Forum Klimatyzacja
Droższy Gree czy tańszy Kaisai do 3,5 kW - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: Droższy Gree czy tańszy Kaisai do 3,5 kW (/showthread.php?tid=11633)



Droższy Gree czy tańszy Kaisai do 3,5 kW - beel - 2019-12-28

Witam serdecznie.

Jestem na etapie wyboru klimatyzatora split do mieszkania (salon 30,5 mkw). Na podst. informacji w Internecie natrafiłem na model Gree U-CROWN GWH12UB-K3 LCLH, cena z montażem to 5400 zł.

Natomiast znajomy zamontował u siebie Kaisai FLY 3.5kW KWX-12HRDI, cena z montażem to 2800 zł.

Jeśli chodzi o markę to rozumiem, że Gree jest lepsze. Z drugiej strony porównując parametry nie ma przepaści, a różnica w cenie jest spora.

Proszę o doradztwo w kwestii wyboru grono ekspertów Smile


Droższy Gree czy tańszy Kaisai do 3,5 kW - jurny_drwal - 2019-12-28

Jedną cenę masz od interneta, a drugą od znajomego?


Droższy Gree czy tańszy Kaisai do 3,5 kW - beel - 2019-12-28

jurny_drwal napisał(a):Jedną cenę masz od interneta, a drugą od znajomego?
Obie oferty są wzięte z tej samej strony internetowej. Znajomy płacił więcej, bo 3500 zł.


Droższy Gree czy tańszy Kaisai do 3,5 kW - Amfan - 2019-12-29

Wybór nie jest łatwy. Rynek jest przesycony asortymentem. Producenci wręcz się prześcigają aby zdobyć klienta. Różnice pod względem funkcjonalności są niewielkie, liczą się dodatki gadzety . Filtr taki a taki , który i tak wygląda jak próbka wykładziny i nie pokrywa całej powierzchni jak filtr siatkowy. Jonizator o wielkości zapałki, za który trzeba dodatkowo zapłacić. Ja jako instalator też w pewnej chwili się pogubiłem. Postanowiłem promować marki, które mają udział w rynku gospodarczym Polski. Nie mam na myśli tylko handlu. Mój wybór padł na Panasonica, lg,bosch, ( samsung trochę słabiej).


Droższy Gree czy tańszy Kaisai do 3,5 kW - beel - 2020-01-04

Jeszcze jest opcja COOPER&HUNTER o bebechach Gree, ten CH-S12FTXQ-NG. Macie opinie na temat tej firmy?


Droższy Gree czy tańszy Kaisai do 3,5 kW - Amfan - 2020-01-05

W wolnym tłumaczeniu : Miedziany & Myśliwy


Droższy Gree czy tańszy Kaisai do 3,5 kW - recool - 2020-01-07

Sprawdź LG Artcool albo może jakiegoś Daikina


Droższy Gree czy tańszy Kaisai do 3,5 kW - adrian - 2020-01-08

Super urządzenia w dobrych cenach to chyba Haier. Pracowałem kiedyś na Gree i nie ma porównania.


Droższy Gree czy tańszy Kaisai do 3,5 kW - jurny_drwal - 2020-01-08

adrian napisał(a):Super urządzenia w dobrych cenach to chyba Haier. Pracowałem kiedyś na Gree i nie ma porównania.

Chyba słabe skoro trzeba je tak żałośnie reklamować Big Grin


Droższy Gree czy tańszy Kaisai do 3,5 kW - beel - 2020-01-08

I dowiedz się czegoś na forum Rolleyes. Z drugiej strony nie ma się co dziwić, co człowiek to opinia, trzeba polegać na własnej intuicji/doświadczeniu.

Amfan napisał(a):W wolnym tłumaczeniu : Miedziany & Myśliwy
Masz jakieś doświadczenie z C&H czy tak po prostu chciałeś coś napisać?


Droższy Gree czy tańszy Kaisai do 3,5 kW - DBKlima - 2020-01-14

Z tego co czytałem to producentem C&H jest Gree czyli sprawdzony producent z Chin .