Forum Klimatyzacja
Instalator i klima Warszawa - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: Instalator i klima Warszawa (/showthread.php?tid=11109)



Instalator i klima Warszawa - Robski69 - 2018-09-10

Dzień dobry,

Chciałbym się przywitać ze społecznością forum jako nowy użytkownik.

Mam kilka pytań:

1. Poszukuję instalatora oraz klimatyzacji typu split do bloku w Warszawie( loggia+ mieszkanie 47m2)
2. Jakiej firmy klimatyzację możecie polecić dla starszej osoby( chodzi o łatwość obsługi i trwałość)
3. Administracja zezwala na montaż urządzenia do 3.5 kw. Dlaczego? Czy to wystarczy na 47m2?

pozdrawiam Robski69


Instalator i klima Warszawa - DBKlima - 2018-09-11

1 Instalatorów jest dużo można przebierać w ich ofertach Warto wybrać firmę autoryzowaną i specjalizującą się w danym producencie
2 Klimatyzatory z prostym sterownikiem bezprzewodowym Mitsubishi, Daikin, Fuji i z małą ilością funkcji na pilocie. Każdy klimatyzator ścienny split ma chłodzenie i grzanie .
3 Chodzi o pobór prądu od 5kW zazwyczaj są dodatkowe wymagania typu projekt, nowa umowa na dostawę prądu z dostawcą energii elektrycznej, wydzielenie obwodu z zabezpieczeniem do 3,5kW teoretycznie można do gniazdka na wtyczkę. 5kW na 50m2 ale to mieszkanie w bloku jest podzielone na mniejsze metraże kuchnia sypialnia salon przedpokój łazienka więc chłodzisz najczęściej salon a to oznacza że 3,5kW w zupełności wystarcza by zbić wilgoć i temperaturę w salonie a następnie obniżyć ją również o parę stopni C w całym mieszaniu . Reasumując 3,5kW wystarczy .


Instalator i klima Warszawa - jack63 - 2018-09-11

DBKlima napisał(a):Chodzi o pobór prądu od 5kW zazwyczaj są dodatkowe wymagania typu projekt, nowa umowa na dostawę prądu z dostawcą energii elektrycznej, wydzielenie obwodu z zabezpieczeniem do 3,5kW teoretycznie można do gniazdka na wtyczkę.
Mylisz moc chłodniczą z elektryczną. klimatyzator 3,5kW ma silnik sprężarki o mocy ok 1kW. Dla 5 kW mocy chłodniczej potrzeba ok 1.8 kW mocy elektrycznej, więc spokojnie można go zasilić z gniazda.
Jednak przy napiętym bilansie mocy w mieszkaniu i starej instalacji lepiej pozostać przy 3.5kW (ok 12000 BTU/h). Powinien wystarczyć w lecie pod warunkiem zasłaniania okien południowych aby odciąć się od ciepłą promieniowania słonecznego. O czym większość nie ma pojęcia i są bardzo zdziwieni, ż klimatyzator "nie wyrabia".


Instalator i klima Warszawa - Robski69 - 2018-09-11

Bardzo dziękuję za odpowiedzi. Jeszcze tylko niech ktoś poleci jakąś sprawdzoną i uczciwą cenowo firmę w Wawie


Instalator i klima Warszawa - DBKlima - 2018-09-11

jack63 napisał(a):
DBKlima napisał(a):Chodzi o pobór prądu od 5kW zazwyczaj są dodatkowe wymagania typu projekt, nowa umowa na dostawę prądu z dostawcą energii elektrycznej, wydzielenie obwodu z zabezpieczeniem do 3,5kW teoretycznie można do gniazdka na wtyczkę.
Mylisz moc chłodniczą z elektryczną. klimatyzator 3,5kW ma silnik sprężarki o mocy ok 1kW. Dla 5 kW mocy chłodniczej potrzeba ok 1.8 kW mocy elektrycznej, więc spokojnie można go zasilić z gniazda.

jack63 widzę że nawet nie przesylabizowałeś moich wypocin do końca Tongue Wink Wink


Cały czas piszę o mocy chłodniczej i tak jak napisałem w spółdzielniach z którymi współpracuję od 5kW mocy chłodniczej mają dodatkowe wymagania odnośnie montażu klimatyzacji .
Taka ich fanaberia która dziwnym trafem jest powielana przez inne SM WM .

Czy można na wtyczkę przy 5kW ?
Pewnie tak jeśli instalacja była przygotowana pod klimatyzację ... to bez problemu.


