Forum Klimatyzacja
Pomoc w doborze mocy splita - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: Pomoc w doborze mocy splita (/showthread.php?tid=10407)



Pomoc w doborze mocy splita - khaos - 2017-07-09

Na początku chciałbym wszystkich przywitać, jestem nowy na forum szukam porady odnośnie wyboru klimatyzatora typu split.
Zastanawiam się nad mocą jaką powinienem wybrać do domu jednorodzinnego parterowego.chodziło mi o schłodzenie salonu z aneksem o powierzchni 30m2. Byłem już prawie zdecydowany na Gree Change 3,5KW ale wpadł mi ostatnio w oko Gree Lomo economic 4,6KW i tu pojawia się moje pytanie, czy jest sens dopłacać do tego lomo economic? układ domu jak na rysunku poniżej. Pomyślałem, że może większa jednostka schłodziła by więcej powierzchni niż tylko salon ale nie wiem czy przy takim usytuowaniu klimatyzatora jak na rysunku ten chłód będzie miał szansę się rozprzestrzenić na inne pokoje.


Pomoc w doborze mocy splita - Bolas - 2017-07-11

Przy -5 w duzym pokoju w innych będziesz czuł przyjemny chłód - przy okazji sąsiad tez skorzysta Big Grin


Pomoc w doborze mocy splita - obser - 2017-07-11

Przy tym usytuowaniu parownika, 3,5 starczy,bo raczej małe szanse popełzania do innych pomieszczeń. Mniemam,że naprzeciw nie można go zamontować,bo będzie zabudowa aneksu kuchennego,bo w tym miejscu byłaby szansa na migrację chłodu w dalszą część mieszkania.


Pomoc w doborze mocy splita - khaos - 2017-07-11

Bolas napisał(a):Przy -5 w duzym pokoju w innych będziesz czuł przyjemny chłód - przy okazji sąsiad tez skorzysta Big Grin

dobre Big Grin może warto rozważyć taką opcję, być może sąsiad się dołoży do interesu Wink

obser napisał(a):Przy tym usytuowaniu parownika, 3,5 starczy,bo raczej małe szanse popełzania do innych pomieszczeń. Mniemam,że naprzeciw nie można go zamontować,bo będzie zabudowa aneksu kuchennego,bo w tym miejscu byłaby szansa na migrację chłodu w dalszą część mieszkania.

W takim razie zostaje przy 3,5kw, na przeciwko nie ma możliwości ponieważ mam już położoną instalację i wykończone wnętrze. mogę jedynie przesunąć jednostkę wewnętrzną na środek ściany.
Wpadł mi w oko jeszcze klimatyzator Gree Lomo Luxury 3,5kw. Jak myślicie czy będzie to lepszy wybór niż change?


Pomoc w doborze mocy splita - obser - 2017-07-11

a Cozy Silver,lub Cozy Mirror nie będą się komponowały lepiej,zależnie od wnętrza. Za małe pieniądze będziesz miał coś nietuzinkowego.
Nie wspominając o U-Crownie,który wg mnie jest Mercedesem Gree.


Pomoc w doborze mocy splita - khaos - 2017-07-11

obser napisał(a):a Cozy Silver,lub Cozy Mirror nie będą się komponowały lepiej,zależnie od wnętrza. Za małe pieniądze będziesz miał coś nietuzinkowego.
Nie wspominając o U-Crownie,który wg mnie jest Mercedesem Gree.

Rzeczywiście U-Crown to wypas ale nie w moim budżecie. Miałem zamiar wydać około 2000zł na klimatyzator ale coraz bardziej skłaniam się do tego aby dołożyć 200 i zakupić cozy silver tylko szkoda że nie ma wi-fi :/


Pomoc w doborze mocy splita - DBKlima - 2017-07-12

Znajdź inny klimatyzator z WiFi .
Gree i Midea ma kilkadziesiąt innych produktów pod innymi markami .