Forum Klimatyzacja
Założenie firmy, koszty, narzędzia, wiedza, szkolenia - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: Założenie firmy, koszty, narzędzia, wiedza, szkolenia (/showthread.php?tid=10375)



Założenie firmy, koszty, narzędzia, wiedza, szkolenia - Royalcmp - 2017-06-25

witam wszystkich serdecznieSmile Jestem tu nowy i mam pare pytań jezeli chodzi o prowadzenie działalności w branży klimatyzacji przemysłowej. Do tej pory prowadziłem firme która zajmowała się naprawą elektyki-elektroniki w autach osobowych i do tego kompleksową naprawą i serwisem klimatyzacji samochodowej.(nic nie było nam straszne-wymiana parownika pod deską na porządku dziennym, naprawa elektroniki sterującej również). Od dłuzszego czasu chciałem zająć się kokretnie sama klimatyzacją i teraz bedzie to możliwe ale jak to w Polskim państwie, nie wszystko takie łatwe i przejrzyste. Czy mógłby mi ktoś odpowiedzieć na parę pytań odnośnie prowadzenia takiej działalności?
1. Czy moge miec zarejestrowana działalność w UK i w PL kupowac normalnie na FV czynnik chłodniczy?
2. Czy majać firme w UK moge przejść szkolenia z f-gazów, sep-ów itp...
3. jakie szkolenia musze przejść aby móc prowadzić taka działalność?
4. Mam możliwość serwisowania szaf sterowniczych firmy Ritali jednaj z firm ok. 40 szaf. Szukałem konkretnych szkoleń Ritala i nic nie ma? Czy sa potrzebne jakiś konkretne szkolnia?
5.Jakie są orientacyjne koszty samego sprzętu do serwisowania takich klimatyzatorów? Jak ktoś by był tak miły i mógł by mi wymienić co potrzebaSmile
Przepraszam za tak długi wstęp ale wiem, że dobrze wiedzieć z kim ma się do czynienia i z kim się rozmawia. Z góry dziekuję za poświęcony czas na odpowiedźSmile


Założenie firmy, koszty, narzędzia, wiedza, szkolenia - Amfan - 2017-06-25

Jeśli wiążesz swoją przyszłość z UK ,to radze abyś się skupił na tym co jest wymagane w UK. Po tym całym brexicie mogą być problemy związane ze zmiana przepisów. Pieniądze, które władujesz w te wszystkie uprawnienia tu w Polsce mogą się okazać wyrzucone w błoto.


Założenie firmy, koszty, narzędzia, wiedza, szkolenia - Amfan - 2017-06-25

Nie wiem czym te ritale sterują ,ale jest to już dedykowane dla przemysłu . Dobrze skonstruowana umowa serwisowa i ubezpieczenie to podstawa. Coś się wyłączy lub uszkodzi z z powodu przegrzania i pozamiatane.


Założenie firmy, koszty, narzędzia, wiedza, szkolenia - Amfan - 2017-06-25

Royalcmp napisał(a):5.Jakie są orientacyjne koszty samego sprzętu do serwisowania takich klimatyzatorów? Jak ktoś by był tak miły i mógł by mi wymienić co potrzebaSmile
to zależy od wielkości urządzeń . Małe urządzenia mały sprzęt ,duże urządzenia duży sprzęt łącznie z prowizorycznym warsztatem na samochodzie.


Założenie firmy, koszty, narzędzia, wiedza, szkolenia - Royalcmp - 2017-06-25

Amfan-Usługi będę swiadczył na terenie PL. Chodzi tylko o to żeby nie płacić 1200zł ZUSu podatku dochodowego i VATu. W UK kwota wolna od podatku to ok 50 tys zł a na VAT wchodzi się po przekroczeniu 85tys funtów dochodu. Ponadto Składka emerytalna jest dobrowolna a wielkość emerytury zależy od tego ile wrzucisz do budżetu. Wydaje mi się że firmę mogę mieć otwarta gdziekolwiek ale jezeli chcę swiadczyc usługi w PL to musze mieć polskie certyfikaty i zaświadczenia. Ale to mi sie tylko wydaje...


