Forum Klimatyzacja
Algorytm działania układu sterowania sprężarki - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Chłodnictwo (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Wątek: Algorytm działania układu sterowania sprężarki (/showthread.php?tid=11169)



Algorytm działania układu sterowania sprężarki - mateusz11999944 - 2018-11-18

Dzień dobry,
Mam pytanie, otóż na zajęcia uczelniane muszę wykonać sterowanie układu chłodniczego z odzyskiem ciepła.
Układ składa się ze sprężarki oraz dwóch wymienników ciepła.
I stad moje pytanie,
Do sterowania wykorzystałem sterownik Carela mRack, ale to nieistotne. W głównej mierze chodzi mi o dobór algorytmu pracy pod względem sterowniczym. Nie orientuję się zbytnio w jakim przypadku sprężarka ma pracować a w jakim nie.
Czy mógłby ktoś poratować jakimiś wskazówkami?
Pozdrawiam


Algorytm działania układu sterowania sprężarki - frost-ch - 2018-11-19

mateusz11999944 napisał(a):Dzień dobry,
Mam pytanie, otóż na zajęcia uczelniane muszę wykonać sterowanie układu chłodniczego z odzyskiem ciepła.
Układ składa się ze sprężarki oraz dwóch wymienników ciepła.
I stad moje pytanie,
Do sterowania wykorzystałem sterownik Carela mRack, ale to nieistotne. W głównej mierze chodzi mi o dobór algorytmu pracy pod względem sterowniczym. Nie orientuję się zbytnio w jakim przypadku sprężarka ma pracować a w jakim nie.
Czy mógłby ktoś poratować jakimiś wskazówkami?
Pozdrawiam
A o co tak dokładnie ci chodzi ? I co to za zajęcia uczelniane, jesteś odpowiedzialny za ogrzewanie?czy jesteś jakimś konserwatorem?


Algorytm działania układu sterowania sprężarki - mateusz11999944 - 2018-11-19

Jestem odpowiedzialny za wykonanie systemu sterowania sprężarki chłodniczej pracującej w obiegu czynnika chłodniczego z odzyskiem ciepła. I mam dobrać algorytm pracy sterownika.


Algorytm działania układu sterowania sprężarki - czesio26 - 2018-11-19

W układzie chłodniczym jak sama nazwa mówi dążymy do uzyskania jakiegoś "chłodu',czy to ma być mroźnia z zamrozonym mięchem,czy lada chłodnicza z warzywami czy kiełbachą,czy schłodzenie mleka w zbiorniku i celem sterowania jest utrzymanie żądanej temperatury ww produktów!!,I to ma robić sterownik!!Odzysk ciepła jest tak uzyskiwany niejako "po drodze" w formie bojlera z wężownicą lub wymiennika płytowego.Nie trzeba do tego zadnego algorytmu....Bojler połączony w szereg jest i co odzyska z ciepła skraplania to jego,a wymiennik płytowy to powinien mieć pompke cyrkulacyjną,która pracuje razem z agregatem.Za tymi odzyskami i tak jest jeszcze powietrzny skraplacz,który w wypadku przegrzania wody w odzyskach ma pilnować przechłodzenia za pomoca np jakiegoś presa...chyba :-)


Algorytm działania układu sterowania sprężarki - frost-ch - 2018-11-20

mateusz11999944 napisał(a):Jestem odpowiedzialny za wykonanie systemu sterowania sprężarki chłodniczej pracującej w obiegu czynnika chłodniczego z odzyskiem ciepła. I mam dobrać algorytm pracy sterownika.
Zdefiniuj, proszę, o co ci dokładnie chodzi, o jaki odzysk ciepła i do czego to ma służyć?


Algorytm działania układu sterowania sprężarki - Artic - 2018-12-12

Pierwsze pytanie to co układ chłodniczy będzie realizował? Od tego trzeba zacząć bo dalej nie ruszymy.

Ile spreżarek
Ilość stopni regulacji sprężarki lub rodzaj regulacji-
Ile odbiorników-
Co schładzamy-
Co odzyskujemy-
Jaką temperaturę odzyskujemy i do czego-


Algorytm działania układu sterowania sprężarki - joker - 2018-12-28

Algometr z
jedną sprężarką ma dwojakie znaczenie .należy się określić dla jakiego układu przypisać chcemy algorytm pracy .Moim. Najgłupszym algorytmem jest praca układu klimatyzacji dlaczego zamarza parownik w hajerach.uczę chłopaka ale mi. Nie odpowiedzoał dlaczego hajery starej. Generacji.jakie zadanie jest sprężarki w układzie chłodniczym