Forum Klimatyzacja
Głośna praca jednostki zewnętrznej MDV - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: Głośna praca jednostki zewnętrznej MDV (/showthread.php?tid=11517)



Głośna praca jednostki zewnętrznej MDV - Sylvo - 2019-07-30

Witam, posiadam klimatyzator split MDV MSR23-09hrdn1QC2 Wewnątrz pracuje wzorowo natomiast problem polega na dość dziwnej pracy jednostki zewnętrznej, buczeniu, agregat jest zainstalowany na gumowych nogach, jest wypoziomowany oraz gaz jest gdyż powietrze na wylocie osiąga temperaturę 5-6 stopni Celsjusza. Czy to jest normalna praca jednostki czy może jest to oznaka kończącej się sprężarki? lub małej lub dużej ilości gazu? Podaje link do filmu jego pracy na maksymalnym biegu proszę o pomoc bo nie wiem co zrobić.
https://youtu.be/_3C8wRauM6Q


Głośna praca jednostki zewnętrznej MDV - DBKlima - 2019-07-31

Słychać sprężarkę


Głośna praca jednostki zewnętrznej MDV - Sylvo - 2019-07-31

Czyli taka jest normalna praca? Nie powinno być trochę ciszej? Ostatnio słuchałem jednostki LG i było w zasadzie słychać tylko pracę wentylatora, może ten model tak ma?


Głośna praca jednostki zewnętrznej MDV - jurny_drwal - 2019-07-31

MDV to urządzenie z najniższej półki.


Głośna praca jednostki zewnętrznej MDV - DBKlima - 2019-07-31

Gdybyś napisał jak dotychczas był agregat konserwowany i co było robione to było by więcej informacji.
Nie mam pojęcia czy był kiedykolwiek myty jaki jest prześwit między lamelkami czy dobrze odprowadza ciepło .
Tak jak napisał jurny_drwal to producent z chin a urządzenie z najniższej półki.

Gdyby był wyciek gazu i był następnie uzupełniony to obstawiał bym co innego ale jak wszystko chodziło do tej chwili dobrze to należy się spodziewać że urządzenie ma prawo się wyeksploatować a z czasem paść.

Tak dla potomnych do domu czy mieszkania kupuje się takie firmy :
- Mitsubishi Electric
- Fuji, Fujitsu, General
- Daikin
- Panasonic
- Toshiba


Głośna praca jednostki zewnętrznej MDV - Amfan - 2019-07-31

Polecam też MHI . Wszystkie modele mają eev i nie ma konieczności robienia nieestetycznej pętelki. Wczoraj zaglądałem do Gree , a tam rureczko- kapilarka . Nie twierdzę , że Gree jest kiepskie ( im mniej gadżetów tym mniej awarii) . Ale w sypialni nie chciałbym mieć syczącego jak wąż klimatyzatora).


Głośna praca jednostki zewnętrznej MDV - Sylvo - 2019-07-31

DBklima Agregat i całość została zakupiona w stanie używanym i zainstalowana, zrobiona próżnia oraz uzupełnione zostało 300 g gazu gdyż jednostka miała w sobie gaz, natomiast podejrzewam że nigdy nie była myta jedyne co mi wiadomo to agregat pracował bardzo blisko od jednostki wewnętrznej, w odległość 1 m, moja instalacja ma 5 m jednostka zewnętrzna dobrze odprowadza ciepło jeśli chodzi o odległość między lamelkami co masz na myśli?


Głośna praca jednostki zewnętrznej MDV - DBKlima - 2019-08-01

... to teraz tylko pytanie ile oleju jest w układzie, ubytek 300g jest na tyle duży że należało układ uzupełnić na nowo świeżym olejem i czynnikiem chłodniczym .
.... nie odległość, a jaki jest prześwit między lamelami


Głośna praca jednostki zewnętrznej MDV - jack63 - 2019-08-01

DBKlima napisał(a):to teraz tylko pytanie ile oleju jest w układzie, ubytek 300g jest na tyle duży że należało układ uzupełnić na nowo świeżym olejem i czynnikiem chłodniczym .
Skąd wiesz jaki był ubytek? Autor pisze tylko o dopełnieniu 300g.
A z tym olejem to już tak przegiąłeś że hej. To nie samochodówka, gdzie wszystko pływa w oleju i olej jest odzyskiwany z cieczą, a potem dolewany na pałę i są problemy.
Układ może być przepełniony. Może być powietrze w układzie i sto innych rzeczy.
Po co kombinować. Niech firma, która to instalowała sprawdzi sytuację na miejscu.


