Forum Klimatyzacja
Testo smart probes dobrze działający telefon jaki? - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: Testo smart probes dobrze działający telefon jaki? (/showthread.php?tid=10336)



Testo smart probes dobrze działający telefon jaki? - gadget - 2017-06-09

Podobają mi się te sondy jednak kiepsko się łączą z aplikacją. Lubie mieć niezawodne narzędzia dobrej jakości , niestety jak na razie sądy nadają się na zabawki jak dla mnie, ale może mam jakiś fatalnej konfiguracji telefon? Mam prośbę czy możecie napisać czy się łączą z kompletem sąd ( 4 sztuki) a jeśli tak to z jakim telefonem? Warunkiem minimalnym jest bezproblemowe łączenie się z kompletem 4 sąd.

ps. Uprasza się też stefanbuda by nie bawił się forum i nie kasował ani nie przesuwał tego wątku do działu dla serwisantów bo tam nie mam dostępu.


Testo smart probes dobrze działający telefon jaki? - p.obelix - 2017-06-09

Ja akurat mam BlackBerry Z30 i u mnie wszystko śmiga aż miło. Ale odkąd mam Testo 557 to rzadko ich używam.


Testo smart probes dobrze działający telefon jaki? - kamil.szymczak - 2017-06-09

p.obelix napisał(a):Ja akurat mam BlackBerry Z30 i u mnie wszystko śmiga aż miło. Ale odkąd mam Testo 557 to rzadko ich używam.

Jak się sprawuje Testo 557, wart swojej ceny?


Testo smart probes dobrze działający telefon jaki? - Czesio - 2017-06-10

gadget napisał(a):Podobają mi się te sondy jednak kiepsko się łączą z aplikacją. Lubie mieć niezawodne narzędzia dobrej jakości , niestety jak na razie sądy nadają się na zabawki jak dla mnie, ale może mam jakiś fatalnej konfiguracji telefon? Mam prośbę czy możecie napisać czy się łączą z kompletem sąd ( 4 sztuki) a jeśli tak to z jakim telefonem? Warunkiem minimalnym jest bezproblemowe łączenie się z kompletem 4 sąd.
Witam

Ja do sond używam najczęściej tabletu Samsunga Active, potocznie pancerniaka. Sam tablet nie jest wypasiony w super procesor ale została stworzony do pracy w terenie i postawiono na niezawodność. Ma bardzo dobrze skrojone oprogramowanie. Jest trochę mułowaty w porównaniu np. do Samsunga S6 którego używam również do sond ale i też jako pilot serwisowy i aparat do archiwizacji pracy czy też robienia kopi protokołów serwisowych. Na obu urządzeniach bez problemu łączą się cztery i nawet pięć sond(nieraz dodatkowo sprawdzam przepływ powietrza jednostki wewnętrznej żeby móc określić wydajność urządzenia) Samo oprogramowanie Testo nie jest doskonałe i lubi się zawieszać np. w trakcie ponownego odblokowania ekranu i też połączenia, więc już nie czekam tylko na sztywno wyłączam program i łącze ponownie. Nie wolno nigdy na siłę parować sond, po włączeniu sond telefon musi je samodzielnie znaleźć.
Jak już znajdzie to działa bez zarzutów no i fajnie wygląda dla klienta.

No ale żeby wszystko wyglądało fajnie i profesjonalnie i można było wykonać prawidłowo pomiar należało by je najpierw porządnie popsikać płynem do naczyń spłukać opryskiwaczem do roślin.

[Obrazek: e5RPv0yGXNUGOcEdCXvD89juoHAXR9kljHl3Z5No...06-h721-no]

[Obrazek: _ZeHmA5OxEtGs0T7ojgxsTYRGetf14PIySEv0ukd...82-h721-no]

...umyć tu i tam...

[Obrazek: Q7iwUwnaAM0XRQYBkMQnplYHfPfT48BpAw2Bc89g...82-h721-no]

[Obrazek: 7i27lpIhjYBYCyjIqcGoKEqAVHoNC0oXgfbnEa4F...82-h721-no]

[Obrazek: YIYc7_Hcv2-QKOBsG103BFNHz72Xg13Ce75ZbA_J...82-h721-no]

...i tu warto zajrzeć...

[Obrazek: DHN1c80FsAxm4aZGmBOrhbJBU1ZsKyWUUy0Bm7R1...82-h721-no]

...i po porządnej konserwacji wykonujemy pomiary...

