Forum Klimatyzacja
Wybór klimatyzatora Mitshubishi czy Toshiba - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: Wybór klimatyzatora Mitshubishi czy Toshiba (/showthread.php?tid=11259)



Wybór klimatyzatora Mitshubishi czy Toshiba - jrd - 2019-03-08

Dzień dobry,
Jestem przed wyborem klimatyzacji do domu. Potrzebuję jednej jednostki do sypialni 15m2, i drugiej do salonu z otwarta kuchnią, trochę ponad 42m2.

Polecono mi Toshiba RAS-B10PKVSG-E/RAS-10PAVSG-E + RAS-B16PKVSG-E/RAS-16PAVSG-E za okolice 11tys zł. Ewentualnie odpowiednik Mirai w okolicy 8000zl ale niby jest tu duża różnica jakości jak i znacznie cichsza praca.

czy Mitsubishi HI SRK50ZS-S/SRC50ZS-S + SRK50ZS-S/SRC50ZS-S za około 11tys zł z montażem. Lub ewentualnie tańsza wersja SRK25ZMP-S/SRC25ZMP-S + SRK45ZMP-5/SRC45ZMP-S za około 9tys zł z montażem.

Ceny są dość porównywalne w wariantach droższy/tańszy. Pytanie, co lepsze, czy są tu jakieś znaczące różnice? Czy ta cena jest dobrą ceną? Czy może warto pomyśleć o innej marce? To nie jest tani zakup, więc wolałbym się poradzić będąc laikiem. Czy Toshiba jest naprawdę solidnym producentem klimatyzacji? Wydaje się rzadko przewijać w tutejszych wątkach jak i sklepach.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.


Wybór klimatyzatora Mitshubishi czy Toshiba - jrd - 2019-03-11

Pomożecie? Wink


Wybór klimatyzatora Mitshubishi czy Toshiba - PARTNER-MAR - 2019-03-11

Zarówno Toshiba jak i Mitsubishi to sprzęty wysokiej klasy.
Bierz co ładniejsze dla oka.


Wybór klimatyzatora Mitshubishi czy Toshiba - jrd - 2019-04-11

Chciałbym wrócić do tematu poruszając jeszcze jedną kwestię, jeśli ktoś będzie w stanie pomóc.

Znalazłem trochę miejsc w internecie, gdzie te ceny są widocznie niższe. Czy jak na Polski rynek to dobre ceny?

A propos samego szukania, trochę dziwi mnie, że szukając tych modeli trafiam finalnie głównie na strony rosyjskie, ukraińskie, bułgarskie... czy wspomniane modele to są wersje na wschodnie rynki w tym Polskę, czy to nie jest nic


Wybór klimatyzatora Mitshubishi czy Toshiba - obser - 2019-04-11

Łatwo zrobić niską cenę sprzedając samo urządzenie, tym samym uwalniając się od gwarancji. Cena urządzenia, a cena urządzenia z kompletnym montażem, serwisem, gwarancją to dwie różne bajki.
Przerabiałem parę dni temu temat, kosmetyczki, która kupiła

Ech, ucięło,nie chcę mi się jeszcze raz opisywać


Wybór klimatyzatora Mitshubishi czy Toshiba - jurny_drwal - 2019-04-11

Różnica w cenie jest spora, więc lepiej skupić się na Toshibie, która jest sprzętem wysokiej klasy. Najważniejszą kwestią jest profesjonalny montaż.


Wybór klimatyzatora Mitshubishi czy Toshiba - jrd - 2019-04-11

Dziękuję za odpowiedzi.
Spora różnica? Shurai czyli ta lepsza Toshiba, kosztuje tyle samo co lepsze Mitsubishi HI. Przy tańszych wariantach też nie ma przepaści 8 do 9 tysięcy. To już nie jest jakas kosmiczna różnica, szczególnie gdy to wydatek na lata.

Montaż zakładam będzie profesjonalny, firma od lat na rynku.. chyba robią to dobrze, opinie wyglądają też na dobre. Zastanawia mnie tylko sam wybór jednostki i czy ich cena jest racjonalna z punktu widzenia kogoś kto jest w branży. Bo ciężko o punkt odniesienia, mało kto montuje u mnie Toshiby i MI. Raczej wciskają Gree i LG, a opinie o nich widzę różne.


Wybór klimatyzatora Mitshubishi czy Toshiba - jurny_drwal - 2019-04-11

W moim odczuciu tysiąc to duża różnica między takimi urządzeniami, nie ma sensu płacić więcej ponieważ Toshiba jest bardzo dobrym urządzeniem.

Firma jako tako może tak ale nie wiesz kto przyjedzie, przy dzisiejszym problemie z pracownikami różnie to bywa.

Ceny nie będę komentował, Toshibę można zamontować od 4 tysięcy do nieskończoności.


