Forum Klimatyzacja
klimatyzator weber 2.6kw dźwięki na grzaniu - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: klimatyzator weber 2.6kw dźwięki na grzaniu (/showthread.php?tid=11572)



klimatyzator weber 2.6kw dźwięki na grzaniu - matek93 - 2019-09-08

Witam, od maja posiadam klimatyzator marki weber clima ( ponoć produkcja fabryki AUX) o mocy 2.6 kw. Na początku było wszystko ok, po jakimś miesiącu w trybie grzania zaczęły na początku pracy sprężarki słychać takie dźwięki zmieniające tony, jak syrena, jak sie ustabilizuje praca spreżarki to dalej słychać taki dźwięk ale jednostajny. pojawia się to po pewnym czasie jak już czynnik jest w układzie rozgrzany, ewidentnie coś od kompresora ponieważ w momencie osiagniecia temp w pokoju ewidentnie słychać moment kiedy ten dźwięk ustaje i wtedy wyłącza się spreżarka. zauważyłem ze ma to związek z prędkością sprężarki, ponieważ jak ustawie grzanie i wentylator max, a po chwili zmienie na najmniejsze obroty, to słychać jak zwalnia sprężarka i własnie ten dźwięk syreny. Czy to jest normalne że w trybie grzania są takie odgłosy? nie spotkałem się jeszcze w żadnym klimatyzatorze z takim czymś. W trybie chłodzenia jest wszystko ok. załączam nagranie, trzeba sie wsłuchać na początku.


klimatyzator weber 2.6kw dźwięki na grzaniu - obser - 2019-09-09

A co twierdzi firma instalacyjna?


klimatyzator weber 2.6kw dźwięki na grzaniu - matek93 - 2019-09-09

ogólnie to pisałem do sprzedawcy, bo kupowałem w raciborzu klime, wysłałem im filmik ale stwierdzili, że nic nie słyszą. jutro ma przyjechać po południu gościu co mi to podłączał, zobaczymy co mi powie. aczkolwiek dzisiaj jak odchyliłem klime od ściany to na rurkach czuć takie drgania właśnie równo zmieniające się z tym dźwiękiem, jakby przenoszony był ten dźwięk z dworu od invertera do środka, jak jakoś rurki ruszyłem to znowu głośniej to słychać aż obudowa klimy brzęczała przez chwile... dziwi mnie tylko to, czemu jest to na grzaniu, a na chłodzeniu jest cisza. już nie wiem czy ja coś sobie wymyślam ? ale no ewidentnie słysze takie zmieniające tony jak startuje sprężarka, i jak zmienia prędkość inverter... najgorzej wkurza to w nocy jak się śpi, bo to jest sypialnia, i co kilka minut to słysze jak się załącza...


klimatyzator weber 2.6kw dźwięki na grzaniu - obser - 2019-09-09

Przyjdzie Pan Franio i Ci naprawi, my jesteśmy za cieńcy.


klimatyzator weber 2.6kw dźwięki na grzaniu - matek93 - 2019-09-19

no to mi pomogłeś... drgania, dźwięk przenoszą sie rurkami do środka, jak dotykam za jedn wew rurke to czuję drgania, jakby częstotliwość tego dźwięku, jak zmienia pracę, prędkość inverter. czasami jak jakoś poruszam ułoże rury to udaje sie zmniejszyć dźwięk do akceptowalnego poziomu, ale po nocy znowu wraca to do swojego poprzedniego stanu... jakieś pomysły ?


klimatyzator weber 2.6kw dźwięki na grzaniu - Patrykk - 2019-09-19

Kolego 2 klima co sam założyłeś i znów zje...., daj sobie spokój nie uczysz się na błędach.
3 klimę daj założyć fachowcowi albo przynajmniej komuś co ma pojęcie jako takie.


klimatyzator weber 2.6kw dźwięki na grzaniu - obser - 2019-09-20

matek93 napisał(a):no to mi pomogłeś... drgania, dźwięk przenoszą sie rurkami do środka, jak dotykam za jedn wew rurke to czuję drgania, jakby częstotliwość tego dźwięku, jak zmienia pracę, prędkość inverter. czasami jak jakoś poruszam ułoże rury to udaje sie zmniejszyć dźwięk do akceptowalnego poziomu, ale po nocy znowu wraca to do swojego poprzedniego stanu... jakieś pomysły ?