Jeśli nie bo trzeba sprawdzić czy na jednym obwodzie nie będzie za dużo sprzętu co często się zdarza przy salono-kuchnio-przedpokojo-sypialni że po odbiorze mieszkania wchodzi ekipa od wykończeń co wyciąga dodatkowe obwody z oświetlenia pod zasilenie lodówki, pralki i ekspresu do kawy robi płytki, panele, instalację elektryczną i maluje aluminium farbą olejną .


Instalator i klima Warszawa - DBKlima - 2018-09-11

Robski69 napisał(a):Bardzo dziękuję za odpowiedzi. Jeszcze tylko niech ktoś poleci jakąś sprawdzoną i uczciwą cenowo firmę w Wawie
Uczciwą cenowo Big Grin WTF
Ja ci sprzedam po cenie zakupu klimatyzację i gratiss zamontuje a ty zrobisz za mnie ze swoich ciężko zarobionych pieniędzy opłaty VAT ZUS PIT CIT to będzie uczciwe ? Tongue Tongue Tongue :lol: :lol: :lol:


Instalator i klima Warszawa - Robski69 - 2018-09-11

DBklima bardzo mi przykro, iż nie znasz znaczenia słowa uczciwość. Uczciwa firma to taka, która nie naciąga klienta. Nie znaczy to,że ma cokolwiek robić za darmo!!!!Twoja reakcja zapewne da wiele do myślenia twoim potencjalnym klientom.
Pozdrawiam


Instalator i klima Warszawa - MarioO - 2018-09-11

Robski69 napisał(a):Uczciwa firma to taka, która nie naciąga klienta.
Znaczenie słowa uczciwość w tym przypadku można różnie interpretować.Są klienci dla których 100zł będzie zawsze za dużo a z kolei 2tyś dla następnego będzie w sam raz.Zaproponować można każdą kwotę ...


Instalator i klima Warszawa - obser - 2018-09-11

Zawsze Klientowi będzie drogo. Bo co on widzi? Przyjeżdżasz na miejsce, uzgadniasz, ustalasz cenę. Potem ekipa na daną robotę się pakuje, wybierając z całego arsenału narzędzi i materiałów pomocniczych konkretne rzeczy i wyjeżdża na robotę nieraz jedzie godzinę. Potem składnie wykonuje wcześniej zaplanowane czynności, szybko, sprawnie, czysto i po 3 godzinach po uruchomieniu zaczyna się pakować i jedzie do firmy. Jak rozładuje auto to skończy się dzień pracy, a Klient zastanawia się ile to zapłacił za 3 godz roboty, a też wiele klamotów nie mieli, tylko jedna wiertarka, 2 wiertła. Toć dziennie walą 3 montaże, o Boże jaka kasa!!!!!!!. Klient nie widzi papierologii, całego Twojego wyposażenia i nie liczy doświadczenia. Zapłaci podobne pieniądze za pomalowanie pokoju 2 lumpom, którzy to pędzla nie mają, po kątach browara będą sączyć, ale babrać się będą 3 dni.


Instalator i klima Warszawa - DBKlima - 2018-09-14

Robski69 napisał(a):[...]bardzo mi przykro, iż nie znasz znaczenia słowa uczciwość. Uczciwa firma to taka, która nie naciąga klienta. Nie znaczy to,że ma cokolwiek robić za darmo!!!!Twoja reakcja zapewne da wiele do myślenia twoim potencjalnym klientom.
Pozdrawiam
Moja reakcja jest adekwatna do twojego zachowania twierdzącego że nie ma w naszej branży uczciwych firm .
Twoje pytanie było z pogranicza gównozjadstwa i na takie zachowanie obrażające całą naszą branże na forum publicznym będę reagował adekwatnie.


