Forum Klimatyzacja
Klimatyzacja do mieszkania 50 mkw. - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: Klimatyzacja do mieszkania 50 mkw. (/showthread.php?tid=11241)



Klimatyzacja do mieszkania 50 mkw. - lifeguard - 2019-02-12

Hej, chciałbym zamontować klimatyzację w domu (mieszkanie 50 mkw., duży salon połączony z kuchnią 35 m + sypialnia 11m) i dostałem ofertę na dwa klimatyzatory:
  • Haier AS35TA
  • FUJI RSG12KMTA / ROG12KMTA R32

Oczywiście Haier jest bardzo korzystny cenowo i można za niewielkie pieniądze dokupić WiFi. Ale nie wiem jak z awaryjnością tego sprzętu. Podobno mechanicznie jest na podzespołach mitsubishi i osoba, która mi to sprzedaje chwali sprzęt.
Fuji to wiadomo, klasa, ale droższy sprzęt i dodatek w postaci Wifi do tego sprzętu to 1700 zł (sic!)

Mam też wyceny na LG i Boscha. Ale zainteresował mnie ten Haier, jakie macie o nim opinie?
LG podobno są awaryjne, bo są


Klimatyzacja do mieszkania 50 mkw. - jurny_drwal - 2019-02-12

Za cztery lata możesz sobie pluć w brodę. Jeżeli dasz radę to dopłać do czegoś markowego typu: Toshiba, Fujitsu, Daikin czy inne Mitsubishi.

Już wielu klientów mi to potwierdziło.

Na pewno ta 12 da radę?


Klimatyzacja do mieszkania 50 mkw. - lifeguard - 2019-02-12

Cytat:Na pewno ta 12 da radę?
no właśnie nie wiem, jedni piszą, że tam 5 kW się kłania. Inni że 3,5 da radę (większość instalatorów), ale trochę dłużej będzie musiało chodzić.

Nie zależy mi na chłodni w pokoju, z drugiej strony mam pełne przeszklenie okna od sufitu do podłogi na całej ścianie, ale od południowego wschodu.


Klimatyzacja do mieszkania 50 mkw. - obser - 2019-02-12

jest dość duży przeskok cenowy z 12 na 18, ale mi się wydaje, że warto zainwestować w 5kW, zapłacisz, zapomnisz, ale będziesz miał pewność sprawności. Wiem, że oferowane są 12 z tego względu, że Klientowi lepiej przełknąć cenę, ale też trzeba się zastanowić, że klimatyzacja to nie wydatek na rok, a inwestycja wieloletnia. Jeśli jest taka możliwość to mądrze zaplanować i dać 12, a potem w przyszłości dołożyć 09, rozdział jednostek nieraz jest bardzo wskazany.


Klimatyzacja do mieszkania 50 mkw. - lifeguard - 2019-02-13

a co sądzicie o klimatyzacji Samsunga CLASSIC i CLASSIC+
Czy Galanz jest wart uwagi?


Klimatyzacja do mieszkania 50 mkw. - jurny_drwal - 2019-02-13

Szajsungi to jedyna firma której nie montuje.

Tego drugiego to nie znam ale jak musi być budżetowo to nie ma nic lepszego niż Sinclair albo Gree.


Klimatyzacja do mieszkania 50 mkw. - obser - 2019-02-14

Galanz był super klimatyzatorem 20-kilka lat temu. Wtedy rynkiem rządziło LG, a to urządzenie cenowo biło LG na łeb. Z czynnikiem r22 śmigają do dziś. Dla mnie się skończył , jak jakiś mądruś z Centrum-Klimy zaczął je wystawiać na Allegro poniżej cen instalatorskich. Sprzedali tak parę sztuk, a instalatorzy poszukali czegoś innego. teraz to raczej marka niszowa.