Wybór klimatyzatora Mitshubishi czy Toshiba - jrd - 2019-04-11

Ah rozumiem, masz na myśli te podstawowe zestawy modeli. Mirai Toschiby i standardowe Mitsubishi.

Przy wyższych wersjach obu producentów, cena się zlewa na 11000zł. Stąd też była moja rozterka, czy warto dopłacać do tego Premium, czy to jakaś znaczaca różnica jakości sprzętu. Bo na chłopski rozum, zimno ta i ta mi da.. jako laik nie ma się pojęcia czym się to realnie różni. Parametry wiele się nie różnią ale to tylko cyferki w katalogu.


Wybór klimatyzatora Mitshubishi czy Toshiba - ros - 2019-04-13

Po pierwsze : do salonu wybrał 3.5 kw a nie 5kw bo spokojnie sobie poradzi chyba że bardzo nasłonecznoiny i słabo izolowany salon to faktycznie. chyba że nie masz co z kasą robić to śmiało 5kw oczywiscie za chwile mnie tu z hejtują itd. ze nie itd. ze 5kw i basta. ale z doświadczenia wiem ze 3.5kw wystarczy po drugie : jest wiele firm które uzywaja podzespołów sprężarek Mitsubishi Toshiby itd. naprawdę spoko klimatyzatorem jest Midea everest 3.5 kw fajne wykonanie dobre wyposażenie wifi itd jonizacja filtrowanie oczyszczanie itd. do tego jest ładna a nie jak te cegły z Mitsubishi czy toshiby


Wybór klimatyzatora Mitshubishi czy Toshiba - jrd - 2019-04-17

Taka trochę nachalna reklama, nowe konto i proponowanie jakiejś nieznanej marki.

Co do metrażu i tak mam pytanie. Pojawiła się nowa Toshiba Seiya. Ma moce 4,2kW i 5kW.. mój metraz jest w okolicy tych 45m2 plus minus, dokładnie ciężko pomierzyć bo to nierówne pomieszczenie. Dodam, że to nowe budownictwo, blok ma 2 lata. Ale salon dość nasłoneczniony przez 3 duże skrzydła balkonowe a mieszkanie jest na ostatnim piętrze (nad nami pustostan z dachem). W ostatnim sezonie temperatura w najgorszych dniach trzymała się na 30-31 stopni. Przez kilka miesięcy mieliśmy po 27-29.
zy warto dopłacić do 5kW czy wystarczy w zupełności te 4,2kW? Coś mi realnie da ta większa moc?


Wybór klimatyzatora Mitshubishi czy Toshiba - obser - 2019-04-18

Może by wydzielić Dział Forum zajmujący się udawadnianiem wyższości Świąt Wielkanocnych nad Świętami Bożego Narodzenia, bo niedługo ten dział zapchany będzie udawadnianiem wyższości jednej marki nad drugą, a ten zostawić na problemy techniczne i prawne.


Wybór klimatyzatora Mitshubishi czy Toshiba - jrd - 2019-04-18

Co za to wnosi Twój post? Czy moje pytanie nie ociera się o kwestie techniczne? Pytałem o różnice techniczne dwóch sprzętów. A finalnie w ostatnim poście pytam o opinię co do mocy urządzenia. Nie miałbym wątpliwości gdybym miał tych metrów na styk wobec rozważanych urządzeń. Ale jestem po środku, mając całkowitą powierzchnię w okolicy 45m2 (z odejściem na korytarz) i wybór urzadzenia między 4,2kW a 5kW.

Nie jedna osoba może mieć podobny problem i w przyszłości nie pogorszy Tobie humoru pytaniem wynikającym z niewiedzy w temacie. Sam dużo z tego forum wyjąłem przerabiając dziesiątki wątków. Niestety jedno się powiela, głupie, nic nie wnoszące komentarze jak ten powyżej. Chyba stąd te Twoje 40%.


Wybór klimatyzatora Mitshubishi czy Toshiba - obser - 2019-04-18

To była tylko prośba techniczna do Administracji, że dobrze byłoby stworzyć taki dział na tym forum i byłoby to tylko dla uporządkowania i nawet dla Ciebie, aby lepiej przejrzeć tematy doboru urządzeń w jednym miejscu, a nie pomieszane z innymi. Zawsze w takich tematach pojawia się ukryta reklama i rozpoczynają się dyskusje. Po prostu. A jak miałem 7 postów, to konto miałem czyste. Z rozpędu napiszesz post pod postem i już masz 20%.


Wybór klimatyzatora Mitshubishi czy Toshiba - admin_punbb_import1 - 2019-04-18

Witam serdecznie.

Po zapoznaniu się z tematem przypominam, iż sami możecie stworzyć odpowiedni temat, taki na jakim Wam zależy, pod warunkiem, że się nie powtarza.

Pozdrawiam,
Administrator.


Wybór klimatyzatora Mitshubishi czy Toshiba - joker - 2019-04-18

Można kupić najdroższy sprzęt a popsuć w najtańszej firmie Sad