Forum Klimatyzacja
Pomoc w wyborze klimatyzacji do mieszkania - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: Pomoc w wyborze klimatyzacji do mieszkania (/showthread.php?tid=11163)



Pomoc w wyborze klimatyzacji do mieszkania - kstry - 2018-11-08

Witam,
Zastanawiam się nad montażem klimatyzacji ściennej do mieszkania ok. 50m2 (typu split - jednostkę zew. mogę bez problemu zamontować na balkonie).
Głównie chłodzone będzie jedno pomieszczenie (ok. 20m2), ale jak przy otwartych drzwiach do innych pomieszczeń spadnie temperatura o te kilka 2-4C to też będzie OK.

Budżet max 3k netto z montażem.

Na razie dostałem propozycje: Gree Lomo Eco 3.2kw, od innej firmy jakiś Kaisai (nie wiem jaki model), no i bardzo polecany był Mitsubishi (obawiam się jednak, że ten będzie grubo ponad budżet).

Czy jest jeszcze jakaś firma/model godny uwagi? LG/Szajsungów nie chcę (mamy w firmie) + kilka gree (z których jesteśmy zadowoleni).

Z góry dziękuję za pomoc.


Pomoc w wyborze klimatyzacji do mieszkania - Cpt.Ryan - 2018-11-08

Gree jest dobrą firma, jest to średnia półka, ale mają dobre agregaty i inne pierdoly. Kaisai to... nasz Polski brand firmy FG Poland, na razie ludzie polecają, i cenowo też bardzo korzystnie i sterowanie z WiFi maja w standardzie już chyba. Montowalem kilka i po gwarancji dalej pracują. Osobiście zastanawiałbym się Kaisai/Rotenso/Vivax/Gree/LG.


Pomoc w wyborze klimatyzacji do mieszkania - kamko - 2018-11-08

Witam,
Bierz Gree, w tym roku zamontowaliśmy sporo Lomo Eco i Luxury i nie ma żadnych problemów. Dużo osób je bierze ze względu właśnie na cenę i wifi w standardzie. Problemem są często części zamienne na które niekiedy w Gree się bardzo długo czeka.
Pozdrawiam


Pomoc w wyborze klimatyzacji do mieszkania - kstry - 2018-11-08

Dzięki za odpowiedź, w takim razie biorę gree Smile Jakoś na wifi mi za bardzo nie zależy, ale jak już jest w standardzie to może przyjdzie kiedyś czas aby z tego skorzystać.

Z Kaisai tzn. jak wygląda ten polski brand? Ściągają z chin i tłuką tylko swoje logo? Czy składają to u nas?


Pomoc w wyborze klimatyzacji do mieszkania - MarioO - 2018-11-08

kamko napisał(a):Witam,
Bierz Gree, w tym roku zamontowaliśmy sporo Lomo Eco i Luxury i nie ma żadnych problemów. Dużo osób je bierze ze względu właśnie na cenę i wifi w standardzie. Problemem są często części zamienne na które niekiedy w Gree się bardzo długo czeka.
Pozdrawiam
.....


Pomoc w wyborze klimatyzacji do mieszkania - MarioO - 2018-11-08

kamko napisał(a):Witam,
Bierz Gree, w tym roku zamontowaliśmy sporo Lomo Eco i Luxury i nie ma żadnych problemów. Dużo osób je bierze ze względu właśnie na cenę i wifi w standardzie. Problemem są często części zamienne na które niekiedy w Gree się bardzo długo czeka. Pozdrawiam
....."nie ma żadnych problemów." a dalej pisze "Problemem są często części zamienne..." heh coraz to lepsze Asy .
Poza Gree może jeszcze Sinclair jest z tej samej fabryki.Mała awaryjność,przystępna cena,bywa że zacznie drżeć jakiś element jednostki zewnętrznej


Pomoc w wyborze klimatyzacji do mieszkania - kamko - 2018-11-08

Witam,
Źle się wyraziłem. Miałem na myśli, to, że jednostki, które montowaliśmy od początku kiedy wyszły bodajże 2016, nie było z nimi żadnych problemów przynajmniej u nas mowa o Eco i Luxury. Czasem pojawia się problem, że nie ma danej części zamiennej i trzeba na nią czekać. Zdarzyło sie to kilkakrotnie, ale również wiele części zamiennych mają do razu nawet do starszych jednostek np. płyty główne. Przepraszam za niesprecyzowanie Smile
Pozdrawiam AS.


