Forum Klimatyzacja
Ogrzewanie lokalu usługowego klimatyzatorem - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Porady (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=27)
+--- Wątek: Ogrzewanie lokalu usługowego klimatyzatorem (/showthread.php?tid=10586)



Ogrzewanie lokalu usługowego klimatyzatorem - simonnn - 2017-10-06

Witam serdecznie. Posiadam lokal wolnostojący 25m2, który ma służyć jako lokal usługowy . Lokal nowy stawiany z suporeksu, będzie ocieplony, ma 4 pomieszczenia bez drzwi przejściowych tylko otwory, okna nowe pcv drzwi tak samo z pcv. Budynek z malutkim poddaszem bardziej stryszkiem dach ocieplony wełna tak samo strop. Na stryszek wejście po drabince opuszczanej do jednego z pokoików.

Generalnie miałem zamiar dostawić komin i postawić piecyk żeliwny i opalać drewnem ewentualnie innym paliwem. Po przemyśleniach stwierdziłem, że to bez sensu zwłaszcza, że lokal będzie otwarty 2-3h dziennie. I tutaj pytanie. Naczytałem się już o różnych formach i metodach ogrzewania. Myślę nad klimatyzatorem z funkcją grzania.

Zależy mi aby pomieszczenie nie zawilgotniało zwłaszcza, że będzie tam trochę sprzętu elektronicznego. W jaki sposób zapewnić komfort pracy przez te 2-3h dziennie klimatyzatorem i równocześnie zapewnić odpowiednie warunki, aby lokal nie dostał wilgoci i tez co ważne, abym nie płacił strasznie wysokich rachunków za prąd.

Okres grzewczy średnio u nas trzeba przyjąć od października do kwietnia. Wracam zazwyczaj z pracy o 16 chciałbym lokal mieć otwarty np 17-20 i wtedy mieć ciepło dajmy na to 20 stopni. Co z pozostałym czasem czy muszę cały czas grzać i do jakiej temperatury. Jest funkcja w klimatyzatorach plus 8 stopni myslałem, aby tym się posłużyć i przepalać szybciej przez WiFi do tych 18-20.

Jedno co mnie martwi to czy powietrze ogrzane klimatyzatorem dojdzie do tych pozostałych pomieszczeń. Niby to mały budynek, ale jednak to sa 4 pomieszczenia. Pomiędzy dwoma największymi pomieszczeniami jest bardzo duży otwór drzwiowy.

Proszę o poradę jaki klimatyzator kupić - wysyłałem zapytania do firm i dostałem masę rozwiązań od systemu multi split, kanał i po 2 klimatyzatory osobne. Były tez oferty na jedną klimę odpowiednio umieszczoną i np wentylatory w scianie.

Zgłupieć można. Mam co prawda małą kubaturę, ale są ścianki, drzwi jako takich nie ma. Po miedzy 2 pokojami jest ogromne przejscie wiec praktycznie to prawie jedno pomieszczenie.

Druga sprawa to wentylacja. Na parterze nie mam otworów wentylacyjnych. Mam natomiast w jednym pomieszczeniu właz ze schodkami na poddasze i zostawiony obok schodków przy scianie otwór na strych jakies 30x60cm. Mój majster doradził mi aby załozyc kratke wentylacyjna taka zamykana bo na strychu mam dwa otwory po bokach co maja robic za wentylacje i siła natury wentylacja bedzie juz ogarnieta.

Tylko czy ma racje... Smile


W załączeniu podsyłam prowizoryczny rysunek pomieszczeń. Wysokość ok 2,50m do sufitu. Budynek będzie na jesień ocieplany.

Generalnie już ustawiłem się na wybór klimatyzatora GREE Lomo Luxury lub Change z moca 3,5-4kw i grzaniem do minus 22 stopni. Najcześciej polecano mi jednak Kaisai 3,5kW.

Klimatyzator chcę zakupić sam i zamówić osobno lokalnego montażystę z okolic Szczecina.

Prosze o fachowa poradę.

pozdrawiam


Ogrzewanie lokalu usługowego klimatyzatorem - Fujitsu Szczecin - 2017-10-06

Witam

Moim zdaniem jak już chcesz używać klimatyzacji do ogrzewania i chcesz mieć minimalny komfort to pomysł o multisplicie. A jeżeli jesteś już takim hazardzistą to postaw na Fujitsu w wersji Nordic. Najlepsza dla Ciebie będzie klimatyzacja od Fujitsu z serii LZ Nordic z 10 letnią gwarancją. Masz gwarancje na urządzenie i gwarancję wydajności wraz ze spadkiem temperatury. W tej serii producent oddaje do użytku urządzenie dopracowane do warunków pracy w zimie. Wystarczy spojrzeć na parametry, nominalnie a wystarczająco w Twoim wypadku to wersja ASYG09LZCA/AOYG09LZCAN 2.5 kW(0.9-4.65kW) 3.2 (0.9-7.2kW) z dużym zapasem mocy. Urządzenia pracują w Szczecińskim nieprzewidywalnym, wilgotnym klimacie i operatorzy są zadowoleni z wydajności i kosztów eksploatacji.

Pozdrawiam

Zapraszam do współpracy Fujitsu Szczecin.


Ogrzewanie lokalu usługowego klimatyzatorem - Kirpalani - 2017-10-26

Takie ogrzewanie to podstawa. Jeśli chodzi o klimatyzacje od Fujitsu to jest to naprawde dobry wybór. Ale jeśli masz wątpliwoście to na [reklama] możesz znaleźć ciekawe oferty tego typu.