Forum Klimatyzacja
Rozłączenie i ponowne podłączenie klimatyzacji - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: Rozłączenie i ponowne podłączenie klimatyzacji (/showthread.php?tid=10805)



Rozłączenie i ponowne podłączenie klimatyzacji - IreuN - 2018-04-18

Dzień dobry.

Mam zamontowaną w mieszkaniu klimatyzację LG, niestety blok przechodzi termomodernizację łącznie w podłogą balkonu. Klimatyzator stoi właśnie na niej, na takich plastikowych "belkach". Jednostkach to P12EN

Sądziliśmy że instalacja jednostki zewnętrznej lekko dalej od ściany wystarczy, jednostka nie pomyśleliśmy o podłodze.

Zadzwoniłem więc do firmy, która klimatyzację instalowała. Koszt zdemontowanie? 150 zł Koszt ponownego montażu? 150 zł. I wydaje mi się szczerze, że trochę są to ceny zawyżone, skoro odchodzi im wszystko co wiąże się z montażem klimatyzacji, jedynie chodzi o odpięcie jednostki zewnętrznej.

Co sądzicie?


Rozłączenie i ponowne podłączenie klimatyzacji - DBKlima - 2018-04-18

Jeśli to kwota brutto to moim zdaniem bardzo jest za tanio. Jak brutto to nadal tanio.
Demontaż:
Wychodzi 85 za Rh roboczogodzinę pracy plus niecałe 40 zł za dojazd
Montaż:
Dojazd, montaż, próżnia, ewentualnie odrobina gazu 150 brutto stanowczo za mało ci powiedzieli.

Reasumując .... Zrób to sam jeśli uważasz że 300 zł za tą usługę to dużo daj namiary chętnie będę dawał im zlecenia w sezonie.


Rozłączenie i ponowne podłączenie klimatyzacji - obser - 2018-04-18

Nie wierzę, że profesjonalna firma chce to zrobić za tak małe pieniądze. reakcja Klienta bierze się ze złym zwyczajem firm instalatorskim, które sztucznie zaniżają koszty montażu, a nieraz wręcz montaż jest gratis kosztem upustu handlowego i gwarancyjnego. Wiadomo, że w obecnych czasach cena katalogowa + montaż z materiałami pomocniczymi nie przechodzi. Ja daję w kalkulacji upust na urządzenia (w zależności od potrzeby), a koszty montażu i ew. gwarancji wyliczam realnie (np. 1200 - 2000- netto). Klientowi tego LG "założyli" za 400 zł np. i teraz krzywda 300 zł za demontaż-montaż. Porządne zrobienie tej usługi to 3-4 godziny + dojazd, no i trochę sprzętu musi popracować. Malarz pokojowy weźmie tysiąca.


Rozłączenie i ponowne podłączenie klimatyzacji - klimacik - 2018-04-18

Są jeszcze dzisiaj firmy które montują za 500 zł a na klimatyzatorze zarabiają np. 200 zł. Nie wiem jak oni wychodzą na plus (przykład z wczoraj).


Rozłączenie i ponowne podłączenie klimatyzacji - obser - 2018-04-18

Niektóry szef nienawidzi jak pracownicy nie mają roboty i weźmie każdą, aby tylko mieli zajęcie, nie ważne jaka jest jej opłacalność. A może jeszcze z hurowni załapie się na darmowy kombinezon, albo koszulkę polo.


Rozłączenie i ponowne podłączenie klimatyzacji - IreuN - 2018-08-07

Jeju, zapomniałem że ten temat w ogóle powstał. Ale dziękuję za odpowiedzi, przynajmniej teraz myślę, że to nie drogo. W skrócie, potwierdzam, 150 zł brutto za demontaż oraz 150 zł brutto za montaż. Firma porządna, nie żaden Mirek. Big Grin


Rozłączenie i ponowne podłączenie klimatyzacji - adidas - 2018-08-08

Podnieś klimatyzator kilka cm i zamontuj go do ściany, to unikniesz konieczności demontażu. 300 zł za rozłączenie, próżniowanie, próbę ciśnienia, dwa przyjazdy itp to bardzo tanio. Za tanio.