Pomoc w wyborze klimatyzacji do mieszkania - obser - 2018-11-08

U Importera z którym wspólpracuje już kipę lat nie ma problemu z częściami, a jak czegoś nie mają na magazynie, to "pożyczą" z maszyny ze stanu magazynowego, potem uzupełnią. Zdziwiłem się jak potzrebowałem zżartą przez szczury elektronikę jednostki zewnętrznej trójsplita założonej ze 20+ lat temu, po tygodniu dotarła do mnie. I wszystko na super R22 hula nadal. A z Gree mam dość słąbe wspomnienia, papierologia ich gubi, w zeszłym roku 3 dni trwała korespondencja i papierologia zanim przyjęli do wiadomości, że potrzebuję silniczek żaluzji. Potem 10 dniowe oczekiwanie. W mojej firmie zamawiam na telefon jadąc od Klienta i mam na drugi dzień, a papierologię robimy później na spokojnie. obra wsołpraca z Importerem/Hurtownią to podstawa sukcesu, żadne 100 zł tniej mnie nie interesuje, jak potem stracę 500 i reputację.
Jeszcze jedną zaletą jest wyprzedaż posezonowa, gdzie możemy nabyć np. j.w. w cenie dobrego mycia i dezynfekcji, rozkompletowany skraplacz, np. bez elektroniki za grosze itp.


Pomoc w wyborze klimatyzacji do mieszkania - Haurox91 - 2018-11-08

kamko chłopie gubisz się we własnych zeznaniach. W pierwszym zdaniu piszesz, że z klimą nie ma problemów a już w drugim nawijasz o częściach zamiennych, jeśli nie masz problemów to po co Ci te części ? profilaktycznie czy jak ? Big Grin


Pomoc w wyborze klimatyzacji do mieszkania - Cpt.Ryan - 2018-11-08

Autorze tematu Kaisai składają w Chinach ale nasze projekty. Jakość dałbym na 4.


Pomoc w wyborze klimatyzacji do mieszkania - kamko - 2018-11-09

Przede wszystkim napisałem, że dotychczasowo nie miałem żadnych problemów z modelem, którym jest zainteresowany autor postu. Wspominając o częściach zamiennych miałem na myśli inne jednostki tej firmy, do których potrzebowałem części zamiennej czy to płyta główna, silnik wentylatora czy też sprężarka. Koledzy nie mają żadnych problemów ze swoimi urządzeniami przez kilka lat? nic się nie psuje? To zazdroszczę Smile Źle sę wyraziłem, nie dopracowałem zdania i już atakujecie.
Pozdrawiam.


Pomoc w wyborze klimatyzacji do mieszkania - DBKlima - 2018-11-09

Ogólnie dziwię się ogólnemu dziadostu które ludzie kupują do własnego domu .
W cenie taniego urządzenia z Chin można naprawdę kupić za niewiele więcej urządzenia od producentów/koncernów japońskich.
Chińczyki zawsze się sprzedawały odkąd weszły do sieci dealerskich.... i od samego początku wyznacznikiem była tylko ich cena . Nie doszukujcie się w tych tanich plastikach niezawodności czy myśli technicznej . Jeśli taka jest to została zapożyczona, przejęta, kupiona u skośnych za wiśnie.
Chińczyk jest do biura a nie do domu czy mieszkania .
Kto wymyślił tacę odpływową zintegrowaną z obudową ? - to musi być tęgi umysł, a jednocześnie ma zjeb...ny łeb.


Wracając do tematu . Nie ważne gdzie da elektryk zasilanie (do miejsca gdzie ma być jednostka zewn. czy wewn.) . Monter wraz z rurami położy sterowanie i dołoży do tego kabel zasilający tam gdzie trzeba. Do 3,5kW można dać zasilenie na zasadzie wtyczki do gniazda ale lepiej jak jest klimatyzacja na oddzielnym obwodzie z zabezpieczeniem . Każdy instalator jest elektrykiem więc z takim banałem poradzi sobie bez problemu .
Ważne by wybrać kogoś z polecenia z uprawnieniami .


Pomoc w wyborze klimatyzacji do mieszkania - MarioO - 2018-11-09

Klima może mieć wszystkie bajery i uper wykonanie ale jak nie będzie miała funkcji chłodzenia nikt jej nie kupi Big Grin Bo głównym celem montażu klimatyzacji jest schłodzić pomieszczenie i to jest 99% oczekiwań klienta jeśli chodzi klimatyzację.Do tego wszystkiego dochodzi popularny skrót CCC


Pomoc w wyborze klimatyzacji do mieszkania - buldoggg - 2018-11-09

DBKlima napisał(a):Ogólnie dziwię się ogólnemu dziadostu które ludzie kupują do własnego domu .
W cenie taniego urządzenia z Chin można naprawdę kupić za niewiele więcej urządzenia od producentów/koncernów japońskich.
Chińczyki zawsze się sprzedawały odkąd weszły do sieci dealerskich.... i od samego początku wyznacznikiem była tylko ich cena . Nie doszukujcie się w tych tanich plastikach niezawodności czy myśli technicznej . Jeśli taka jest to została zapożyczona, przejęta, kupiona u skośnych za wiśnie.
Chińczyk jest do biura a nie do domu czy mieszkania .
Kto wymyślił tacę odpływową zintegrowaną z obudową ? - to musi być tęgi umysł, a jednocześnie ma zjeb...ny łeb.


