Forum Klimatyzacja
A to już widzieli ? - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: A to już widzieli ? (/showthread.php?tid=10328)

Strony: 1 2 3


A to już widzieli ? - aras - 2017-06-06

Taka ciekawostka
https://www.leroymerlin.pl/klimatyzacja-i-wentylacja/klimatyzatory-wentylatory-osuszacze/klimatyzatory-lg,a1037,u5.html


A to już widzieli ? - bartek2700 - 2017-06-06

...coraz lepiej


A to już widzieli ? - kamil.szymczak - 2017-06-06

hahahaha nie wiem czy się śmiać czy płakać, nie ma nic napisane o gwarancji, może jak wchodzą z LG na rynek to mają jakieś umowy z "instalatorami/firmami" na montaż i konieczne jest kupienie wraz z montażem...


A to już widzieli ? - manitou - 2017-06-06

Nie ma się co denerwować, ja jestem zdania, że spokojnie systemy do 3-5kW powinny być dostępne dla majsterkowicżów w marketach ale wyposażone w złącze Parkera. Sam montowałem takiego coolexperta (produkcji gree) na takim złączu i bajka-od 5 lat działa jak złoto, bez spadku wydajności. Przewiert, kilka kabelków i to wszystko. Duże systemy, długie, nietypowe instalacje, markowe sprzęty, trudne przebicia-to zadanie dla specjalistów. A taki system 3-4mb + Parker to naprawdę dobre rozwiązanie.


A to już widzieli ? - pasik1002 - 2017-06-06

Widocznie LG robi się " marketówką " myślę ze przez to zniszczą sobie renomę


A to już widzieli ? - Liptons - 2017-06-06

Taki mały szczegół
Ważna informacja podłączenie instalacji tylko przez serwis posiadajacy uprawnienia

Wink


A to już widzieli ? - kamil.szymczak - 2017-06-06

manitou napisał(a):Nie ma się co denerwować, ja jestem zdania, że spokojnie systemy do 3-5kW powinny być dostępne dla majsterkowicżów w marketach ale wyposażone w złącze Parkera. Sam montowałem takiego coolexperta (produkcji gree) na takim złączu i bajka-od 5 lat działa jak złoto, bez spadku wydajności. Przewiert, kilka kabelków i to wszystko. Duże systemy, długie, nietypowe instalacje, markowe sprzęty, trudne przebicia-to zadanie dla specjalistów. A taki system 3-4mb + Parker to naprawdę dobre rozwiązanie.

Zgadzam się z kolegą, podłączenie splita ściennego 2-5kw to nie jest żadna filozofia, w instrukcji jest schemat podłączenia elektrycznego co nie wykracza poza zdolności przeciętnego majsterkowicza, to jakbyśmy przedłużali gniazdko. Co z instalacją chłodniczą? Najważniejsza jest szczelność zatem kielichowwanie, można dokupić doatkowe 2 metry rury i troche poćwiczyć kielichy ale po co jak można już kupić na znanym serwisie aukcyjnym rurociągi już z nakrętkami, to po co się w to bawić? no i potem próżnia...jak mamy gotowy rurociąg to tylko przykręcamy a cóż to jest za filozofia? pompę próżniową można kupić za 400zł z wysyłką i mamy wszystko zrobione, na dobrą sprawę mozna bez manometrów...każdy z Was czytał o kimś kto sam zamontował zwykłego splita do mieszkania, domu i hula to już z 5lat? więc po co płacić za montaż jak i tak kupuje się najtańsze urządzenia, a połowa tego to montaż?
Wiem, połowa lub ponad kolegów stąd utrzymuje się właśnie z takich instalacji, czasami jakieś sklepy ale to właśnie do systemów markowych czy bardziej rozległych/zaawansowanych tj VRV niezbędny jest instalator a bardziej jego wiedza, bo instalator to nie osoba po szkoleniu a, która może się pochwalić kilkudziesięcioma instalacjami, które już działają. W zaawansowanych systemach jest potrzebne doświadczenie nikt przecież, kto teraz instaluje VRV nie zaczynał z jednostką o mocy 50kW i 10 kasetach w biurowcu, każdy zaczynał właśnie od splita, nie mówię o chłodniarzach Smile Inaczej jak urządzenie kosztuje 1400zł a za montaż 800zł, a urządzenie wyższej klasy ta sama moc a jego koszt to 4000zł + 800zł montaż zupełnie inaczej to wygląda....ale do czego dążę...f-gazy...certyfikaty...prywatne, przedsiębiorcze pieniądze, pieniądze i pieniądze...a pójdziesz do urzędu założysz firmę i już kupujesz z rabatem "DLA INSTALATORA" dzwoni klient i jak dowiaduje się o cenę za montaż mówie, że na portalu jest taniej, jak dowiaduje się o przeglądach za 200zł 2 razy w roku to patrzy się jak na kretyna...
Ufff....się napisałem...mam nadzieję, że niedługo urządzenia będą mogły kupić tylko firmy, od dystrybutorów, że znikną z portalów aukcyjnych, do tego chyba dążą, mielmy nadzieję, bo nie każdy instaluje VRV czy multisplity po 10kW, a większość właśnie małe urządzenia...
Pozdrawiam


