Forum Klimatyzacja
Problem z klimatyzacją Kaisai Eco 2,6kW - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: Problem z klimatyzacją Kaisai Eco 2,6kW (/showthread.php?tid=10392)



Problem z klimatyzacją Kaisai Eco 2,6kW - Prestige 20 - 2017-07-09

Witam wszystkich. Mam problem z niedawno zamontowaną klimatyzacją Kaisai Eco. Instalacja 12m, doładowane 180g czynnika (fabrycznie na 3m + 20g/m). Agregat ma problemy z rozruchem tzn. startuje na 2-3 razy, albo wydaje głośne metaliczne dźwięki. Wygląda jak by sprężarka była podlewana cieczą. Czasem rusza normalnie. Ciśnienie na ssaniu ok 8-8,5bar. Czy jest możliwość że producent podał zły przelicznik ilości czynnika i układ jest po prostu przeładowany? Jeśli nie to co innego mogło by powodować takie objawy?


Problem z klimatyzacją Kaisai Eco 2,6kW - barbie - 2017-07-10

dodałeś 20 % czynnika .


Problem z klimatyzacją Kaisai Eco 2,6kW - Prestige 20 - 2017-07-10

Czyli rozumiem że w takim wypadku zostaje ściągnięcie czynnika i nabicie od nowa? Jeśli tak to jaką ilość proponujesz do takiej instalacji?


Problem z klimatyzacją Kaisai Eco 2,6kW - Czesio - 2017-07-10

Prestige 20 napisał(a):Czyli rozumiem że w takim wypadku zostaje ściągnięcie czynnika i nabicie od nowa? Jeśli tak to jaką ilość proponujesz do takiej instalacji?
Witam

No bo po co wychodzisz przed orkiestrę, było puścić urządzenie i zmierzyć wydajność czy też sprawdzić jakie przegrzanie masz na pełnej wydajności. Tyle o tym było na forum a Wy swoje... Na ten przykład klima 7000Btu
[Obrazek: vDoLy5guC_RUcgsEMA7YKKxNsqOX8GagjytRHbpM...83-h947-no]
... powinna mieć około 2,5kW
[Obrazek: ntLxSe7i7MPwJZykmjW_hBbI5fysXLbyfKVa026D...83-h947-no]
... między 6 a 10K...
[Obrazek: 8A2EHfIV-2_pxYkmXAdVYEehj4HQuEwJX4CGrtIy...83-h947-no]

[Obrazek: XzrAWPYVftbozxj-hffiihsl_28cf2g_LLMzGOap...83-h947-no]

... i tyle, masz pomiar wiesz co robić.

Pozdrawiam


Problem z klimatyzacją Kaisai Eco 2,6kW - manitou - 2017-07-11

Czy odkreciles zawory przy j zew?


Problem z klimatyzacją Kaisai Eco 2,6kW - DBKlima - 2017-07-11

Instalacja w pionie poziomie gdzie agregat jakie przewyższenie ?
Jeśli wszystko normie to za dużo czynnika lub/i nieodkręcone do końca zawory tak jak koledzy już ci sugerowali.


Problem z klimatyzacją Kaisai Eco 2,6kW - Prestige 20 - 2017-07-11

Instalacja w poziomie, różnica poziomów ok 0,5m, zawory oczywiście odkręcone. Zastanawia mnie tylko czemu ładunek wyliczony według wytycznych producenta okazał się zbyt duży.


Problem z klimatyzacją Kaisai Eco 2,6kW - DBKlima - 2017-07-11

Tłumaczą z Chińskiego na Polski w Chinach bo tak jest taniej Big Grin
Śmiem twierdzić iż Chińczyk nadal w głowie ma ON/OFFa średnicę rur z tabelą uzupełniania czynnika i nadal robi kopiuj wklej ... oni mentalnie są w latach 2000/2010, a ich "urządzenia w 2017" przewyższają ich intelektualnie .


Problem z klimatyzacją Kaisai Eco 2,6kW - Bolas - 2017-07-11

Czytam DTR i wyraźnie pisze że długość standardowa to 5m a czynnik ładuje się powyżej tej wartości ilością 15g/mb instalacji dopiero przy dużych mocach 30g/mb. Nie napisałeś jaki model zamontowałeś więc ciężko się odnieść a Czesio podał ci najstarszą i najłatwiejsza metodę diagnozy którą powinieneś znać.


Problem z klimatyzacją Kaisai Eco 2,6kW - DBKlima - 2017-07-11

Bolas napisał(a):Nie napisałeś jaki model zamontowałeś więc
Podał w temacie : Problem z klimatyzacją Kaisai Eco 2,6kW


Problem z klimatyzacją Kaisai Eco 2,6kW - Prestige 20 - 2017-07-11

Model KED-09KTA. To ciekawe co piszesz Bolas bo w instrukcji dołączonej do urządzenia wyraźnie pisze 3m standard + 20g/m. http://www.agdex.com/klimatyzatory_kaisai/Kaisai%20ECO-%20DTR.pdf (strona 22)


Problem z klimatyzacją Kaisai Eco 2,6kW - obser - 2017-07-11

Jeden szczegól,ile skośnookie tam czynnika wlali, odessaj wszystko, tabliczka znamionowa + 15g/na dodatkowy metr. Zawsze możesz dolać.W/g mnie czynnik dolewa się na ruru, a Ty masz na Bank 1/4 i 3/8.


Problem z klimatyzacją Kaisai Eco 2,6kW - Bolas - 2017-07-12

No to zostaje metoda którą wspomniał Czesio.


Problem z klimatyzacją Kaisai Eco 2,6kW - jack63 - 2017-07-14

obser napisał(a):Jeden szczegól,ile skośnookie tam czynnika wlali, odessaj wszystko, tabliczka znamionowa + 15g/na dodatkowy metr. Zawsze możesz dolać.
Dokładnie. Też bym tak zrobił.
Chińczykom nie należy wierzyć ani za grosz! A może kapilara też im sie


Problem z klimatyzacją Kaisai Eco 2,6kW - Prestige 20 - 2017-07-17

Dzisiaj odessałem czynnik i wyszło niecałe 800g ?!. Sam już nie wiem co o tym myśleć... Wychodzi że jednak było za mało czynnika. No nic będę dodawał na przegrzanie i zobaczymy co z tego wyjdzie.


Problem z klimatyzacją Kaisai Eco 2,6kW - Prestige 20 - 2017-07-17

Na chwilę obecną nabiłem 750g. Pierwszy start idealny, popracowała chwilę wydaje się wszystko ok. A za drugim z okolic sprężarki było słychać wyraźne metaliczne buczenie/dzwonienie po kilku sekundach agregat zrezygnował ze startu. Za 3 razem ruszył jak gdyby nigdy nic... Nie wiem co tu się dzieje.


Problem z klimatyzacją Kaisai Eco 2,6kW - Amfan - 2017-07-17

Kaisai eco = Daewo tico .Trafił Ci się wadliwy egzemplarz .


Problem z klimatyzacją Kaisai Eco 2,6kW - aras - 2017-07-17

Prestige 20 napisał(a):Na chwilę obecną nabiłem 750g. Pierwszy start idealny, popracowała chwilę wydaje się wszystko ok. A za drugim z okolic sprężarki było słychać wyraźne metaliczne buczenie/dzwonienie po kilku sekundach agregat zrezygnował ze startu. Za 3 razem ruszył jak gdyby nigdy nic... Nie wiem co tu się dzieje.

Moja głupia być może rada na przyszłość, chcesz tanio to weź GREE , od reszty tanich marek trzymaj się się z dala. Serio.