Klimatyzacja do mieszkania 50 mkw. - MichałZRB - 2019-02-15

Jak mieszkanie jest w nowym budownictwie (-> niewysokie pomieszczenia) z dobrze wyizolowanymi ścianami + np. rolety zewnętrzne (ew. wewnętrzne) to 12tka to uciągnie. W innym przypadku tylko 5kW.

Sinclair i Gree to praktycznie te same urządzenia w innym "opakowaniu". Moim zdaniem bierz je. Nie ma sensu przepłacać jeśli nie potrzebujesz jakiegoś klimatyzatora z jakimś specjalnym designem lub takiego co ma 15 poziomów siły nadmuchu wentylatora jednostki wewnętrznej Wink


Klimatyzacja do mieszkania 50 mkw. - lifeguard - 2019-02-17

Mieszkanie jest w nowym budownictwie. Nie mam rolet, a salon jest praktycznie przeszklony od góry do dołu, okna wychodzą na północny wschód.


Klimatyzacja do mieszkania 50 mkw. - jurny_drwal - 2019-02-17

lifeguard napisał(a):Mieszkanie jest w nowym budownictwie. Nie mam rolet, a salon jest praktycznie przeszklony od góry do dołu, okna wychodzą na północny wschód.

Sam sobie odpowiedziałeś.

Nigdy nie rozumiałem dlaczego ktoś bierze pod uwagę rolety. Przecież nie po to słońce świeci by siedzieć w ciemnej jamie.


Klimatyzacja do mieszkania 50 mkw. - buldoggg - 2019-02-17

jurny_drwal napisał(a):
lifeguard napisał(a):Mieszkanie jest w nowym budownictwie. Nie mam rolet, a salon jest praktycznie przeszklony od góry do dołu, okna wychodzą na północny wschód.

Sam sobie odpowiedziałeś.

Nigdy nie rozumiałem dlaczego ktoś bierze pod uwagę rolety. Przecież nie po to słońce świeci by siedzieć w ciemnej jamie.

Siedzisz sobie wygodnie na kanapie ogladając np netflixa,pijąc swój ulubiony napój i słoneczko które napierdziela ci po oczach,tak że nie jesteś w stanie wysiedzieć ani sekundy dłużej-dlatego wole siedzieć w ciemni(mam rolety 100%) dodatkowo włączyć klime i odpalić projektor na 120 calach

Ps-rolet nie trzeba zasłaniac wszystkich na maxa Smile


Klimatyzacja do mieszkania 50 mkw. - jurny_drwal - 2019-02-17

buldoggg napisał(a):
jurny_drwal napisał(a):
lifeguard napisał(a):Mieszkanie jest w nowym budownictwie. Nie mam rolet, a salon jest praktycznie przeszklony od góry do dołu, okna wychodzą na północny wschód.

Sam sobie odpowiedziałeś.

Nigdy nie rozumiałem dlaczego ktoś bierze pod uwagę rolety. Przecież nie po to słońce świeci by siedzieć w ciemnej jamie.

Siedzisz sobie wygodnie na kanapie ogladając np netflixa,pijąc swój ulubiony napój i słoneczko które napierdziela ci po oczach,tak że nie jesteś w stanie wysiedzieć ani sekundy dłużej-dlatego wole siedzieć w ciemni(mam rolety 100%) dodatkowo włączyć klime i odpalić projektor na 120 calach

Ps-rolet nie trzeba zasłaniac wszystkich na maxa Smile

Projektuje się na najbardziej niekorzystne warunki. Czyli kubek kawy, szlafrok i gazeta, a słońce świeci z każdej strony co by papryczki na parapecie rośli Smile


Klimatyzacja do mieszkania 50 mkw. - lifeguard - 2019-02-20

Hej, takie pytanie z innej beczki.
Czy przegląd nowej instalacji klimatyzacji, żeby utrzymać gwarancję 2 razy do roku (+/- 200 zl netto) to nie lekka przeginka?
Nie chodzi nawet o częstość, ale o kwotę? to jest ok 40 zł miesięcznie i dorzucenie ponad 2 tysi do sprzętu przez 5 lat.