A to już widzieli ? - awax - 2017-06-07

manitou napisał(a):Nie ma się co denerwować, ja jestem zdania, że spokojnie systemy do 3-5kW powinny być dostępne dla majsterkowicżów w marketach ale wyposażone w złącze Parkera. Sam montowałem takiego coolexperta (produkcji gree) na takim złączu i bajka-od 5 lat działa jak złoto, bez spadku wydajności. Przewiert, kilka kabelków i to wszystko. Duże systemy, długie, nietypowe instalacje, markowe sprzęty, trudne przebicia-to zadanie dla specjalistów. A taki system 3-4mb + Parker to naprawdę dobre rozwiązanie.

Co stoi na przeszkodzie aby zwrócić się do lokalnych Parlamentarzystów z prośbą o podjęcie działań aby znowelizować Ustawę F-gazową w tym względzie?
Póki co prawo jest jakie jest i należy go przestrzegać.
Tak na marginesie to przy serwisowaniu niewielkich układów chłodniczych czy też autoklimatyzacji można analogicznie.
Powiem więcej,dlaczego w zaawansowanych systemach ma pozostać obowiązek posiadania certyfikatu???Przecież szkolenia na certyfikat nie obejmuja spraw technicznych związanych z instalacją i serwisem.Ograniczają się głównie do odzysku czynnika,kontroli szczelności oraz znajomości przepisów prawa.Niczym to się nie różni dla urządzeń prostych i zaawansowanych? Smile


A to już widzieli ? - awax - 2017-06-07

Zdawać by się mogło,że serwisanci chłodnictwa i klimatyzacji to "umysły techniczne" ,empirycy ale gdy czytam takie wywody na tematy typu co jest złe w prawie itp to jakbym słuchał dyskusji przekupek na rynku.
Jaki sens mają oceny Ustawy bez działań zmierzających do jej poprawy?? BICIE PIANY ?? próba zaistnienia i zaimponopwania??.
Przy okazji czy nie powinno się zmienić w Polsce Kodeksu drogowego wprowadzając ruch lewostronny?? podobno wskaznik wypadków śmiertelnych jest tam niższy. Smile
Wracając do naszego podwórka to po co w ogóle te całe Ustawy i Rozporzadzenia skoro USA się na to wypięły,a za nimi pewnie pójdą Chiny,Indie itd itd ? Inni trują to my też możemy ??


A to już widzieli ? - obser - 2017-06-07

A ja mam Koledzy inne zdanie. VRF,i inne wielkie instalacje to powiedzmy 10% czynników na rynku. Tysiące splitów, małych kaset zostają bez kontroli. "Inni trują to my też możemy ??" tak uważa awax, a ja uważam inni oszczędzają, a my potęga będziemy bronić swoimi i Klienta pieniędzmi cały świat? A sprzedaż bezpośrednio przez Instalatorów, to polityka przeciw obrotowi Importera, a sami wiecie jakie jest teraz parcie na sprzedaż. Codziennie parę maili kasuję z nowymi cennikami,katalogami,promocjami. Jest w Polsce potencjał na małe schładzacze i Dystrybutorzy i Importerzy zrobią wszystko, aby wypchnąć towar z magazynu. Za niektórymi ofertami na Allegro na 100% stoją Dystrybutorzy i to się nie zmieni.


A to już widzieli ? - awax - 2017-06-07

"inni truja to my tez możemy" awax wcale tak nie uważa.Nie zauważyłeś znaku zapytania?


A to już widzieli ? - Whisky - 2017-06-07

obser napisał(a):Za niektórymi ofertami na Allegro na 100% stoją Dystrybutorzy i to się nie zmieni.