Założenie firmy, koszty, narzędzia, wiedza, szkolenia - Amfan - 2017-06-25

Royalcmp napisał(a):Amfan-Usługi będę swiadczył na terenie PL. Chodzi tylko o to żeby nie płacić 1200zł ZUSu podatku dochodowego i VATu. W UK kwota wolna od podatku to ok 50 tys zł a na VAT wchodzi się po przekroczeniu 85tys funtów dochodu. Ponadto Składka emerytalna jest dobrowolna a wielkość emerytury zależy od tego ile wrzucisz do budżetu. Wydaje mi się że firmę mogę mieć otwarta gdziekolwiek ale jezeli chcę swiadczyc usługi w PL to musze mieć polskie certyfikaty i zaświadczenia. Ale to mi sie tylko wydaje...

Czyli chcesz jeździć do klienta wyremontowanymi drogami z vat-u ,który ja płacę i inni przedsiębiorcy . Tak w ogóle to Vat-em obciążasz klienta końcowego, czyli pobierasz od niego haracz i jako pośrednik oddajesz o US.


Założenie firmy, koszty, narzędzia, wiedza, szkolenia - Royalcmp - 2017-06-25

VAT to najmniejszy problem. 1200zł ZUSu już boli.


Założenie firmy, koszty, narzędzia, wiedza, szkolenia - HC - 2017-06-25

Jaki cwaniak. I jak ma być dobrze w tym państwie jak takich ludzi na pęczki.

Jakoś 90% użytkowników tego forum płaci podatki, vat, i ZUS za pracowników i to nie mały. A ty jawnie próbujesz oszukiwać i prosisz uczciwych przedsiębiorców o pomoc. Po prostu jest to nie na miejscu. Nie licz na pomoc.

Polecam posłuchać https://www.youtube.com/watch?v=AtbNC6OsjMo i przemyśleć.


Założenie firmy, koszty, narzędzia, wiedza, szkolenia - Whisky - 2017-06-25

Gdy się rozkrecisz to te 1200zusu już nie boli. Ja też kiedyś marudziłem a teraz chodzę ciągle po lekarzach i nic nie płacę. Jak nie dermatolog to teraz wycinka migdałów a najnowszy to był neurolog. Terminy jakieś max po 1-2tyg.


Założenie firmy, koszty, narzędzia, wiedza, szkolenia - obser - 2017-06-25

Poczytaj sobie nowe przepisy wykonawcze dotyczące kontroli podatkowych. Nasz rząd uchwali ustawę o tzw. optymalizacji podatkowej i jako jasny przykład jest podany rejestracja firmy w innym kraju, a u nas wykonywanie działalności. Po lekturze i komentarzu do tych przepisów to nawet KUP będzie trzeba mocno pilnować. Generalna zasda którą chcą wprowadzić, to odrzucanie wszystkich działań dążących do zmniejszenia płacenia podatków. Wiesz, że organizują wielką instytucję KAS, są już nawet wzory oznakowani radiowozów, którymi idą się przemieszczali. Niedługo wejdzie też ustawa, że zakupy będą się odbywły w ten sposób, że netto płacisz na konto dostwcy, a VAT na specjalne konto pod kontrolą KAS (bo Urzędy Skarbowe znikają,łączą się z Urzędem celnym i tworzą Krajową Administrację Skarbową).. Już niedługo bo od 01.01.2018 wszyscy podatnicy oprócz deklaracji comiesięcznie będą musieli wysyłać plik JPK ze wszystkimi transakcjami w formie elektronicznej,duzi już to robią i nie zdziw się ,że w razie kontroli Twoje transakcje z Inter-Cars będą już mieli przygotowane przed kontrolą.
Wybronisz się jak większość prac wykonywać będziesz w UK, a polsie sporadycznie. I nie wierz pośrednikom, którzy tworzą takie udogodnienia za sowitą opłatą, jak coś się stanie to zwiną interes, na razie biją kokosy.
A na koniec jak wszystko pozałatwiasz,to najprawdopodobniej UK będzie poza Unią i pozamiatane. Składka ZUS jest o tyle problemem, że ta firma jest bankrutem, i to studnia bez dna. W UK jeśli będziesz chciał porządne śeiadczenie emerytalne,to też musisz trochę kasy płacić, a nie tylko socjal. Przemyśl to, jak znajdę ten artykuł z porządnej Kancelarii Pranej, którą prenumeruję to wkleję.
A tak na niepocieszenie- czekają nas ciężkie czasy, jak robimy dobrze i mamy konkretnych Klientów, to myślę, że składka ZUS jest do przełknięcia.


