Forum Klimatyzacja
Jakiej jednostki zasilanie lepsze, zewnętrznej czy wewnętrznej? - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: Jakiej jednostki zasilanie lepsze, zewnętrznej czy wewnętrznej? (/showthread.php?tid=11161)



Jakiej jednostki zasilanie lepsze, zewnętrznej czy wewnętrznej? - memo747 - 2018-11-06

Witam wszystkich,

Planuje montaż klimatyzacji w nowym mieszkaniu i dostałem ofertę na klimatyzację z zasilaniem do jednostki zewnętrznej czyli gniazdko będzie na balkonie. Osobiście pierwszy raz spotykam się z takim rozwiązaniem. Zastanawiam się jak to wygląda w przypadku mrozów czy deszczów. Czy takie gniazdo musi być dodatkowo zabezpieczane? Czy takie rozwiazanie jest dobre i nadaje się do mieszkań w blokach czy lepiej znaleźć klimatyzację z zasilaniem jednostki wewnętrznej tj gniazdko w pokoju obok klimatyzacji?


Jakiej jednostki zasilanie lepsze, zewnętrznej czy wewnętrznej? - PARTNER-MAR - 2018-11-06

A nie można zasilania wprowadzić bezpośrednio do agregatu?


Jakiej jednostki zasilanie lepsze, zewnętrznej czy wewnętrznej? - Haurox91 - 2018-11-06

Pogoń tego co Ci to zaproponował. Jeśli proponuje Ci na starcie taki bubel strach pomyśleć co będzie dalej. Firmą krzak stanowcze nie. Zasilanie od rozdzielni bezpośrednio do agregatu bez gniazdek na balkonie chyba że bardzo chcesz bo przyda Ci się zimą na lampki świąteczne haha


Jakiej jednostki zasilanie lepsze, zewnętrznej czy wewnętrznej? - miezala5 - 2018-11-06

Nie no jasne!
Kuj bruzde w wykończonym mieszkaniu żeby zasilić małego splita z ZK które jest najczęściej po drugiej stronie mieszkanka w korytarzu!
Kiedyś były klimy z orginalnym kablem i wtyczką i tragedni nie było!Smile

Myśle że to skrót myślowy klijenta laika który przez zasilanie rozumie wtyczke i gniazdo!Smile


Jakiej jednostki zasilanie lepsze, zewnętrznej czy wewnętrznej? - memo747 - 2018-11-06

miezala5 napisał(a):Nie no jasne!
Kiedyś były klimy z orginalnym kablem i wtyczką i tragedni nie było!Smile

Myśle że to skrót myślowy klijenta laika który przez zasilanie rozumie wtyczke i gniazdo!Smile

Dokładnie chodzi mi o wtyczke i gniazdo
chodzi o klimatyzator Rotenso Imoto I26Wi 2,6 KW


Jakiej jednostki zasilanie lepsze, zewnętrznej czy wewnętrznej? - PARTNER-MAR - 2018-11-06

Ale w Rotenso to wtyczka i zasilanie jest na jednostce wewnętrznej.


Jakiej jednostki zasilanie lepsze, zewnętrznej czy wewnętrznej? - pasażer - 2018-11-06

memo747 napisał(a):Planuje montaż klimatyzacji w nowym mieszkaniu i dostałem ofertę na klimatyzację z zasilaniem do jednostki zewnętrznej czyli gniazdko będzie na balkonie
Z tym gniazdkiem to tak powiedział Ci instalator, czy sam sobie wymyśliłeś ?
Wydaje mi się,że sam sobie wymyśliłeś...
Faktycznie parę lat temu splity były zasilane do j.wew. ale od dobrych pięciu lat żaden ze znanych mi producentów tego nie robi, wszystko zasilane z j.zew.
Rotenso nie instaluję , bo jak dla mnie shit na tym samym poziomie co Kaisai (choć wolał bym go od LG :lol: )
Jak chcesz coś taniego, chińskiego a dobrego to celuj w Gree.


Jakiej jednostki zasilanie lepsze, zewnętrznej czy wewnętrznej? - PARTNER-MAR - 2018-11-06

Kolego "pasażer"
Trochę ci cytat nie wyszedł.
Mitsubishi ma zasilanie do jednostki wewnętrznej - nie każdy model ale np. MSZ tak.


