Forum Klimatyzacja
Klimatyzator Aux Basic R32 2,5kW - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: Klimatyzator Aux Basic R32 2,5kW (/showthread.php?tid=11099)Klimatyzator Aux Basic R32 2,5kW - Fajowy - 2018-09-03

Witam
Jak w temacie - czy ktos moze cos na temat tego klimatyzatora napisac ?
Wiem, ze chinski produkt.
Potrzebuje do malego pokoju (ok 20m2).
Tutaj link z opisem:
https://allegro.pl/klimatyzator-aux-basic-r32-2-5kw-cz-wa-i7462066415.html

Pozdrawiam
Piotrek


Klimatyzator Aux Basic R32 2,5kW - DBKlima - 2018-09-04

Nie zajmujemy się alledrogo jeśli masz pytania odnośnie tego serwisu i produktów z tego serwisu kontaktuj się ze sprzedawcą lub bezpośrednio z serwisem .


Klimatyzator Aux Basic R32 2,5kW - Haurox91 - 2018-09-04

Drogo za takiego noname.


Klimatyzator Aux Basic R32 2,5kW - obser - 2018-09-04

Tak przejrzałem ten portal i zaczęło się kuszenie ludzisk. Dobrze, bo jak nie będzie konkretnej roboty, to zawsze będzie można się tymi urządzeniami zająć za dobre pieniądze, bo przecież gwarancje dawane są iluzoryczne, jeszcze ludzie pokombinują z ekonomicznym montażem, a potem za podjazd serwisu wartość inwestycji się zrówna. W tym sezonie jakby nie było konkretnych zleceń, toby się niezłe pieniądze zarobiło na naprawie wynalazków.


Klimatyzator Aux Basic R32 2,5kW - MarioO - 2018-09-04

Tanio kupił tanio założyli i niestety znajdzie się ktoś kto tanio naprawi


Klimatyzator Aux Basic R32 2,5kW - obser - 2018-09-04

MariOo napisał(a):Tanio kupił tanio założyli i niestety znajdzie się ktoś kto tanio naprawi
Troszkę zmienię Twoją wypowiedź - tanio będzie naprawiał.

A pic polega na tym, że niedawno padło łożysko ślizgowe wentylatora j.w. w ponad 20 letnim urządzeniu i za 23 zł netto +koszty przesyłki po podaniu nr urządzenia firma mi go przysłała i klima dalej hula. W obecnych urządzeniach co pół roku zmienianych pewnie po 5 latach nie będzie śladu po jakiejś części, tym bardziej że firmy chcą rozmawiać tylko z tymi co mają aktualny certyfikat ich marki za co zresztą zaczęli sobie co roku żądać kasę.


Klimatyzator Aux Basic R32 2,5kW - DBKlima - 2018-09-05

Wchodzisz do klienta i po chwili słyszysz klima ma być za 2,5K i wystarczy do salonu 50m2 taka 2,5kW bo on ma taką w biurze i jest zadowolony. Ręce ci opadają.
Wysyłam dwie oferty taką jaka ma być i taka jaką chciał klient niech sam podejmuje decyzję .
Czasami ktoś zapyta o co chodzi większość jednak jest przekonana o swojej nieomylności.


Klimatyzator Aux Basic R32 2,5kW - Fajowy - 2018-09-06

Ups - widze trafilem na samych Panow monterow/serwisantow
Pytanie w zasadzie bylo skierowane do uzytkownikow.


Klimatyzator Aux Basic R32 2,5kW - Fajowy - 2018-09-06

DBKlima napisał(a):Nie zajmujemy się alledrogo jeśli masz pytania odnośnie tego serwisu i produktów z tego serwisu kontaktuj się ze sprzedawcą lub bezpośrednio z serwisem .

a tak przy okazji:
1. pytam o konkretny model (sprzet) a nie o serwis czy sprzedawce. Odpowiedz tym bardziej bez sensu bo oczywiste jest, ze sprzedawca bedzie wychwalal produkt, ktory sprzedaje a ja szukam poprostu zwyklego "szarego" uzytkownika.
2. ciagle zastanawiam sie dlaczego wiekszosc nazywa ten serwis aledrogo Smile Chcialbym zobaczyc chociaz jeden przypadek gdzie klimatyzator wystawiony na alle.... jest drozszy niz taki sam poza tym serwisem.... Smile

Pozdrawiam


Klimatyzator Aux Basic R32 2,5kW - obser - 2018-09-06

a tak przy okazji
Dostałeś takie odpowiedzi, bo trafiłeś na forum branżowe, a nie konsumenckie. Oczywiście każdy z nas postara się pomóc użytkownikowi w problemach technicznych, ale nie mieszamy się do marketingu. To, że Kolega @DBKlima nazwał tak znany portal wynika z jego, a także naszych doświadczeń, że nie zawsze coś co kupisz taniej okaże się opłacalniejsze.