[Obrazek: DYZdN2ZWLazxyz0Di2rz_t0Yoo3YRofR3E2jGndg...82-h721-no]

...wydajność urządzenia zakładając że po prawidłowo wykonanej konserwacji urządzenie ma przepływ powietrza taki jak mówi DTR lub tabliczka znamionowa...

[Obrazek: _zW0rNlDL8sex-xBzKIL5loW5tGOoGR_wykP0zB0...82-h721-no]

...sprawdzamy przegrzanie...

[Obrazek: 8Rmob8LqOCywzUqZOtydOGF7eKIGdIPvZiPrBU-_...82-h721-no]

Dla Ciebie to może zabawki, dla mnie idealny sprzęt do pomiarów w serwisie splitów.

Pozdrawiam


Testo smart probes dobrze działający telefon jaki? - gadget - 2017-06-10

Dziękuję wszystkim za posty. Ja kupiłem wcześniej zestaw testo 570-2 czy się opłacało nie wiem uznałem że już czas dla mnie. Jednak nadal na pierwszy rzut idzie stary poczciwy cps "analogowymi" manometrami najlepiej się z nimi czuję. Smart sondy przydają się przy przeglądach "ucieka" mało gazu oraz przy regulacji zaworu rozprężnego jak jeszcze mam zasięg. Telefon kupiłem niezbyt drogi w biedronie niteo tools jednak nie jest jakiś stary uznałem że szkoda wydać 1000zł lub więcej na coś co zaraz padnie ( wcześniej miałem 3 samsungi każdy padał po roku ). Nie posiadam konta gogle ani też sklepu play po rozmowie z polskim oddziałem testo otrzymałem program testo przygotowany specjalnie dla mojego telefonu w postaci pliku apk . Niemcy postarali się nawet dla tak błahego użytkownika jakim ja jestem. Nie spodziewałem się że się pomęczą. Łączy się z dwiema sondami powyżej są problemy. Sądy mam takie jak wszyscy jedyny problem może być w telefonie. Lista działających bezproblemowo przydała by się chyba wszystkim. Dziękuję Czesiu za pełen informacji post widzę że używasz redukcji z zaworkiem , być może znasz ja używam takich szybko złączek


Testo smart probes dobrze działający telefon jaki? - PARTNER-MAR - 2017-06-10

Ja na chwilę obecną używam jednej od temp i jednej od ciśnienia.
Łączą się z Samsungiem J3 prawie bezproblemowo - nieraz trzeba zresetować sondę i program.


Testo smart probes dobrze działający telefon jaki? - p.obelix - 2017-06-11

kamil.szymczak napisał(a):
p.obelix napisał(a):Ja akurat mam BlackBerry Z30 i u mnie wszystko śmiga aż miło. Ale odkąd mam Testo 557 to rzadko ich używam.

Jak się sprawuje Testo 557, wart swojej ceny?

Czy jest wart swojej ceny ? myślę że tak. Solidny sprzęt i akcesoria. No i też ma możliwość połączenia ze smartfonem.

Co do smart sond lubię je zostawiać na próbie szczelności zostają wkręcone w instalację wyłączam jadę do domu. Następnego dnia bez problemu odczytuję spadek ciśnienia.


Testo smart probes dobrze działający telefon jaki? - Amfan - 2017-06-11

Czesio mega szacun za profesjonalne podejście . Aż miło popatrzeć na zdjęcia . Przy okazji chciałbym poruszyć temat środków ochrony osobistej .Czy używacie może w pracy masek z jakimś pochłaniaczem . Ja przyznam ,że po takim pryskaniu 2-3 urządzeń zaczynam odczuwać skutki wdychanego rozpylonego środka. Myślałem o masce z filtrem węglowym .Taka zwykła przeciwpyłowa jest mało skuteczna.


Testo smart probes dobrze działający telefon jaki? - Whisky - 2017-06-11

Amfan napisał(a):Czy używacie może w pracy masek z jakimś pochłaniaczem .

Gdy wiem że będę używał dłuższego czasu chemii to używam 3M 6000, fajna lekka i nie paruje.


