Forum Klimatyzacja
Skoda Octavia 3, klimatyzacja przestaje działać, dziwne buczenie - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja samochodowa (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=15)
+--- Wątek: Skoda Octavia 3, klimatyzacja przestaje działać, dziwne buczenie (/showthread.php?tid=11489)



Skoda Octavia 3, klimatyzacja przestaje działać, dziwne buczenie - przeme2 - 2019-07-12

Witam

Mam bardzo dziwny problem z klimatronikiem w moim aucie Skoda Octavia 3 2014r, w temacie którego próbowałem poradzić się na innych forach motoryzacyjnych niestety bez żadnych efektów więc to forum to moja ostatnia deska ratunku przed specjalistą (którego i tak w moim mieście nie ma).

Problem jest następujący wsiadając do nagrzanego auta klimatronik automatycznie zaczyna wiać na najwyższych obrotach, wieje tak około 5 minut i potem przestaję i słychać tylko takie dziwne buczenie, zmniejszając ręcznie nawiew na jakieś 3-4 kreski przestaję buczeć i po chwili zaczyna wiać powoli, jeśli znów włączę klimatyzację na tryb auto i zacznie dmuchać na full problem się powtarza. Gdy podjadę jakiś czas z tym buczeniem wtedy przestaję działać nawiew w ogóle i nic się nie da z tym zrobić do czasu tak jakby schłodzenia auta w garażu. Zauważyłem także że gdy klimatyzacja zaczyna buczeć to nie zawsze można włączyć wewnętrzny obieg powietrza. Problem występuję też gdy ręcznie ustawię nawiew na pełny nadmuch. Może poradzicie drodzy forumowicze w którym kierunku szukać problemu? Chciałem sprawdzić dmuchawę i rezystor ale niestety w tej skodzie chyba trzeba rozebrać cały kokpit. Robiłem też kalibrację klimatyzację zgodnie z zaleceniami z innego forum i niestety nic nie pomogło, po podłączeniu do auta komputera też w układzie klimatyzacji nie pokazuję żadnych błędów.

Z góry dzięki za pomoc.


Skoda Octavia 3, klimatyzacja przestaje działać, dziwne buczenie - jack63 - 2019-07-12

Wg mnie problem jest silnikiem wentylatora nawiewu lub jego sterowaniem.
Zanim zabierzesz się za to czego nie chcesz robić sprawdź na schematach elektrycznych skąd zasilany jest silnik wentylatora (wentylatorów, nie wiem ile ich jest?) nawiewu i ew, przepustnice zamykające/otwierające przeloty powietrza - nie wiem jak to jest w tej skodzie rozwiązane? Podobnie ze sterowaniem przepustnicy powietrza zewnętrzne/wewnętrzne.
Od strony chłodniczej jak sprawa wygląda? temperatura nawiewu jaka. Masz klimatronik więc pasowało by zrobić jego live data podczas tych dziwnych zachowań aby wiedzieć co on dostaje jako pomiar(y).


Skoda Octavia 3, klimatyzacja przestaje działać, dziwne buczenie - przeme2 - 2019-07-12

Klimatronik o ile już działa to działa bez zarzutu, sprawdzę pod komputerem co się dzieje podczas tego buczenia z nawiewem, a co do sprawdzenia tego zasilania to chyba już dla mnie za wysoki poziom i jednak będę musiał udać się do fachowca...


Skoda Octavia 3, klimatyzacja przestaje działać, dziwne buczenie - damian_em1982 - 2020-06-10

Wiesz już co było problemem?? Mam taką samą sytuację.