pokoju. (/showthread.php?tid=10288)Kupno pierwszej prawdziwiej klimatyzacji do pokoju. - Teson - 2017-05-20

Witam, jeśli piszę w złym dziale proszę admina o przeniesienie.

Więc tak, nastał czas upałów i niestety bardzo odczuwam negatywne tego skutki w jednym z pokojów, w którym mieszkam. Nie wiem do końca na jaką stronę są okna, ale od rana do późnego wieczora, słonko ładnie cały czas grzeje pokój, powodując drastycznie duże temperatury. Mam żaluzje tak zrobione, że nie docierają całe słońce, ale i tak to nie pomaga. Kupiłem w zeszłym roku taki śmieszny wentylator, pomaga ale jedynie wtedy kiedy dmucha na daną osobę, czyli jest to pomoc tylko doraźna.

Chcę zakupić klimatyzację, niestety jestem bardzo świeży w tym temacie, a iść do sklepu wydać dziwne pieniądze na coś co może i będzie działać nie ma sensu, jeśli mogę mieć ten sam efekt w bardziej możliwych pieniądzach.

Pokój jest w kształcie prostokąta, długość 5,6m , szerokosć 4,5m czyli 25,2 metra kwadratowego powierzchni. Wysokość od podłogi do sufitu wynosi około 2,7m, czyli objętość pokoju wynosi około 70 metrów sześciennych.

Klimatyzacja byłaby tylko w tym pokoju, nigdzie indziej. Ogólnie budynek to kamienica zbudowana w latach '60. Oczywiście po różnych remontach ( nie wiem czy ma to wpływ, ale lepiej napisać).

Proszę o konkretne porady ,jakiej marki najlepiej o jakiej mocy.

Oczywiście jednym z najważniejszych atutów jest aby cicho pracował + też nie wiem czy to ma wpływ, ale jakiś energooszczędny ? Bajery typu ustawianie przez wifi też mile widzane, ale jeśli mam dopłacać do tego udogodnienia niebotyczne pieniądze to nie musi być.

Kwoty docelowej nie podam, bo po prostu nie wiem ile taka zabawa wychodzi (2-4 tysiące ?).

Z góry dziękuję za pomoc.


Kupno pierwszej prawdziwiej klimatyzacji do pokoju. - obser - 2017-05-20

Admin ma pracę i nie jest do przenoszenia tematów tylko wystarczy,że szukając pomocy dział znajdziesz "Porady" i tam się zamieszcza takie tematy. A klimatyzatorów to się w sklepie nie kupuje ,tylko kontaktuje się z firmą instalacyjną i oni z Tobą uzgadniają co chcesz, proponują dany model, określają cenę za usługę i odpowiedzą Ci na wszystkie pytania. Dobrze aby Instalator był miejscowy i miał dobrą opinię. Bo i tak certyfikowana firma musi Ci to założyć, a bardzo trudno będzie Ci znaleźć kogoś, kto zainstaluje kupiony przez Ciebie klimatyzator (sprawy gwarancyjne).


Kupno pierwszej prawdziwiej klimatyzacji do pokoju. - DawidW - 2017-05-24

Prawdziwa klimatyzacja to kontrolowanie atmosfery w pomieszczeniu. To co Pan chce to schładzacz powietrza.

Proszę się zgłosić do firmy instalacyjnej.