Też jestem tego zdania ale co kolejny podatek wprowadzić aby internetowy zakup ograniczyć? :/


A to już widzieli ? - obser - 2017-06-07

awax napisał(a):"inni truja to my tez możemy" awax wcale tak nie uważa.Nie zauważyłeś znaku zapytania?
Masz rację, o ten znak zapytania mi chodzi. Możni tego Świata mają gdzieś te sprawy, a my promilowa powieezchnia Świat to uratujemy swoimi i Klientów pieniędzmi. Otworzyło mi oczy jak doszedł kiedyś mail na temat kodów jednostek Gree i jedna literka tam robiła "wersja dla Turcji.R22.0n-off". U nas - Prokurator, a oni sobie w fabryce zamawiają taką wersję. Skończmy bajki o oszczędnościach 60% inwerterów, może i ona jest , ale przy przewymiarowaniu urządzenia, a jak to u nas rynek 80% urządzeń niedowymiarowanych i żadna różnica w prądzie on-off/inwerter. A R22,tylko otworzyć piwko i powspominać stare czasy, żadnych elektronik,żaddnych wymian czynnika bo jednorodny, ach. Śmigają do dziś już po 20 prawie lat i nic się nie dzieje,poza brudzeniem.
Ja to stawiam tak, albo świat przechodzi na ekologię, albo my powinniśmy posłuchać Trumpa.
@awax "Co stoi na przeszkodzie aby zwrócić się do lokalnych Parlamentarzystów z prośbą o podjęcie działań aby znowelizować Ustawę F-gazową w tym względzie?" Pewnie,że znowelizować, wprowadzić nowe szkolenia,egzaminy,certyfikaty itd. Smile


A to już widzieli ? - awax - 2017-06-07

Nie jestem zwolennikiem certyfikatów,jednak włos się jeży na samą myśl ilu niedouczonych amatorów zajmuje się serwisem chłodnictwa i klimatyzacji.Jedyne co potrafią to dobijać gazu i tworzyć stronę internetową.


A to już widzieli ? - Amfan - 2017-06-07

A ja myślę ,że jest to dobry kierunek . Myślę ,że Europa próbuje się jeszcze bronić . Wiem ,że jest to bolesne bo sam odczuwam wprowadzone zmiany legislacyjne . Te działania powstrzymują przed napływem totalnego dziadostwa z Azji i to próbują robić też w innych branżach. Prawdopodobnie gdyby nie te ustawy już dawno byśmy mieli na rynku urządzenia on/off za 500zł. I tysiące internetowych domowych instalatorów co by sobie sami instalowali , bo jak się nawet popsuje to 500zł tak nie boli jak wydane 4000zł .
http://www.ventia.pl/promocje/wyprzedaz-klimatyzatorow-midea


A to już widzieli ? - awax - 2017-06-08

Tysiące instalatorów-amatorów to niestety mamy.
Mam nadzieję,że coraz bardziej rygorystyczne egzekwowanie zapisów Ustawy doprowadzi do sytuacji,że pozostana ci którzy cokolwiek potrafią oraz tacy,którzy będą chcieli się uczyć zawodu.
Obecnie opinia o serwisantach klimatyzacji i chłodnictwa jest fatalna,szczególnie autoklimatyzacji.


A to już widzieli ? - manitou - 2017-06-08

bartek2700 napisał(a):Prawdopodobnie gdyby nie te ustawy już dawno byśmy mieli na rynku urządzenia on/off  za 500zł

Och ależ był by to kłopot, może wtedy klimatyzacja wreszcie przestała by być synonimem luksusu... :lol: a przy okazji firmy z branży miały by więcej zleceń... Byłem w wakacje w Belgradzie, w Serbii. Co 2 mieszkanie z klimatyzacją. Nadmiar regulacji prawnej przynosi skutek odwrotny do zamierzonego. Pół wieku temu już to ćwiczyliśmy. Też nie było wyboru. Teraz też nie ma. Chcesz żarówkę z żarnikiem? kup żarówkę "specjalnego przeznaczenia", chcesz diesla bez DPF? nie możesz chcieć, chcesz kupić smakowe papierosy? nie możesz. Chcesz odkurzacz 2000W? nie kupisz... itd... Chcesz nowe auto bez abs, esp i kontroli ciśnienia w oponach? nie możesz chcieć bo to dla Ciebie niebezpieczne. Zakaz on/off? dlaczego? może ja chcę mieć urządzenie, które pracuje w ten sposób? UE zmierza w ślepym kierunku.
BTW: urządzenia ze złączem Parkera posiadają wstępną próżnię w j. wew i ich w 100% poprawna instalacja nie wymaga użycia typowych metod.


