Forum Klimatyzacja
Klimatyzacja kanałowa - zlecę wykonanie projektu - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: Klimatyzacja kanałowa - zlecę wykonanie projektu (/showthread.php?tid=11451)



Klimatyzacja kanałowa - zlecę wykonanie projektu - inspektor_żbik - 2019-06-25

Witam,

Zlecę wykonanie projektu klimatyzacji kanałowej poddasza w domu jednorodzinnym. Dziele te prace na etapy ze względu ograniczony budżet budowy domu. Instalacja kanałów przed wykończeniem wnętrz. Montaż klimatyzatora w 2020 lub 2021 - zależy jak się ułożą sprawy finansowe.
Poniżej kilka informacji.
- Do schłodzenia 3 sypialnie i ewentualnie łazienka - te cztery pomieszczenia mają około 115 m3
- Położona instalacja
*elektryczna: przewód 3x2,5 do miejsca montażu jednostki zew. oraz 5x1,5 od miejsca montażu jednostki zew. do miejsca montażu jednostki wew. (podłoga strychu)
*instalacja chłodnicza: rurki miedziane Armacell 1/2" i 1/4". Rurki fabrycznie zaciśnięte na dwóch końcach.
- W domu jest wentylacja mechaniczna z rekuperacją.
Zainteresowanych proszę o kontakt.

Pozdrawiam


Klimatyzacja kanałowa - zlecę wykonanie projektu - freegass - 2019-06-26

Po co Ci projekt, skoro masz już położoną instalację pod urządzenie 18 kBtu na ponad 100 m poddasza. Żaden uczciwy wykonawca nie dokończy tego i nie powie "będzie Pan zadowolony"...


Klimatyzacja kanałowa - zlecę wykonanie projektu - inspektor_żbik - 2019-06-26

freegass napisał(a):Po co Ci projekt, skoro masz już położoną instalację pod urządzenie 18 kBtu na ponad 100 m poddasza. Żaden uczciwy wykonawca nie dokończy tego i nie powie "będzie Pan zadowolony"...

Skąd wniosek, że instalacja jest pod nieodpowiednią moc urządzenia?

Odpowiadając na pytanie:
Projekt potrzebny m.in po to by nie "świstało" w kanałach. Sam raczej nie dobiorę ich przekrojów. W sumie słowo "projekt" jest trochę na wyrost. Potrzebuję pomocy w doborze przekroju kanałów, miejsca montażu anemostatów i wyborze urządzenia. Za pomoc chcę zapłacić.
Poprzedni wykonawca zasugerował przekrój rurek do mocy urządzenia, która wydawała się dla niego odpowiednia. Jednak nie mam ochoty na dalszą współpracę z nim. Ciężko się z num skontaktować, nie oddzwania, jest niesłowny.


Klimatyzacja kanałowa - zlecę wykonanie projektu - Martinek - 2019-06-26

Możesz się spróbować z nimi skontaktować:
[reklama]


Klimatyzacja kanałowa - zlecę wykonanie projektu - jurny_drwal - 2019-06-26

Całkiem sporo montuje tych kanałówek i powiem Ci, że masz za małe średnice. Bardzo jestem ciekawy czy znajdziesz desperata, który Ci to dokończy. W projekcie nie pomogę ponieważ nie mam czasu na chwilę obecną.


Klimatyzacja kanałowa - zlecę wykonanie projektu - inspektor_żbik - 2019-06-30

jurny_drwal napisał(a):Całkiem sporo montuje tych kanałówek i powiem Ci, że masz za małe średnice. Bardzo jestem ciekawy czy znajdziesz desperata, który Ci to dokończy. W projekcie nie pomogę ponieważ nie mam czasu na chwilę obecną.

Wg Ciebie urządzenie 5 - 6kW będzie zbyt małe?
Dom jest dobrze ocieplony. Na oknach żaluzje zewnętrzne.


Klimatyzacja kanałowa - zlecę wykonanie projektu - jurny_drwal - 2019-07-01

Jest jeszcze kwestia przepływu powietrza. Robiłem koleżce chałpkę ok 120m2 i kanałówka 1200m3/h dopiero na trzecim biegu zapewniła mi odpowiednie prędkości.


Klimatyzacja kanałowa - zlecę wykonanie projektu - jurny_drwal - 2019-07-01

Jest jeszcze kwestia przepływu powietrza. Robiłem koleżce chałpkę ok 120m2 i kanałówka 1200m3/h dopiero na trzecim biegu zapewniła mi odpowiednie prędkości.


Klimatyzacja kanałowa - zlecę wykonanie projektu - DBKlima - 2019-12-17

inspektor_żbik napisał(a):
jurny_drwal napisał(a):Całkiem sporo montuje tych kanałówek i powiem Ci, że masz za małe średnice. Bardzo jestem ciekawy czy znajdziesz desperata, który Ci to dokończy. W projekcie nie pomogę ponieważ nie mam czasu na chwilę obecną.

Wg Ciebie urządzenie 5 - 6kW będzie zbyt małe?
Dom jest dobrze ocieplony. Na oknach żaluzje zewnętrzne.
... może okazać się że będzie to za mało tym bardziej że jak sam piszesz masz rekuperację .
Projektu raczej nikt ci nie zrobi tylko rysunek bo na to już jest odrobinę za późno,
oczywiście może powstać projekt według twoich założeń tj 5-6kW .
Teraz skoro już tak daleko zabrnąłeś to brnij dalej...
...byle byś robił kanał wentylacyjny z blachy ocynkowanej izolowanej a nie na czymś co tłumi przepływ powietrza . Łazienki nie klimatyzuj w zamian za to wypuść króciec korytarz .