Głośna praca jednostki zewnętrznej MDV - gadget - 2019-08-01

Zastanawiające jest to kim jest DBklima instalatorem raczej nie bo wiedział by tak podstawowe rzeczy, osobiście nie chciałbym wpaść w ręce DBklima ( jako klient) gdyż jak na powyższym poście widać doświadczenie nie wielkie a byle co u niego kosztować może majątek ...

Obserwuję u siebie niektórych klientów ,którzy popróbowali konkurencji ... jeszcze szybciej wracają jak odchodzili.


Głośna praca jednostki zewnętrznej MDV - DBKlima - 2019-08-02

jack63 napisał(a):
DBKlima napisał(a):to teraz tylko pytanie ile oleju jest w układzie, ubytek 300g jest na tyle duży że należało układ uzupełnić na nowo świeżym olejem i czynnikiem chłodniczym .
Skąd wiesz jaki był ubytek? Autor pisze tylko o dopełnieniu 300g.
A z tym olejem to już tak przegiąłeś że hej. To nie samochodówka, gdzie wszystko pływa w oleju i olej jest odzyskiwany z cieczą, a potem dolewany na pałę i są problemy.
Układ może być przepełniony. Może być powietrze w układzie i sto innych rzeczy.
Po co kombinować. Niech firma, która to instalowała sprawdzi sytuację na miejscu.
Jack63 a z stąd że układ był uzupełniony dla 5 metrów czynnikiem 300g a to dużo przy małym splicie stacjonarnym.
Przeczytaj uważnie bo widzę że masz trudności ze zrozumieniem wiec zacytuję raz jeszcze to co napisałem
DBKlima napisał(a):... " należało układ uzupełnić na nowo świeżym olejem i czynnikiem chłodniczym "
Nikt nie pisał o dolewaniu na pałę ...


Głośna praca jednostki zewnętrznej MDV - jack63 - 2019-08-02

DBKlima napisał(a):Jack63 a z stąd że układ był uzupełniony dla 5 metrów czynnikiem 300g a to dużo przy małym splicie stacjonarnym.
Co ty piszesz o jakimś uzupełnianiu do 5 m instalacji??? CO ma piernik do wiatraka?
Urządzeni z drugiej ręki. Nie wiadomo ile czynnika było w JZ???
Po bożemu powinni odzyskać czynnik i zważyć. Potem próba ciśnieniowa, próżnia i prawidłowe napełnienie na wagę.
Z tym olejem to piszesz takie kocopoły, że głowa mała. Ciekawe jak sprawdzisz ile oleju jest w sprężarce i wymienniku JZ??? Jakie dolewanie oleju?
Jak nawet był wyciek to jakie straty oleju wystąpią? Skad będziesz wiedział ile oleju dodać?
Czyżbyś tak na pałę dolewał? Po co? Z jakim ryzykiem przepełnienia olejem?


Głośna praca jednostki zewnętrznej MDV - DBKlima - 2019-08-02

gadget napisał(a):Zastanawiające jest to kim jest DBklima instalatorem raczej nie bo wiedział by tak podstawowe rzeczy, osobiście nie chciałbym wpaść w ręce DBklima ( jako klient) gdyż jak na powyższym poście widać doświadczenie nie wielkie a byle co u niego kosztować może majątek ...

Obserwuję u siebie niektórych klientów ,którzy popróbowali konkurencji ... jeszcze szybciej wracają jak odchodzili.
W przeciwieństwie do ciebie działamy jawnie i legalnie:
Dobra Klima Sp. z o.o. FGAZ-P/27/0150/16
Nie wstydzę się kto mi płaci za pracę i gdzie pracuję.
Wielu osób takich jak Ty gadget rejestruje w internecie na forach swoje konta
by z ukrycia szkalować innych i ich firmy.
Jesteś taki mocny w Lublinie ?
Podaj swój FGAZ i nazwę przedsiębiorstwa wszyscy nabiorą dużego respektu do tego co piszesz.


Głośna praca jednostki zewnętrznej MDV - DBKlima - 2019-08-02

jack63 napisał(a):
DBKlima napisał(a):Jack63 a z stąd że układ był uzupełniony dla 5 metrów czynnikiem 300g a to dużo przy małym splicie stacjonarnym.
Co ty piszesz o jakimś uzupełnianiu do 5 m instalacji??? CO ma piernik do wiatraka?
Urządzeni z drugiej ręki. Nie wiadomo ile czynnika było w JZ???
Po bożemu powinni odzyskać czynnik i zważyć. Potem próba ciśnieniowa, próżnia i prawidłowe napełnienie na wagę.
Z tym olejem to piszesz takie kocopoły, że głowa mała. Ciekawe jak sprawdzisz ile oleju jest w sprężarce i wymienniku JZ??? Jakie dolewanie oleju?
Jak nawet był wyciek to jakie straty oleju wystąpią? Skad będziesz wiedział ile oleju dodać?
Czyżbyś tak na pałę dolewał? Po co? Z jakim ryzykiem przepełnienia olejem?

