Forum Klimatyzacja
Gree kanałówka. Dobór kanałów - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: Gree kanałówka. Dobór kanałów (/showthread.php?tid=11538)



Gree kanałówka. Dobór kanałów - TychTom - 2019-08-10

Witam,
Proszę o pomoc w doborze całego dodatkowego osprzętu do jednostki kanałowej GREE GUD50PS/A-T + GUD50W/NHA-T Pisząc osprzęt mam na myśli kanały wentylacyjne, skrzynie rozprężną, izolacje itp. Jeszcze nie montowałem systemu kanałowego więc proszę o wyrozumiałość. Nie bardzo wiem gdzie można kupić ten asortyment - mile widziany jakiś namiar na firmę.
Warunki jakie muszą być spełnione to kanały itp nie mogą być wiele większe niż sama jednostka wew. System ma schłodzić/ogrzać 3 pokoje (w załączniku rysunek poglądowy - mam nadzieje że zrozumiały.) Finalnie nawiewniki mają być o profilu prostokąta (o ile jest taka opcja). Powietrze zaciągane ma być z korytarza w którym ma się znaleźć jednostka. Jeżeli jest jakiś rażący błąd to proszę o sprostowanie.
Dziękuję za pomoc i pozdrawiam


Gree kanałówka. Dobór kanałów - jurny_drwal - 2019-08-11

Ty tak na poważnie?

Takie coś trochę kosztuje.


Gree kanałówka. Dobór kanałów - TychTom - 2019-08-11

W sumie racja. Inwestycja milionowa, kilometry rur... Ale budżet musi się zgadzać. Trochę to znaczy ile??


Gree kanałówka. Dobór kanałów - Amfan - 2019-08-11

A to gree ma na wyjściu puszkę z tymi okrągłymi przyłączami ?. Jak ma to tam średnica pod kanał jest określona, i o takim wymiarze zastosuj . Najlepiej mięki kanał izolowany i zrób zakręty tym kanałem ( zredukuje to hałas). Jak ma zakończenie być w ścianie to puszek nie stosuj. Niech ci dorobią kształtki pod kratkę i podłączenie kanału. Koniecznie kratki lub przy klimie musi być przepustnica . Aby się nie.bawić w regulację powietrza możesz zastosować tej samej długości kanały z tą samą ilością zakrętów. Jak.ma z tyłu wentylator to czasami w pobliżu nie rób otworu pod kratkę zaciągową ( hałas)
Przydałby się tłumik z tyłu , ale się nie uda ,bo są większe od wymiaru nominalnego. Blacha musi być izolowana wełną po zewnątrz, albo matą armaflex od środka ( nie polecam ).


Gree kanałówka. Dobór kanałów - jurny_drwal - 2019-08-11

Amfan napisał(a):A to gree ma na wyjściu puszkę z tymi okrągłymi przyłączami ?. Jak ma to tam średnica pod kanał jest określona, i o takim wymiarze zastosuj . Najlepiej mięki kanał izolowany i zrób zakręty tym kanałem ( zredukuje to hałas). Jak ma zakończenie być w ścianie to puszek nie stosuj. Niech ci dorobią kształtki pod kratkę i podłączenie kanału. Koniecznie kratki lub przy klimie musi być przepustnica . Aby się nie.bawić w regulację powietrza możesz zastosować tej samej długości kanały z tą samą ilością zakrętów. Jak.ma z tyłu wentylator to czasami w pobliżu nie rób otworu pod kratkę zaciągową ( hałas)
Przydałby się tłumik z tyłu , ale się nie uda ,bo są większe od wymiaru nominalnego. Blacha musi być izolowana wełną po zewnątrz, albo matą armaflex od środka ( nie polecam ).

Dlatego lepiej zapłacić, policzyć i wyregulować wychodzi taniej Big Grin