Czy takie jest zalecenie producenta, czy zwyczaj instalatorów?


Klimatyzacja do mieszkania 50 mkw. - obser - 2019-02-20

To jest obowiązek nałożony przez Importera/Dystrybutora. Już nawet wprowadzono, aby po przeglądzie fotokopie, lub scan karty gwarancyjnej wysyłać do nich w ciągu 30 dni od przeglądu, aby nie było możliwości podbijania wstecznych przeglądów. 200 zł to jest nawet za mało wobec wymagań wypisanych w opisie przeglądu, ale niektóre czynności nie są takie ważne i można pominąć. A można sobie nie robiąc przeglądó wybrać gwarancję roczną i tą kasę zaoszczędzić. I u mnie tak robi 60% Klientów.


Klimatyzacja do mieszkania 50 mkw. - AdamAdam - 2019-02-20

Cześć,

Jestem tu nowy, nie chcę zaśmiecać forum nowym tematem, a potrzebuję konsultacji więc wykorzystam ten wątek. Otóż mam klimatyzator typu split w salonie (salon ok 20m^2, klimatyzator 2,6kW). Z salonem sąsiaduje "gabinet" w którym latem jest gorąco (okna salonu i gabinetu wychodzą na południe). Wiem, że najlepiej było by zamontować drugiego splita, ale:
a) gabinet jest mały - ok 7m^2
b) żona nie pozwala mi na montaż drugiej jednostki zewnętrznej na balkonie
c) przejście na multisplit to trochę strata pieniędzy mając w miarę nowego i działającego jednego splita

W związku z tym wymyśliłem, żeby pod sufitem na ścianie dzielącej oba pokoje (ściana z cegły) wyciąć taki prostokątny otwór wentylacyjny o wymiarach ok 5 cm x 80 cm, zamaskować go jakąś ładną kratką od strony salonu, a w gabinecie zrobić wentylator zasysający chłodne powietrze przez dziurę.
- Czy pomysł w ogóle ma prawo działać?
- Czy otwór o takiej powierzchni wystarczy?
- Ile m^3 powietrza na godzinę powinien przepuszczać taki wentylator aby dało się w gabinecie poczuć chłodek?

Pozdrawiam,
Adam


Klimatyzacja do mieszkania 50 mkw. - kudlaty69 - 2019-02-20

Mam zamontowaną 12 3,5 kw w salonie o pow 36 m2 połączonym szerokim przejściem na przedpokój jadalnie i kuchnię - w sumie 75 m2. Mieszkanie ocieplone 10 cn styropianu. Na południe drzwi balkonowe podwójne i okno 2m szerokie.
Klima 3,5 kw według mnie nawet za mocna - spokojnie wystarczyłaby 09 - 2,9 kw.
klima w zeszły rok chłodziła ta powierzchnię i schodziła do 400w poboru prądu czyli pracowała na ok 30% mocy. jak ja włączyłem na 18 stopni i max wentylator to w domu lodownia. W zimę tez przyjemnie i tanio grzeje.
Jak za duża klima to zaczyna taktować.
Wiadomo mocna klima szybciej zbijesz temperaturę.


Klimatyzacja do mieszkania 50 mkw. - obser - 2019-02-21

To z sąsiadem się dogadaj, niech Ci trochę wróci za montaż i pootwieracie swoje drzwi i obleci jego mieszkanie. Ale niech się dorzuci Ci za inwestycje.


Klimatyzacja do mieszkania 50 mkw. - miki789 - 2021-03-31

Jeśli chodzi o mnie to korzystałem z oferty firmy /reklama. admin/ jeśli chodzi o wybór konkretnych rozwiązań i w moim przypadku oferta się dobrze sprawdziła, ogólnie jestem zadowolony. Jeśli chodzi o mnie to polecam. Pracownicy pomocni i chętnie oferują wsparcie, gdy chodzi o dobór właściwych rozwiązań jeśli chodzi o klimatyzację.