Forum Klimatyzacja
Problem z LG UU60 (Auuh608) - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: Problem z LG UU60 (Auuh608) (/showthread.php?tid=11049)



Problem z LG UU60 (Auuh608) - Łuk.Lee - 2018-08-10

Witam.
Mam problem z urządzeniem a dokładnie z zewnętrzną, LG UU60 R410A .
Urządzenie miało przed awaria chłodziło wzorowo teraz nie bardzo sobie radzi a miejsce w którym pracuje jest strategiczne.
Awaria była dziura na parowniku kanałowki, naprawiona ale po tym zabiegu nastała zimą i problemu nie było.
Druga awaria to cewka na EEV ktoś nieumiejętnie pokutował kable od cewki co skutkowało zwarciem między żyłami na cewce. Wymieniono na nową , ale też zimą więc bez problemu.
Teraz jest problem. Rozprężny EEV wymieniony na nowy, cewka nową, układ szczelny, gaz wymieniony na nowy, umyty skraplacz i parownik, czujnik temperatury zbadany sprawny każdy
Rozprężny w skraplaczu na tłoczeniu 14-13 bar, ssanie 12-11.
EEV ustawiony magnesem na ok 11bar na tłoczeniu, po ok 30 sek wywala sprezarke, wysoka temp 110° na HP
Urządzenie pracuje jedynie na wyższych ciśnieniach bezproblemowo, przy ok 11,5bar i poniżej sprazarka staje.
Wysokie 21bar
Pewnie wszystkiego zapomniałem wypisać ale nie przychodzi mi nic więcej do głowy, powoli brak mi pomysłów na tego cudaka. Pomoże ktoś coś?


Problem z LG UU60 (Auuh608) - jack63 - 2018-08-11

Lokasz87 napisał(a):EEV ustawiony magnesem na ok 11bar na tłoczeniu
Mógłbyś wyjaśnić o co ci chodzi.
Od kiedy EEV ustawia się do HP???
Co to w ogóle za ciśnienia dla R410a?
Czy ty aby nie masz azotu w układzie bo podczas próżni nie potrafiłeś wszystkiego otworzyć?


Problem z LG UU60 (Auuh608) - Łuk.Lee - 2018-08-11

jack63 napisał(a):
Lokasz87 napisał(a):EEV ustawiony magnesem na ok 11bar na tłoczeniu
Mógłbyś wyjaśnić o co ci chodzi.
Od kiedy EEV ustawia się do HP???
Co to w ogóle za ciśnienia dla R410a?
Czy ty aby nie masz azotu w układzie bo podczas próżni nie potrafiłeś wszystkiego otworzyć?

Nie chcę nikogo obrażać ale brakuje ci kolego podstawowej wiedzy.
Pisze przecież, że z niewiadomych dla mnie przyczyn cisnienie na tłoczeniu jest wyższe niż normalnie, reozprężny jest w zewnętrznej jednostce toteż tłoczenie nie jest wysokim ciśnieniem.
EEV z niewiadomych przyczyn dla mnie nie ustawia prawidłowego ciśnienia pracy przez co nie chłodzi. Ja nie ustawiam EEV do HP ale próbuje się zbliżyć do ciśnien które zapewnią choć trochę chłodu. Pisałem że na tłoczeniu jest 14-13 bar ustawione przez sterowanie.
Azot w instalacji odpada. Czynnik był odciagniety, rozprężny otwarty magnesem innych zaworów brak. Po odciągnięciu próżnia przez 1h pompa wys wydajnosci, i nowy świeży czynnik w układ poszedł.
Rezultatów brak.


Problem z LG UU60 (Auuh608) - p.obelix - 2018-08-11

No takich bredni to jeszcze nie słyszałem.


Problem z LG UU60 (Auuh608) - p.obelix - 2018-08-11

No takich bredni to jeszcze nie słyszałem.
"Pisałem że na tłoczeniu jest 14-13 bar ustawione przez sterowanie".
Co ci da kręcenie zaworem nic nim nie ustawisz żadnego ciśnienia.
Myślę że tak ja kolega Jack63 masz azot lub powietrze w układzie może coś przytkane.


Problem z LG UU60 (Auuh608) - Łuk.Lee - 2018-08-12

Może źle to powiedziałem. Ogólnie chodzi tylko o to że pomimo zczytania temperatur z czujników nie reguluje prawidłowo rozprężnym.
Co daje kręcenie? Nic. Oprócz niższego ciśnienia za rozprężnym i niższa temperatura na ssaniu.
Jeśli już tak sobie rozmawiamy jaka temperatura odparowania jest przy 13 barach? Ok 19° przy 12 -11 na ssaniu? Ok 16° przykręcenie rozprężnego skutkuje mniejszym ciśnieniem za nim i niższa temperatura.
Co daje mi kręcenie magnesem? To samo co robi cewka na rozprężnym przykręcając go obniża ciśnienie odparowania.

Idąc za radą spróbuję ponownie wyczyścić uklad, ale takie wrażenie mam że zamiast pomóc to ważniejsze jest czepianie się jakiegoś szczegółu i udowodnienie innemu że g..wno wie.