Jakiej jednostki zasilanie lepsze, zewnętrznej czy wewnętrznej? - pasażer - 2018-11-06

PARTNER-MAR napisał(a):Kolego "pasażer"
Trochę ci cytat nie wyszedł.
Dzięki, poprawiłem Big Grin


Jakiej jednostki zasilanie lepsze, zewnętrznej czy wewnętrznej? - PARTNER-MAR - 2018-11-06

Ok


Jakiej jednostki zasilanie lepsze, zewnętrznej czy wewnętrznej? - obser - 2018-11-06

Niestety, jeśli nie można dołączyć instalacji do ZK z powodów estetycznych to taki maluch musi być połączony wtyczką, aby można przy serwisie, awarii itp. zrzucić z niego napięcie nie wyłączając zasilania w mieszkaniu. (5% montaży w blokach tak trzeba wykonać, te 5% to są mieszkania w stanie deweloperkim, lub w trakcie remontu. No i już od paru lat producenci zaczęłi zasilać urządzenia z głową, czyli tam gdzie występuje największy pobór (wentylator skraplacza,spreżarka). Do celów statystycznych powiadamiam, że zakładałem niedawno klimę 5 kW zasilaną obustronnie, komunikacja 4x0,5. Skraplacz 3x2,5, parownik 3x1,5


Jakiej jednostki zasilanie lepsze, zewnętrznej czy wewnętrznej? - PARTNER-MAR - 2018-11-06

Jakie to cudo?


Jakiej jednostki zasilanie lepsze, zewnętrznej czy wewnętrznej? - jurny_drwal - 2018-11-06

Toshiba Mirai ma obustronne zasilanie i jeszcze chyba w jakimś mitsubishi to widziałem.

Nie wiem czy użytkownik dostał jasną odpowiedź. Śmiało możesz zasilić taką klimę z gniazdka, a to, że jest zasilana do jednostki zewnętrznej to standard, więc wszystko jest ok. Tylko zamiast tego Rotenso lepiej jakieś Gree albo Sinclaira.


Jakiej jednostki zasilanie lepsze, zewnętrznej czy wewnętrznej? - Haurox91 - 2018-11-06

Zasilanie na balkon żeby zrobić tam gniazdko to jak pociągniesz ? Przez wifi?, a może we wiadrze prądu naniesiesz i obok postawisz ?


Jakiej jednostki zasilanie lepsze, zewnętrznej czy wewnętrznej? - Cpt.Ryan - 2018-11-06

Splity ja zawsze montuje w blokach do najbliższego gniazdka. Zasilanie w 95% jest do jednostki zewnętrznej. Zasilanie jest na zasadzie wtyczki do gniazdka. Jeśli gniazdko jest w mieszkaniu kabel idzie w listwie przypodłogowej i przechodzi oddzielna dziurą na zewnątrz. Kolego rozwiązanie zaproponowane jest poprawne.


Jakiej jednostki zasilanie lepsze, zewnętrznej czy wewnętrznej? - jurny_drwal - 2018-11-06

Haurox91 napisał(a):Zasilanie na balkon żeby zrobić tam gniazdko to jak pociągniesz ? Przez wifi?, a może we wiadrze prądu naniesiesz i obok postawisz ?

Może już jest... Raczej wykonawca nie planował zamontować gniazdka i później z niego zasilać Big Grin


Jakiej jednostki zasilanie lepsze, zewnętrznej czy wewnętrznej? - Haurox91 - 2018-11-07

Może i jest ale może i planował montować, na tym forum ostatnio wszystko jest możliwe, a co do wypowiedzi, że zasilanie klimy z najbliższego gniazdka jest poprawne to proszę nie pie***** głupot bo jaką masz gwarancje jakie jest obciążenie na obwodzie tego gniazdka lub czy gdzieś jakiś elektryk akrobata nie sztukował przewodu i wstawił mniejszy przekrój ? Tu jest Polska i tu partacze buble maskują a nie poprawiają a potem jest płacz. Zastanówcie się jaką wiedze sprzedajecie na forum publicznym.


Jakiej jednostki zasilanie lepsze, zewnętrznej czy wewnętrznej? - obser - 2018-11-07

Haurox91 napisał(a):Może i jest ale może i planował montować, na tym forum ostatnio wszystko jest możliwe, a co do wypowiedzi, że zasilanie klimy z najbliższego gniazdka jest poprawne to proszę nie pie***** głupot bo jaką masz gwarancje jakie jest obciążenie na obwodzie tego gniazdka lub czy gdzieś jakiś elektryk akrobata nie sztukował przewodu i wstawił mniejszy przekrój ? Tu jest Polska i tu partacze buble maskują a nie poprawiają a potem jest płacz. Zastanówcie się jaką wiedze sprzedajecie na forum publicznym.

