Forum Klimatyzacja
Odpływ wody ze skraplacza - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: Odpływ wody ze skraplacza (/showthread.php?tid=10370)



Odpływ wody ze skraplacza - franekz - 2017-06-23

Witam Kolegów,

Nie jestem specjalistą od klimatyzatorów ale mam pytanie. U mojego Kolegi w klinice fachowiec zamontował na rurkach odpływowych wody ze skraplaczy takie kolanka jak w umywalkach tłumacząc że w ten sposób zapobiegnie przedostawaniu się zapachów. Klimatyzacja się wyłącza automatyczne z błędem - a jest to z 10- unitów wewnętrznych i duży zewnętrzny.

Czy to może być przyczyną? (teraz każdy na siebie zrzuca winę)


Odpływ wody ze skraplacza - PARTNER-MAR - 2017-06-23

Przyczynę podpowie kod błędu.


Odpływ wody ze skraplacza - Bolas - 2017-06-23

Czizas. Klinika 10 unitów czy jednostek wewnętrznych? I kolegi nie stać na fachowca który to wyserwisuje? Bida aż piszczy.


Odpływ wody ze skraplacza - HC - 2017-06-24

Na 99% to przyczyną nie jest. Rozumiem, że przez odpływ wody z skraplaczy rozumiem, odpływ kondensatu z j.zewnętrznej.

I tak sami tego nie zdiagnozujecie i nie naprawicie. Wezwijcie serwis i tyle. Przez forum się nie dowiesz bo:
1) Nie podałeś żadnych danych MODELE,PRODUCENT, JAKI BŁĄD
2) Nikt nie jest wróżką/medium i na odległość powie ci co dolega urządzeniu.
3) Forum służy raczej do rozmów między serwisantami i jakiś trudnych problemów technicznych lub dopytania się czy dobra diagnostyka. Niż do rozwiązywania awarii na odległość u kolegi.

Pozdrawiam Kolego


Odpływ wody ze skraplacza - franekz - 2017-06-24

PARTNER-MAR napisał(a):I tak sami tego nie zdiagnozujecie i nie naprawicie. Wezwijcie serwis i tyle. Przez forum się nie dowiesz bo:

Dziękują Kolegom za odzew Smile. Zgadzam się opiniami - zadałem to pytanie, bo zaczął mnie ten temat nurtować. Z tego mój kolega mówi, oryginalnie nie było tych kolanek, a poszedł za radą hydraulika, który stwierdził że przez te rurki lecące do głównego odpływu wody (mainhole) będą wracać zapachy jak w umywalce. Teraz doszedł mu jeszcze problem że z unitów zaczyna ciec - czyli rzeczywiście to co się w nich skropliło nie odpływa. Zastanawiam się czy np teraz dodanie pompek na końcu coś pomoże - bo inaczej będzie musiał kuć ściany w nowo wyremontowanym budynku.

Naprawdę dziękuję za pomoc.


Odpływ wody ze skraplacza - obser - 2017-06-24

Co rozumiesz pod pojęciem unit, fotel dentystyczny z akcesoriami, czy część wewnętrzną klimatyzacji,czyli split, bo wydaje mi się że mylisz pojęcia.


Odpływ wody ze skraplacza - franekz - 2017-06-24

PARTNER-MAR napisał(a):czy część wewnętrzną klimatyzacji,czyli split
Dokładnie to Smile


Odpływ wody ze skraplacza - obser - 2017-06-24

Powróćcie do dawnego stanu. Jak to robiłe firma to na pewno to zasyfonowała w swój sposób. Rury teraz się napełniły i się leje. Jak jest odprowadzenie grawitacyjne,to po kiego pchać tam pompki i co roku wymieniać? Albo po prostu oczyść te "kolanka jak w umywalkach) Smile


Odpływ wody ze skraplacza - Bolas - 2017-06-25

Ja znów powtórzę KLINIKA 10 jednostek wewnętrznych i brak serwisanta - mam nadzieje że nie klinikują w ten sam sposób.


Odpływ wody ze skraplacza - obser - 2017-06-26

Co się dziwisz, może tam zioło rośnie, czym mniej ludzi wie, tym lepiej.


Odpływ wody ze skraplacza - Bolas - 2017-06-26

Medyczne..... no ja jednak ograniczony jestem Big Grin


Odpływ wody ze skraplacza - obser - 2017-06-26

Nie, medyczne będziemy importować, rośnie nasze rodzime,produkt regionalny Smile