Forum Klimatyzacja
pierwszy serwis po montażu klimatyzacji-jak powinien wyglądać ?? - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: pierwszy serwis po montażu klimatyzacji-jak powinien wyglądać ?? (/showthread.php?tid=11108)



pierwszy serwis po montażu klimatyzacji-jak powinien wyglądać ?? - buldoggg - 2018-09-17

witam ponownie,klima działa prawidłowo-grzanie-chłodzenie-wentylator itp,za jakiś czas przyjedzie do mnie serwis klimatyzacji i przed tym chciałbym się dowiedzieć co panowie POWINNI ZROBIĆ żeby serwis był taki jaki potrzeba ??

ktoś pomoże mi w wyszczególnieniu,co powinno być zrobione przy serwisie klimatyzacji co 6 miesięcy ?

klimatyzacja gree lomo economic 2,5kw r32(wersja 2018)


pierwszy serwis po montażu klimatyzacji-jak powinien wyglądać ?? - obser - 2018-09-18

Najważniejsze podbić kartę gwarancyjną i upewnić się, czy układ hydrauliczny działa prawidłowo. Może Ci też wyczycić filtry, choć ja jestem przeciw, zamiast tego wolę klienta nauczyć je regularnie czyścić. Trzeba sprawdzić wszystkie funkcje urządzenia, czy działają prawidłowo. Wiem, pewnie chcesz wypunktować sewis odhaczając check list, ale okresle Ci, że serwis zależnie od swojego doświadczenia musi zrobić niezbędne rzeczy, aby był przekonany, że nic złego z Twoim urządzeniem się nie dzieje.


pierwszy serwis po montażu klimatyzacji-jak powinien wyglądać ?? - buldoggg - 2018-09-18

czyli sprawdzić szczelność ? wyczyścić chemicznie (jakimś specjalnym środkiem bakteriobójczym jednostkę wew???)
podbić gwarancje i coś jeszcze ?


pierwszy serwis po montażu klimatyzacji-jak powinien wyglądać ?? - obser - 2018-09-18

Przegląd gwarancyjny jest po to, aby serwis sprawdził, czy coś się złego nie dzieje z urządzeniem, co by mogło doprowadzić do awarii. Są firmy, które w karcie określają zakres serwisu, inne nie. Na pewno powinien zapewnić dobrą wymianę ciepła z parownika i skraplacza czyszcząc je mechanicznie lub chemicznie jak jest potrzeba. Na pewno w zakres przeglądu serwisowego nie wchodzi dezynfekcja urządzenia. Powinien sprawdzić wydajność urządzenia i jak nic nie wskazuje na anomalie, szczelności sprawdzać nie potrzebuje. Jeśli przegląd robi instalator, który z reguły jest wykonawcą gwarancji, to w jego interesie jest wczesne wyłapanie uszkodzenia i zapobieganie awarii, którą za free będzie musiał usuwać.
"podbić gwarancje i coś jeszcze ?" grzecznie się przywitać, zrobić niezbędne czynności, skasować i pożegnać Smile


pierwszy serwis po montażu klimatyzacji-jak powinien wyglądać ?? - buldoggg - 2018-09-18

okej,czyli ma podbić mi gwarancje i mam zapłacić-o resztę niech martwią się oni (w razie czego) Smile


pierwszy serwis po montażu klimatyzacji-jak powinien wyglądać ?? - obser - 2018-09-19

Jeśli Cię interesuje długa gwarancja, to tak jak przy samochodach musisz zrobić obowiązkowy serwis. Możesz tez jeśli chcesz zadbać o zdrowie rodziny i oszczędnośc energii umówić się na porządne mycie i dezynfekcję parownika.
Troszkę uprościłeś- pieczątka -kasa. Trochę trzeba porobić. Ja osobiście zamiast sam wymyć filtry wolę zrobić to z Klientem, aby mu pokazać, że to łatwiutkie i nic ni uszkodzi, aby się nie bał tego robić cyklicznie. Jak zmierzę deltę temperatur i wychodzi super, to po co ruszać układ hydrauliczny? Przelecę połączenia elektryczne, czy coś się nie poluźniło. I zapytam się użytkownika, czy ma jakieś pytania. 90% użytkowników ni rozumie funkcji I FEEL i osuszania. Skupiam się na tym, aby użytkownik prawidłowo eksploatował klimatyzator i w czasie "wysokiego sezonu" nie było kłopotów użytkowania.


pierwszy serwis po montażu klimatyzacji-jak powinien wyglądać ?? - MarioO - 2018-09-19

Ja zawsze pokazuję klientom co będzie robione


pierwszy serwis po montażu klimatyzacji-jak powinien wyglądać ?? - buldoggg - 2018-09-19

okej,czaje,dzięki.