Forum Klimatyzacja
BDO a firma chłodnicza - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Chłodnictwo (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Wątek: BDO a firma chłodnicza (/showthread.php?tid=11146)



BDO a firma chłodnicza - frost-ch - 2018-10-19

BDO rejestracja a działalność w branży chłodniczej ,serwis itp. Termin rejestracji minął 07 2018r kara za niedotrzymanie terminu podobno 5000zł ? kto ma na ten temat jakieś wieści?


BDO a firma chłodnicza - frost-ch - 2018-10-22

I co nikt nic w tym temacie nie ma do powiedzenia?


BDO a firma chłodnicza - frost-ch - 2018-10-23

No nie szalejcie ! nie spodziewałem się aż takiego zaangażowania :lol: a teraz skromne pytanko może ktoś zna kod odpadu oleju chłodniczego? bo freony to 14 06 01*


BDO a firma chłodnicza - PARTNER-MAR - 2018-10-25

A czy ta rejestracja nie dotyczy dystrybutorów i importerów?


BDO a firma chłodnicza - frost-ch - 2018-10-25

PARTNER-MAR napisał(a):A czy ta rejestracja nie dotyczy dystrybutorów i importerów?
Nie ,dotycz wytwórców odpadów czyli prawie wszystkich a na pewno tych którzy np. oddają czynnik chłodniczy do utylizacji,olej do utylizacji wytwarzają inne odpady ale i przekazywanie odpadów jednostkom które nie mają odpowiedniego BDO jest nie legalne np wymiana oleju u mechanika który nie ma BDO jest nie legalna . Tak przynajmniej ja to zrozumiałem , dlatego zapraszam do dyskusji wszystkich którzy coś na ten temat wiedzą


BDO a firma chłodnicza - MarioO - 2018-10-25

Jesteśmy wytwórcami odpadów.Wymieniasz np. sprężarkę lub zostaje Tobie miedz z montażu musisz to oddać do skupu Wypełniasz kartę przekazania i do 15 marca przekazujesz do Departamentu Środowiska sprawozdanie zbiorcze.Teraz doszedł obowiązek zarejestrowania się w bazie DBO Za 2018 rozliczamy się jeszcze po staremu ale za 2019 już przez tę bazę Coś podobnie jak w DBS z czynnikami.


BDO a firma chłodnicza - fgazudt - 2018-10-25

Tak jak MariOo napisał w sumie to nie wiele nowego.
Jako firma serwisowa raz do roku sporządza się sprawozdanie z odpadów plus paliwa ( o ile bierze firma f-rę za paliwo ) do Urzędu Marszałkowskiego.
Od 2019-tego sprawozdania zostaną zastąpione BDO. Tak w skrócie można to napisać.


BDO a firma chłodnicza - MarioO - 2018-10-26

frost-ch napisał(a):BDO rejestracja a działalność w branży chłodniczej ,serwis itp. Termin rejestracji minął 07 2018r kara za niedotrzymanie terminu podobno 5000zł ? kto ma na ten temat jakieś wieści?
Trwały prace nad zmianą rozporządzenia Ministra Środowiska w sprawie wzorów formularzy w którym brakuje działu XII.Po pobraniu takiego formularza okazuje się że nie ma go do dziś . Ja jak się rejestrowałem w moim urzędzie uzyskałem info od urzędnika że ten dział dopisujemy i wpisujemy kody z kart odpadów z poprzednich okresów rozliczeniowych.OK Wyczytałem w necie że inne urzędy przyjmowały wnioski bez tego działu i będzie trzeba ten wpis aktualizować Ale tak czy inaczej nie wiem czy jest zasadne karanie za brak wpisu skoro niema odpowiedniego wzoru.