Forum Klimatyzacja
Klimatyzacja gree w małym mieszkaniu czy mnie naciągają ? - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: Klimatyzacja gree w małym mieszkaniu czy mnie naciągają ? (/showthread.php?tid=10982)



Klimatyzacja gree w małym mieszkaniu czy mnie naciągają ? - MateuszW28 - 2018-08-10

Witam serdecznie . Sytuacja jest dość dziwna mianowicie w mieszkaniu 37m2 na poddaszu wycena klimy typu split z montażem wyszła 7.5 tysiąca, po


Klimatyzacja gree w małym mieszkaniu czy mnie naciągają ? - MateuszW28a - 2018-08-10

Witam niestety ucięło mi post ???? zarejestrowałem się i może skrobne ciut więcej.

Pacjent mieszkanie na poddaszu że stryszkiem 37m2, bez balkonu.

Otóż w mieszkaniu za gree luxuary z montażem pan zażyczył sobie 7.5 tysiąca po 'upuscie' 7. Jest to cena za urządzenie gree luxuary montaż i "estetykę" . Sam montaż wycenił na 2400 zamiast standardowej stawki 800 że względu na brak balkonu.

Piszę bo patrząc w internetu widzę 4 modele tego urządzenia gdzie pan twierdzi że jest 1. Dodatkowo moc 3.5kw chłodzenia nie znalazłem nigdzie drożej niż 2.5 tysiąca . Może to jest cena za same urządzenie bez jednostki zewnętrznej ? Nie znam się zbyt stąd kieruje do was zapytanie czy aby Pan nie chce mnie naciągnąć. Jestem na statku i całym przedsięwzięciem zajmuje się moja dziewczyna

Co mnie dziwi wstępnie pan miał odległe terminy więc miał obejrzeć mieszkanie i po powrocie mieliśmy finalizowac i montować . Nagle po wycenie Pan jednak ma wolne w piątek i chce montować już . Przed moim powrotem oczywiście.

Pan też usilnie twierdzi ze stawką 23 obowiązuje. Doradzcie Panowie bo to już 2 raz kiedy coś jest nie tak. Wcześniej firma była ze mną dogadana na koszt między 3 a 4 tysiące również za gree ale Eco o mocy ok 3.5kw. niestety po 3 krotnym umawianiu się na montaż gdzie nie przyszli a ja czekałem dałem sobie spokój .


Klimatyzacja gree w małym mieszkaniu czy mnie naciągają ? - jurny_drwal - 2018-08-10

Trąci trupem... Za taką kasę to ciężko markową klimę zamontować. Chyba, że montaż niezwykle ekstremalny.


Klimatyzacja gree w małym mieszkaniu czy mnie naciągają ? - obser - 2018-08-10

Nie wiem skąd wziąłeś cenę 800 zł za montaż, chyba u Pana Józka. Prokonsumenckie wydawnictwo Murator ostatnio określiło standardowy montaż na 1500 do 2000 zł netto. Urządzenie kosztuje 2600 netto. Więc 2600 netto i montaż poddasze może nawet i 2000 zł daje 4600 netto. Nie wiem jak to jest prowadzone i jakie są utrudnienia. Robiłem kiedyś montaż też 3,5 kW za 3500 zł netto robocizna i byłem jedyny, który się tego podjął. Może dochodzi do tego pompka skroplin z automatyką zrzucania napięcia w wypadku awarii, a to też jakieś pieniądze z dobrą pompką i instalacją 600-800 zł. O stawce VAT 8% zapomnij, w naszym rejonie jest na to nagonka, ponieważ KAS zakwalifokował tą instalację na 23%, ponieważ skraplacz nie znajduje się w obrysie mieszkania i teraz Instalatorzy, którzy stosowali tą stawkę mają problemy i postępowania karno-skarbowe. Oczywiście Klienta to nie dotyczy, jest tylko świadkiem. A nie zastanawia Cię, że Ci za 3-4 tysiaki zrezygnowali z roboty? każda instalacja jest inna i nie nam jest oceniać jej koszt, bo ceny są umowne, są firmy szanujące swoje umiejętności i dbające o Klientów (a to kosztuje) i są hurtownicy, założyć i zmienić nr telefonu. 2,5 tysiaka to z portalu z szemranej firmy i bez gwarancji.
Nikt bez obejrzenia Ci tego nie wyceni. I zakładasz w najwyższym sezonie, też jest to cenotwórcze.


