Forum Klimatyzacja
Pozwolenie na założenie klimatyzacji na balkonie - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: Pozwolenie na założenie klimatyzacji na balkonie (/showthread.php?tid=11080)



Pozwolenie na założenie klimatyzacji na balkonie - jacek-kreda - 2018-08-22

Czy muszę miec pozwolenie od administracji na założenie klimatyzacji na balkonie zamontowaną do posadzki balkonu.;Nadmieniam ze metraż balkonu wliczony jest do całkowitej powierzchni mieszkania


Pozwolenie na założenie klimatyzacji na balkonie - aminokwas - 2018-08-22

Ja bym się nawet nie pytał. Tylko do posadzki jak już to przyklej a nie rób dziur.


Pozwolenie na założenie klimatyzacji na balkonie - buldoggg - 2018-08-23

Moim zdaniem napisz pismo o warunki które musisz spełnić,żeby założyć klimatyzacje w mieszkaniu(warunki co możesz a co nie)

ja dostałem takie coś od swojej administracji (mam klimatyzacje 2,5kw)

Ps:odprowadzenie skroplin mam na balkonie do zbiorniczka(butelka 5l)

pismo aktualne.

[Obrazek: 1cb11a2adbea9d1agen.jpg]


Pozwolenie na założenie klimatyzacji na balkonie - tipo - 2018-09-02

Szkoda czasu na papierologię. Balkon jest właściciela lokalu i spółdzielnia może Cię cmoknąć w 4-ry litery.


Pozwolenie na założenie klimatyzacji na balkonie - buldoggg - 2018-09-02

Tipo masz racje ale jeżeli chodzi o przewierty przez ścianę z zewnątrz do wewnątrz to moim zdaniem jest już spora ingerencja (w nową elewacje)

ps: najlepszy punkt jest taki

"odprowadzenie skroplin na zewnątrz budynku/balkonu" co w efekcie da efekt brudnej elewacji (po upływie czasu) lub pod wpływem wiatru,skropliny będą lądować na poniższe balkony Smile


Pozwolenie na założenie klimatyzacji na balkonie - jurny_drwal - 2018-09-02

Nie ma potrzeby wiercić czy kleić do podłogi, wystarczy postawić na plastikowych podporach. Co spółdzielnia to przepisy, raz demontowałem klientowi ;]


Pozwolenie na założenie klimatyzacji na balkonie - buldoggg - 2018-09-02

jutny_drwal dokładnie,ja wolałem załatwić sprawę po legalu w 100% i mieć spokój.


Pozwolenie na założenie klimatyzacji na balkonie - DBKlima - 2018-09-04

tipo napisał(a):Balkon jest właściciela lokalu i spółdzielnia może Cię cmoknąć w 4-ry litery.
Bzdura ... może się zdziwisz ale absolutnie balkon nie należy do właściciela lokalu Tongue Tongue Tongue
Jeśli masz balkon to przeczytaj to co podpisałeś u notariusza "akt własności" .
Jeszcze nie widziałem by notarialnie ktoś miał balkon Big Grin Big Grin Big Grin


EDIT : Złośliwe działanie właściciela może pociągnąć za sobą złośliwe dzianie administracji .


Pozwolenie na założenie klimatyzacji na balkonie - tipo - 2018-09-04

Wszyscy w mojej okolicy mają balkony (komunalne i spółdzielcze bloki z lat 70-tych i 80-tych z wykupionymi mieszkaniami) i dlatego sami sobie muszą malować balustrady lub kłaść płytki. Może nowe dewelopery robią inaczej.
Jak była robiona elewacja z funduszu remontowego to aby mogły być wyremontowane balkony z tego funduszu musiało być dodatkowe głosowanie.


Pozwolenie na założenie klimatyzacji na balkonie - buldoggg - 2018-09-04

Mimo wszystko lepiej to załatwić po legalu,żeby wydali co musisz spełnić,żeby taką klimę zamontować


Pozwolenie na założenie klimatyzacji na balkonie - DBKlima - 2018-09-05

tipo napisał(a):Wszyscy w mojej okolicy mają balkony (komunalne i spółdzielcze bloki z lat 70-tych i 80-tych z wykupionymi mieszkaniami) i dlatego sami sobie muszą malować balustrady lub kłaść płytki. Może nowe dewelopery robią inaczej.
Jak była robiona elewacja z funduszu remontowego to aby mogły być wyremontowane balkony z tego funduszu musiało być dodatkowe głosowanie.
... nie ma to znaczenia jeśli coś nie jest twoją własności musisz uzyskać zgodę na montaż.


Pozwolenie na założenie klimatyzacji na balkonie - buldoggg - 2018-09-05

DBKlima napisał(a):
tipo napisał(a):Wszyscy w mojej okolicy mają balkony (komunalne i spółdzielcze bloki z lat 70-tych i 80-tych z wykupionymi mieszkaniami) i dlatego sami sobie muszą malować balustrady lub kłaść płytki. Może nowe dewelopery robią inaczej.
Jak była robiona elewacja z funduszu remontowego to aby mogły być wyremontowane balkony z tego funduszu musiało być dodatkowe głosowanie.
... nie ma to znaczenia jeśli coś nie jest twoją własności musisz uzyskać zgodę na montaż.



Dokładnie,ja zalatwiłem i mam spokój


RE: Pozwolenie na założenie klimatyzacji na balkonie - wireska - 2023-06-20

Czy ktoś mógłby polecić mi firmę zajmującą się balustradami w Oświęcimiu https://artgrom.pl/balustrady/oswiecim/? Ciekawi mnie jakość ich produktów i usług.