Forum Klimatyzacja
Unical CMUN 13H klimatyzacje - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: Unical CMUN 13H klimatyzacje (/showthread.php?tid=10371)



Unical CMUN 13H klimatyzacje - Mariusz1987pl - 2017-06-23

Witam mam pytanie czy ktoś używa albo słyszał coś o tych klimatyzacjach UNICAL bo dostałem ofertę ,, CMUN 13H koło 2300 plus 300 montaż plus części wg zużycia ,, i gwarancje można mieć 5 lat przez to pytam czy warto kupić taka instalacje ??


Unical CMUN 13H klimatyzacje - PARTNER-MAR - 2017-06-23

UNICAL nie znam, ale jaki jest zakres prac za 300 zł?
Sam montaż na ścianie czy też poprawne uruchomienie?


Unical CMUN 13H klimatyzacje - HC - 2017-06-24

300 zł o ja .......... dobre to pewnie Pan Kazik co kotły gazowe montuje a teraz nie ma co robić.


Unical CMUN 13H klimatyzacje - Mariusz1987pl - 2017-06-24

Dostalem jeszcze taka oferte
,,Dzień Dobry,
Przesyłam Panu ofertę na wybrane urządzenia z montażem do 3 m/b w cenach brutto:

Klimatyzator Gree Lomo Economic - cena za kpl. 2 200,00 zł bardzo fajne urządzenie, nasz TOP jeżeli chodzi o tę klasę cenową. Gwarancja 5 lat.
Klimatyzator Rotenso Sole - cena za kpl. 2 500,00
Klimatyzator Mitsubishi - Cena za kpl. 2 900,00
Klimatyzator Samsung Standard ? cena za kpl. 2 800,00 zł
LG Standard ? cena za kpl. 2 600,00 zł 10 lat gwarancji na kompresor.
LG Deluxe ? cena za kpl. 3 100,00 zł Wi-Fi w urządzeniu jedno z najlepszych urządzeń klasa Premium.

Cena nie obejmuje uchwytów lub innych produktów mocujących jednostkę zewnętrzną ok 50 zł. ,,


Unical CMUN 13H klimatyzacje - obser - 2017-06-24

A miało być tak dobrze Smile Ustawa miała uregulować rynek. Widać, że każde grzebanie w wolnym rynku przynosi skutki odwrotne od założonego. Firmy, które postąpiły zgodnie z prawem, stracili mnóstwo pieniędzy i nerwów, chciały sobie choć troszkę to zrekompensować i zaraz w tą lukę władowała się szara strefa. Cóż z pozycji Klienta i Importerów dobrze, ale w 1 fazie. Potem zaczną się problemy i ciężko nawet jechać na naprawę takiego sprzętu, bo podając cenę naprawy Klient ma w głowie za ile to założył. A jak znam życie do tej firmy się nie dodzwoni.


Unical CMUN 13H klimatyzacje - PARTNER-MAR - 2017-06-24

Mariusz1987pl napisał(a):Dostalem jeszcze taka oferte
,,Dzień Dobry,
Przesyłam Panu ofertę na wybrane urządzenia z montażem do 3 m/b w cenach brutto:

Klimatyzator Gree Lomo Economic - cena za kpl. 2 200,00 zł bardzo fajne urządzenie, nasz TOP jeżeli chodzi o tę klasę cenową. Gwarancja 5 lat.
Klimatyzator Rotenso Sole - cena za kpl. 2 500,00
Klimatyzator Mitsubishi - Cena za kpl. 2 900,00
Klimatyzator Samsung Standard ? cena za kpl. 2 800,00 zł
LG Standard ? cena za kpl. 2 600,00 zł 10 lat gwarancji na kompresor.
LG Deluxe ? cena za kpl. 3 100,00 zł Wi-Fi w urządzeniu jedno z najlepszych urządzeń klasa Premium.

Cena nie obejmuje uchwytów lub innych produktów mocujących jednostkę zewnętrzną ok 50 zł. ,,

Ceny za urządzenia.
A rzeczony montaż za 300 zł?
A ile obowiązkowych przeglądów gwarancyjnych w roku i jaką cena za przegląd?
Bo często cena startowa jest niska Ale ceny za inne prace rekompensują to z nawiązką i ogólnie wychodzi drożej.
EDYTA:
Teraz doczytałem że cena z montażem.


Unical CMUN 13H klimatyzacje - obser - 2017-06-24

Parę lat temu znajomy przeprosił mnie,i odmówił zakup i montaż klimatyzatora, bo była promocja w Makro. Po długich oczekiwaniach przyjechała po 4 tyg ekipa i wyjaśniła mu co to montaż podstawowy. Skończyło się na tym że dopłacił im 1050 zł (mocowania,skropliny,doprowadzenie zasilania) i te dodatkowe rzeczy muszą zrobić oni,bo tak mówi gwarancja. Wyszło na to,że zapłacił więcej,po 4 latach z braku części (płytka z odbiornikiem podczerwieni) wymieniłem mu na nasz klimatyzator. W czasie gwarancji zwrócił się do rzeczonego serwisu w sprawie silniczków żaluzji, a ta odpowiedziała,że importer nie ma tego na stanie,więc żaluzje ustawiali z drabinki Smile i taka była to gwarancja Smile
A do założyciela wątku,jak chcesz mieć gwarancję,to poproś o aktualną autoryzację Importera danej marki.


Unical CMUN 13H klimatyzacje - Mariusz1987pl - 2017-06-24

to zapytam ta firme z drugiej wyceny ile za przeglady itp , co byscie wybrali z tej listy ??


Unical CMUN 13H klimatyzacje - obser - 2017-06-24

Polecałbym Samsunga,zapytaj o przeglądy i koniecznie autoryzację,w tym roku sobie zażądali nawet za to kasę Smile


Unical CMUN 13H klimatyzacje - Mariusz1987pl - 2017-06-25

co przemawia za samsungiem ?? moze ktos jeszcze sie wypowie ?


Unical CMUN 13H klimatyzacje - Amfan - 2017-06-25

Mariusz1987pl napisał(a):Witam mam pytanie czy ktoś używa albo słyszał coś o tych klimatyzacjach UNICAL bo dostałem ofertę ,, CMUN 13H koło 2300 plus 300 montaż plus części wg zużycia ,, i gwarancje można mieć 5 lat przez to pytam czy warto kupić taka instalacje ??

Jak przyjadą Panowie montować to sobie zastrzeż ,że jak w grzaniu do listopada nie zniknie smród starego plastiku to się wyprowadzasz. Smile


Unical CMUN 13H klimatyzacje - Mariusz1987pl - 2017-06-25

troche nie rozumie co masz na mysli Wink


Unical CMUN 13H klimatyzacje - obser - 2017-06-25

Polecam,bo trochę ich założyłem, moje zdanie LG z daleka-już nawet ich rozpaczliwa sprzedaż w marketach za grosz o czymś mówi, Drugim typem jest Gree U-Crown, fakt,że nagmatwali z montażem i chciałbym zobaczyć pana Józka jak będzie to chciał zamontować za 300 zł. teraz do montażu dorzucę 200 zł, ale przed nie wiedziałem.