Klimatyzacja gree w małym mieszkaniu czy mnie naciągają ? - MateuszW28a - 2018-08-10

Nie rozumiem :o


Klimatyzacja gree w małym mieszkaniu czy mnie naciągają ? - obser - 2018-08-10

Może tak będzie przystępniej:
I do not know where you took the price of 800 zlotys for the assembly, probably with Mr. Jozek. The pro-consumer publisher Murator recently described a standard assembly at PLN 1500 to 2000 net. The device costs 2600 net. So 2600 net and attic assembly can even 2000 PLN and gives 4600 net. I do not know how it is run and what are the inconveniences. I once did the 3.5 kW assembly for 3500 PLN net labor and I was the only one who took it. Maybe it is a condensate pump with automatic voltage dropping in the event of a breakdown, and this is also some money with a good pump and installation of PLN 600-800. The 8% VAT rate is forgotten, there is a lot of bussiness in our area, because KAS has calibrated this installation to 23%, because the condenser is not in the outline of the flat and now installers who have used this rate have problems and penal-fiscal procedures. Of course, the client is not concerned, he is only a witness. And does not you think that you for 3-4 thousand gave up work? each installation is different and we do not evaluate its cost, because prices are contractual, there are companies that respect their skills and take care of customers (and that costs) and there are wholesalers, set up and change the telephone number. 2.5 thousand is from the website from a shambled company and without a guarantee.
No one will appreciate it without seeing you. And you're betting in the high season, it's also price-


Klimatyzacja gree w małym mieszkaniu czy mnie naciągają ? - MateuszW28a - 2018-08-10

Witam serdecznie. Nie rozumiem odnosiło się do postu


Klimatyzacja gree w małym mieszkaniu czy mnie naciągają ? - Haurox91 - 2018-08-11

Mateusz i Ty się dziwisz, że Cię naciągają Big Grin


Klimatyzacja gree w małym mieszkaniu czy mnie naciągają ? - obser - 2018-08-11

Na tym portalu rozmawiamy o cenach u Dystrybutoró, lub Importerów, a nie o cenach z jakiegoś portalu aukcyjnego, gzdie gość zarabia 50 zł na urządzeniu opszczając upust handlowy i upust gwarancyjny, dlatego takie dziwne ceny wychodzą. Gwarancje takiego urządzenia masz "do bramy"


Klimatyzacja gree w małym mieszkaniu czy mnie naciągają ? - MateuszW28a - 2018-08-13

Witam. Ceny które podałem są ze znanych firm, mogących się pochwalić wieloletnią działalnością oraz wieloma montażami instalacjami. Przykładowo dzisiaj firma działająca na rynku od 90r, montująca klimatyzacje w wielu znanych miejscach w szczecinie wyceniła koszta + urządzenie gree luxuary na ok. 4 do 4.5 tysięcy przy 5 letniej gwarancji. Co prawda czas oczekiwania 1.5miesiąca, ale Ich adres zresztą jest jednym z pierwszych w google mają kilka oddziałów w Polsce. Poprzednią "firme krzak" delikatnie mówiąc obśmieli Wink .

Szkoda, że post tutaj zniósł się do przepychanek a nie rzeczowej dyskusji z laikiem Wink. Bo ktoś kto przeczytałby ten temat dałby się łatwo naciągnąć na 3 tysiące złotych i o ile każdy ma prawo sobie cenę zarządać jaką chce to wykorzystywanie faktu, że mnie nie ma w domu a moja dziewczyna się nie zna już nie jest fajne Wink. Tak samo mówienie, że urządzenie gree luxuary jest tylko jedno i dopytywanie czy na statku mam internet. Zapewne zmiana terminu instalacji z miesiąca na 2dni "tylko trzeba szybko przelać pieniążki" to czysty zbieg okoliczności oraz wyraz dobrych chęci instalatora Big Grin Big Grin :lol:


Klimatyzacja gree w małym mieszkaniu czy mnie naciągają ? - KLIMAANLAGE - 2018-08-18

Ja dostałem kiedyś za przysłowiową 100 zl klimatyzator (MDV) z uszkodzoną elektroniką. Panowie od klimy załadowali gaz do jednostki zewnętrznej - naprawiłem, założyłem i jakoś działa - jedynym problemem był gaz ale mam butlę przerobioną przez znajomego i jakoś dobiłem. Montaż wcale nie jest aż taki trudny. Kiedyś montowałem też taki do samodzielnego montażu i też nie miałem problemów.

Pozdrawiam


Klimatyzacja gree w małym mieszkaniu czy mnie naciągają ? - obser - 2018-08-18

Ale nie widząc warunku montażu nie możemy Ci nic powiedzieć na temat ceny jego. Zdziwiłbyś się ile musi kosztować zamontowanie klimatyzatora w niektórych warunkach, a już szczególnie jak wmiesza się w to konserwator zabytków, a klient na siłę chce mieć klimę. Są też naciągacze pewnie jak ten cwaniaczek, co próbują naciągnąć kogoś na szybko na dużą kasę odkładając w czasie zaplanowane roboty (zrobię expres+50%). Jeną słuszną drogą jest to co zrobiłeś, zaproszenie parę firm na oględziny i kosztorys. Tobie akurat chyba się nie spieszy, ale są klienci co zapłacą extra x% i wtedy mówię chłopakom, czy chcą extra popracować za superextra kasę. I wtedy też sumka robi się inna.