Wiedza, wiedzą i ta została przekazana. Mieszkania w tym roku dla niektórych co zajmują się w większości splitami i nie mają wielkich inwestycji był to duży rynek. Klimatyzatorów raczej nie zakładano w zaniedbanych mieszkaniach socjalnych, co to byś wykuł bruzdę do ZK, zagipsował i by to w całości zgrywało. I o jakich mocach poboru tu rozmawiamy? w porywach do 1 kW. Możesz zaproponować kucie bruzdy przez całe mieszkanie do ZK, założyć ES-a w wypasionym mieszkaniu, ale zostanie Ci tylko jeżdżenie na wyceny. A Klient mieszkaniowy z 1 urządzeniem jest Klientem katalogowym. We firmach, gdzie planują założyć 5 i powyżej urządzeń możesz poplanować i musisz sensowną instalację, ale tacy Klienci zdołują Cię cenowo, bo porobili 10 wycen i wybiorą jak pokazuje życie najtańszą. I robota zrobi się non profit, bo wyceny niektórych instalatorów są dla mnie niezrozumiałe, zawsze znajdzie się jakiś palant, robiący prawie po kosztach i znikający na zawsze po zainkasowaniu należności.
Ile w tym sezonie szczytowym miałeś telefonów w sprawie awarii klimatyzatora, co ktoś założył i teraz jest nieosiągalny? Ile się naśmiałem, jak Klient zeznawał, że firma mu instalująca w lipcu i sierpniu ma urlop Smile Smile


Jakiej jednostki zasilanie lepsze, zewnętrznej czy wewnętrznej? - Haurox91 - 2018-11-07

obser, masz całkowitą rację ale w takim wypadku informuję się klienta o możliwych skutkach i konsekwencjach a nie wciska kit, że jest to POPRAWNE to klient ma podjąć świadomą decyzję po wysłuchaniu rzetelnej opinii i informacji co w razie czego może pójść nie tak, ja wręcz wymagam od innych firm które wykonują dla mnie usługi czy to mechanik czy stolarz o fachową opinie oraz przedstawienie wariantów cenowych i wykonawczych i co się w razie czego z tym wiąże i ja na tej podstawie podejmuję decyzję, a nie ktoś mi wciska kit ja na to przystaje bo w dobrej wierze ufam jego propozycji i nagle wyskakują kwiatki a potem tłumaczenie usługodawcy no ale przecież Pan się zgodził ale co zrobić jak Polak Polakowi wilkiem jak najwięcej skasować a się nie narobić i gwarancja do bramy dalej się nie znamy. Pozdrawiam krypto oszustów.


Jakiej jednostki zasilanie lepsze, zewnętrznej czy wewnętrznej? - obser - 2018-11-08

O wszelkich niedogodnościach trzeba Klienta poinformować, o braku wiedzy na temat jego instalacji elektrycznej, jak balkon nie orynnowany i nie parter, to potrzeba stosowania wiaderka, aby sąsiad z dołu nie klapał, jak nie możemy dostać się do kanalizacji. Ostatnio Klient wręcz wymuszał, abym podłączył skropliny do rury spustowej z rynien na dachu. Ja uszykowałem spust do wiaderka, postawiłem go obok skończonej roboty i zrobiłem fotkę i grats dałem mu 1 mb węża i złączkę 16mm, niech sobie sam to połączy, bo jak spust na dole zamarznie, abo się zapcha, to jego mieszkanie na drugim piętrze zaleje wodą z dachu. Po jego determinacji sądzę, że na pewno to wykona, bo moje argumenty w ogóle go nie przekonywały.


Jakiej jednostki zasilanie lepsze, zewnętrznej czy wewnętrznej? - memo747 - 2018-11-08

Panowie,

dziękuję wszystkim za odpowiedź, jeśli ktoś jest z Wrocławia i jest zainteresowany to śmiało pisać oferty na PW na klimę + montaż. Jak coś będzie ciekawego to się odezwę Smile
Mieszkanie odbieram za rok ale już robie rozeznanie w tematach, na których się nie znam.
Klima do mieszkania 52m2, zamontowana w salonie 19m2, planowany budzet ok 3500 zl