Forum Klimatyzacja
Srednica rur (gaz-ciecz) - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: Srednica rur (gaz-ciecz) (/showthread.php?tid=11118)



Srednica rur (gaz-ciecz) - isup55 - 2018-09-14

Witam,

W czasie budowy domu firma położyła mi instalacje, są to rury 6mm i 12mm. Teraz nadszedł czas wyboru klimatyzatora i tu zaczyna się problem... Dla jednostek które sobie wypatrzyłem, w dokumentacji jest napisane, że podłączenie rur o średnicy: 6mm i 9mm. Czy bezwzględnie muszę na to patrzeć? Czy mogę zastosować orurowanie 6/12mm do 6/9mm?

pozdrawiam


Srednica rur (gaz-ciecz) - obser - 2018-09-14

A założone rury to do klimatyzacji? Bo jak tak to średnice występują w calach. Najważniejsze, że cieczowa jest 1/4", a można zastosować redukcję 3/8-1/2" i powinno działać, choć przy urządzeniach inverteowych zastanów się jednak na 5 kW.


Srednica rur (gaz-ciecz) - Isup55 - 2018-09-14

Tak rury to 1/4" i 1/2". Wstępnie wybrałem mitsubishi Diamond 5kW ale on w katalogu ma podłączenie do 1/4" i 3/8" Sad pytanie czy nie będzie w związku z tym problemu i utraty gwarancji?


Srednica rur (gaz-ciecz) - obser - 2018-09-15

Jak coś będzie nie halo, to zawsze będzie powód o utraty gwarancji. Należy wziąć pod uwagę długość rurociągów, bo te parametry się zmienią. Gwarancję daje Instalator, a firma i tak nie widzi instalacji. Tak więc teoretycznie jak Instalator podejmie się montażu, to nie może robić problemów z gwarancją. Pare razy z braku miejsca i możliwości redukowaliśmy rurę gazową, ale w dół i urządzenia chodzą bez problemu. Były też jednostki nawet 09 z połaczeniem 1/4-1/2", które potem dodając symbol IT zmieniono na 1/4-3/8" nic innego nie zmieniając i śmiga wszystko. Na wejściach i wyjściach gazowych i tak będziesz miał zredukowane średnice, tylko trzeba przeliczyć czynnik.


Srednica rur (gaz-ciecz) - Isup55 - 2018-09-24

Dziękuję za odpowiedź
Potrzebuje waszej opinii. Obecnie mój wybór zawezilem do dwóch jednostek: LG ARTCOOL AC12BQ 3.5kW albo Gree u-crowm 3.5kW. Która sprawia mniej problemów?


Srednica rur (gaz-ciecz) - obser - 2018-09-24

W sumie pytanie do wróżki, moje osobiste zdanie to Gree. LG kojarzy mi się z Lotto.


Srednica rur (gaz-ciecz) - jurny_drwal - 2018-09-24

Jeżeli rozważasz te dwa modele to jasne, że LG. Znacznie estetyczniejszy, a dobrze zamontowany długo posłuży.


Srednica rur (gaz-ciecz) - obser - 2018-09-25

Ma szczególnie przydatną funkcję "Technologia 3Way Soft Airflow zapewnia delikatną, naturalną cyrkulację świeżego powietrza, które dociera do najdalszych zakątków pomieszczenia" Tak wyczytałem w katalogu. Czyżby była tam jakaś wytwornica "świeżego powietrza"?


Srednica rur (gaz-ciecz) - jack63 - 2018-09-25

obser napisał(a):Czyżby była tam jakaś wytwornica "świeżego powietrza"?
Nie. To wytwornica wody w mózgu. Typowa ściema marketingowa.
Co te matoły od marketingu już nie wymyślą, aby sprzedać te coraz gorsze syfy.
jurny_drwal napisał(a):LG. Znacznie estetyczniejszy,
A ty, widzę, pięknie się wpisujesz w tą marketingową ściemę. Z wiedzą krucho, bo co chwilę pytasz na forum, ale opowieści dla pani Krysi snujesz.


Srednica rur (gaz-ciecz) - DBKlima - 2018-09-25

Facet chce Mitsubishi, a chwilę później pyta o Gree i LG .
Wybrał najdroższe urządzenie a chce zamontować najtańsze . :lol: :lol:


Srednica rur (gaz-ciecz) - Isup55 - 2018-09-25

DBKlima - zgadza się. Dostałem wyceny, jakbym miał dość kasy to poszedłbym w Diamonda.
Ale niestety mój budżet to max 5.5kPLN na split z montażem (rury już położone).
To co doradzicie? Klima 3.5kW do salonu - ma być czarna albo szara z wifi -to są moje wytyczne, bo na pozostałych parametrach się nie znam.
U-Crown z wycen jest najtańszy. Ten LG(ponoć nowa wersja z R32) jest niewiele droższa od GREE. Oba są klasy premium u swoich producentów.
Czy jest jakaś inna sensowniejsza opcja za tą kwotę?


Srednica rur (gaz-ciecz) - jurny_drwal - 2018-09-25

jack63 napisał(a):
obser napisał(a):Czyżby była tam jakaś wytwornica "świeżego powietrza"?
Nie. To wytwornica wody w mózgu. Typowa ściema marketingowa.
Co te matoły od marketingu już nie wymyślą, aby sprzedać te coraz gorsze syfy.
jurny_drwal napisał(a):LG. Znacznie estetyczniejszy,
A ty, widzę, pięknie się wpisujesz w tą marketingową ściemę. Z wiedzą krucho, bo co chwilę pytasz na forum, ale opowieści dla pani Krysi snujesz.

Tak jak godosz.