Założenie firmy, koszty, narzędzia, wiedza, szkolenia - Royalcmp - 2017-06-25

Dziękuję Panie Obser za cenną lekturę. Do tej pory bo w sumie jeszcze do września płacę 5 pełnych oplat za pracowników i za siebie, wiec wiem co to jest płacic ZUS w naszym państwie i oddawać podatki. Jak się firma rozkręci to racja że składkę da się przełknąć ale na początku to dość duże obciążenie zważywszy, że są jeszcze inne koszty.
Panie "HC" fora są po to żeby zapytać ludzi z doświadczeniem jak sytuacja wygląda i miec jasny pogląd na sprawę. Liczyłem na pomoc i ja uzuskałem bo są tacy ludzie jak Pan "Obser" który potrafi rzeczowo wyjaśnic zagrożenia i konsekwencje.


Założenie firmy, koszty, narzędzia, wiedza, szkolenia - Bolas - 2017-06-25

Też czekam na ta ustawę i jej legalność w świetle prawa unijnego. Pół śląska ma już firmy w CZ. I co raz więcej Porshe jeździ po ulicach na czeskich blachach.


Założenie firmy, koszty, narzędzia, wiedza, szkolenia - obser - 2017-06-26

Z jednej strony dobrze,niech firmy wrócą do naszego systemu,chtba że wykażą większość swojej działalności poza granicami. Z drugiej sytrony jak to czytałem, to włosy mi się jeżyły, ponieważ ustawa wprowadzi uznaniowość, czy dany koszt, zakup,działanie nie miało na celu uniknięcie zapłacenia podatku. I można było doczytacz, że bedziie to arbitralna decyzja urzędnika. Kupisz drugą (ja akurat kupiłem trzecią) pompę próżniową, urzędnik zapyta się po co? Przez ten zakup zapłacę mniej podatku i VAT-u. Więc nie wiem jak to udowodnię, bo ona jest na rezerwę, zapakowana w karton i czeka jak kiedyś będę miał problemy z którąś, a ponadto sprawa będzie czysta jakby UDT mnie odwiedziło znienacka, a pompy byłyby gdzieś na robocie, bo nieraz na większej robocie prosimy inwestora o jakieś bezpieczne pomieszczenie na czas prac,aby nie wozić sprzętu. Zobaczymy co będzie, ale czuję trend powszechnej fiskalizacji i złą drogę uznawalności. Sprawę zakładania działalności poza terytorium RP wystarczy załatwić w sposób taki, aby ponad połowę obrotu te firmy wykonywały poza terytorium RP i tyle. Urwie się złoty biznes firm pośredniczących w tym procederze.


Założenie firmy, koszty, narzędzia, wiedza, szkolenia - Bolas - 2017-06-26

Tylko po co regulować i obostrzać? Nie lepiej zmniejszyć podatki/składki i uprościć przepisy tak by to inni jeździli w swoich krajach na naszych tablicach? Czy to takie trudne do zrozumienia?


Założenie firmy, koszty, narzędzia, wiedza, szkolenia - obser - 2017-06-26

Widzisz już taka mentalność rządzących. Pamiętasz czas, jak zmniejszono akcyzę na gorzołkę i wpływy do budżetu wzrosły, bo przestało się opłacać produkcja lewizny. Pewnie, że na 100% długofalowo byłoby lepiej, lecz teraz jest doraźne szukanie na szybko kasy. Poprosić UK o gotowe rozwiązania, zrobić kopiuj-wklej, a ZUS-y przerobić na luksusowe hotele, bo turystyka u nas wzrasta.