Co bym nie napisał to i tak ty wiesz lepiej więc tylko pozostaje Ci przytakiwać Big Grin :lol:


Głośna praca jednostki zewnętrznej MDV - jack63 - 2019-08-02

DBKlima napisał(a):Co bym nie napisał to i tak ty wiesz lepiej więc tylko pozostaje Ci przytakiwać 
Masz jakieś logiczne(!) argumenty poza politycznym wyszydzaniem?
Zamiast się odnieść do zarzutów, w zasadzie niekompetencji, to idziesz na boki. Czybym miał rację?
Mało tego i inni tą niekompetencję zauważyli, a ty dalej w politykę. Nieistotne dla tematu zarzutów jest czy masz legalną firmę, czy jej nie masz.
Na razie bronisz siebie i renomy firmy typowo marketingowo. Obroń jej renomę kompetencyjnie.


Głośna praca jednostki zewnętrznej MDV - obser - 2019-08-02

DBKlima napisał(a):
gadget napisał(a):Zastanawiające jest to kim jest DBklima instalatorem raczej nie bo wiedział by tak podstawowe rzeczy, osobiście nie chciałbym wpaść w ręce DBklima ( jako klient) gdyż jak na powyższym poście widać doświadczenie nie wielkie a byle co u niego kosztować może majątek ...

Obserwuję u siebie niektórych klientów ,którzy popróbowali konkurencji ... jeszcze szybciej wracają jak odchodzili.
W przeciwieństwie do ciebie działamy jawnie i legalnie:
Dobra Klima Sp. z o.o. FGAZ-P/27/0150/16
Nie wstydzę się kto mi płaci za pracę i gdzie pracuję.
Wielu osób takich jak Ty gadget rejestruje w internecie na forach swoje konta
by z ukrycia szkalować innych i ich firmy.
Jesteś taki mocny w Lublinie ?
Podaj swój FGAZ i nazwę przedsiębiorstwa wszyscy nabiorą dużego respektu do tego co piszesz.

A co to forum firmowe, czy branżowe. przestudiuj moje wszystkie wpisy. Piszę, że zakładam dobre klimatyzatory, dobrej firmy, bo to jest w moim intersie, bo zapewniam serwis gwarancyjny, no i robię sobie renomę. I ani razu chyba nie padła nazwa marki i nazwa Importera z którym współpracuję od 14 lat po porzuceniu Oficjalnego Dystrybutora LG. Mam wspaniałe wsparcie techniczne i na żądanie telefoniczne potrzebną część na drugi dzień kurierem. A w molochach zanim wypełnisz te ich zgłoszenia i różne RMA i podobne, to dowiadują się fizycznie po 2 dniach, że Ty takie coś potrzebujesz, i myślą dopiero o wysyłce, co ja już mam sprawny Klienta sprzęt od 2 dni.A Ty przy każdym prawie poście wygłaszasz regułkę:
"- Mitsubishi Electric
- Fuji, Fujitsu, General
- Daikin
- Panasonic
- Toshiba
Może są i dobre, ale uwierz mi, że też są mniej znane marki jakością nie odbiegujące od Twoich markowych w których 40% ceny to marketing, a mnie interesuje jakość.


Głośna praca jednostki zewnętrznej MDV - DBKlima - 2019-08-05

obser napisał(a):[...]Ty przy każdym prawie poście wygłaszasz regułkę:
"- Mitsubishi Electric
- Fuji, Fujitsu, General
- Daikin
- Panasonic
- Toshiba
Może są i dobre, ale uwierz mi, że też są mniej znane marki jakością nie odbiegujące od Twoich markowych w których 40% ceny to marketing, a mnie interesuje jakość.
Obser ponieważ ja nie widzę tego co Ty .... Ja nie mam 40% różnicy w cenie zakupu .
Kupuję bezpośrednio lub z hurtowni które borą największe pakiety "kontenery" więc takich różnic w cenie nie mam.

Wiec Twój argument oczywiście słuszny bo różnica % duża do mnie już tak mocno nie przemawia .
Oczywiście może "markowe" kupujesz w tej samej cenie co ja, a na "chińczyki" masz wspominane 40% większy to wtedy jest sens bo jest i marża.
Zaczynaliśmy od jakości a zeszło na marże ... Wszędzie i tak o kasę chodzi nie pracujemy dla idei tylko by mieć na życie i zachcianki. Miłego dnia