Forum Klimatyzacja
Klimatyzator przenośny z filtrem HEPA - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: Klimatyzator przenośny z filtrem HEPA (/showthread.php?tid=11477)



Klimatyzator przenośny z filtrem HEPA - Rapero700 - 2019-07-20

Czy ktoś spotkał się z klimatyzatorami, które wyposażone są w filtr HEPA? Klient wymaga klimatyzatora przenośnego z filtrem HEPA. Jedynie co udało mi się wyszukać to klimatyzator Fral FSC03, klimatyzator Noxa, klimatyzator WARMTEC-KP52W oraz wszystkie modele klimatyzatorów Whirpool. Niestety tylko Noxa spełnia wszystkie wymagania klienta ( nie tylko filtr HEPA jest wymagany, wszystkich wymogów nie podawałem ), ale jak jest to klimatyzator niedostępny na dzień dzisiejszy.


Czy ktoś spotkał się z innymi przenośnymi z filtrem HEPA?


Klimatyzator przenośny z filtrem HEPA - frost-ch - 2019-07-21

Rapero700 napisał(a):Czy ktoś spotkał się z klimatyzatorami, które wyposażone są w filtr HEPA? Klient wymaga klimatyzatora przenośnego z filtrem HEPA. Jedynie co udało mi się wyszukać to klimatyzator Fral FSC03, klimatyzator Noxa, klimatyzator WARMTEC-KP52W oraz wszystkie modele klimatyzatorów Whirpool. Niestety tylko Noxa spełnia wszystkie wymagania klienta ( nie tylko filtr HEPA jest wymagany, wszystkich wymogów nie podawałem ), ale jak jest to klimatyzator niedostępny na dzień dzisiejszy.


Czy ktoś spotkał się z innymi przenośnymi z filtrem HEPA?
Tak w odkużaczu :lol:


Klimatyzator przenośny z filtrem HEPA - Rapero700 - 2019-07-21

frost-ch napisał(a):
Rapero700 napisał(a):Czy ktoś spotkał się z klimatyzatorami, które wyposażone są w filtr HEPA? Klient wymaga klimatyzatora przenośnego z filtrem HEPA. Jedynie co udało mi się wyszukać to klimatyzator Fral FSC03, klimatyzator Noxa, klimatyzator WARMTEC-KP52W oraz wszystkie modele klimatyzatorów Whirpool. Niestety tylko Noxa spełnia wszystkie wymagania klienta ( nie tylko filtr HEPA jest wymagany, wszystkich wymogów nie podawałem ), ale jak jest to klimatyzator niedostępny na dzień dzisiejszy.


Czy ktoś spotkał się z innymi przenośnymi z filtrem HEPA?
Tak w odkużaczu :lol:

Ja pytałem o klimatyzator przenośny, a nie o odkurzacz.


Klimatyzator przenośny z filtrem HEPA - jack63 - 2019-07-22

Rapero700 napisał(a):Klient wymaga klimatyzatora przenośnego z filtrem HEPA.
Klient jest idiotą!
Po pierwsze klimatyzator przewoźny, bo trudno go przenieść, to porażka. Szczególnie ten z jedną rurą.
Po drugie, aby stosować filtry HEPA trzeba mieć wentylator/ry o dużym sprężu, bo opory przepływu powietrza przez filtr HEPA są duże. Żaden klimatyzator, nawet kanałowy takimi wentylatorami nie dysponuje, a te przewoźne mają takie słabe silniki, a przez to i wentylatory, że ledwo przepychają powietrze przez te zamontowane siatki na owady, a nie fitry.
O wymiarach i masie fitrów HEPA lepiej już nie wspominać.
Także wytłumacz mu, że ma wymagania nie z tej ziemi.
Nawet oczyszczacze powietrza mają małe fitry HEPA i stosunkowo maly przepływ powietrza.
Musiał by sobie zamówić centralkę wentylacyjną, ale ona ani przewoźna ani tania.


Klimatyzator przenośny z filtrem HEPA - Martinek - 2019-07-23

jack63 napisał(a):
Rapero700 napisał(a):Klient wymaga klimatyzatora przenośnego z filtrem HEPA.
Klient jest idiotą!
Po pierwsze klimatyzator przewoźny, bo trudno go przenieść, to porażka. Szczególnie ten z jedną rurą.
Po drugie, aby stosować filtry HEPA trzeba mieć wentylator/ry o dużym sprężu, bo opory przepływu powietrza przez filtr HEPA są duże. Żaden klimatyzator, nawet kanałowy takimi wentylatorami nie dysponuje, a te przewoźne mają takie słabe silniki, a przez to i wentylatory, że ledwo przepychają powietrze przez te zamontowane siatki na owady, a nie fitry.
O wymiarach i masie fitrów HEPA lepiej już nie wspominać.
Także wytłumacz mu, że ma wymagania nie z tej ziemi.
Nawet oczyszczacze powietrza mają małe fitry HEPA i stosunkowo maly przepływ powietrza.
Musiał by sobie zamówić centralkę wentylacyjną, ale ona ani przewoźna ani tania.

Dobrze wyjaśnione w sumie...
To już zdecydowanie lepiej kupić sensowną jednostkę przenośną, a do tego jakieś podstawowe Xiaomi, jeżeli mu na czystości powietrza zależy. Wyjdzie dużo taniej i pewniej, niż jakieś dziwne i niesprawdzone wynalazki. Filtr HEPA - jak już kolega u góry wspomniał - ma również wiele klas. Czym wyższa - tym oczywiście większy pułap wyłapywanych cząsteczek = grubszy filtr = potrzeba wydajniejszego wentylatora. W przypadku klimatyzacji to się po prostu nie sprawdzi, po prostu.