Założenie firmy, koszty, narzędzia, wiedza, szkolenia - colvic - 2017-06-30

Royalcmp napisał(a):witam wszystkich serdecznieSmile Jestem tu nowy i mam pare pytań jezeli chodzi o prowadzenie działalności w branży klimatyzacji przemysłowej. Do tej pory prowadziłem firme która zajmowała się naprawą elektyki-elektroniki w autach osobowych i do tego kompleksową naprawą i serwisem klimatyzacji samochodowej.(nic nie było nam straszne-wymiana parownika pod deską na porządku dziennym, naprawa elektroniki sterującej również). Od dłuzszego czasu chciałem zająć się kokretnie sama klimatyzacją i teraz bedzie to możliwe ale jak to w Polskim państwie, nie wszystko takie łatwe i przejrzyste. Czy mógłby mi ktoś odpowiedzieć na parę pytań odnośnie prowadzenia takiej działalności?
1. Czy moge miec zarejestrowana działalność w UK i w PL kupowac normalnie na FV czynnik chłodniczy?
2. Czy majać firme w UK moge przejść szkolenia z f-gazów, sep-ów itp...
3. jakie szkolenia musze przejść aby móc prowadzić taka działalność?
4. Mam możliwość serwisowania szaf sterowniczych firmy Ritali jednaj z firm ok. 40 szaf. Szukałem konkretnych szkoleń Ritala i nic nie ma? Czy sa potrzebne jakiś konkretne szkolnia?
5.Jakie są orientacyjne koszty samego sprzętu do serwisowania takich klimatyzatorów? Jak ktoś by był tak miły i mógł by mi wymienić co potrzebaSmile
Przepraszam za tak długi wstęp ale wiem, że dobrze wiedzieć z kim ma się do czynienia i z kim się rozmawia. Z góry dziekuję za poświęcony czas na odpowiedźSmile

W temacie firmy z Anglii polecam Asbiro i inne działania informacyjne Krzyśka Cybulskiego.
Najważniejsze jest to że: tylko w kilku branżach daje się prowadzić firmę za granicą i uniknąć problemów. Nie są to żadne fizyczne usługi świadczone na terenie Polski. Niestety w tej branży pracujesz w Polsce musisz kupić kasę fiskalną i płacić polskie podatki jako np jako przedstawicielstwo zagranicznej firmy. Możesz zawsze pojechać trochę na małym zusie lub pokombinować ze spółkami zoo. Najlepsza na dzisiejsze bardzo nie pewne czasy jest zoo komandytowa - (najmniejsze realne koszty i najmniejsza odpowiedzialność przed PISkusem).


Założenie firmy, koszty, narzędzia, wiedza, szkolenia - MarioO - 2017-07-07

HC napisał(a):Jaki cwaniak. I jak ma być dobrze w tym państwie jak takich ludzi na pęczki.

Jakoś 90% użytkowników tego forum płaci podatki, vat, i ZUS za pracowników i to nie mały. A ty jawnie próbujesz oszukiwać i prosisz uczciwych przedsiębiorców o pomoc. Po prostu jest to nie na miejscu. Nie licz na pomoc.

I co masz z tej uczciwości lub co będziesz miał?1200 zusu w zębach co miesiąc i dostaniesz 800zł emerytury?Może wcale bo cały czas te nienapasione ...... gęgają że system się za pare lat zawali i nie bedzie emerytur.Ludzie budują domy na krechę i mało że mają dom wyposażony w dzisiejszym standardzie to płacą mniej bo około 1 tyś na miesiąc a tu płacisz i nie masz nic.Jak się rozchorujesz rodzinny da ci skierowanie z łaski do specjalisty z terminem na styczeń 2018 to jest uczciwe?Znajomy się rozchorował dostał skierowanie NFZ z dopiskiem PILNE! na tomograf termin listopad w tym samym szpitalu jak zapłaci to termin za 3 dni. Całe życie płaci podatki zusy To jest uczciwe?Też taki uczciwy jestem a moim marzeniem jest przejśc na krus bodajże 110zł na miesiąc.To nastepny przykład równego traktowania obywateli i uczciwości.Nie będę tematu rolników rozwijał bo to temat rzeka Emerytury niewiele mniej bo około 700zł Także płacimy płacimy a i tak do lekarza prywatnie a na godną emeryturę trzeba samemu odłożyć.


