Forum Klimatyzacja
Klimatyzacja w pokojach - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: Klimatyzacja w pokojach (/showthread.php?tid=11419)



Klimatyzacja w pokojach - Boczek12 - 2019-06-14

Witam.
W związku z tym że panują afrykańskie upały planuję zamontować klimatyzację w mieszkaniu. Problem jest taki że mam mieszkanie 64 m. Na klimie zależy mi głównie w salonie i sypialni czyli jakieś 30-35 metrow tylko że są one oddzielone korytarzem. Nie ukrywam że jestem dość zielony w tym temacie więc jak się za to zabrać. Czytałem trochę u multisplitach ale są one dość drogie i w tym wypadku nie wiem czy jest sens. Czy lepiej kupić jeden mocny klimatyzator. Zaznaczam że chciałbym się zmieścić tak w kwocie do 4000 zł.
Z góry dziękuje za pomoc.


Klimatyzacja w pokojach - buldoggg - 2019-06-14

generalnie jakbyś dziś zamówił montaż klimatyzacji to może pod koniec sierpnia przyjedzie firma i ci zainstaluje,generalnie dobre firmy maja tyle roboty(bo jak sam wspomniałeś "afrykańskie upały" trzeba było zakładać wcześniej Smile

jeżeli chodzi o chłodzenie 2 pomieszczeń jednym klimatyzatorem typu split to nie licz że będzie super,bo w jednym pokoju będziesz miał np 18 stopni a w 2 będziesz czuł lekki spadek temperatury,przy czym trzeba zaznaczyć,że takie schładzanie innych pomieszczeń gdzie nie ma w nich klimy to urządzenie musi pracować przez cały dzień od rana do wieczora żebyś poczuł różnice(około 5-6h) i oczywiście sprężarka dostaje w dupę,ponieważ chodzi non stop na max obrotów,jeżeli nie chcesz multi bo za drogo to kup zwykłego splita,zamontuj w salonie i w tym roku spij w te upały tam,a w przyszłym roku kupisz 2 klimatyzator do sypialni.


Klimatyzacja w pokojach - Boczek12 - 2019-06-14

Może w mniejszych miastach jest inaczej ale rozmawiałem już z jedną firmą i mówili że po Bożym Ciele mogą montować druga w sumie też.
Proponujemy następujące urządzenie - KAISAI FLY ? energooszczędny klimatyzator ścienny

Wycena - [Admin]
Takie coś mi zaproponowali. To w ogóle dobra propozycja czy zdzierstwo ?


Klimatyzacja w pokojach - woman - 2019-06-14

Jak możesz ujawniać tajemnicę handlową jaką jest oferta? Współczuję firmie, która Ci to wyceniła. Chciałbyś, żeby każdy widział pasek z Twojej wypłaty? FORUM NIE JEST OD OCENIANIA DLA KOWALSKIEGO CZY CENA USLUGI JEST NISKA CZY WYSOKA! To forum dla branżystów.


Klimatyzacja w pokojach - Boczek12 - 2019-06-14

Powyższa oferta ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej. Taki drobny druczek na dole. Zresztą to normalne. Na wszystkich forach się porównuje oferty. Od komputerowych przez samochodowe kończąc na hobbistycznych. Jak chłop wycenił dobrze to branżyści mi napiszą że spoko a jak za byle co żąda dużo to straszną zbrodnią jest tak powiedzieć ?


Klimatyzacja w pokojach - obser - 2019-06-14

Oby firma była solidna i po wpłaceniu 75% ceny się nie ulotniła,bo to taki jakiś dziwny kosztorys, najpierw cena obejmuje koryta instalacyjne, potem nie obejmuje. Chociąż powinni podać Certyfikat UDT przy takiej wycenie i warunki gwarancji.