Forum Klimatyzacja
Hyundai HR12XP5AS - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: Hyundai HR12XP5AS (/showthread.php?tid=11110)



Hyundai HR12XP5AS - obser - 2018-09-12

Witam.
Czy ktoś ma dostęp do dokumentacji serwisowej podanego w tytule klimatyzatora. Nigdzie w necie nic nie mogę znaleźć, oficjalny Dystrybutor nie dopuszcza mnie nigdzie poza sekretarkę, podając tylko maila do serwisu, który milczy. Jest problem, który byśmy chcieli rozwiązać, ale to skomplikowana sprawa za sprawą dostępu do obiektu. Jest to strzelnica NATO. Mamy robić tam parę jednostek, ale mają prośbę o naprawę klimatyzacji na wieży, która jak przyjdzie nawet mała temperatura minusowa całkowicie się zaladza w trybie grzania. Widziałem zdjęcia, jeden balon lodu, nawet osłona tylna skraplacza wygięta. Wyłączają ją, bo już wentylator obciera. Zadziwia mnie olewka serwisu, bo to może być czujnik, może też być odladzanie czasowe, może uszkodzenie płyty. Woda z jednostki zewnętrznej może spokojnie spadać z 10 metrowego podestu. Podobno wyświetlacz nie wskazywał napisu dF, jak to w instrukcji użytkownika jest opisany defrost. Dziwi mnie brak jakichkolwiek obcojęzycznych instrukcji serwisowych, więc myślę, że to klon, tylko czego? Instalator jesienią tamtego roku to założył , a teraz "nie ma takiego numeru" i firma zakończyła działalność. Głupia sprawa, bo nie można jej teraz sprawdzić, klimatyzator ma idealne ciśnienia, fajnie chłodzi i grzeje. A wojskowi chcieliby, aby przy naszej robocie zrobić tego Hyundaia, bo będzie dym. Jakby był opis wejścia w serwis to może by coś płyta wybłyskała?


Hyundai HR12XP5AS - MarioO - 2018-09-12

Wrzuć foto j.w


Hyundai HR12XP5AS - MarioO - 2018-09-12

eh w tytule podałeś typ nie zauważyłem.One wszystkie są podobne do siebie.Podobnie wygląda np.sinclair


Hyundai HR12XP5AS - obser - 2018-09-12

Foto nie zrobiłem jak tam byłem, tylko tabliczke znamionową jednostki zewnętrznej. A nie chcę tu wklejać linku do pierwszego wyniku na wyszukiwarce, tam jest zdjęcie. Zastanawia mnie fakt braku jakielkolwiek instrukcji serwisowej nawet nie polskiej. Zawsze jakąś znalazłem, rosyjską, bułgarską lub inną. Za bardzo na tym obiekcie z aparatem nie chciałem się afiszować.


Hyundai HR12XP5AS - MarioO - 2018-09-12

Jak masz tam robić parę jednostek to po kosztach wymienisz sprzęt na nowy w razie jak się nie uda naprawić. Cool


Hyundai HR12XP5AS - obser - 2018-09-12

Taka była też omawiana sytuacja, tylko, że muszę zmyć napisy z moich urządzeń i przylepić jakąś nalepkę Hyundai, bo u nich wszystko jest w kajecie pozapisywane.
Tylko dziwi mnie postawa Generalnego Przedstawiciela f-my Kir.... , który nie chce w temacie pomóc, odbijam się od sekretarki, twierdzącej, że Dział Techniczny ma inny numer, a ona mi nie poda, mam pisać maila na który nie dostaję odpowiedzi. Teraz dopiero zaczynam doceniać moją firmę z którą współpracuje przeszło 12 lat i siedzi tam inżynier, który ma za zadania udzielić nam wszelkiej możliwej pomocy. Mi się nie chce rozkładać drabiny, aby zobaczyć ile czynnika jest na tabliczce, wolę zadzwonić i zaraz wiem wszystko.


Hyundai HR12XP5AS - MarioO - 2018-09-12

To musisz się przejść po parkingu Tongue


Hyundai HR12XP5AS - obser - 2018-09-12

To takie ładne logo mam przylepić? Smile


Hyundai HR12XP5AS - PARTNER-MAR - 2018-09-12

Jeżeli chłodzi i grzeje to może załóż dodatkową grzałkę z termostatem?


Hyundai HR12XP5AS - obser - 2018-09-12

Nie wydaje mi się to dobre rozwiązanie, jeśli nowy sprzęt w swoich parametrach ma grzanie do -15, czekokolwiek dokładać, bo jeszcze elektronika zgłupieje to raz, a po drugie toć to musi chodzić, wiele mam obiektów grzanych wyłącznie klimą i wszystkim pyka ok, są bardzo zadowoleni i z kasy za prąd i szybkości nagrzewania pomieszczeń. Dziwię się tylko reprezentantowi marki za olewanie tematu, bo podejrzenia moje idą w stronę wymiany elektroniki j.z. i wszystko zaczęło by hulać jak należy. Ale ryzyko wymiany musiałbym wziąć na siebie i czekać niecierpliwie do pierwszych mrozów (jeśli cena elektroniki prędzej by mnie nie zamroziła).
W urządzeniach, które zakładam do grzania po pierwsze jest opcja +8 st, a po drugie odszranianie na żądanie wywoływane z pilota, jak np. wychodzimy z pomieszczenia, to sobie żądamy defrost i przez te kilka minut brak dmuchania ciepłym nam nie przeszkadza,a po trzecie pracuje do -20 st.
Siedzę, aby zmienić kalkulację na roboty i założyć im porządny sprzęt, toć jesteśmy w NATO i nie będziemy bidować.