Problem z LG UU60 (Auuh608) - jack63 - 2018-08-12

Lokasz87 napisał(a):brakuje ci kolego podstawowej wiedzy.
Z takim podejściem, to popatrz w lustro, klepnij się w swoje piersi i powiedz mea culpa.
Nie znasz podstawowych pojęć i do tego piszesz tak nieskładnie, że nie wiadomo o co ci chodzi.
Tłoczenie to HP, no może przy spadku ciśnienia na skraplaczu jest trochę niższe.
To twoje "tłoczenie" jest ciśnieniem na początku parownika, gdy układ jest przełączony na chłodzenie.
Pewnie masz dwa porty pomiarowe i nie wiesz co z nimi zrobić...
Nie wiem czy wiesz, ale EEV mają z reguły silniki krokowe. Pełne otwarcie to od 200 do 600 kroków. Znane mi Carele mają 480. Wiesz ile byś się musiał nakręcić magnesem aby otworzyć taki zawór??? Jeżeli w ogóle ci się cokolwiek zakręci w środku?
Bez wymuszenia pełnego otwarcia zaworu nie zrobisz próżni.
Po za tym jak masz 13-14 Bar na początku parownika a 11-12 na jego końcu, to znaczy, że sprężarka nie odsysa czynnika.
Masz praktycznie ciśnienia postojowe przy obecnych temperaturach.
Przełącz na grzanie i próbój bez kombinacji tzn zmontuj wszystko jak ma być.
Sprawdź czujniki temp.

Pytanie kontrolne. Jak nazwać ciśnienia na portach gdy układ jest przełączony na grzanie???


Problem z LG UU60 (Auuh608) - byniom - 2018-08-12

Miałem kiedyś taki przypadek z LG z podobnymi parametrami jak twoje . Przyczyną była zamiana faz zasilających i dziwne było to że Lg nie miało tam zabezpieczenia przed takim zjawiskiem. Może u ciebie jest podobna sytuacja


Problem z LG UU60 (Auuh608) - Łuk.Lee - 2018-08-12

No nie wiem. Dla mnie wysokie ciśnienie jest za sprężarka, po skraplaczu a nawet do rozprężnego. Akurat gdybyś widział kiedykolwiek urządzenie mające rozprężny w zewnętrznej to zauważył byś, że masz dwa porty na zaworach
Pierwszy po rozprężnym na tłoczeniu gdzie ciśnienie prawidłowe ok 8 bar
Drugi to ssanie gdzie masz powrót czynnika który pobrał ciepło i wraca na sprezarke.
Jest też 3 wejście na wysokim ciśnieniu(czasem go nie ma trzeba dolutowac)
Rozumie że znasz trochę suchej teorii ale skoro do czynienia nie miałeś z takim zaworem jaki jest np w LG to trochę jest dla mnie śmieszne to co piszesz. Miałem z nim stycznosc co nieco się też przy okazji dowiedziałem i skoro 5-15 obrotów wokół rozprężnego to tak wiele?

Mniejsza już z tym. Jack63 jesteś gość. Ja jestem zbyt głupi i koniec. Mnie się nie chce użerać z teoretykami. Jeśli chcesz podpowiedź coś. Jeśli nie skończ gadanie o czymś o czym nie do końca wiesz.

Spróbuję więc raz 3odessac czynnik, rozprężny otworze, opalarka podgrzeje zbiornik sprezarke .
Ile próżnię robić? Godzina wystarczy ? Z fazami to nie wiem jak jest ale nikt raczej tam nie grzebal, aczkolwiek też spróbuję.
Kwestie przytkania czegoś w układzie sprawdzę.
Czujniki temperatury miałem nowe -wszystkie , tyle że stare miały bardzo bardzo podobna rezystancję tak że były sprawne.
Zawór czterodrogowy też był kilkukrotnie przełączany z grzania (HP Jack) na chłodzenie i nic.


Problem z LG UU60 (Auuh608) - jack63 - 2018-08-12

Chłopie o czym ty piszesz na forum chłodniarzy. Robiąc te wykłady ośmieszasz się przed ludźmi, którzy widzieli więcej urządzeń i to bardziej smplikowanych niż ta "lodówka" LG.
Widziałeś kiedyś Daikina powyżej 7kW? Pewnie nie bo byś wołał mamusię o pomoc...
Do tego dochodzi znajomość i zrozumienie działania automatyki.
Nawet tak prostej, a trafnej rady jak kontrola kolejności faz nie potrafisz wykorzystać...
Czy po przełączeniu na grzanie mierzyłeś ciśnienia?
Wnioski wyciągnąłeś?
Masz prostacwo do naprawy, a szukasz pomocy na forum i to nie w kwestiach utajnionych przez producenta.
Może się coś doucz, teoretycznie właśnie, lub zmień zawód na mniej wymagający pracy intelektualnej.


Problem z LG UU60 (Auuh608) - Łuk.Lee - 2018-08-12

Pisałem wcześniej żebyś swoje nic nie wnoszące wypociny zachował dla siebie? Strasznie musisz być zakompleksiony skoro jedyna formą rozrywki to wytykanie innym tego że nie myślą i nie mowia jak taki bufon ja tY.
Skoro tak bystry jesteś to czemu nie rozumiesz że ktoś nie chce tracić czasu na głupie gadanie?

Nie potrafisz pomóc to weź się kogo innego uczep albo za robótki ręczne wez.


Problem z LG UU60 (Auuh608) - jack63 - 2018-08-12

Psycholog dyżurny się znalazł.
Zobaczymy czy ci ktoś pomoże...