Forum Klimatyzacja
klimatyzator WAP-02EB20 słabo chłodzi - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: klimatyzator WAP-02EB20 słabo chłodzi (/showthread.php?tid=11424)



klimatyzator WAP-02EB20 słabo chłodzi - robi458 - 2019-06-15

Cześć, mam klimatyzator taki jak w tytule czy poniższym linku (może odrobinę inna obudowa, parametry te same). Pomijam już fakt, że był to słaby wybór do pomieszczenia mojej wielkości ale wydaje mi się, że mimo wszystko chłodzi za słabo. Ustawiony na minimalną temperaturę, nawiew na max i realnie co jestem w stanie uzyskać to zbicie 3-5 stopni w nienasłonecznionym pokoju o powierzchni około 20m2. Okno mam uszczelnione dużym kawałkiem tektury, w zasadzie sprawdza się to całkiem nieźle (ale chętnie posłucham sugestii czego jeszcze można użyć, bo kupować


klimatyzator WAP-02EB20 słabo chłodzi - obser - 2019-06-15

Przeszukaj forum i opinię na temat "klimatyzatorów" przenośnych. Przy założeniu robienia podciśniena w pomieszczeniu i zaciąganiu gorącego zewnętrznego powietrza nawet przez wentylację powinni tego zabronić sprzedawać, a już chociaż nazywania tego typu urządzeń klimatyzatorami. Sugestia, załóż klimatyzację split ścienny, nawet najmniejszy 09, bo 07 raczej nie ma.


klimatyzator WAP-02EB20 słabo chłodzi - robi458 - 2019-06-15

Poczytam, ciekaw jestem jednak czy temperatura ok 15 stopni na wylocie jest w porządku, czy po prostu brak czynnika ? Klimatyzacje stacjonarną oczywiście planuje zamontować, jednak mieszkam tu od niedawna, a klimatyzator to bardziej taki etap przejściowy aby dało się przeżyć - coś jednak daje. Jak już jesteśmy w temacie to jak najlepiej rozwiązać kwestię klimatyzacji stacjonarnej ? Mieszkanie 50 m2, nasłonecznienie tylko od wschodu do około południa (rano temperatura przekracza 30 stopni, po południu jest to około 26-28, niezależnie czy na zewnątrz mamy 25 czy 30), pokoje 20 m + 15 + kuchnia z przedpokojem około 10. Najważniejszy jest dla mnie jak najlepszy stosunek cena jakość, nie mogę sobie póki co pozwolić na wydatek rzędu 10 tys., aby zrobić instalacje idealną na 3 jednostki wewnętrzne. W grę wchodzi więc raczej tylko duży pokój + zapas, gdyby były otwarte drzwi na korytarz itd. Budżet - im mniej tym lepiej, ale z unikaniem typowego badziewia no-name, jak najcichsza jednostka wewnętrzna w miarę możliwości i fajnie, gdyby było sterowanie z wifi/ smartfona.


klimatyzator WAP-02EB20 słabo chłodzi - obser - 2019-06-16

No to załóż w tym roku jedem np. 12 do większego pokoju, a potem powoli uzupełnisz kolejne jednostki. Wybór jest szeroki spełniający twoje wymagania, gorzej chyba będziesz miał z instalację, czy się tego lata załapiesz. już nawet urządzeń w hurtowniach zaczyna brakować, a niektóre firmy mają terminy zajęte do końca sierpnia.
Znajomy z którym współpracuję wprowadził usługę expres z dopłatą 1 tyś zł netto i nawet ma na to robotę. Robi nocami, chłopakom dorzuca za montaż po 3 stówki i taką robotę ma.


klimatyzator WAP-02EB20 słabo chłodzi - robi458 - 2019-06-17

Właśnie słyszałem, że tragedia jeśli chodzi o terminy, a że potrzebuję montażu w Warszawie to chyba przełożę całą operacje na sezon zimowy... Można prosić o link lub nazwy do jakichś przykładowych zestawów w przyzwoitej cenie ? Jakiego kosztu montażu mogę się spodziewać ? ( raczej prosta sprawa - jednostka na balkonie, jakieś 40 cm ściany no i po drugiej stronie jednostka wewnętrzna). Póki co tak czy inaczej muszę się ratować tym co mam - lepszy hałas niż 30 stopni w domu. Poczytałem też więcej o klimatyzatorach przenośnych, obadałem temat u siebie i widzę że faktycznie problemem jest zasysane do środka powietrze szczelinami obok rury wylotowej lub wentylacją. Zastanawiam się, czy dołożenie dolotu powietrza przez rurę do klimatyzatora i wyrzucenie jej na zewnątrz dałoby jakiś odczuwalny efekt ? Wydaje mi się, że wtedy odszedł by problem podciśnienia, a miałbym jedynie zimne powietrze + wypychane ciepłe przez wentylacje, tam gdzie teraz niestety jest zasysane przy włączonej klimatyzacji.