Forum Klimatyzacja
Stacja klimatyzacji Waeco RHS 1050 - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja samochodowa (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=15)
+--- Wątek: Stacja klimatyzacji Waeco RHS 1050 (/showthread.php?tid=11233)



Stacja klimatyzacji Waeco RHS 1050 - Libar - 2019-02-05

Witam
Mam problem z kalibracją wagi czynnika w stacji Waeco RHS 1050 tj. po wejściu w menu - serwis - kalibrowanie wagi czynnika.
Postępuję zgodnie z poleceniami na wyświetlaczu (przynajmniej tak mi się wydaje)
1. Usuń wewnętrzny pojemnik.
2. Umieść masę próbki na skali ( według instrukcji ma być 10000g)
3.Wprowadź wartość użytej masy próbki ( wprowadzam 10000g)
4. Naciśnij Enter i ma być Ok
a u mnie wyskakuje komunikat:
Błąd kalibracji
Powtórz lub zmień wagę.
Pomocy!


Stacja klimatyzacji Waeco RHS 1050 - Whisky - 2019-02-06

Próbka ma 10kg?


Stacja klimatyzacji Waeco RHS 1050 - Libar - 2019-02-06

tak


Stacja klimatyzacji Waeco RHS 1050 - Libar - 2019-02-06

Ma równe 10kg. Dodam tylko jeszcze że dopiero co kupiłem tą stację.
Próbowałem inaczej ważyłem butlę na innej wadze miała np. 17020g (raczej nie jest pusta) + 10000g, kładłem to wszystko razem na wadze w stacji i wpisywałem ilość 27020g - wyskakiwał komunikat że kalibracja ok!
Cóż z tego jak waga i tak źle wskazywała bo np. kładąc na butlę 4000g wskazuje mi 3350g.


Stacja klimatyzacji Waeco RHS 1050 - fgazudt - 2019-02-08

Udaj się do tego co ci sprzedał to cudo i wprowadził Ciebie w maliny


Stacja klimatyzacji Waeco RHS 1050 - Libar - 2019-02-22

Witam trochę mnie nie było.
Kolego fgazudt uważasz że to jakiś szajs czy masz coś innego na myśli?


Stacja klimatyzacji Waeco RHS 1050 - fgazudt - 2019-02-25

Libar
dla mnie każdy automat to szajs. Już tłumaczę :

- Wagi nigdy nie skalibrujesz dokładnie. Ok przejdziesz przez system kalibracji ale po kilku kilkunastu minutach będziesz miał już ją rozkalibrowaną ( niezależnie jaki to producent ). Podziałaj cały rok zbierz dla siebie wszystkie wydruki, porównaj z czynnikiem który kupiłeś i który masz na stanie i zobaczysz skalę.
- automat robi próbę szczelności na podciśnieniu. Czytaj 80 % nieszczelności nie wykrywa. Czyli robi w ch .... Twojego klienta, skraca czas życia układu klimy.
- automat działa na jednej butli. Nie masz pojęcia z czym przyjeżdża klient. Czyli ścigasz coś z czym przyjechał klient mieszasz z czystym czynnikiem i wpuszczas z powrotem mieszaninę niewiadomego pochodzenia. Klienci jeżdżą z butanem, izobutanem , 134 z układów chłodniczych a one chodzą na innym oleju.
- automat dodaje do układu olej. 60 % klimatyzacji samochodowych ma za dużo oleju czytaj skraca się życie sprężarki.
- 70 % serwisantów automatów nie rozróżnia olejów w stosowanych w klimatyzacji i stosuje


Stacja klimatyzacji Waeco RHS 1050 - obser - 2019-02-26

PAG 46 chciałeś dopisać


Stacja klimatyzacji Waeco RHS 1050 - Libar - 2019-02-26

Fgazudt oczywiście masz rację jeżeli chodzi o mieszanie czynników w butlach automatów/półautomatów i ogólnie całą ich zasadę działania, ale jeżeli chodzi o samą wagę to wszystkie wagi elektroniczne działają na zasadzie tensometrów i tutaj nic nie zmienimy (chyba że ja czegoś nie wiem).
Dodam tylko że wymieniłem belkę tensometryczną wagi i jest ok.
Na co dzień działam w klimie stacjonarnej i tam nie ma mowy o mieszaniu czynników - chyba że są tacy "fachowcy"
Ale dzięki za info.


Stacja klimatyzacji Waeco RHS 1050 - obser - 2019-02-27

Wszystko racja, stacje be. Tylko pokaż mi Klientów, którzy zgodzą się na serwis klimatyzacji, który mają wpisany w instrukcję obsługi auta jako coroczny na serwis polegający na wymianie czynnika przy obecnych cenach. podejrzewam, że 90% uczestników tego forum jest przygotowana na taką operację, ale czy Klienci są. A po drugie, jak zaczne mu latać z dziwnymi urządzeniami, to po pierwsze koszt samej usługi musi wzrosnąć, czynnikiem ucieszy się tylko Prozon, a Klient zapłaci za pełen Ładunek nowego czynnika i na drugi raz pojedzie do serwisu, gdzie mają ładny, kolorowy "profesjonalny" automat. Jedynym ratunkiem jest anliza czynnika w pojeździe Klienta przed przystąpieniem do odzysku. Na automaty jesteśmy skazani.


Stacja klimatyzacji Waeco RHS 1050 - jack63 - 2019-02-27

obser napisał(a):mają wpisany w instrukcję obsługi auta jako coroczny na serwis polegający na wymianie czynnika
Poważnie są takie wpisy w instrukcji obsługi???


Stacja klimatyzacji Waeco RHS 1050 - obser - 2019-02-27

Ja w instrukcji Skody Superb mam coroczny serwis klimatyzacji i wymianę filtra kabinowego raz, a jak auto jest eksploatowane w ciężkich warunkach 2 razy w roku. Ale nie pisze tam o wymianie czynnika, bo to wyrwałeś z kontekstu mojego wpisu.


Stacja klimatyzacji Waeco RHS 1050 - Hades500 - 2019-07-06

Witam wszystkich. Chciałem zapytać czy jest możliwość wygrania polskiego menu do wyżej wymienionego urządzenia czyli waeco rhs 1050 ? Zakupiłem takie urządzenie niestety nie ma polskiego menu... Z tyłu urządzenia gdzie jest złącze rs232prawdopodobnie to złącze diagnostyczne ciekaw jestem czy serwisant mógłby wgrać polski język.


Stacja klimatyzacji Waeco RHS 1050 - Hades500 - 2019-07-06

Panowie czy to normalne że pompa próżniowa zaciąga olej UV do swojego wnętrze i zabrudzona w metrze maszyny...? Ponieważ zauważyłem że dość sporo tej substancji się znajduje wewnątrz i zastanawiam się czemu czyżby coś było niesprawne Czy to normalne zjawisko?


Stacja klimatyzacji Waeco RHS 1050 - next22 - 2019-07-07

Normalne zjawisko iż pompa wraz z czynnikiem zaciąga mgiełke olejową
A tak jak ktoś tu pisał często i gęsto tego oleju w układzie jest za dużo więc zjawisko się nasila Smile


Stacja klimatyzacji Waeco RHS 1050 - Hades500 - 2019-07-09

next22 napisał(a):Normalne zjawisko iż pompa wraz z czynnikiem zaciąga mgiełke olejową
A tak jak ktoś tu pisał często i gęsto tego oleju w układzie jest za dużo więc zjawisko się nasila Smile
w takim razie jest super dzięki za odpowiedź bo już się martwiłem że coś z maszyną się dzieje. Pozdro.