Instalator i klima Warszawa - obser - 2018-09-14

Uczciwa cenowo firma może być droższa w jednym typowym montażu nawet o 600-700 zł, w porównaniu z inną firmą, która to wykona pozornie tak samo. Możesz stosować np. rury Armacell-a, a nie chińszczyznę, porządne wieszaki galwanizowane i malowane proszkowo zamiast uspawanych z kątowników ze złomu (tak, jeden instalator zimą rusza na łowy po złomowiskach i sobie spawa na sezon mocowania skraplaczy), możesz dać wysokiej jakości koryta, albo najtańsze. Mogę Ci zrobić piękny przewiert, można też rozwalić kawałek ściany. Laik nie zobaczy po montażu różnicy. W razie jakiekolwiek problemu instalator szybko się pojawi, albo spławi klienta (oj, w tym roku było to bardzo widoczne i słyszalne w moim telefonie). Tak jak napisałem wcześniej zauważyłem, że klient liczy czas pracy i kasę jaką wzięliśmy. Ale czy to moja wina, że jak ekipa jedzie na montaż to ma wszystko co potrzebuje i dostosowane do wykonywanej pracy? Czy potrzeba było mi budować duży magazyn na wszelakiej ilości osprzętu, nawet takiego co raz na 5 lat użyję? Myślę że Ci na których trzeba uważać, to raczej nie są na tym forum. Bo u nich liczy się zysk. Tak dokładnie ile zarobię na montażu powiem dopiero po zakończeniu gwarancji, którą jako instalator realizuję i może być sytuacja, że nie zarobię, nawet jak się klientowi wydaje, że kupę kasy wziąłem. I apeluję do admina, aby wrzutki klientów typu "firma zaproponowała mi za montaż klimatyzatora XYZ kwotę X, czy to uczciwa cena?" z urzędu kasować. Nie znamy realiów montażu, materiałów itp. i nie po to jest to forum. Każdy ma swoją politykę. Są firmy hurtowo montujące kupujące pakietowo taniej sprzęt, na pewno zaniedbując potem obsługę pousługową, są inni co idą na jakość obsługi, a to niestety kosztuje.


Instalator i klima Warszawa - Amfan - 2018-09-14

W tym sezonie też miałem przycinki od jednego kierowniczka Cały czas śmieszkował sobie ,że stać mnie na to, czy na to bo wie bo widział fakturę za robotę (u dyrektora).Tylko nie wie że broniłem się od tej roboty jak tylko mogłem. W ch...j wysoko , praca po nocach , sterylne warunki. Nie zawsze kasa się liczy. Jak to policzyłem to o wiele więcej mam kasy na pojedynczych pslitach przez miesiąć niż babranie się 1.5 miesiąca z dużym układem.


Instalator i klima Warszawa - obser - 2018-09-14

Niech taki kierowniczek pomyśli ile jego firma musi kosić klientów, aby zarobić na niego, na jego wysokie uposażenie, składki ZUS, urlopik, szkolenia, może fura słuzbowa i komóra. Za to, że dostaniemy głodowe emerytury musimy teraz zapłacić rocznie 24k ZUS-u, nawet jak w zimie sobie pojedziemy na urlop, bo urlop letni mamy wymazany z grafika.
A szacunek, nie zapomnę jednego tegorocznego tematu, który założył klient stwierdzając, że było u niego już dużo firm robiących projekt i wycenę klimatyzatora, ale jakby ktoś z forum bodajże z okolic Łodzi chciał, to on zaprasza na wycenę. To ile czasu i kosztów chce on ludziom wygenerować.
Może dojdziemy do czasów gdzie rozwiązanie, wstępny projekt i kosztorys będzie obligatoryjnie płatny, odliczany przy akceptacji i realizacji pracy.


Instalator i klima Warszawa - PARTNER-MAR - 2018-09-15

Takie płatne wyceny i wstępne projekty już powoli się pojawiają. Tylko na razie w innych branżach.
Choćby meble kuchenne.


Instalator i klima Warszawa - obser - 2018-09-15

Czytałem ostatnio stanowisko Ministerstwa Finansów, że od nieodpłatnych napraw gwarancyjnych powinno się odprowadzać podatek VAT, więc idąc tym tropem chyba projekt, wycena, zrobienie kosztorysu, dojazdy jest to usługa.
Z innej beczki. Na Pomorzu KAS zaczyna się dobierać do klimatyzacji dla osób nie prowadzących działalności gospodarczej wykonanej w stawce 8% VAT tłumacząc umieszczeniem skraplacza poza obrysem mieszkania. Na razie trwają postępowania, pewnie chcą nadrobić łaskawość jaką dali Amber Gold.


Instalator i klima Warszawa - Patrykk - 2018-09-15

pisałem o tym 8%VAT że śliska sprawa na grupie FB to mnie pojechali że debil jestem.


Instalator i klima Warszawa - Cpt.Ryan - 2018-09-15

Jeśli kręcicie lody na budownictwie objętym społecznym programem mieszkaniowym i dajecie 8% na lokalach użytkowych to może być ciepło. Na razie moja księgowa nie widzi powodu do srania w gacie przy 8%. Wszystko z głową.

Poczytajcie https://www.google.pl/amp/www.gazetaprawna.pl/amp/1127590,opodatkowanie-uslug-budowlanych-kiedy-stawka-8-vat.html