Forum Klimatyzacja
Wymiana zaworu gazowego - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: Wymiana zaworu gazowego (/showthread.php?tid=11236)



Wymiana zaworu gazowego - anwo - 2019-02-06

Cześć,
Musimy wymienić uszkodzony zawór gazowy w powietrznej pompie ciepła.
Procucent dosłał nam nowy zawór, z informacją, że części składowe zaworu są plastikowe i należy uważać przy wymianie. Wymiana polega na wylutowaniu starego i wlutowaniu w to miejsce nowego zaworu. Pytania są dwa.
1. W jaki sposób zabezpieczyć zawór podczas lutowania, aby nie doszło do uszkodzenia, stopienia plastikowych elementów.
2. Poniżej przesyłam zdjęcie zaworu, czy zaznaczone strzałką miejsce, to połączenie skręcane? Może jest możliwość wykręcenia uszkodzonej części i wkręcenia nowej?


Wymiana zaworu gazowego - jurny_drwal - 2019-02-06

anwo napisał(a):Cześć,
Musimy wymienić uszkodzony zawór gazowy w powietrznej pompie ciepła.
Procucent dosłał nam nowy zawór, z informacją, że części składowe zaworu są plastikowe i należy uważać przy wymianie. Wymiana polega na wylutowaniu starego i wlutowaniu w to miejsce nowego zaworu. Pytania są dwa.
1. W jaki sposób zabezpieczyć zawór podczas lutowania, aby nie doszło do uszkodzenia, stopienia plastikowych elementów.
2. Poniżej przesyłam zdjęcie zaworu, czy zaznaczone strzałką miejsce, to połączenie skręcane? Może jest możliwość wykręcenia uszkodzonej części i wkręcenia nowej?

1. Wystarczy owinąć mokrą szmatą.
2. Wygląda na połączenie skręcane, pewnie na uszczelce. Jednak nie mam pewności. Lepiej przelutować.


Wymiana zaworu gazowego - anwo - 2019-02-06

jurny_drwal napisał(a):
anwo napisał(a):Cześć,
Musimy wymienić uszkodzony zawór gazowy w powietrznej pompie ciepła.
Procucent dosłał nam nowy zawór, z informacją, że części składowe zaworu są plastikowe i należy uważać przy wymianie. Wymiana polega na wylutowaniu starego i wlutowaniu w to miejsce nowego zaworu. Pytania są dwa.
1. W jaki sposób zabezpieczyć zawór podczas lutowania, aby nie doszło do uszkodzenia, stopienia plastikowych elementów.
2. Poniżej przesyłam zdjęcie zaworu, czy zaznaczone strzałką miejsce, to połączenie skręcane? Może jest możliwość wykręcenia uszkodzonej części i wkręcenia nowej?

1. Wystarczy owinąć mokrą szmatą.
2. Wygląda na połączenie skręcane, pewnie na uszczelce. Jednak nie mam pewności. Lepiej przelutować.

1. Zastanawiałem się, czy to wystarczy...
2. Spróbuję rozkręcić ten element w uszkodzonym zaworze, jeśli będzie możliwość rozkręcenia, chyba jednak zdecyduje się na taką operację....


DZIĘKUJĘ ZA ODPOWIEDŹ!!


Wymiana zaworu gazowego - jurny_drwal - 2019-02-06

Wystarczy, standardowa procedura przy wymianie armatury, pod warunkiem, że masz chociaż 3cm rurki.


Wymiana zaworu gazowego - anwo - 2019-02-06

jurny_drwal napisał(a):Wystarczy, standardowa procedura przy wymianie armatury, pod warunkiem, że masz chociaż 3cm rurki.
Do zaworu przylutowana jest rura z mufą, wiec powinno być ok.


Wymiana zaworu gazowego - jurny_drwal - 2019-02-06

Więc żaden problem, tym bardziej, że średnica jest skromna. Jeżeli będziesz rozkręcał to pochwal się czy trzyma, nigdy sie nie odważyłem ;]