Założenie firmy, koszty, narzędzia, wiedza, szkolenia - obser - 2017-07-07

Święta prawda. Płacę zdrowotne, a ratuę się tylko wypasionym pakietem medycznym Luxmedu, bo syn mnie wpisał w ich ubezpieczenie korporacyjne, ale dodatkowo miesięcznie 110 zł placę. Za taki pakiet indywidualnie musiałbym zapłacić 470 zł. Tomograf,rezonans max.2-3 dni,wszyscy specjaliści nawet tego samego dnia,lub kilka dni,szczepienia itd. naprawdę jak w telewizornii. Z rodzinnego nie korzystam,a płacę. Przez pewien czas jeździłem przez Wągrowiec i zastanawiałem się jaki wypasiony hotel chyba budują,sam marmur,szkło.Potem zawisł napis ZUS.


Założenie firmy, koszty, narzędzia, wiedza, szkolenia - HC - 2017-07-09

Cytat:I co masz z tej uczciwości lub co będziesz miał?1200 zusu w zębach co miesiąc i dostaniesz 800zł emerytury?Może wcale bo cały czas te nienapasione ...... gęgają że system się za pare lat zawali i nie bedzie emerytur.Ludzie budują domy na krechę i mało że mają dom wyposażony w dzisiejszym standardzie to płacą mniej bo około 1 tyś na miesiąc a tu płacisz i nie masz nic.Jak się rozchorujesz rodzinny da ci skierowanie z łaski do specjalisty z terminem na styczeń 2018 to jest uczciwe?Znajomy się rozchorował dostał skierowanie NFZ z dopiskiem PILNE! na tomograf termin listopad w tym samym szpitalu jak zapłaci to termin za 3 dni. Całe życie płaci podatki zusy To jest uczciwe?Też taki uczciwy jestem a moim marzeniem jest przejśc na krus bodajże 110zł na miesiąc.To nastepny przykład równego traktowania obywateli i uczciwości.Nie będę tematu rolników rozwijał bo to temat rzeka Emerytury niewiele mniej bo około 700zł Także płacimy płacimy a i tak do lekarza prywatnie a na godną emeryturę trzeba samemu odłożyć.

Sory za dużo pracy miałem nie wchodziłem, żeby odpisać.
Co mam z tej uczciwości. Czyste sumienie, spokojnie śpię, mogę patrzeć w lustro??

Możemy tu dyskutować jak źle jest ile zus,skarbówka, drogówka, kasta rządząca nam zabiera. Mi chodzi po prostu o to, że. Jeżeli kolega założy firmę i "ucieknie" z opłatami do UK, a będzie jeździł po Polskich drogach, obsługiwał Polski klientów to jest NIEUCZCIWĄ KONKURENCJĄ w stosunku do firmy takiej jak moja. I nikt mi nie powie, że czarne jest białe, ani na odwrót.

Ja po prostu tępię takie poczynania. "Specjalistów" co nie mają pojęcia o chłodnictwie, klimatyzacji, ogrzewnictwie, a wygrywają cenowo właśnie przez to, że są o 200 zł tańsi, bo zatrudniają ludzi na 1/4 etatu 2/4 etatu (oczywiście najniższa krajowa) lub na czarno. Sorry ale ja nie akceptuje takiego rodzaju cwaniactwa. Można zawsze uciec z kosztami na VAT, CIT, czy dochodowym da się zakombinować.

Jeżeli sami nie zadbamy o rynek to nikt tego za nas nie zrobi. Jeżeli grono wypowiadających się kolegów akceptuje taki sposób postępowań to już ich sprawa. Ja wyraziłem swoją opinię i tyle w temacie.