Forum Klimatyzacja
Problem klimatyzator LG H 12 AL Prestige. - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: Problem klimatyzator LG H 12 AL Prestige. (/showthread.php?tid=11155)



Problem klimatyzator LG H 12 AL Prestige. - sanitmar - 2018-10-31

Witam szanownych kolegów,
Mamy problem z jednostką zewnętrzną klimatyzatora LG Prestige, wyrzuca błąd 67 to znaczy brak odpowiednich obrotów wentylatora jednostki zewnętrznej wentylator od czasu do czasu potrafi się załączyć wejść na pełne obroty a niekiedy chodzi na wolnych obrotach. Czyżby awaria płyty głównej? Potrzebowałbym ewentualnie kogoś od sprawdzenia lub naprawy płyt głównych.


Problem klimatyzator LG H 12 AL Prestige. - obser - 2018-10-31

Taniej chyba będzie wymienić silnik wentylatora. Może on świruje. O naprawach płyt głównych raczej nie słyszałem, sam naprawiłem parę, ale po przepięciach wymieniłem spuchnięte kondensatory i zadziałały. Sprzęt po gwarancji?


Problem klimatyzator LG H 12 AL Prestige. - sanitmar - 2018-10-31

Klima po gwarancji wentylator raczej sprawny, po podaniu napięcia zewnętrznego pracuje odpowiednio.


Problem klimatyzator LG H 12 AL Prestige. - obser - 2018-10-31

Jedyna tania droga działania to podmianka elektroniki z innej jednostki. Tak do końca nie bądź pewien na silnik wentylatora, może parametry jego odbiegają od nominalnych i przekazuje do elektroniki zły sygnał. Bo zakup elektroniki może Cię zaszokować, a jeszcze firmy nie chcą zwrotu. Zapytaj się o cenę nowej elektroniki, nowego silnika i zadecyduj. Niedawno demontowałem j.z jak usłyszałem cenę elektroniki, taniej było sprzedać klientowi z magazynu nową j.z za cenę zakupu kpl + 20%, a została mi na magazynie jeszcze j.w.. Zaproponuj klientowi po zapoznaniu się z cenami zakup silnika. A jeszcze, przeleć wszystkie połączenia na płycie. powyciągaj, powkladaj, odkręć , dokręć, nieraz tam świruje.


Problem klimatyzator LG H 12 AL Prestige. - Bolas - 2018-11-04

Nim mi zarzucą że znów nie chcę się dzielić wiedzą.... Big Grin Big Grin Big Grin


Problem klimatyzator LG H 12 AL Prestige. - jack63 - 2018-11-05

Bolas napisał(a):Nim mi zarzucą że znów nie chcę się dzielić wiedzą....
]
Dzięki Bolas w imieniu swoim i kolegów. Na pewno się przyda. Jak nie dziś to jutro, pojutrze, za rok.
Dla mnie jesteś gość. Na tym powinno polegać pomaganie sobie na forum. Smile
W kwestii silnika, a w zasadzie potwierdzenia jego prawidłowej pracy.
Podmiana jest najlepsza, ale jak jest w danej sytuacji niemożliwa, to trzeba się doktoryzować.
Trzeba dojść czy sterownik silnika jest w nim samym czy na płycie głównej oraz jak realizowane jest to potwierdzenie.
Poza tym pasuje jakoś określić RPM wentylatora. Może faktycznie kręci się zbyt wolno w stosunku do zadanych "obrotów"?
Swoją drogą wyszła ciekawa sprawa. Taki "mercedes" Daikin nie ma żadnej kontroli prędkości obrotowej silnika wentylatora JZ w "moich" akurat modelach (RXS50K2V1B) a to "prostackie" LG ma...


Problem klimatyzator LG H 12 AL Prestige. - Haurox91 - 2018-11-05

Dzięki temu i innym prostackim rozwiązaniom w mojej opinii LG to jeden z największych kiczów na rynku, płyty w jednostkach idą kartonami na czym producent zbija krocie jak słyszę o awarii LG to aż mnie telepie. Miałem setki awarii klim ale najwięcej z nich to LG i podkreślam zanim znajdzie się jakiś wielki obrońca uciśnionego LG, że jest to moja opinia na doświadczeniu jakie JA miałem do tej pory z klimatyzatorami.


Problem klimatyzator LG H 12 AL Prestige. - DBKlima - 2018-11-09

Haurox91 napisał(a):[...]w mojej opinii LG to jeden z największych kiczów na rynku[...]
Big Grin Big Grin Big Grin