Klimatyzator Aux Basic R32 2,5kW - PARTNER-MAR - 2018-09-06

Fajowy napisał(a):Chcialbym zobaczyc chociaz jeden przypadek gdzie klimatyzator wystawiony na alle.... jest drozszy niz taki sam poza tym serwisem.... Smile

Pozdrawiam

A ja chciałbym zobaczyć realizację gwarancji na klimatyzację kupioną indywidualnie na all...


Klimatyzator Aux Basic R32 2,5kW - obser - 2018-09-06

Ja już to tłumaczyłem. Z moim największym partnerem handlowym posiadam umowę mówiącą o upuście handlowym i gwarancyjnym. Jeszcze teraz dorzucili 5 lat gwarancji z czego jako instalatorzy-gwaranci wcale się nie cieszymy, a wręcz odwrotnie. Do autora wątku- zapytaj się o cenę poza serwisem zaznaczając, że pisemnie zrzeknieś się gwarancji i rękojmi. Bo nie znam marki klimatyzatorów, która nie ceduje obowiązku gwarancji na instalatorze. I to w każdej karcie gwarancyjnej jest zawarte. Dostaniesz kartę gwarancyjną z wypełnionym polem Sprzedawca i pustym Instalator, a w treści doczytasz, że realizatorem gwarancji jest Instalator. I to jest myk handlu internetowego i marketowego.


Klimatyzator Aux Basic R32 2,5kW - DBKlima - 2018-09-07

Fajowy napisał(a):a tak przy okazji:
1. pytam o konkretny model (sprzet) a nie o serwis czy sprzedawce. Odpowiedz tym bardziej bez sensu bo oczywiste jest, ze sprzedawca bedzie wychwalal produkt, ktory sprzedaje a ja szukam poprostu zwyklego "szarego" uzytkownika.
2. ciagle zastanawiam sie dlaczego wiekszosc nazywa ten serwis aledrogo Smile Chcialbym zobaczyc chociaz jeden przypadek gdzie klimatyzator wystawiony na alle.... jest drozszy niz taki sam poza tym serwisem.... Smile

Pozdrawiam
1 Nie podałeś nic po za linkiem, nawet nie chciało ci się przepisać i podać (Producent,Produkt,Model) tylko odsyłasz nas do innego portalu w tym wypadku aukcyjnego .


Korzystam często z telefonu i wkurza mnie to że muszę skakać po kilku stronach by dowiedzieć się o co chodzi bo ktoś nie potrafi pytania zadać poprawnie.


2 alledrogo dlatego że większość urządzeń spokojnie kupię taniej w innych miejscach.


Kupując urządzenia które wymagają montażu w jednym miejscu masz sprzęt plus usługę tak jest zawsze .
Kupując oddzielnie sprzęt i oddzielnie usługę kupujesz drożej i nie masz na całość gwarancji .
Masz gwarancję na instalację i gwarancję na sprzęt z dwóch miejsc. W praktyce gwarancji nie masz wcale .


Klimatyzator Aux Basic R32 2,5kW - Haurox91 - 2018-09-07

DBKlima, masz całkowitą rację ale z drugiej strony tacy klienci są najlepsi bo rzucasz im konkretną cenę za montaż bo najczęściej nie mają wyjścia bo nikt nie chcę montować "cudzych" urządzeń i masz z głowy gwarancje tak więc same plusy oczywiście dla instalatora hehe.


Klimatyzator Aux Basic R32 2,5kW - obser - 2018-09-07

Zacząłem pisać rano, ale mi ucięło 90% tekstu i nie miałem czasu powtarzać. Byłem rano u klienta, co kupił na portalu LG wypasione, a p.Józek mu to zamontował. Montaż tragedia. Po tygodniu przestało działać. Więc w poniedziałek jest robota, robimy nowy montaż, czynnika brak, więc napełnienie, nowe rury i przewody, wspornik skraplacza, bo uspawany z zardzewniałyk kątowników wybiłem klientowi z głowy. Ma być p. Józek, abyśmy wytłumaczyli jego błędy, bo właściciel chce odzyskać 500 zł za montaż. Kasujemy 2,2 k i bierzemy odpowiedzialność za połaczenia freonowe i elektryczne. Przed fajną chałupą nowiuśki Merolek za ok. 0,5 bańki. Robota super. Akurat temat się mi trafił na czasie tej dyskusji. I trochę się dziwię konkurencji, bo mówił, że dzwonił, ale nikt nie chciał montować obcego urządzenia. Ja bym chciał codziennie.


Klimatyzator Aux Basic R32 2,5kW - DBKlima - 2018-09-10

500 zł montaż ? przecież to poniżej kosztów
- dojazd
- powrót
- rury
- zasilenie
- sterowanie
- odpływ
- kanały PCV
- wsporniki
- kołki
- koszt zatrudnienia, podatek i VAT i to wszystko za 500 zł


Klimatyzator Aux Basic R32 2,5kW - obser - 2018-09-10

p. Józek tyle wziął. Ja wyceniłem to na 2,2k netto. Rury były w zestawie,ale ja wymieniam.