Wracając do tematu . Nie ważne gdzie da elektryk zasilanie (do miejsca gdzie ma być jednostka zewn. czy wewn.) . Monter wraz z rurami położy sterowanie i dołoży do tego kabel zasilający tam gdzie trzeba. Do 3,5kW można dać zasilenie na zasadzie wtyczki do gniazda ale lepiej jak jest klimatyzacja na oddzielnym obwodzie z zabezpieczeniem . Każdy instalator jest elektrykiem więc z takim banałem poradzi sobie bez problemu .
Ważne by wybrać kogoś z polecenia z uprawnieniami .



mam gree lomo economic model 2018 czyli z r32 i wifi w standardzie i gwarancje 5 lat,mam w d.u.p.i.e to że coś się zwali w niej,od tego jest serwis i to on odpowiada za sprawne urządzenie przez 5 lat (serwis co 6 miesięcy)

ty kolego jeżeli nie chcesz montować klimy do mieszkań marki gree lub innego badziewia(sam wiesz jakie to firmy) to tego nie robisz i koniec tematu.

ja świadomie wybrałem gree ponieważ jest (po opiniach tutaj) całkiem okej,to nie ma sensu przepłacać bo i tak po 5 latach to nawet najdroższa klima świata może się zepsuć a do takiej to części pewnie są parę razy droższe(bez znaczenia dla mnie)


Pomoc w wyborze klimatyzacji do mieszkania - radekklimat - 2018-11-11

W cenie Gree jest nic nie wart Daikin, rdzewieje, czesci zamienne jak cos padnie drozsze od samego urzadzenia, japonski made in prc


Pomoc w wyborze klimatyzacji do mieszkania - obser - 2018-11-12

Całe AGD przeszło na jednorazowość i przetrzymanie tylko gwarancji. Załapała się do tego też klimatyzacja. Fajnie niektóre firmy sobie wymyśliły dodawając niby za free jakieś głupoty jonizatory, osuszacze, tylko że to wszystko podpięte pod procesor i jak taki gadżet się Ci zepsuje, to całe urządzenie wyświetli Error i odmówi współpracy, a naprawa>zakup nowej. Miał racje poprzednik 5 lat gwarancji, jak pochodzi trochę dłużej to Twój zysk i wymiana. Tak teraz kupiłe pralko-suszarkę Candy, wyszukałem model z 5 letnią gwarancją i po gwarancji nawet nie zacznę szukać kontaktu z serwisem. 1600 zł: 5 lat= 320 zł rocznie użytkowania sprzętu.


Pomoc w wyborze klimatyzacji do mieszkania - DBKlima - 2018-11-13

buldoggg napisał(a):
DBKlima napisał(a):Ogólnie dziwię się ogólnemu dziadostu które ludzie kupują do własnego domu .
W cenie taniego urządzenia z Chin można naprawdę kupić za niewiele więcej urządzenia od producentów/koncernów japońskich. [...] .


mam gree lomo economic model 2018 czyli z r32 i wifi w standardzie i gwarancje 5 lat,mam w d.u.p.i.e to że coś się zwali w niej,od tego jest serwis i to on odpowiada za sprawne urządzenie przez 5 lat (serwis co 6 miesięcy)

ty kolego jeżeli nie chcesz montować klimy do mieszkań marki gree lub innego badziewia(sam wiesz jakie to firmy) to tego nie robisz i koniec tematu.

ja świadomie wybrałem gree ponieważ jest (po opiniach tutaj) całkiem okej,to nie ma sensu przepłacać bo i tak po 5 latach to nawet najdroższa klima świata może się zepsuć a do takiej to części pewnie są parę razy droższe(bez znaczenia dla mnie)

Cieszę się że dokonałeś świadomego wyboru, wybór może i jest ale bez większej refleksji


... nie to że nie chcę montować bo to nie jest prawda - Ja już ich nie polecam ponieważ za niewiele więcej a czasami nawet w tej samej cenie masz urządzenie z Japońskiego koncernu . .

... co do opinii na forum to wszyscy zgodnie podkreślaliśmy że stare modele jakie montowaliśmy były mało awaryjne bo były solidnie wykonane

Nowe modele to nowa myśl konstrukcyjna ("destrukcyjna") i przekonanie o ich bezawaryjności i jakości legło w gruzach .

... nie polecam klientowi urządzenia do którego zastrzeżenia mają monterzy, serwisanci .


Pomoc w wyborze klimatyzacji do mieszkania - buldoggg - 2018-11-13

Jeżeli wiesz że te urządzenia są słabej jakości i się często psują,to jaki jest sens żebyś montował coś,co za chwile się skaszani i będziesz mial dodatkowe koszty w przyjazdach itp Smile


Pomoc w wyborze klimatyzacji do mieszkania - DBKlima - 2018-11-15

... zastajesz pytanie i sam sobie na nie odpowiadasz Big Grin Big Grin Big Grin ale...

Jeśli firma ma z klientem umowę na serwis to przyjedziemy i naprawimy.
W 99% klienci decydują się na urządzenie które polecamy ale bywa że ktoś zrobi tak jak sobie zaplanował i zdania nie zmienił.