Testo smart probes dobrze działający telefon jaki? - Czesio - 2017-06-12

Amfan napisał(a):Czesio mega szacun za profesjonalne podejście . Aż miło popatrzeć na zdjęcia . Przy okazji chciałbym poruszyć temat środków ochrony osobistej .Czy używacie może w pracy masek z jakimś pochłaniaczem . Ja przyznam ,że po takim pryskaniu 2-3 urządzeń zaczynam odczuwać skutki wdychanego rozpylonego środka. Myślałem o masce z filtrem węglowym .Taka zwykła przeciwpyłowa jest mało skuteczna.
Witam

Chemia to jedno a zagrożenie ze strony klimatyzacji to drugie. Ja nieraz do usunięcia wieloletniego brudu używam środków Scorpiona Condenser(super mocny), rozpuszczają wszystko ale tak duszą po aplikacji na parownik że człowiek traci dech. Myślę właśnie o jakiś maseczkach co by chroniły i przed chemią i przed środowiskiem flory z klimatyzacji. Już nie raz naciąłem się na śmierdzącą klimę i trzy, cztery tygodnie zawalone gardło miałem tak jak ostatnio.

Z drugiej strony zastanawiam się czy klienci się nie wystraszą jak założę maskę a może odwrotnie- zrozumieją że to nie żarty z zaniedbaną klimą...

Pozdrawiam


Testo smart probes dobrze działający telefon jaki? - gadget - 2017-06-12

Czesio napisał(a):Z drugiej strony zastanawiam się czy klienci się nie wystraszą jak założę maskę a może odwrotnie- zrozumieją że to nie żarty z zaniedbaną klimą...

Pozdrawiam

Kiedyś jak w jednej założyłem maskę bez uprzedzenia nastąpiła natychmiastowa ewakuacja biura. Co ja się później musiałem nasłuchać że chciałem ich wytruć itd. W innej firmie chcieli też masek dla siebie... Różnie to bywa. Staram się jak mogę używać mniej drastycznych metod.


Testo smart probes dobrze działający telefon jaki? - Czesio - 2017-06-18

gadget napisał(a):Dziękuję wszystkim za posty. Ja kupiłem wcześniej zestaw testo 570-2 czy się opłacało nie wiem uznałem że już czas dla mnie. Jednak nadal na pierwszy rzut idzie stary poczciwy cps "analogowymi" manometrami najlepiej się z nimi czuję. Smart sondy przydają się przy przeglądach "ucieka" mało gazu oraz przy regulacji zaworu rozprężnego jak jeszcze mam zasięg. Telefon kupiłem niezbyt drogi w biedronie niteo tools jednak nie jest jakiś stary uznałem że szkoda wydać 1000zł lub więcej na coś co zaraz padnie ( wcześniej miałem 3 samsungi każdy padał po roku ). Nie posiadam konta gogle ani też sklepu play po rozmowie z polskim oddziałem testo otrzymałem program testo przygotowany specjalnie dla mojego telefonu w postaci pliku apk . Niemcy postarali się nawet dla tak błahego użytkownika jakim ja jestem. Nie spodziewałem się że się pomęczą. Łączy się z dwiema sondami powyżej są problemy. Sądy mam takie jak wszyscy jedyny problem może być w telefonie. Lista działających bezproblemowo przydała by się chyba wszystkim. Dziękuję Czesiu za pełen informacji post widzę że używasz redukcji z zaworkiem , być może znasz ja używam takich szybko złączek
Witam

570 Testo to porządny sprzęt, ciężko go ogarnąć ponieważ ma multum pożytecznych funkcji. Ja go podłączam jak już nie wiem o co chodzi, on zawsze podpowie. Korzystam z niego najczęściej przy uruchamianiu nowych urządzeń czyli próba szczelności, próżnia, parametry pracy, zapis(protokół uruchomienia) no i oczywiście jak już nie wiadomo o co chodzi... Smart sondy używam właśnie dla tego że nie zużywają czynnika przy przeglądzie technicznym i mogę porównać parametry pracy układu chłodniczego z faktyczną wydajnością urządzenia. Dzięki nim rozwiązałem parę zagadek.

Pozdrawiam


Testo smart probes dobrze działający telefon jaki? - gadget - 2017-06-22

Jak widać testo smart probes to jednak szajs http://www.forum.klimatyzacja.pl/topic/12439/testo-smart-probes-zestaw-do-chlodnictwa-nowy/ ... Nie wiem czy i ja tego nie pozbędę nie mam czasu na czekanie na połączenie taki "sprzęt" to niestety dla amatorów.