No, ale zaraportuj co powiedział fachowiec co Ci klimę założył, miał być przecież parę dni temu.


klimatyzator weber 2.6kw dźwięki na grzaniu - matek93 - 2019-09-20

Patrykk napisał(a):Kolego 2 klima co sam założyłeś i znów zje...., daj sobie spokój nie uczysz się na błędach.
3 klimę daj założyć fachowcowi albo przynajmniej komuś co ma pojęcie jako takie.
klime nie ja montowałem tylko jak pisałem w poście wcześniej firma, gość ma być dzisiaj o 13, pytam o rady a bzdury że sam montowałem klime... tamta wcześniejsza którą sam montowałem nie było problemów, wszystko naprawiłem i śmigała do końca, a zmieniłem ją tylko dlatego że chciałem nowszy inverter z grzaniem.


klimatyzator weber 2.6kw dźwięki na grzaniu - obser - 2019-09-20

Ale gościu co montował to miał być 07.09. Ciekawe czy dziś dotarł, może taki zapracowany. napisz co powiedział.


klimatyzator weber 2.6kw dźwięki na grzaniu - matek93 - 2019-09-20

powiedzieli, że przenosi sie dźwięk pracy sprężarki do jedn wewnętrznej, i że słychać nadmiernie przepływ gazu i że faktycznie to jest upierdliwe, mówił żeby wymienić jedn wewnetrzną na nowa


klimatyzator weber 2.6kw dźwięki na grzaniu - obser - 2019-09-23

No i stałeś się klasycznym przykładem spychologii, a miało być tanio....


klimatyzator weber 2.6kw dźwięki na grzaniu - matek93 - 2019-09-24

firma od której kupiłem sprzęt, po kontakcie telefonicznym, zdecydowała że przyślą mi nowy klimatyzator i odbiorą stary za jednym razem, mam nadzieje że już bedzie ok.


klimatyzator weber 2.6kw dźwięki na grzaniu - matek93 - 2019-10-27

niestety po montażu nowego jest to samo... dzisiaj w nocy osiągnał jakieś apogeum , musiałem wstać i wyłaczyć bo nie mogłem usnąć...tak to słychać dzisiaj jak na filmiku, każda zmiana prędkości sprężarki jest tak słyszalna. chyba oddam w chol... to i wezmę kaisai eco 3.5kw. miał ktośz nim styczność ?


klimatyzator weber 2.6kw dźwięki na grzaniu - byniom - 2019-10-27

Jak długa jest instalacja ?


klimatyzator weber 2.6kw dźwięki na grzaniu - matek93 - 2019-10-28

byniom napisał(a):Jak długa jest instalacja ?
rurociąg ma około 3,5m, bo kupowałem 4m ale skracaliśmy. to jęczenie myslałem że jest spowodowane jakimś rezonansem od ściany itp, ale nawet podczas pracy jak uda się delikatnie ściagnąć jedn wew ze stelarza i trzymać w rękach to dalej tak samo słychać jak zmienia tony Sad czuć też za jedn wew że rurki drgają, mrowią wibrują jakby z tą częstotliwością dźwięku ( czuć na rurkach jak sie zmienia prędkość) próbowałem to wszystko wyizolować ale bez skutecznie, w przejściu przez ściane rurki są w dodatkowych otulinach piankowych, na dworze również w korycie zamkniętym są otulone piankowymi otulinami. nic to nie dało, pod jedn zew montowałem specjalne wibroizolatory, rownież nic to nie zmieniło, pracuje tak samo z jak i bez tych wibroizolatorów


klimatyzator weber 2.6kw dźwięki na grzaniu - MarioO - 2019-10-28

wyjmij "wibroizolatory" z pod j.z i skręć na sztywno


klimatyzator weber 2.6kw dźwięki na grzaniu - matek93 - 2019-10-28

MariOo napisał(a):wyjmij "wibroizolatory" z pod j.z i skręć na sztywno
tak jak pisałem we wcześniejszym poście, niema różnicy czy są czy ich niema Sad