Forum Klimatyzacja
Pomoc w diagnozie - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja samochodowa (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=15)
+--- Wątek: Pomoc w diagnozie (/showthread.php?tid=10475)



Pomoc w diagnozie - autoec - 2017-08-08

Witajcie koledzy!

Jestem nowy zarówno na forum, jak i w temacie klimy.
Trafił mi się na warsztacie taki pacjent jak Toyota Avensis T22 z silnikiem 1.6.

Nabiłem mu pusty układ po wymianie sprężarki (nie ja wymieniałem sprężarkę), ale niestety coś jest nie tak, bo z nawiewów leci ciepłe powietrze. Układ jest szczelny, bo jeździł ok tygodnia i nie ubyło czynnika. Natomiast problemem są ciśnienia. LP jest poniżej 0, HP około 6-7 bar. Czyli oba zdecydowanie za niskie.

Jeśli dobrze rozumiem - gdyby sprężarka była uwalona to wysokie ciśnienie też by było w okolicach 0. Gdzie więc szukać? Zapchany osuszacz? Zawór rozprężny? Od czego zacząć, albo jak jeszcze diagnozować?

Pomożcie, proszę Wink


Pomoc w diagnozie - awax - 2017-08-08

Zapchany osuszacz? Zawór rozprężny?
Dobrze kombinujesz Smile


Pomoc w diagnozie - Mino - 2017-08-08

Podstawa to co stało się z poprzednią sprężarką jeśli umarła to jest syf w układzie który spowodował zator gdzieś na stronie tłocznej.Musisz pomachać rurkę przy wyjściu skraplacza tam gdzie jest zimna przed nią jest zator sorki za pismo piszę z tel.raczej bez płukania się nie obejdzie bo następna umrze


Pomoc w diagnozie - Mino - 2017-08-08

Może być zapchany zawór rozprężny jeśli płukanie to nie myśl że mam na myśli chłodnicę czyli skraplacz bo jak w niej jest syf to tylko zlom