Testo smart probes dobrze działający telefon jaki? - benedykt - 2017-06-22

Nie wiem czy to szajs czy nie Smile
Dostałem w rozliczeniu za uruchomienie układu vrf od jednego z dystrybutorów..
Osobiście używam tradycyjne rozwiązania.
Ponadto kwestia telefonu jest problemem Wink
Nie mam ochoty przesiadać z BB na jakiś dziwne androidowe lub applowe wynalazki Wink
Czasami tradycyjne rozwiązania są lepsze niż NOWOCZESNE TECHNOLOGIE.


Testo smart probes dobrze działający telefon jaki? - gadget - 2017-06-22

Ja nadal najczęściej używam stary poczciwy cps ze zwykłymi manometrami , w tych cyferkach nie mogę się odnaleźć


Testo smart probes dobrze działający telefon jaki? - benedykt - 2017-06-23

A ja moje ulubione refco Smile Miałem kiedyś oprawy cyfrowe itp. jakoś mi nie leżą


Testo smart probes dobrze działający telefon jaki? - Czesio - 2017-06-23

gadget napisał(a):Ja nadal najczęściej używam stary poczciwy cps ze zwykłymi manometrami , w tych cyferkach nie mogę się odnaleźć
Witam

Lubie szczerość, to może napisz z czym masz problem, jaki parametr chcesz uzyskać a nie narzekasz na Sondy Testo.Sondy mają ściśle okreslone funkcje pomiarowe potrzebne w uzyskaniu odpowiednich parametrów które są potrzebne serwisantowi do oceny stanu technicznego urządzenia czy to będzie branża grzewcza, chlodnicza i ta ktora nas interesuje czyli klimatyzacyjna.Moim zdaniem Testo wyszlo na przeciw serwisantom i stworzyło narzędzie tanie, w miarę dokladne i mocno ulatwiajaçe codzienną pracę. Sondy trzeba dobrać do charakteru pracy, niestety sonda cisnienia i temperatuy to za malo przy klimatyzacji.

Pozdrawiam


Testo smart probes dobrze działający telefon jaki? - Amfan - 2017-06-23

Czesio napisał(a):Testo wyszlo na przeciw serwisantom i stworzyło narzędzie tanie, w miarę dokladne i mocno ulatwiajaçe codzienną pracę. Sondy trzeba dobrać do charakteru pracy, niestety sonda cisnienia i temperatuy to za malo przy klimatyzacji.

Pozdrawiam

Niestety nie są pionierami w tej dziedzinie . Po prostu brakuje nam asortymentu z za wielkiej wody od wujka Sama .


Testo smart probes dobrze działający telefon jaki? - p.obelix - 2017-06-23

benedykt napisał(a):Nie mam ochoty przesiadać z BB na jakiś dziwne androidowe lub applowe wynalazki Wink
Też mam BB i korzystam ze smart probes


Testo smart probes dobrze działający telefon jaki? - gadget - 2017-06-23

Czesiu po prostu się nie łączą, wystarczy lub łączą bardzo powoli. sam pisałeś chyba że kill-ujesz aplikację. Podobają mi się raporty i to że tak mało gazu ucieka przy sprawdzeniu ciśnienia. Za dużo czasu pochłania sprawdzenie ciśnienia tylko. Testo 570 zawory wyglądają na delikatne , kable sond temperatury wyglądają jakby jutro miały się up... Tego nie ma co podłączać poniżej zera. Test próżni? Mam inne sposoby na rozpoznanie czy jest dobra i czy trzyma. Niestety 570 wożę jeszcze i nie używam.


Testo smart probes dobrze działający telefon jaki? - Mat82 - 2017-11-14

Witam!
A czy da się podejrzeć wyniki pomiaru inną aplikacją niż dedykowaną do sądy?
Ktoś coś wie? Próbował?
Z góry dzięki za informacje.


Testo smart probes dobrze działający telefon jaki? - Czesio - 2017-11-24

Mat82 napisał(a):Witam!
A czy da się podejrzeć wyniki pomiaru inną aplikacją niż dedykowaną do sądy?
Ktoś coś wie? Próbował?
Z góry dzięki za informacje.
Witam

Ja szukałem ale nic nie znalazłem ale potem się zastanowiłem ale po co. Powiedz mi po co Ty szukasz innego jeżeli te dobrze ogarnia sondy.

Pozdrawiam


Testo smart probes dobrze działający telefon jaki? - Mat82 - 2017-11-24

Bo na IOS aplikacja nie działa mi z Voice Over.


Testo smart probes dobrze działający telefon jaki? - giusto - 2019-07-09

Proszę o wysłanie na maila polskiej instrukcji do testo 570-2.