A to już widzieli ? - obser - 2017-06-08

Wszyscy rzucili się na import, bo to 100% lepsze niż użeranie się z klientem. Dziś znowu się zdziwiłem jak na niefirmowego maila dostałem ofertę Kaisai z supercenami. Od tego roku powstało firm handlujących na pęczki. Pomyślcie ile to czynnka wyleci w powietrze. Upust handlowy niestety opuścił nas chyba bezpowrotnie, bo pewnie każdy klient nawet z ciekawości wejdzie na Allegro, a tam zgroza, nieraz Instalator nie kupi po tej cenie. Wiadomo, że gwarancja pójdzie się j......... i wtedy do naprawy przystąpią domorosłe spece. Do czego to doprowadzi?Żadna poważna firma nie przyjedzie na naprawę, zresztą właściciel nie będzie chciał poznając cenę i kolega zenek przyjdzie,bo trochę o tym słyszał i przy browarku wezmą się za naprawę. I kto im co zrobi????


A to już widzieli ? - gadget - 2017-06-08

awax napisał(a):Obecnie opinia o serwisantach klimatyzacji i chłodnictwa jest fatalna,szczególnie autoklimatyzacji.


Sorry nie mogłem się powstrzymać a ktoś z forum z rok temu mi to pokazywał:

[Admin]

Czyje to?


A to już widzieli ? - barbie - 2017-06-08

powinien zatrudnić pozycjonera .


A to już widzieli ? - awax - 2017-06-08

gadget napisał(a):
awax napisał(a):Obecnie opinia o serwisantach klimatyzacji i chłodnictwa jest fatalna,szczególnie autoklimatyzacji.


Sorry nie mogłem się powstrzymać a ktoś z forum z rok temu mi to pokazywał:

[Admin]

Czyje to?

Nie zamierzam się odnosić do anonimowych wpisów kionkurencji.


A to już widzieli ? - Whisky - 2017-06-08

awax napisał(a):Obecnie opinia o serwisantach klimatyzacji i chłodnictwa jest fatalna,szczególnie autoklimatyzacji.


Tak właśnie dziś miałem kolejnego który "dodał kontrastu" i miała się pokazać plamka tylko że padło po dniu i nikt nie wie gdzie aż ja bez wahania rozebrałem cały przód w 308sw by zobaczyć niespodziankę za wentylatorem.

Więc zgadzam się z tą opinią.


A to już widzieli ? - awax - 2017-06-08

Cóż,niezadowoleni Klienci zawsze się jacyś znajda.Nawet się nie dziwię bo jak usłysza od sąsiada,że przegląd klimatyzacji i "dobicie gazu" można zrobić za 50 zł to normalna cena wydaje się wysoka.


A to już widzieli ? - obser - 2017-06-09

To Cię przebiję- serwis klimatyzacji z dobiciem do 200g, ozonowanie 39,90 zł. Wersja druga w znanym portalu "zakupów grupowych" 49,90 zł z dobiciem do pełna, ozonowaniem i diagnistyką komuterową-kasowanie błędów.
I teraz mi powiedz gdzie ma jechać WIOŚ, do certyfikowanych firm, czy zrobić strzał 100%, bo chyba do pełna przekroczy trochę "głupie" 40g. Z mojego doświadczenia pojedzie tam gdzie znajdzie namiary w swoich rejestrach.


A to już widzieli ? - Amfan - 2017-06-09

manitou napisał(a):
bartek2700 napisał(a):Prawdopodobnie gdyby nie te ustawy już dawno byśmy mieli na rynku urządzenia on/off  za 500zł

Och ależ był by to kłopot, może wtedy klimatyzacja wreszcie przestała by być synonimem luksusu... :lol: a przy okazji firmy z branży miały by więcej zleceń... Byłem w wakacje w Belgradzie, w Serbii. Co 2 mieszkanie z klimatyzacją. Nadmiar regulacji prawnej przynosi skutek odwrotny do zamierzonego. Pół wieku temu już to ćwiczyliśmy. Też nie było wyboru. Teraz też nie ma. Chcesz żarówkę z żarnikiem? kup żarówkę "specjalnego przeznaczenia", chcesz diesla bez DPF? nie możesz chcieć, chcesz kupić smakowe papierosy? nie możesz. Chcesz odkurzacz 2000W? nie kupisz... itd... Chcesz nowe auto bez abs, esp i kontroli ciśnienia w oponach? nie możesz chcieć bo to dla Ciebie niebezpieczne. Zakaz on/off? dlaczego? może ja chcę mieć urządzenie, które pracuje w ten sposób? UE zmierza w ślepym kierunku.
BTW: urządzenia ze złączem Parkera posiadają wstępną próżnię w j. wew i ich w 100% poprawna instalacja nie wymaga użycia typowych metod.

Chcesz kominek albo piec na węgiel w Krakowie też nie możesz.